Тайната на перфектната кожа.

  • 193 865
  • 831
  •   1
Отговори
# 360
На мен ми изписаха противозачатъчни заради друг проблем,а от тях кожата ми стана невероятно мека и гладка.Иначе си спазвам и всички останали процедури.

# 361
  • Мнения: 1 226
Цитат
Привет kremi S,
Най-важното при пигментирали участъци на кожата е да се ползва слънцезащитен крем,защото именно слънцето е фактора който влияе за на кожата по-този начин,можа да ползваш и дневен крем с малък фактор SPF15,повечето медицинска козметика предлага такива варианти. Второто което искам да ти кажа,че доколкото знам от моя дерматолог най-добрата съставка за избелване е забранене за употреба в европейския съюз защото е канцерогенна,което ще рече че всички кремове който претендират за подобно действие ще имат слабо и много бавно такова Hug. Аз също имам подобен проблем  и това което смятам да направя е да ходя на кислородна терапия ,но когато отида ще разкавам повече,знам че и химичния пилинг с гликолова киселина дава бързи резултати.
Дано съм ти била полезна!
Тестът се прави от вътрешната страна на свивката на лакътя и показва мн добре за 24 часа.
Хидрохинонът е съставката, забранена за употреба, но това съвсем не е най-добрата, а една от най-хард! Има натурални извлеци и вещества, които действат на меланиногенезата, която е от 3 етапа - много са ефективни и ВЪОБЩЕ не са канцерогенни!
Пилингът какъвто и да е отлющва горния слой кожа и я стимулира да се регенерира, но: кожата става адски чувствителна за около месец!
Апропо, точно сега е времето да се прави пилинг - слънцето е слабо и температурите са сравнително прилични: нито мн горещо (изпотяване), нито мн студено (премръзване).
Каква е тази кислородна терапия? Пак ли някоя ултра-хард процедура за шарани?

# 362
  • Мнения: 351
Има натурални извлеци и вещества, които  действат на меланиногенезата , която е от 3 етапа - много са ефективни и ВЪОБЩЕ не са канцерогенни!
CI, би ли казал кои точно натурални извлеци и вещества действат на меланиногенезата?

# 363
  • Мнения: 1 226
Има натурални извлеци и вещества, които  действат на меланиногенезата , която е от 3 етапа - много са ефективни и ВЪОБЩЕ не са канцерогенни!
CI, би ли казал кои точно натурални извлеци и вещества действат на меланиногенезата?
Мисля си, че на днешно време да се намери необходимата информация въобще не е трудно.
Да, трябва да се знае английски, разбира се:
http://en.wikipedia.org/wiki/Skin_whitening
а само да напишеш в google
Skin whitening
и може да четеш с часове!

# 364
  • Мнения: 83
Има натурални извлеци и вещества, които  действат на меланиногенезата , която е от 3 етапа - много са ефективни и ВЪОБЩЕ не са канцерогенни!
CI, би ли казал кои точно натурални извлеци и вещества действат на меланиногенезата?

Да именно това имах впредвид,хидрохенонат дава най-бързи и видими резултати,а за естествените извлеци споменах че се изисква време,това е свързано с хронобиологията на кожата.
По повод на кислородната терапия............не мисля че иновациите са нещо което е за шарани,но ще направя по подробен коментар след като се запозная по отблизо с технологията и метода на процедурата .
 Joy

# 365
  • Мнения: 1 226
Има натурални извлеци и вещества, които  действат на меланиногенезата , която е от 3 етапа - много са ефективни и ВЪОБЩЕ не са канцерогенни!
CI, би ли казал кои точно натурални извлеци и вещества действат на меланиногенезата?

