Как се справихте със семейната криза?

  • 7 660
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 336
Човек не спира да обича за ден или два.
Много си права. Понеже сега вси4ки около мен говорят за това се усещам на моменти, 4е съм в позицията да го защитавам. Да не говорим като разбрах, 4е е напуснал работа, а пък аз го наредих здраво по телефона за пари как равах после. Просто от страх да не направи някоя глупост. Сърцето ми кърви, но трябва да приема, 4е е боклук. Трябва, а не мога. Не ми се иска толкова години да съм се заблуждавала така...
А той се възползва от твоята мекушавост,да знаеш!И не му мигва окото!
Някой ден ще отрезнееш здравата и ще погледнеш с други очи.Не става насила прогледването!
Не се мъчи.Каквото има да става ще стане.То ако можеше друг да го преживее вместо теб,а ти да се поучиш,нямаше да грешим постоянно.
Така е! Знам, че е така и че сте толкова прави. Вярно е, че не може да стане толкова бързо, но се надявам да изтрезнея по - скоро. Защото болката е голяма.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Много съжалявам мила, за това което ти се случва! Hug
Приятелката ми е в подобно положение, но не е бременна. Наистина е тежко.
Аз личен опит нямам, но си мисля, че в момента не трябва да се размисляш за прекалено далечното бъдеще. Можеш да луднеш. По скоро се занимай с делничните проблеми. Ако щеш дори седни, направи си списък: колко парички ви трябват, какви сметки да се платят, откъде ще ги вземеш и прочие. Понякога "разбито" на отделни парченца, огледани и анализирани едно по едно, бъдещето не изглежда толкова плашещо.
Време ти трябва, да осмислиш, да приемеш това, което ти се случва, да умрат някои илюзии.... Време! А докато трае това се щади. Заради себе си и заради сина си и бъдещото бебче.
Прегръдки от мен! Hug


# 107
  • Мнения: 645
Абе сърцето си е сърце, ама и достойнството си е достойнство.
Мислиш ли, че можеш да бъдеш отново щастлива с него ако утре ти потропа разкаял се на вратата?
Не, в никакъв случай. Но това не значи, че ще мога да го зачеркна като човек, колкото и да ми се иска. Знам, че ако утре звънне за помощ ще съм първата, която ще протегне ръка.
Поздравявам те за това! Това го могат само силните!

# 108
  • Мнения: 2 336
Абе сърцето си е сърце, ама и достойнството си е достойнство.
Мислиш ли, че можеш да бъдеш отново щастлива с него ако утре ти потропа разкаял се на вратата?
Не, в никакъв случай. Но това не значи, че ще мога да го зачеркна като човек, колкото и да ми се иска. Знам, че ако утре звънне за помощ ще съм първата, която ще протегне ръка.
Поздравявам те за това! Това го могат само силните!
А според мен го могат тези, които наистина обичат.

# 109
  • Мнения: 645
Има хора, които обичат, но нямат силата, която имаш ти!

# 110
  • Мнения: 2 161
Семейната криза се преодолява с много разговори.Но предимно с голяма доза любов.

# 111
  • Мнения: 750
Не помня...дали съм писала в тази тема... Mr. GreenАма ще кажа...
Разведох се! Joy

# 112
  • Мнения: 69
Има жена. Колкото и да не вярвах. Това беше.

Много съжалявам да го чуя! Стискам ти палци да вземеш правилното за теб и децата ти решение!  bouquet
quote author=Vache link=topic=221279.msg4908283#msg4908283 date=1189337029]
Има жена. Колкото и да не вярвах. Това беше.

Много съжалявам да го чуя! Стискам ти палци да вземеш правилното за теб и децата ти решение!  bouquet
[/quote]

