Изрязване на бенка от лицето

  • 16 038
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
И аз си махнах 4 бенки преди две години, на две от местата белезите изобщо не се виждат, а на другите са едва забележими.

Хирургът, който ми ги махна каза, че е по-добре да ги махна навреме, отколкото да рискувам да ги разранявам или излагам на слънце. С други думи, по-голяма е вероятността бенката да стане злокачествена не ако се изреже, а ако се запази.

# 16
На мен ми стана бенка преди 5-6 години в лявата част на брадичката.Първо нямах нищо там посе ме сърбеше и след време стана бенка -релефна нз дали така се казва де .Трябва ли да се изследвам или нещо подобно newsm78,че като чета за меланоми направо ме побиват тръпки.

# 17
  • Мнения: 5 228
Герито, ако се притесняваш, по-добре отиди на преглед. Има някои признаци, за които трябва да се следи и ако са на лице, да се отиде на преглед - ако бенката е с неправилна форма, ако е с различен цвят в различните участъци, ако по-голяма от 6 мм, ако расте, ако има кървене, подуване и т.н. Дори и да има някой от тези признаци, това не значи, че бенката е опасна, но трябва задължително да се прегледа от дерматолог.

# 18
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Тази тема живо ме интересува и мен. Имам 3 бенки, коита искам да махна-2 на кръста и 1 под мишницата. Някой ходил ли е при специалист в Пловдив или да може да ме насочи към такъв? Също така ме интересува заплаща ли се отстраняването на бенки или има вариант да се поеме от Здравната каса?

# 19
  • Мнения: 2 171
Ще използвам темата да попитам за добър кожен лекар в София, от който да сте останали доволни след премахване на бенки, както и каква е горе-долу цената за премахване на бенка, хистолгичното изследване и въобше цялата процедура?
Предварително благодаря Hug

# 20
  • Мнения: 60
Синът ми имаше бенка на лицето преди 3 години. Заведах го на лекар и казаха че трябва да се махне защото като порастне и започне да се бръсне ще стане лошо. Погледнаха го с някаква апаратура, казаха че не е злокачествено образувание и определиха ден за операция. Направиха 1 шев, после 4 дена без никакво мокрене на лицето и на 5 ден  свалиха конеца. Сега има съвсем малък белег.

# 21
  • Мнения: 131
Имам питане към всички,  които са си премахнали бенките:
В каква клиника сте ходили: кожна, онкодиспансер или обикновенна поликлиника и какъв специалист ги премахва: кожен, онкохирург, обикновен или друг някакъв лекар.
Предстои ми преглед при мамолог и тъй като моята, е около зърното на гърдата, искам да знам подходящия специалист, които трябва да посетя

# 22
  • Мнения: 30
Тази тема ме интересува и мен. Имам 1 бенка на лицето,която с годините порасна и изпъкна .
Не ми пречи и никога не съм се замисляла ,че може да е толкова опасна.Ще следя темата с интерес. newsm78

# 23
  • Мнения: 303
Имам питане към всички,  които са си премахнали бенките:
В каква клиника сте ходили: кожна, онкодиспансер или обикновенна поликлиника и какъв специалист ги премахва: кожен, онкохирург, обикновен или друг някакъв лекар.
Предстои ми преглед при мамолог и тъй като моята, е около зърното на гърдата, искам да знам подходящия специалист, които трябва да посетя
Препоръ4ва се да е онкохирург-дерматолог.
Аз отидох при кожен лекар,специалист по рак на кожата.
Той ще ме прати при хирург за изрязване на бенки.
Не се доверявайте на обикновени хирурзи или на лекари,които ви предлагат премагване с лазер.
На мен ми предложиха с лазер,един самозванец,а не ти казва,колко опсано може да бъде,защото лазерът не премахва бенката в корен.
Аз също съм на мнение,4е бенките трябва да се изрежат,защото се излагат на слънце,дори и да не са на места,където могат да се разранят.

# 24
  • Мнения: 9 095
момичета, ако бенките не растат, не ви пречат в ежедневието, не кървят, няма нужда да се притеснявате- аз например махнах 5 от цялото тяло с лазера, сега дори и белези едва се виждат и то там къдто бяха огромни бенките Peace

# 25
  • Мнения: 4 734
Шега с бенките не бива, само това ще кажа по темата.

# 26
  • Мнения: 4 447
Запис.
И аз съм чувала, че не е добре да се скубят косъмчетата от бенки, ....и въпреки това го правя.
мам бенка на лицето, на място, което не ме притеснява, даже може и за ефект да я броим. Но космите.... тях дали е възможно да ги отстраня с лазер. Не бенката, а само космите. Те не са 1 и 2. А доста  Embarassed
Ще взема да отида на доктор и аз. Ще следя темата.
 Hug

# 27
Аз имам не малко бенки по лицето всички са много малки плоски и не съм им обръщал внимание.
Не, че са ми приятни, но не е кой знае кво.
Имам и една по-голяма до брадичката на която и растят по 3-4 косъмчета, но от 14 годишен, както почнах да се бръсна до сега 19 годишен, си бръсна спокойно лицето и не и обръщам внимание, а и явно тя на мен. Това, което ме притеснява е, че тази година ми поникнаха още 2 пак доста малки, плоски, кафявички на какво може да се дължи това?
Като малък помня, че ме храниха повече със сладки и според мен това ми доведе като цяло проблеми с кожата (мазна кожа) пъпките минаха, ама чак сега.
По тялото  имам и пак същите малки кафеникави точици или други със странни форми дори се чудя да не е няква пегментация незнам. Ето снимчица на част от ръката ми http://asdasdfag.hit.bg/DSC00782.JPG
Понеже знам, че бенките са голями мафиоти изобщо не искам да се занимвам с тях, но можете ли да ми предложете при кой да се обърна в Пловдив просто за изледвания.
Ако някоя се налага да се махне или просто да разбера причината защо ми поникват.

# 28
  • Мнения: 205
И в друга тема съм писала, но и тук да се включа. Махала съм си 2 бенки една от лицето и една от тялото. Тази по лицето си имаше косми. Махнаха ми ги със скалпел, а после мястото се "обгаря"(незнам дали се казва точно така) с някакъв специален инструмент. Махнах ги в онкодиспансер. После задължително се прави изследване. Белези имам, но не бях постоянна в мазането-има кремчета срещу белези. Лошото е, че продължават да ми излизат косъмчета, но си ги махам с пинсета. Преди да се реша ходих при трима лекари- личен, кожен и тази в онкото, и тримата казаха, че няма нищо кой знае какво в махането на бенките. Съжалявам, че не се реших да го направя по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт