Тайната на перфектната кожа.

  • 194 010
  • 831
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 1 956
Замислям се дали да не започна да пия хиалуронова киселина. Имате ли опит с нея?

# 466
  • Мнения: 225
Замислям се дали да не започна да пия хиалуронова киселина. Имате ли опит с нея?

 Хиалуроновата киселина е неразтворим полимер. Тоест, не се абсорбира от лигавицата на стомашно-чревния  тракт непроменена.Разгражда се и така се абсорбира.Организмът сам си произвежда своята хиалуронова киселина толкова, колкото му е нужна, дори и вие да не приемате вътрешно(да пиете) такава. Приемайки вътрешно ХК, няма да ускорите процеса на образуването й, нито пък да промените количеството й в организма, тъй като процесът се регулира доста по-сложно и зависи от генетични, възрастови, хормонални и др.фактори.
 Има ефект приложена външно-кремове(влагозадържане=хидратация), подкожно (филъри) и вътреставно(с цели различни от козметичните).

Надявам се да ви спестя излишни разходи.

# 467
  • Мнения: 56
Здравейте! Ето моята информация за хиалуроновата киселина, която е предстаена като хранителна добавка. Купила съм си програма от 4 добавки за кожата, косата и ноктите, която смятам да направя февруари след изпитите ми. Едната добавка е хиалуронова киселина, в съчетание с колаген, електрически заредени йонни минерали и водорасли.
Хиалуронова киселина – забавя процеса на стареене
Хиалуроновата киселина е един от най-разпространените мукополизахариди, синтезиран от организма. Тя е главен компонент на съединителната тъкан и заедно със свърланите с нея белтъци изгражда основата на междуклетъчното вещество. С напредване на възрастта нейното съдържание, обаче пада. С помощта на поддържащи продукти, които съдържат хиалуронова киселина се смята за „задържащо влага чудо”.
Впечатляваща е способността й да задържа до 1 000 пъти повече вода от собственото й тегло. Хиалуроновата киселина задържа влагата в колагена и еластина, намиращи се в кожата. Тя действа като лепило, което ги свързва, като по този начин придава гладкост на грубите кожни повърхности и значително подобрява облика на кожата. Друга положителна черта на хиалуроновата киселина е, че намалява сухотата, сърбежа и изгарянето.
 
Хиалуроновата киселина действа като вътрешна козметика, която овлажнява кожата отвътре навън.

# 468
# 469
  • Плевен
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета!Аз пробвах почистването с масло от гроздови семки и наистина кожата ми се чувства добре, макар че продължават да ми излизат големи подкожни пъпки, които много болят.По принцип рядко ми излизат такива, само по-малки гнойни пъпчици ми излизат/направо ми  е писнало, а съм на 30 вече/.Видях, че има и специално масло против акне на фирмата "Етерика" и мисля да го пробвам и него.После ще давам резултати.

# 470
  • Мнения: 56
Здравей Мусита! Аз си почиствам лицето с този метод вече 3седмици всяка вечер. В началото наистина избиват такива пъпки поради извличане на токсините, но после с всеки изминал ден кожата става все по-гладка и по-чиста. Аз си правя маслената баня с 90%рициново масло и 10%масло от жожоба. Кожата ми по принцип е мазна, с много големи пори, които бързо се запушват и склонна към акне. С този метод ми се подобри кожата за сега на 90%. Разбира се и добавките и здравословното хранене оказаха влияние при мен. Така че продължавай и скоро ще забележиш резултатите.
Искрени благодарности на Мириад, че сподели този метод!  bouquet

# 471
  • София
  • Мнения: 240
Здравейте! Аз пък за първи път влизам в темата, прочетох последните няколко страници и много ми допадна. Ще я следя редовно! Peace На 33 години съм, но още имам този проблем с пъпките. Какви ли лечения не съм изпробвала , само временен ефект, ако има въобще такъв. Преди три седмици посетих една дерматоложка, и бях силно обнаждеждена след ката запанахме лечение с хомеопатия. Но уви никавъв резултат Confused. Сега ще си купя масла и ще изпробвам вашите методи на почистване! Hug

# 472
  • Мнения: 2
Здравейте,

Интересуват ме мненията на тези от Вас, които са пробвали бираната мая.
Има ли странични ефекти.....за окосмяването говоря Simple Smile
Предвид листовката това е страхотно, дори и никакви проблеми да няма човек, само за укрепване на организма.

  bouquet

# 473
  • Мнения: 83
При мен ,първоначални ефект беше смайващо неприятен всяка пора се превърна в пъпка,но след това лицето ми се изчисти и около 3 месеца изглеждах добре.
Нямах повишение на апетита и за моя радост не напълнях,
Дано съм била полезна:)

# 474
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен, току що си направих процедурата с маслата и кърпата. Като за първи път няма особено видим резултат, но пък остана много приятно усещане по кожата. Искам да питам Myriad Canaan каква кърпа използва, без да е хавлиена. Аз използвах хавлиена и много бързо изтиваше на лицето за около 1 мин.Така ли трябва да е newsm78. Другият ми въпрос е после измива ли се лицето с хладка вода или направо със студената.
 Имам едно предложение към теб Myriad Canaan, когато имаш повече време да опишеш пак процедурата стъпка по стъпка, като добавиш и изплакването със студена вода, защото доста хора може да го пропуснат а мисля, че доста хора се зарибихме по нея.
Мерси  bouquet,че я сподели с нас, ще пиша за по-нататъчни резултати. Simple Smile

# 475
  • София
  • Мнения: 708
Да, и на мен ми е любопитно за кърпата. Аз вместо кърпа стоя намазана с масло над парата малко. После попивам с хавлиена кърпа.