Ако ще ти олекне пиши, пиши и на лични ако искаш! Мислех и дори започнах да изразявам мнение но се възпрях! Защо ли?Ами защото просто се опитвам да поема в друга посока - да не упреквам и да не критикувам другите / иначе само себе си наказвам и на себе си вредя./ А аз вече не искам да е така!Трудно е да си наложим да се променяме, но ако достатъчно обичаме себе си - ТРЯБВА!Каквото и да ти напишем тук само ако някой е преживял / а не го пожелавам на НИКОЙ / може да те разбере - другите само ще се опитваме! Не ми се мисли какво ти е сега , при това и бременна - това си е сериозно в емоционален план.Бих искала да ти кажа много неща, но нощта няма да ми стигне!Но мила - ОБИЧАЙ СЕБЕ СИ и мисли за себе си и за дечицата.Ако този човек е бил подходящия за теб, то той ще остане в живота ти, ако ли не - значи така е трябвало да бъде и колкото и да не ти се вярва ще е по-добре.Май нищо в този живот не е случайно newsm78 Ох как да те успокоявам като и бушуващите в теб хормони ти създават емоционален дискомфорт, ами не стигат и те та и това ! Пробвай сама да си създадеш положителна нагласа -  повтаряй си че всичко в твоя свят е съвършено, цялостно и завършено, повтаряй си го на ум или на глас докато умът ти го възприеме безрезервно и стане истина за теб! А то ще стане - пожелавам ти го и го вярвам! Преживяванията ни са само външен израз на нашите мисли!Това, което мислим за себе си става истина за нас.Подсъзнанието ни възприема мислите, в които вярваме.Затова ти си създавай само позитивни мисли и дори и да ти се плаче си ги повтаряй на ум на ден по 1000 пъти ако трябва.Заспивай с тях / подобно на броенето на овце  Laughing Ако имаш нужда от нещо ПИШИ!!! Обичай и одобрявай себе си. !!!!!!! Силна  Hug от мен

# 113
  • Мнения: 69
Идея нямате какъв цирк се разигра снощи. Свекърът и свекървата ми помогнаха да ги открием там, където живее тя. Голям скандал с него докато се доберем до въпросната персона. Аз исках да и кажа само няколко приказки. Като я видях - просто на нищо не прилича. Не знаела истинското му състояние. Имали връзка от месец - това ми каза. Аз го заплюх и казах на нея, че й го подарявам. За сега е това. Просто честно да кажа - като я видях ми олекна малко. Не ме обвинявайте, че съм снобка. Но тя е сервитьорка - простичка и класи под мен.
[/quote

Това не бях прочела! Няма да те упреквам - не искам! Но подобно поведени ми е чуждо и определено не е печеливша карта!

# 114
  • Мнения: 69
Идея нямате какъв цирк се разигра снощи....

И аз те разбирам напълно. Но не мога да не се съглася и с Chanel и с dy1.
Колкото и неприятно да ти прозвучи, нямаш право да съдиш 3-тия човек в такава ситуация.
Той просто на никого не е длъжен. Живее собствения си живот.
И ако има виновен(ни) в такава ситуация, то той е някой от вас.
Знам, че това, което ще ти напиша няма да ти хареса, но колкото и омраза и антипатия да провокира в теб тази жена, тя не е човека на когото да държиш сметка и да обвиняваш.
Бъди силна! Вярвам, че ще се намери решение. Най-доброто за теб и децата!   Hug

Определено е така дори и да е болезнено

# 115
  • Мнения: 69
Знаех, че ще ме обвините. Но аз трябваше да задам моите въпроси. Той винаги ме е лъгал. Не я мразя - не ме разбирайте погрешно, безразлична ми е. Просто разбрах за какво става дума. Тя разбра за положението в този ден. Поне така каза. А може бе ми трябвяше да видя с очите си. Както и да е. Много по - сложно е всичко.
Само едно знам - той ще съжалява, но вече е много късно.
.


Ей не те обвиняваме.....горе главата! Просто го казваме за да не си го причиняваш на себе си! Нямаш нужда от това а от подкрепа!Дано има кой да ти я даде, ако ли не ние сме тук! Не се измъчвай с преследвания, разкрития и всичко от това естество - повече боли така , дори и любопитството да надделява ТИ НЕ МУ СЕ ПОДДАВАЙ.Колкото по малко ВИДИШ толкова по-добре за теб и по-лесно ще оставиш преживяното в миналото където му е мястото!

PS :  А моето мнение е че не третият човек в подобна ситуация е виновния, но определено е по-лесно да стоварим вината върху него!По-лесно е и по-удобно!Да обвиним някого е един от най-сигурните начини да си останем с проблема!

# 116
  • Мнения: 69
Всеки си носи отговорността за това, което прави. Не мислете, че ми е много по - леко след цирка. Много боли. Това е най - сложното да се преборя с болката. За гаврата, която направи с мен, сина ни и нереденото ни дете думи нямам. Сега, когато знам, че е спал едновременно и с мен и нея се притеснявам да не ми е лепнал нещо.
Не искам хората да ме съжаляват. Аз трябва да се справя.
Но честно да ви кажа искам да го намразя, много искам.


