Things to do in September

  • 5 437
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181218.0 - Априлската
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131966.0;all - Октомврийската
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137844.0;all - Ноемврийската

Хайде малко и за септември

1. Не е лошо да свършиш нещо селскостопанско... Бери грозде, мачкай го с крака, вари ракия, нижи тютюн, чушкай боб, доприбирай каквото има да се прибира, пълни бурканчетата с билки, подправки и чай, бери гъби.

2. Яж на корем, зареди се с енергия - ябълки, круши, дюли, смокини, царевица, тиква, грозде, сливи и каквото още има наблизо. Каквото остане - в бидона за ракията. Ако нямаш - все някой има - услужи му, после ще пиете греяна.

3. Припомни на детето правилото, че през месеците, в които има Р не се яде сладолед. Сигурно е забравило. Издебни най-слънчевия ден през септември, когато ви е топло и го почерпи с един и си обещайте това да бъде вашата малка тайна. Ще се почувства съучастник, специално... и това няма да навреди на дисциплината.

4. Ако си от талантливите форумски майки, ако си която и да е от посещаващите Хоби - обмисли и започни да работиш по нещицата, които ще дадеш за Коледния базар на ДБМ, време трябва за творенията.

5. Ако не си от талантливите форумски майки /като мен/ и нямаш идея какво да предложиш за базара - купи си касичка - куче, прасенце, каквото има - започни да събираш стотинки. После ще ги похарчиш на Коледния базар.

6. Не се ядосвай, че в гардероба ти е бъркотия. Не бързай да прибираш окончателно летните друхи и се примири с мисълта, че ще подритваш пред вратата едновременно сандали, кецове, обувки с токчета, че даже и ботуши... Все е по-добре от зимата, когато ще тичаш с парцала да миеш и попиваш петна от кишата..

7. Обади се на съученици, състуденти, стари приятели - направете си купон за 15ти септември, разгледайте снимки, припомнете си случки.

8. Запиши детето в библиотеката - ако още не си видял/а/ и прочел/а/ - последна форумска мода е. Ще спестиш пари за книжки, ще създадеш полезен навик на детето...

9. Ако още не си решила кога да забременееш с първо, второ или трето и все отлагаш - спирай. Действай по въпроса сега. Според разните му там учени жената е в пика на хормоните си през септември  и октомври и това е най-подходящото време да зачене. Пък и по-добре ли ще ти е да се търкаляш с корем лятото, по-добре да го изтикаш с широки и удобни дрехи бременеенето.

10. Още има малко време да посетиш Аполонията...

11. Изобщо не се оправдавай с дъжда. Купи си дъждобран, на детето също.
     Излизайте на разходка всеки ден, скачайте в локвите, събирайте кестени...дишайте дълбоко. Не искам после да ми мрънкаш цяла зима, че сте на антибиотик. Което ме подсеща - започнете с имуностимулацията, ако имате такава традиция. Купи си и противогрипна ваксина. Аз досега не съм правила нито едното нито другото, може да опитам.

# 1
  • Мнения: 4 371
Да, трябва да си подредя гардероба. На детето вече го оправих.
Трябва да отслабна, трябва! Спортувам вече, дано скоро има резултат.
Трябва и някой ден да се видя с Тони Сопрано на 4 очи.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Като начало трябва да се върна на работа след дълга отпуска - пфу, гадно...

Трябва и някой ден да се видя с Тони Сопрано на 4 очи.

С това жегна в сърцето доста съфорумки... Mr. Green

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да отида на плажа в хубав ден и да си топнем крачетата с децата за последно в морето. Последно за тази година.

Да отидем на дълга разходка до края на Морската градина и да съберем красиви листа.

Да изпека пипер.

# 4
  • Мнения: 1 072
12. Намерете си акомулатор за положителна енергия. Някой голям, изгладен от вълните камък. Представете си колко слънчева и кинетична енергия от вълните е събрал в себе си. През зимата ще можете да черпите от нея. Съберете си кестени.