Да именно това имах впредвид,хидрохИнонЪт дава най-бързи и видими резултати,а за естествените извлеци споменах че се изисква време,това е свързано с хронобиологията на кожата.
По повод на кислородната терапия............не мисля че иновациите са нещо което е за шарани,но ще направя по подробен коментар след като се запозная по отблизо с технологията и метода на процедурата .
 Joy
Ето какво сте написали:
Второто което искам да ти кажа,че доколкото знам от моя дерматолог най-добрата съставка за избелване е забранене за употреба в европейския съюз защото е канцерогенна,което ще рече че всички кремове който претендират за подобно действие ще имат слабо и много бавно такова
Доколкото оцветяването на кожата е бавен процес, то следователно и избелването следва да е бавен, даже още по-бавен, понеже трябва да се премахне (горния) слоя кожа (говоря естествен път) съдържащ меланин. И си мисля, че месец-два не е чак толкова дълъг период от време. Пак да повторя: по естествен начин!
Доколкото до т. нар. кислородна терапия ... би ми било интересно да видим дали е точно това, което знам и/или мисля.
Веднъж един "спец" в Болоня се опита да ме убеди, че в шише с гел има озон (името на продукта бе Озон), който видите ли, бил страшен антиоксидант! Засега това твърдение държи палмата на "иновациите"!

# 366
  • Мнения: 83
Има натурални извлеци и вещества, които  действат на МЕЛАНОГЕНЕЗАТА , която е от 3 етапа - много са ефективни и ВЪОБЩЕ не са канцерогенни!
CI, би ли казал кои точно натурални извлеци и вещества действат на меланиногенезата?

Да именно това имах впредвид,хидрохИнонЪт дава най-бързи и видими резултати,а за естествените извлеци споменах че се изисква време,това е свързано с хронобиологията на кожата.
По повод на кислородната терапия............не мисля че иновациите са нещо което е за шарани,но ще направя по подробен коментар след като се запозная по отблизо с технологията и метода на процедурата .
 Joy
Ето какво сте написали:
Второто което искам да ти кажа,че доколкото знам от моя дерматолог най-добрата съставка за избелване е забранене за употреба в европейския съюз защото е канцерогенна,което ще рече че всички кремове който претендират за подобно действие ще имат слабо и много бавно такова
Доколкото оцветяването на кожата е бавен процес, то следователно и избелването следва да е бавен, даже още по-бавен, понеже трябва да се премахне (горния) слоя кожа (говоря естествен път) съдържащ меланин. И си мисля, че месец-два не е чак толкова дълъг период от време. Пак да повторя: по естествен начин!
Доколкото до т. нар. кислородна терапия ... би ми било интересно да видим дали е точно това, което знам и/или мисля.
Веднъж един "спец" в Болоня се опита да ме убеди, че в шише с гел има озон (името на продукта бе Озон), който видите ли, бил страшен антиоксидант! Засега това твърдение държи палмата на "иновациите"!
Радвам се че предизвиках толкова разгорещен опонент,за мен е важно когато чета някоя тема и искам да НАУЧА нещо да попадам именно на такъв вид информация.
Аз обаче продължавам да съм убедена че за да се постигне "избелване" на кожата е необходима много повече от 2-3 месеца ,но не искам да подклаждам спора .
Успех и до нови срещи в следващи теми Laughing

# 367
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,
доста сте се развихрили и темата става все по-интересна. Не се бях включвала няколко дни и виждам доста матерял за четене.

Момичета, обръщам се към вас с молба за мнения и съвети. Използвам добра козметика и състоянието на кожата ми е сравнително добро...но имам доста лунички и петънца от минали пъпчици. Не искам да си правя маската с маята, поради съмнения за алергична реакция. Мислите ли, че е подходящо да използвам избелващ крем за случая или такъв се използва само при някаква по- изявена пигментация. Аз съм си харесала един от марката козметика, която си използвам от доста време...колебая се. Предполагам..и се надявам, че един такъв избелващ крем ако не помогне, поне няма да ми навреди. Вие как мислите? Thinking

kremi_s, аз също имам лунички и имах период в който исках на всяка цена да ги махна, с времето това отшумя и сега стремежът ми е кожата да е чиста и свежа със стегнати пори. Луничките приемам само като ефект.
Но преди няколко години, козметичката, която посещавам ми предложи процедури с Азот. След няколко такива съчетани с ампулки с витамини С, кожата ми стана по светла а голяма част от луничките изчезнаха. Без да съм търсила този ефект! Мнението ми е, че каквато и терапия да предприемеш ще ти трябват поне няколко месеца. Най-удачно е за се започне сега и да се продължи през зимата. Това което обаче се получава след голямото старание цяла зима, с появяването на първите лъчи и малко тен, луничките отново грейват.  С времето разбрах, че природата си е природа, и в стремежа си да сме красиви не трябва да си причиняваме болка или супер тежки процедури. Пилинга ми се струва малко крайна мярка. Относно канцерогенноста на съставката в крема за избелване, опасност от отделянето на канцерогенни съставки има в повечето кремове и декоративна козметика. Така, че ако успееш да постигнеш ефект с по-лека терапия по добре опитай. Може да избегнеш и алергичните реакции.
Помисли също за пречистване на тялото поне веднъж седмично с чайове и фрешове може да помогне срещу алергиите.
Ето информация за вредните съставки от един сайт за био продукти в който аз специално си намирам интересни неща.
(Източник: http://biozona.eu/index.php?main_page=index&cPath=4_8)