Не го мрази!Не само защото е баща на децата ти най-вече защото омразата ще разяжда теб а не него!Ако си решила,че не го искаш до теб просто го остави в миналото!Ама наистина го остави!!! Но ако иска го остави да бъде баща на децата ти! В никакъв случай не им предавай твоята болка.Но не му и позволявай повече никога да ги предаде , не му позволявай да ги използва.....Виж ако за вас е късно си поговорете за децата - приемете една стратегия и ги поставяйте на първо място и над вашата болка и разочарование!Нека не растат с вина за случилото се между вас! Кураж и не забрамяй че ние сме тук!Пиши ако имаш нужда

# 117
  • Мнения: 2 336
Благодаря за искрената ангажираност на толкова много хора!   bouquet
Това, което ставаше в пиковите моменти отмина и беше плод на чувствата на една адски наранена и унизена жена. Сега малко по - късно остана само болката и фактът, че ме заразя сама с две деца и без пари. Отново унизена да се моля някой да ми помогне тоя месец с това, друг с онова. За детето е забравил на този етап.Не му е звънял повече от седмица. Сега се чудя на себе си - колко се притеснявах да не би да иска да ми ги вземе.  newsm78
По повод другата - не я мразя. Нито я обвинявам - ако не беше тя можеше друга да е. Все ми е тая.
Имаше една тема - Вярвате ли, че всичко се връща? Аз вярвам. На никого от тях не пожелавам нищо лошо. Най - вече на него. Но това, което направи просто не е човешко...

# 118
  • Мнения: 219
Сиси, радвам се, че си преминала една от фазите така да се каже. Винаги 1-во е гняв. И аз имах някакво подобно разочарование, разбира се, далеч по просто от твоето, все пак бяхме само гаджета до преди 3г, докато децата много усложняват нещата. Аз понеже съм си любопитна и подозирах, че си пада по съквартирантката ми (това 6-то чувство у жената никога не лъже, да знаете), и реших да им разбера пароли на пощи и т.н. Понеже тя ми ползваше компа, а по някога и той. Та така знаех какви смс-и й праща, какво си пишат по пощите (а той уж мразеше да пише майли), и ме лъжеха, че не излизат заедно и т.н. Вярно тогава вече бяхме разделени с него, но го обичах, останахме приятели, бяхме една група в университета, и нямаше как и да не се виждаме. Още в началото им бях казала, че не ми е приятно да излизат заедно, но все пак това си е тяхно право. Е, те решиха да ме лъжат, което определено беше грешна стратегия за тях. Интересното беше, че тя си имаше гадже в София (ние учехме в Русе), и му изневеряваше с моето бивше гадже (по негови думи "само що не правихме секс, но целувка не даде", за да не е изневяра  Shocked ). Много беше хлътнал по нея, а тя си играеше и с 2-мата. Когато ги попитах защо ме лъжат и т.н., тя най нагло ми заяви, че нищо лошо не е направила и не се чувства виновна (само дето не знаеше, че колкото и той да е хлътнал по нея, все пак имах начини да ми каже истината макар с недомлъвки и с много разговори). Е, накрая нейния я заряза, моя бивш, разбра, че не е човек за нея и така остана и без 2-мата.
Мисълта ми беше, че тогава просто за мен това беше кошмар. Когато те са излизали на кафе и т.н. винаги съм го знаела, лягам и ме боли сърцето, не бях сигурна защо е, но после разбирах. Затова напълно те разбирам как се чувстваш, макар, че при теб е много по-сложно.
Сега съм вече омъжена и аз бременна (чакаме бебче декември). Но за да го забравя, трябваше да се махна от там и да не се виждаме, така смених няколко гаджета, и попаднах на мъжа ми. Страшно съм щастлива, че съм с него, а не с това бившо гадже, защото след всички тези лъжи...а и едно време в началото на връзката ни, беше 6м извън страната, а аз студентка 2-ри курс и го зарязах по ICQ-то, защото за 1-ви път ме сваляха толкова много момчета, нямаше как да не се поддам. Та вече бяха прекалено много нещата м/у нас, макар и да се обичахме. Винаги ако има нужда от мен бих му помогнала, както и той на мен предполагам, но ако бяхме заедно сега, нямаше да сме така щастливи, както сега с мъжа ми.
При теб има 2 деца (едното на път), и затова ще ти е много по трудно да се отърсиш от него, но всичко става с времето. Сега най-важното е да се грижиш за себе си и малкия, защото и човечето в теб трябва да е в спокойна среда, а не под стрес. Направи го заради децата си, а пък с мъжа ти ще стигнете до някакъв консенсос след време, просто трябва да се уталожат нещата. Ти сега мисли за себе си и за децата. И все пак, тези деца са й негови, това, че е напуснал работа не е твой проблем, тези деца трябва да ядат и да се обличат, трябвало е да мисли по-рано, ти да не си от желязо?!? Трябва да изискваш да ти помага, поне с пари!
Пожелавам ти много късмет и всичко да се нареди по-скоро, защото скоро ще се появи и още една душичка, която да те радва, а съм сигурна, че след време ще откриеш и точния човек, но...трябва да мине време, пак го казвам. Просто сега още много въпроси и емоции бошуват в теб, а и тези хормони....
Тук поне винаги ще намериш отеха, и винаги може да споделяш с нас!
Една силна  Hug на теб, детенце и нероденото бебче   bouquet