# 5
  • Мнения: 494
Смятам да се възползвам от всички съвети,с изключение на майсторенето-никак не ме бива и мен.Някои неща даже вече ги свърших.
Обрахме гроздето и ме ухапа оса,ама карай...за ракията(както казва татко),жертви трябват Laughing.
А с майка ми отдавна навързахме кантариона,ментата и ригана.Вече изсъхнаха и са прибрани чинно по бурканчетата(големият ми син,като беше малък и идваше с нас по баирите за билки ни наричаше вещици,защото окачахме букетите с билки,овързани с канапчета на колани,на кръста си и наистина приличахме на вещици Mr. Green)
А за яденето-грижа да нямаш-у нас сме болни на тема плодове и много се кефя,че тази година пак имаше дини,колкото си щеш.Голям кеф!!! Grinning
За сладоледа и библиотеката...много хитро-да,ще се възползвам! Grinning
Но Аполония ще я изпусна тая година...Не е каквото беше и Созопол не е същият.И "Кънтри-клубът" станал,казват, "Планет-клуб...Ей тва не искам да го виждам...дано са ме метнали... Thinking,че и любимата ми хазайка в Стария град- баба Кина,вече не е между живите...пък и пясъкът,нощем в Созопол,вече не е така топъл,както някога...ееееехххх,спомени Laughing
Няма обаче да пипам още летните дрехи.До последно ще си живея в лятото,въпреки,че тази сутрин пуснах(за кратко,разбира се) климатикът "на топло" Sunglasses Grinning
Ще реша,най-накрая дали да запиша специализация,което ще значи,че най-накрая ще реша дали големият ми син да ходи на занималня или не(вечните ми дилеми),но преди това,ще трябва да отпразнуваме неговият първи учебен ден,защото тази година е първокласник.
Ще си направя от букетите на Verdad.
Ще си купя програмите на театрите.



# 6
  • Мнения: 4 586



Ще си набера шипки и ще ги суша на рамка с мрежа против комари.
През зимата ще пия чай. Има и да се продават, но набраните са по-хубави.
Плодчетата са лъскави и гладки. Ще наредя дюли по прозорците.
Ще ходя за гъби.

# 7
  • Мнения: 4 371
Като начало трябва да се върна на работа след дълга отпуска - пфу, гадно...

Трябва и някой ден да се видя с Тони Сопрано на 4 очи.

С това жегна в сърцето доста съфорумки... Mr. Green
Нати, по работа Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 2 070
 Заредете се с пъзели за дългите есенно-зимни дни и вечери.
Зарибете мъжа и детето. Вижте ги само тези.

http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=ED13037

http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=ED13419

http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=ED13063

http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=ED13421

http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=ED12742

http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=ED13452
http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=ED13047

http://www.jigsawgallery.com/show.php?start=0&manufact=Educa+Puzzles - тук са всичките, аз пуснах само тези, които на мен ми харесват.

Жалко, че не мога да намеря този, който аз си купих. Поне ви дадох идея за подарък. Търсете ги в Пингвините, доставят ги и по каталог, в София ги има и в голямата книжарница на Графа, веднага след като пресечеш след Славейков в посока Попа, в ляво.

# 9
  • Мнения: 4 371
http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=ED13063 този е много хубав!

Не обичам пъзели, освен ако не са с гигантски парчета Mr. Green

# 10
  • Мнения: 677
Да спра джинтоника.
Да започна да пия уиски.
Да намеря свестен инструктор на жена ми за да изкара книжка и да ми се разкара от главата с нейното ще ме закараш ли там и там и там.
Да и купя кола.
Да изпия бутилката уиски, която недоизпих в една дискотека.
Да си вкарам в ред нещата в работата след циганското лято, че зима иде.
Да изкарам кинти.
Да пия уиски.

# 11
  • Мнения: 2 070
 Искам такъв, този, който купих е подобен, но не с паста, а с подправки вътре...

http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=R16367

и такъв

http://www.jigsawgallery.com/details.php?refnum=T26055

Оказа се, че онзи линк с всички-те не е със абсолютно всички, много повече са...  ooooh!