Парабените са нефтопродукти, които масово се използват като консерванти в козметиката, защото не дразнят кожата, евтини са, нямат вкус и мирис и не позволяват развалянето на продуктите. Все повече специалисти твърдят, че те се натрупват в организма и водят до рак на гърдата, тъй като действат като ксеноестрогени и разстройват хормоналния баланс.
В козметичните продукти има още много други опасни химикали. Според доклад, посветен на безопасността на козметичните препарати, една трета от тестваните продукти съдържат канцерогенни съставки.
Много козметични компании са готови да спорят, че нивото на опасни химикали в продукцията им не е достатъчно висока, за да навреди. Обаче продължителното излагане е решаващ фактор и дори в съвсем малка доза ежедневния контакт с някои химикали може да има сериозни последици за организма – особено при децата и младежите. Въпреки, че използването на отделни продукти един път девно не е толкова опасно, факт е че всеки ден използваме по няколко продукта на ден, а това води до натрупване на парабени в телата ни.


P.S. Далече съм от реалното използване само на био продукти, въпреки че преди да забременея това бяха основните храни, добавки и козметика която ползвах, сега обаче отново се връщам към дебнещите изкушения в красиви кутиики и бурканчета.
Но, когато имам информация съм по-спокойна че правя поне малко по-разумен избор.


# 368
  • Мнения: 776
Но преди няколко години, козметичката, която посещавам ми предложи процедури с Азот. След няколко такива съчетани с ампулки с витамини С, кожата ми стана по светла а голяма част от луничките изчезнаха. Без да съм търсила този ефект!



Anе Hug, може ли по-подробно за процедурите с Азот Praynig  bouquet Последният беше под формата на спрей или те мажеха? Имаше ли изгаряне и лющене на кожата ooooh!, неработоспособност, период на възстановяване? Ще съм благодарна, ако отговориш  bouquet

# 369
  • Мнения: 1 226
Но преди няколко години, козметичката, която посещавам ми предложи процедури с Азот. След няколко такива съчетани с ампулки с витамини С, кожата ми стана по светла а голяма част от луничките изчезнаха. Без да съм търсила този ефект!



Anе Hug, може ли по-подробно за процедурите с Азот Praynig  bouquet Последният беше под формата на спрей или те мажеха? Имаше ли изгаряне и лющене на кожата ooooh!, неработоспособност, период на възстановяване? Ще съм благодарна, ако отговориш  bouquet
Втечненият азот има температура от минус 196 градуса по Целзий, при кипенето си (преминаване в газово състояние) поглъща голямо количество енергия под форма на топлина и така изгаря част от кожата. Така се лекуват брадавици, може би е търсена аналогия.

# 370
  • Мнения: 12
Побутвам темичката напред като рапортувам, че бирената мая продължава да има добър ефект върху кожата ми и два пъти по-добър върху апетита ми  Crazy  Simple Smile

Anе, аз също ще се радвам да разбера повече за тези процедури   bouquet
Имам подчертано шизофренично отношение към луничките си (мъничко и бледи по носа и скулите, появяват се само при излагане на слънце, иначе са "в засада") - един ден мрънкам що ги има, на следващия - що ги няма  Joy

# 371
  • Мнения: 776
Но преди няколко години, козметичката, която посещавам ми предложи процедури с Азот. След няколко такива съчетани с ампулки с витамини С, кожата ми стана по светла а голяма част от луничките изчезнаха. Без да съм търсила този ефект!