# 119
  • Мнения: 553
Благодаря за искрената ангажираност на толкова много хора!

Аз пък мисля че си постъпила правилно и като си вдигнала скандал на любовницата и като си отишла с неговите родители- доколкото разбрах те също са го искали и това си е било тяхно решение не си ги вкарвала ти в скандала. Онази жена вече няма никакво оправдание нито пред тебе и децата ти нито прде неговите родители. не  е трябвало да го приема в дома си. освен това като нещата са се изяснили и то пред родителите му, той никога няма да може и след 20 години да спекулира и да играе на това че ти си взела решение основано не на факти а на предположения и съмнения. Именно заради децата и аз щях да постъпя така- да проверя преди да взема решение. Длъжна си била уне е само заради парата.

Потърси морална и финансова подкрепа от родителите на мъжа си. Кажи им че не искаш да говориш против него, че и ти си майка и знаеш че и тях ги боли от това да виждат как той си сйъсипва своя и на децата си живот и семейство. И че се случват такива неща но ти правиш разлика между тях и него и няма да прехвърляш на тях неговите грехове, защото те не са те предали. Кажи им тези неща за да не е чувстват гузни  заради сина си и да почнат да странят от децата. те си остават твои роднини заради децата- позволи им да компенсират колкото могат неговите издънки. Това е най-полезния ти ход сега. тава той ще остане и тотално без тяхната подкрепа, онази жена ще получи единствено тяхното презрение. И вероятно няма да го изтърпи дълго.
Мъжа ти трябва да остане напълно сам и отритнат от всички, съден от родителите си за да се осъзнае... като стигне до дъното преди това. Отрежи му пътя към тебе, спечели родителите му на твоя страна и запази родовата връзка с тях заради децата. Още по-добре че няма работа и още по-добре че е при оная а несе е върнал при родителите си че да събуди съжалението им.
нека да затъне до гуша, и онази да му се качи на главата, щото сега й е паднало... да видиш как живота ще го освести. Хората се раждат слаби, и стават силни, но понякога трябва да видиш че всичко се разпада за да се мобилизираш отново. Вероятно кара много тежка риза на средната възраст твоя човек. Ще я преодолее и дори и може да стане съвсем прриличен родител след време, ако и да не намериш сили да простиш слабостта и предателството му и да сте семейдство отново.
Мъжа ти не е боклук и годините преживяни с него не са пропиляни. Той е един слаб човек изпаднал в криза. Но не заслужава нито помощ нито съжаление от теб. не го мрази- така ще намразиш и това от него което виждаш в децата си. Той заслужава не омраза а презрение и не за това какъв е аза това че проявава такава слабост. Егоизмът е винаги плод на слабостта на един човек. А предателството му е пърно иглавно към себе си - той и за себе си не го е грижа и себеси е захвърлил на произвола, и след това вас...
Още го обичаш и не можеш да приемеш че е боклук, защото всъщност още не се знае как ще преодолее тази криза- ще бъде боклук ако не успее да я преодолее. Рано е да се каже, може да си стъпи на краката и да стане дори по-достоен човек от този за когото си се оженила и от когото сега не е останала и следа.
Ти имаш любоавта на сина си, ще имаш и любовта на второти си дете, имаш подкрепата на неговите и твоите родители, той е този който остава с нищо... и май само това може да го спаси..
Обърни цялатаси любов към децата си. забрани си да мислиш и да решаваш за вашите отношения преди да се роди бебето. Така ще запазиш енергията и любовта си само за тези които я заслужават искат я и имат нужда от нея. Не се опитвай да решиш всичките си проблеми накуп. Разсрочи ги във времето и понеже си в 7-8 месец - започни с бебето и първокласника. за да имаш енергия за тях. Отношенията с него-след като бебето се роди и / или стане ан 3-4 месеца и си влязла в ритъм с гледането му. Просто го игнорирай максимално. ШИначе ще се сринеш, а нямаш право заради децата.
Остави на неговите родители, те така ще го подредят през това време че изобщо няма нужданякой да им съдейства, а и ще са мнооого по-ефективни от тебе, повярвай ми...
Възхищавам ти се на силата, дръж се!!!!

Общи условия

Активация на акаунт