# 12
  • Мнения: 4 371
Тони, като й избираш инструктор гледай да не се казва Спас с БМВ(или мерцедес newsm78).

# 13
  • Мнения: 2 897
Ще го имам предвид и аз Wink

# 14
Да спра джинтоника.
Да започна да пия уиски.
Да намеря свестен инструктор на жена ми за да изкара книжка и да ми се разкара от главата с нейното ще ме закараш ли там и там и там.
Да и купя кола.
Да изпия бутилката уиски, която недоизпих в една дискотека.
Да си вкарам в ред нещата в работата след циганското лято, че зима иде.
Да изкарам кинти.
Да пия уиски.


...коленича пред мъдростта ти.....

# 15
  • Мнения: 2 070
- След като летните ремонти са приключили - били те по-малки или основни - избършете праха за пореден път, направете си нещо за пиене според настроението и времето - чай, кафе, топъл шоколад, питие.. Настанете се удобно на терасата, на верандата, на двора, някъде на най-уютното място в къщата... ако е топло - препичайте се и дремете на слънце, ако вали и ви е студено не правете грешката да пускате климатика, завийте се с едно одеало, по-уютно ще ви стане...Опънете крака, отпуснете се, четете книжка или просто огледайте подреденото жилище... Насладете се на момента.

После пуснете детето и мъжа, кучето или каквото там.. да се приберат... цял ремонт и основно почистване за пет минути спокойствие да му се насладите. Сигурно си е струвало нервите.  Wink

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Кестени Grinning Днес открихме сезона.

Хубаво е да се търсят със специална походка - високо вдигате колене и стъпвате надалеч, едната ръка като козирка над очите и зорко оглеждате околностите за кестени. Околните се дивят и цъклят, много важно. Съберете голяма торба - зимата можете да правите кестенови човечета с клечки за зъби и лепило (помните ли, а?)

# 17
  • Мнения: 677
...коленича пред мъдростта ти.....

Цял септември ли бе?! Ше се изгърбиш, баце. А и някой ше те разбере неправилно, женени хора сме все пак...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 244
Да си помечтая за следващия септември, за който съм си набелязала дебел списък  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 671
Да приготвя детето за училище.
Да приготвя мъжа си за чужбина.
Да измисля какъв подарък да ми донесе.
Да открадна време за една самотна разходка.
Да пусна тото и да си купя билетче от лотария.  Не заради парите. Заради мечтите.

# 20
  • Мнения: 2 070
Как се приготвя мъж за чужбина или за където и да е? Не се ли приготвя сам...
Не е ли по-хубаво подаръците да са изненада?Особено чужбинските.
Дали ако си купя билетче ще започна да си мечтая повече...  newsm78  Нищо чудно да го забравя на втория ден. Ужасна съм.

# 21
  • Мнения: 1 671
Как се приготвя мъж за чужбина или за където и да е? Не се ли приготвя сам...
Не е ли по-хубаво подаръците да са изненада?Особено чужбинските.
Дали ако си купя билетче ще започна да си мечтая повече...  newsm78  Нищо чудно да го забравя на втория ден. Ужасна съм.


Трябва ли да отговоря, или въпросите са риторични?

# 22
  • Мнения: 2 070
По-скоро си коментирам на глас. Пишейки.

# 23
  • Мнения: 765
Да се домъкна до БГ
Да напусна работа , за да се отдам на друга идея , която ми хрумна
Да запиша шофьорски курс за 4ти път в последните 7 години , евентуално този път да се ентусиазирам от идеята и да не се откажа на предпоследният час преди изпитите 
Да посетя зъболекаря си
Да разместя всичко вкъщи , защото ми омръзна така
Да изчистя гардероба от стари дрехи и обувки
Да си купя очила за виждане , някоя топла и мека дреха , която да ми стане лЮбима тази есен и подарък за рожденният ден на мъжа ми
Да оправя София за ясла и да се моля да е здрава поне месец
Да се видя с приятелки , които отдавна не съм
Да тръгна на плуване , за да използвам " банският за плуване "

Стига толкова , и октомври е месец .