# 476
  • Мнения: 12
Привет, момичета  Hug
Поздравявам всички с новата 2009та година! На прага на нещо ново винаги сме изпълнени с надежда и любов и  чувстваме прилив на  сили и вдъхновение и вярвам, че това е универсалната рецепта за  красота   bouquet

Извинявам се, че чак сега отговарям на последните въпроси към мен - признавам, че по време на празниците минах в нелегалност, за да мога да обърна внимание и на семейството си, с които прекарах Коледа и Нова Година. Затова сега бързам да отговоря :

*Lina* , addrianna - относно кърпата която ползвам - моята е ленена, доста голяма е и я сгъвам на няколко пласта, така топлината като че ли се задържа повече.  Вида на  кърпата според мен е повече въпрос на лични предпочитания, на мен ми се струва добре да е от естествена материя, а избягвам власинките, за да не ми дразнят допълнително кожата.  Peace

silvetos- относно бирената мая и потенциалните странични ефекти - момичетата тук сме споделяли различни впечатления, аз лично усетих само увеличения апетит, но за щастие последици от него няма (а я пия от месеци). Няма да се уморя да я хваля като продукт, но не мога да гарантирам, че е решението на всеки вид кожни проблеми.  Във всеки случай вярвам, че си струва да се опита като вариант  Peace

- Ане, много се зарадвах да прочета, че си доволна от копринената ръкавичка  Hug Чудесен пример за още нещо, което е толкова просто на вид, а е учудващо ефективно и напълно природосъобразно  Peace

desi82  Hug Много се радвам, че и при теб маслената баня има ефект и се надявам при теб и всички останали подобрението на състоянието на кожата  да надмине всички очаквания   bouquet Няма да крия, че ми е много драго когато прочета как някой е пробвал една или друга от изстраданите ми "тайни" и е почувствал подобрение, стопля ме.

musita, маслената баня наистина има най-чувствително въздействие върху въшния слой на кожата и почистването на порите, но не съм сигурна дали може да помогне за подкожни пъпки. Ако са дълбоко в кожата, подути и болезнени, има възможност да става въпрос за възпален затворен комедон и ако не спадне от само себе си е добре да го види дерматолог. Аз самата не съм лекар, но си позволявам да го вметна, защото така описано положението ми е много познато. Стискам ти палци да е някоя дреболия   bouquet

P-r-o-l-e-t  Hug Поста ти ми дава чудесен повод да споделя последната си приумица, породена от това, че в последно време кожата ми стана доста по-суха от обикновено (както несъмнено съм измрънкала поне няколко пъти досега, за което се извинявам  ooooh! ) При мен положението не е толкова тежко, както ти го описваш, но решена да не оставям нещата така, измислих пъклен план  Crazy Реших да подходя отвътре навън и вместо (или поне освен) да се плескотя с кремове, по естествен път да "омазня" кожата си (знам, че звучи потресаващо  bowuu). От Коледа насам всеки ден ям ленено семе (в щедри количества - вкусно ми е просто) и чакам да се прояви омазняващия кожата ефект, който доста е дискутиран, макар и като нежелан. Засега не виждам видима разлика, но и времето на прием е кратко. Ще поживеем, ще видим и първо тук ще разкажем  Flutter

Обещавам тези дни сериозно да седна и да обобщя информацията, с която разполагам по темата за маслената баня, видовете масла и различните техники, за да е по-прегледно и обозримо.  За срок бих си поставила началото на следващата седмица, че ме чакат няколко спешни неща за писане, за които не смогнах да намеря време покрай цялото празнуване smile3523

Леле, пак се изписах   Blush Май годините се сменят, ала някои неща си остават все същите.....  Embarassed

# 477
  • Мнения: 83
Честита нова година на всички!
Пожелавам на всички много здраве,любов и късмет!
Нека през 2009 всички да сме по-добри !

# 478
  • Мнения: 84
Честита Нова Година!!!
На всички красиви мацки във форума пожелавам много здраве;късмет;красотииии и сбъдване на всички мечти!
Сега да кажа че отдавна ви чета дори прочетох цялата тема(невероятно но факт)но досега не съм писала.
Събирам с пълни шепи полезна информация от вас за което много ви бпагодаря.
 Myriad Canaan специални благодарности към теб;аз съм ти фенка newsm51 дори сме от един град(нищо че сега си в София) продължавай все така да ни помагаш много си мила newsm03
CI също много ме впечатли ще прочета и другите ти постове по другите теми из форума мисля че и от теб има какво да се научи !
Не мога да изброя всички ви но много съм ви благодарна ще продължавам да ви чета и пак ще пиша.

# 479
  • Мнения: 30
Честита нова година и от мен, нека всичко хубаво което не ни донесе старата да ни донесе новата.

Общи условия

Активация на акаунт