Anе Hug, може ли по-подробно за процедурите с Азот Praynig  bouquet Последният беше под формата на спрей или те мажеха? Имаше ли изгаряне и лющене на кожата ooooh!, неработоспособност, период на възстановяване? Ще съм благодарна, ако отговориш  bouquet
Втечненият азот има температура от минус 196 градуса по Целзий, при кипенето си (преминаване в газово състояние) поглъща голямо количество енергия под форма на топлина и така изгаря част от кожата. Така се лекуват брадавици, може би е търсена аналогия.

CI, благодаря Peace, ще чакам и Ane  Hug да се включи

# 372
  • Мнения: 776
Момичета Hug, във връзка с темата, искам да ви попитам  bouquet  знаете ли за съставки в козметични продукти, които са несъвместими при едновременна употреба върху кожата? Аз съм чела единствено за комбинацията гликолова киселина - витамин Ц (примерно мажеш се с излющващ лосион с 6 % гликолова киселина и върху него "праскаш" Crazy Mr. Green серум с витамин Ц ), която води до запушване на порите и образуване на пъпки ooooh! Sick Напоследък обаче си мислех Thinking дали има нещо гнило Laughing в съвместяването на хиалуроновата киселина и салициловата - не рядко в миналото (пък и сега от време на време ) съм нанасяла серум с хиалуронова, а върху нехо крем с 2 % салицилова, та дали не е погрешно? Rolling Eyes Tired

# 373
  • Мнения: 12
Привет  Hug

Опитах се да потърся информация за потенциално опасни комбинации на съставки в козметичните продукти, но нещо не мога да налучкам правилните ключови думи  Thinking Намирам въпроса за много интересен и смятам да продължа с четенето, ако намеря нещо веднага ще споделя  smile3529

Ето нещо кратичко и сравнително достъпно като медицинска терминология по въпроса за избелващите  кожата и депигментиращи агенти, алтернативните лечения и фототерапията  bouquet

http://www.emedicine.com/derm/topic528.htm

ЕДИТ:

От същия медицински сайт :
- за козметичните продукти : http://www.emedicine.com/derm/topic502.htm
- за медицинската козметика : http://www.emedicine.com/derm/topic509.htm

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 01:10 от Myriad Canaan

# 374
  • Мнения: 18
Здравейте,
не съм предполагала че Азота ще предизвика такъв интерес.
Аз съм пробвала две процедури с него. Най-често след като ми почистят лицето, ми павят мазаж, азот който се нанася с тампонче мисля че самия Азот е течен. Държи се във специален съд като термус за да не си губи температурата. С него се постига анти възпалително действие, целта е да се "замрази" охлади кожата. Всъщност точно да погълне топлината от изстискването и да я възстанови. След това Йоно фореза, ампулка с витамини или антикуперозна и лазер за регенерация. Може би за това след процедури се нанася доста мазен крем, или подхранващ за да компенсира изсушаването от Азота, но и витаминените ампули също помагат.
Другия валиант е затоплящ масаж и азот, при тази процедура лицето сияе. Чувала съм, че някой жени правят само Азот и лазер и това през ден за по-бърз ефект. Или при по сериозни проблеми. Моята кожа се повлиява доста добре, едва сега след като родих забелязах че при една от процедурите лицето ми се беше зачервило и кожата на бузите доста изсъхна. Но това е в следствие на дехидратираната ми кожа и вероятно сега по-чувствителна.   
С удоволствие ще предоставя координати на студиото,  на тези който искат да пробват процедурата. Само ще направя следното уточнение, тази козметичка не работи с готови маркови продукти, студиото и не е от най-модерните и луксозни. Има необходимата апаратура но основно има РЪЦЕ, това което е най-важно според мен. Аз пробвах няколко модерни студия и при последното ми посещение имах чувството че ме инквизират, умирах от ужас как ще изглеждам и определено не съм доволна.  Имам чувството, че те разчитат само на марковите продукти а не на способностите си.

Видях че се интересувате от продукти с НЕВЕН видях че в серията ДЕВА има кремче с Невен в тубичка.
Иначе със извлек от Невен и мас мажа бебето когато има проблеми по кожичката, а по някога и след къпане и съм много доволна. Действа антивъзпалително.

Общи условия

Активация на акаунт