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 02:27 от барабалекс

# 24
  • Мнения: 2 070
Да оправя детето за градина
Да си намеря работа
Да започна да събирам пари за кола
Да си оправим гардероба
Да отида на зъболекар

# 25
  • София
  • Мнения: 4 776
да се ентусиазирам повече за всичко, което предстои..
да си намеря квартира
да ходя редовно на лекции
да се запозная с колегите
да си намеря работа
да си намеря такава чанта, каквато искам
да напълнея с 2 кг
да отпразнувам Рд на мама, макар че я няма сега
да си оправя взаимоотношенията с един важен човек и да съм по-търпелива
.... хмм, списъкът е кошмарен Sick

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да отида утре на сватба, на която ще кумувам.
Да приготвя сина за училище.
Да приготвя себе си за училище(най-вече психически).
Да извадя дебелите дрехи Close
Надявам се дъщеря ми да се откаже от бибата.

На плодовете ще наблегнем семейно и по много, че зимнина не правя.

# 27
  • Мнения: 1 732
Да организирам кръщенето на дъщеря ми.
Да си потърся нова работа.
Да се опитам да загърбя миналото и да бъда поне мъничко щастлива.

# 28
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Това е моят месец
Аз и племенницата имаме рожден ден
Детето има имен ден

Обичам
    да съберем кестени и листа с детето в парка
    да ядем грозде  и пресни орехи  на село при баба и дядо
 Трябва
    да се обадя в яслата за да се разберем кога ще започва
    да отида на зъболекар
    да почвам да си търся работа
    да се приготвя за така дългоочакваната  почивка

# 29
  • Мнения: 2 070
Аз пък най-важното да пропусна - да ида на море...
В началото вярно съм изпуснала орехите... И ликьора от тях, ореховка ли, как се нарича...Ммм, ако някой пусне рецепта ще е чудесно. Дето малки зелени орехчета май в ракия се накисват със захар вероятно... Става мнооооого вкусно, че и май е полезно.

# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В началото вярно съм изпуснала орехите... И ликьора от тях, ореховка ли, как се нарича...Ммм, ако някой пусне рецепта ще е чудесно. Дето малки зелени орехчета май в ракия се накисват със захар вероятно... Става мнооооого вкусно, че и май е полезно.
Тази рецепта ме заинтригува. Нареждам се до чакащите за рецептата.

Солетка, какъв имен ден има през септември?

# 31
  • Мнения: 4 392
В началото вярно съм изпуснала орехите... И ликьора от тях, ореховка ли, как се нарича...Ммм, ако някой пусне рецепта ще е чудесно. Дето малки зелени орехчета май в ракия се накисват със захар вероятно... Става мнооооого вкусно, че и май е полезно.
Тази рецепта ме заинтригува. Нареждам се до чакащите за рецептата.

Солетка, какъв имен ден има през септември?



Тази рецепта вече я пуснаха някъде тук. Thinking

# 32
  • Мнения: 765
И моето дете има имен ден . Направо го бях забравила , добре че Солетка спомена  Crazy
Сега допълвам списъка .

# 33
  • Мнения: 75
Да подготвя децата за детска и ясла.
Две седмици преди да започна работа - да гледам филми, да направя справка къде наблизо има библиотека.
Да разчистя гардеробите от стари дрехи и да си купя нов гардероб, че костюми трябва да купувам за работа.
Да отида да видя баба в провинцията.
Да извадя снимките от морето и да ги накача в рамките по стените.
Да отида извън София на мястото, обрасло с магарешки бодили, където един ден ще построим къщата на мечтите си...да поседна горе на хълма и да помечтая..

# 34
  • Мнения: 5 877
Събери очите на всички, появявайки се с чаша чай. Не се впечатлявай, ако всички настояват да видят личната ти карта, съмнявайки се в самоличността ти.

Разходи се по улиците бааавно, за да видиш как изглежда отпочиналият софиянец. Май изпуснахте времето за това обаче, беше на 31-ви август Simple Smile

Излезте на балкона без жилетка. Глобалното затопляне се отлага - засега.

Представете си какво щеше да бъде, ако съществуваше парфюм с миризмата на печени чушки.

Проведете с някого прастария лексикологически спор - "Чушки" vs "Пиперки".

Проверете програмата на кина и театри. Тъй де... някои се събуждат от летен сън.

# 35
  • Мнения: 801
ние вече събираме кестени с малкото зверче.....

а вчера бяхме и на разходка с лодка в езерото - ДеЩоВиди добре се справяш с греблата...с Радост благодарим за 'возенето" и за чая, изстуден в езерото.........
а за морето....скоро,скоро....може и да се видим  Wink

# 36
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239

В началото вярно съм изпуснала орехите... И ликьора от тях, ореховка ли, как се нарича...Ммм, ако някой пусне рецепта ще е чудесно. Дето малки зелени орехчета май в ракия се накисват със захар вероятно... Става мнооооого вкусно, че и май е полезно.
Тази рецепта ме заинтригува. Нареждам се до чакащите за рецептата.

Солетка, какъв имен ден има през септември?

17 септември -Св. София, Вяра, Надежда и Любов
 Християнският празник на светиците Вяра, Надежда и Любов, както и на майка им - света София. На тях са наречени основните религиозни добродетели: мъдрост, вяра, надежда и любов

 Това е празника като гледам има доста  деца във форума с името София, така че ще има и много празнуващи

 

# 37
  • Мнения: 5 877
Обявих септември за месец на супите.
Вече правих френска чеснова и чешката брамборачка (мерси, Наталина!), мисля да мина към мексиканската бобена.  Laughing
Имам и рецепта за лучена, приемам още идеи.

Мисля да ида към пазара, защото вчера мернах разкошни стъкленици в един антикварен магазин. А защо пък да не си взема и супника, който беше до тях  Laughing

# 38
  • Мнения: 5 877
А, и друго, което мисля да направя до края на септември - последно джитване нанякъде, да речем Солун.

# 39
  • Мнения: 2 792
 На ученическа вълна съм  Laughing, Ід, все пак и ІІІе, абе страшна работа.
  Учебните пособия са закупени, тетрадки химикалки, пластелини, водни боички и хиляди други дзвръчки. Трябва да освежа гардеробите, най-вече на Момчил, че почти нищо не му става, но това си е друга моя драма.
 Да се организират извън класни занимания и за двамата.
 Да избера спорт на Момчил.
 Да празнуваме РД на Димана.
 Да продължа да си кълва, по моите неща, много четене ми се събра, много нещо.
 Да имаме спонтанни реализирани хрумвания.
 
 Вече закрихме сезона с огнено парти на плажа:
 
 
 

# 40
  • Мнения: 3 521
Уф, само 3 неща
Да организирам ремонта на къщата в Пловдив.
Да посетя зъбаря, а и детето да заведа да се запознаят.
Да си оправя най-накрая гардероба, че още ми висят бременните панталони по закачалките Crazy.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Някои неща вече свърших, ама да си ги кажа, че са през септември:

1ви - празнувахме именния ден на Мони;
3-ти - върнах се на работа след лятната отпуска... още ми е криво и не мога да вляза в ритъм;
5-ти - видяхме се с моята приятелка и нейната дъщеричка, която пък е приятелка на Мони за последно тази година, преди да заминат за Канада;
7-ми - поздравихме майка ми и баща ми послучай 34-тата година от сватбата им;
8-ми - поздравихме кумците ни за тяхната годишнина от сватбата;
9-ти - този път пък ние празнувахме нашата 7-ма годишнина от сватбата (минахме критичната година!!!);
- купихме секции и направихме библиотека в коридора, точно срещу тоалетната - супер удобно, че аз без книга там не влизам.
- подредихме килера;
- прочистих си гардероба и този на дребното.

Следва:
- да сложим радиатори, че май студовете ще са за по-дълго.
- да започна да ходя на йога;
- да се запиша на курс по испански (в краен случай немски; крайно време е да науча още един език);
- Мони де бъде изместена най-накрая в нейната си група в ДГ, в новопостроения корпус;
- да заведа кучето на лекар, че нещо му има на едното око, сълзи постоянно;
- да си лягам най-късно в 12, че напоследък все до 2-3 часа през нощта откарва, а очите ми са като светофари на сутринта.
- ако се стопли случайно да отидем за последно на плаж тази година.
- трябва да свикна да живея във Варна... Confused

Сигурно има и още, септември ми е месец на плановете, ще видим колко ще се осъществят.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 01:31 от chockolina

# 42
  • Мнения: 8 999
Трябва да спра да пия бира, ТРЯБВА!
Трябва да намеря сили да напусна работа - трябва.
Трябва да тръгна на зъболекар.

# 43
  • Мнения: 4 392
Шкафът с дрехите на Симона е подреден. Hug
Остават нашите, т. е. моят, мъжът  ми сам си го оправя.  Laughing
Трябва да ядем пресни плодове до втръсваме, че зимата - няма или няма свестни.
Да купим климатик. (Сетихме се:crazy:)
Да променим поне нещо дребно вкъщи, че обстановката здраво ме вбесява..
Да излезем малко сред природата. Набрахме  голям куп шишарки, но кестени още не сме събирали. Grinning
И разни други неща.
Трябва да се запиша най- после да карам шофьорските, че аман от мен. ooooh! Зимата ще ме изпревари.
Трябва да се науча да лягам рано. Това е само пожелателно, няма да стане. Sunglasses
Трябва да взема мерки да поотслабна, че имам поне 5 кила за сваляне. Embarassed Да се запиша на каланетика, пилатес или каквото и да е..
Работата продължава да ми се трупа. Няма 'лабаво. Crazy

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Трябва :
- да намеря детегледачка за малкия
- да се запиша на шофьорски курсове колкото и да не ми се иска
- да дам килима от хола за пране

# 45
  • Мнения: 6 998
- да си взема поправките  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 516
Да започна да спортувам
Да спра да ям гадните закуски. И без това ще давам пари за спорт.
Да си взема най- после книжката от КАТ. 2 месеца стои и ме чака.
Да реша най- после каква кола искам.
Да науча гадния Еxel.
Да си купя костюм. Крайно време е да имам такова нещо в гардероба си.
Да намаля цигарите наполовина. По- реалистично е. Не мога да ги спра все още.
Да се обаждам на майка си поне два пъти в седмицата.
Да не се ядосвам на мъжа си
Да не се ядосвам на нищо.

# 47
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да върна хармонията в личния си живот, че напоследък нещо му изтървах края...

# 48
  • Мнения: 2 792
 Вие започнахте да изреждате и новогодишни намерения, поне отслабването и непушенето аз си ги обещавам на Нова Година. Миналата година в пристъп на разкаяние, че ползвам велоергометъра като закачалка, го карах цял час на връх Коледа.
 не че е лошо тези планове от септември да си ги направиш...

# 49
  • Мнения: 5 877
Аз май вече мога да кажа, че спрях цигарите. Вече три месеца някъде ми се събират само с инцидентно припалване.
Опитвам се да намаля и калориите.

# 50
  • Мнения: 2 211
Да отслабна!
Да се престраша да шофирам - взех книжка преди половин година и от изпита не съм  карала.
Да реша най - после, ще купуваме ли този апартамент или не.
Да заведа синът си на периодичният преглед при хомеопат.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 07:01 от tety

# 51
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да се топна в морето за последно тази година (изпълнено Laughing).
Да съберем новата реколта кестени.
Да си спомня разни есенни парчета като "Вятърко листи в гората пилей..." и да ги пеем на семейните екскурзии.
Семейни екскурзии.
Да докарам труда, който пиша, до средата.
Да започна да рисувам завесите на макове, които измислих това лято.  Grinning
Да снимам децата.
Да се наспя.  Praynig Praynig Praynig
П.П. И аз да отслабна - да видя сметката на последните две кила след раждането. Blush

# 52
  • Мнения: 2 386
Септември си отива, а аз имам толкова много неща да свърша.....

Трябва да взема книжка. Трябва, трябва, трябва!
Трябва да се преместим в друга къща идната седмица.
Трябва да свикна с всичко ново в живота си.
Трябва да обзаведа къщата.
Трябва да отложа носталгията във времето.
Трябва да отслабна. Спорт, спорт, спорт!

Трябва да открия къде има българско сирене, иначе...... не знам!  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 4 392
  в пристъп на разкаяние, че ползвам велоергометъра като закачалка, го карах цял час на връх Коледа.
 

 smile3532
Да не си купувам, викаш, такова чудо.  Flutter Усещам, как ще го пренебрегвам порядъчно. Blush

Аз май вече мога да кажа, че спрях цигарите.

Тъкмо да се изфукам и аз. Вече 5 (5 !) bowuu месеца не пуша. Въобще. А пък бях егати коминът! Crazy

# 54
  • Мнения: 2 070
ние вече събираме кестени с малкото зверче.....

а вчера бяхме и на разходка с лодка в езерото - ДеЩоВиди добре се справяш с греблата...с Радост благодарим за 'возенето" и за чая, изстуден в езерото.........
а за морето....скоро,скоро....може и да се видим  Wink

Ето какво съм пропуснала, прекрасно е, опитайте - според където живеете - София - Панчарево, Казичене, Пловдив - гребния канал, ние в Плевен имаме езеро в Кайлъка... Или идете на язовир с надуваема лодка. Мисълта ми е - научете се да гребете. Първо си преодоляваш предразсъдъка, че това е само за мъже, грабваш греблата  и яхаш метлата. Мнооого е яко и не е никак трудно. Слънцето пече и по водата се движат опадали листа, чува се плискане на вълнички, детето се кефи... Абе опитайте.

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да спра форума за месец два....че се превръща в поредния порок, с който трябва да се боря ...
да посъберем кестени
да накупя вълнени платове и да се впусна в шиене
да наготвя вкусотии за рождения ден на малкия
не съм чела книга от цял месец  Embarassed ... да си спра форума

ех... да си купя боксова круша...това го мисля от миналия септември вероятно ... отдавна за всеки случай

да си довърша зимнината

да се успокоя

да намаля точките в изреченията

 Crazy

Пълна промяна искам .. но не външна

# 56
  • Мнения: 2 070
И аз сериозно обмислям да спра форума. Сикрет, искаш ли да помолим да ни баннат за месец, окомври и ли ноември да речем. Сами няма да можем.

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да избия семейството ли искаш ... като изпадна във форумна абстиненция  Crazy

# 58
  • Мнения: 2 070
Още една идея - карайте семейно рикша в Южния парк върху опадалите листа. Вземете си аспирин против мускулна треска, има нанагорнища.

Сикрет, ще влизаме отвреме навреме от някой клуб...

# 59
  • Мнения: 2 386
Сикрет, Дещовиди - и аз обмислях да помоля за бан, но после взех по-лесното решение.. Спрях си интернета за няколко дни (на работа е достатъчен достъпа) и се почувствах прекрасно.. Опитайте да отложите плащането на сметката с 2-3 дни. Помага! Mr. Green


В оставащите дни трябва да се преборя с най-големия си страх и да си направя ЯМР.. Стискайте ми палци! Sad

# 60
  • София
  • Мнения: 1 105
Тони, като й избираш инструктор гледай да не се казва Спас с БМВ(или мерцедес newsm78).

Ауди е Mr. Green

# 61
  • Мнения: 4 392
Опитайте да отложите плащането на сметката с 2-3 дни. Помага! Mr. Green

Пробвала съм. Не ми го спират пущините. Close

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

В оставащите дни трябва да се преборя с най-големия си страх и да си направя ЯМР.. Стискайте ми палци! Sad

Стискам  Praynig ...дано всичко е О.К.

# 63
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
  Да си купя една книга..за поезия..за душата.
  Два филма ще гледам..стари и гледани,но пак.
  Харесала съм оранжево одеяло.С кръпки.В онзи стил.
  Ще вляза в любимия магазин за чай.Заради миризмата.
  И на куклен театър да отидем с детето.

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма ли да има тема за октомври? newsm78
Или да кажем кое от плануваното е изпълнено?

# 65
  • Мнения: 2 070
Няма ли да има тема за октомври? newsm78
Или да кажем кое от плануваното е изпълнено?

в първия ми пост има линк към тема за октомври. може да се прдължи или при ентусиазъм да се пусне втора серия...

# 66
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Я сега си признайте, свършихте ли плановете си.
Аз гордо мога да кажа да  Grinning
Намерих детегледачка на дребния и започнах да чета правилника за движение. Скоро почвам кормуването, пешеходци - пазете се....!  car003 

Общи условия

Активация на акаунт