Тайната на перфектната кожа.

  • 193 709
  • 831
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 776
Myriad Canaan исках да те питам, ти ползваш ли услугте на козметик за почистване или изцяло ползваш козметика вкъщи? Лицето ти найстина е много добре !

Да, и аз искам да попитам същото Blush Myriad Canaan  bouquet, лицето ти наистина изглежда прекрасно, все едно не си имала никакви проблеми с кожата си Hug Давай тайната насам Wink smile3508 pletka
Мен бирената мая хич не ми понася Cry Получвам излишно окосмяване Shocked, ако я пия както си му е реда ( 3*2 хапчета) ooooh!, отваря ми се апетита и малко надебелявам Tired

# 451
  • София
  • Мнения: 708
Някой пробвал ли е да си прави маслена баня с масло от гроздови семки? В листовката пише че почиства порите, че е подходящо за мазна кожа.... Чудя се дали да се пробвам с него  newsm78

# 452
  • Мнения: 12
Някой пробвал ли е да си прави маслена баня с масло от гроздови семки? В листовката пише че почиства порите, че е подходящо за мазна кожа.... Чудя се дали да се пробвам с него  newsm78
Аз в началото експериментирах кое масло ще ми понесе най-добре, опитвала съм и това от гроздови семки - действа Peace Но наистина е за смесена/мазна кожа, на суха кожа идва малко силно  Peace

Myriad Canaan исках да те питам, ти ползваш ли услугте на козметик за почистване или изцяло ползваш козметика вкъщи? Лицето ти найстина е много добре !

Да, и аз искам да попитам същото Blush Myriad Canaan  bouquet, лицето ти наистина изглежда прекрасно, все едно не си имала никакви проблеми с кожата си Hug Давай тайната насам Wink smile3508 pletka
Мен бирената мая хич не ми понася Cry Получвам излишно окосмяване Shocked, ако я пия както си му е реда ( 3*2 хапчета) ooooh!, отваря ми се апетита и малко надебелявам Tired

teo_71, Ane, kiora , много ви благодаря  Hug Hug Hug
Постнах си снимката единствено с желанието да покрепя думите си, защото осъзнавам, че твърдението, че даден продукт буквално е "оздравил" кожата ми, звучи доста смело, а не исках да съм голословна.  Blush
Услугите на козметик ползвах за първи път това лято/август месец/, когато съвсем на нищо не приличах  Embarassed За период от  2 седмици съм посетила козметичката си 5-6 пъти.Най-доволна бях от процедурите с Д'Арсонвал, жената беше много търпелива и много се стараеше. Пролемът беше, че тя работи в една клиника във Варна, а аз трябваше да започвам нова работа в София, и оттогава не съм ходила при нея, а на друг нямам доверие.  Всичките си "тайни" ги споделям тук, първи разбирате за всичко ново при мен bouquet
Вкъщи си се "разкрасявам", затова присъждам  медал "пурпурно сърце" за храброст на съкартирантката ми, която ме е виждала наклепана с какво ли не и винаги е оставала завидно хладнокръвна и изпълнена с разбиране, голяма душичка е  Hug

kiora, много ми е мъчно да чуя, че при теб маята дава странични ефекти  Tired Ти как би описала кожата си? От какво мислиш, че има нужда? Може би отговорът се крие другаде, но със сигурност го има bouquet

Ane , много ме заинтригува с този режим на сокове, ( и водка  Heart Eyes ), и аз вярвам в подхода отвътре-навън  Peace Би ли споделила за какви симптоми ти беше предписана тази комбинация? Предварително благодаря  bouquet

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 16:10 от Myriad Canaan

# 453
  • София
  • Мнения: 708
Току-що приключих с експеримента с гроздовите семки. След маската с хума си чувствам кожата доста изсушена, затова се намазах с масло от жожоба (вместо крем). Иначе кожата изглежда добре почистена.

# 454
  • Мнения: 18
Ane , много ме заинтригува с този режим на сокове, ( и водка  Heart Eyes ), и аз вярвам в подхода отвътре-навън  Peace Би ли споделила за какви симптоми ти беше предписана тази комбинация? Предварително благодаря  bouquet

Дълга е историята, но ще опитам накратко. Приятелка ме заведе при един руснак, който е биофизик и има изобретение във областта на детоксикацията на организма. Човека прави диагностика и след това предписва режим за почистване и лечение. При мен се оказа, че всички органи функционират наопаки, бях изцяло стресирана. В следствие на това кожата независимо от качествената козметика, доста повяхнала без блясък. Тогава започнах да пия сокове и ефекта беше, тонизиран организъм и изчистено свежо лице.
Сега е малко трудно за тази програма, защото предимно времето ми е заето с бебето, затова търся по-лесен начин под формата на таблетки например  Simple Smile както е маята.

# 455
  • Мнения: 1 298
Пробвах да се намажа хубаво с масло под душа - мажа и масажирам леко с две ръце маслото в нагрятата кожа в топлата баня, после поизмивам с доста топла вода, и така няколко пъти. Кожата много фина и мекичка. Кожата ми като цяло е нормална по мазност. Сега се мазах с масло от пшеничен зародиш, че такова имах, но бих пробвала и други комбинации, особено включващи есенциални масла, лавандула примерно. Simple Smile

# 456
  • Мнения: 12
Ane , моите проблеми с кожата също се появиха в следствие на натрупан стрес (сесия с 10 изпита и 19 дни след нея - държавни изпити). Явно в такива моменти организмът ни дава сигнал, че спешно имаме нужда от промяна. Надявам се методът, на който се спреш, да бъде успешен и съвсем скоро да се почувстваш и да изглеждаш отлично  Hug

Пробвах да се намажа хубаво с масло под душа - мажа и масажирам леко с две ръце маслото в нагрятата кожа в топлата баня, после поизмивам с доста топла вода, и така няколко пъти. Кожата много фина и мекичка. Кожата ми като цяло е нормална по мазност. Сега се мазах с масло от пшеничен зародиш, че такова имах, но бих пробвала и други комбинации, особено включващи есенциални масла, лавандула примерно. Simple Smile

Здравей, nelita_79` Simple Smile
Много се радвам да видя съмишленици  Peace Както преди съм писала в темата, и аз много обичам масаж с масла под душа (особено ароматно и със сезалена гъба)  Heart Eyes Относно за масажа на лицето с масла, имай предвид, че ако само се отмие с вода, а не се "изтегли" посредством топлина (с кърпа), в зависимост от типа кожа и нанесеното количество е възможно след няколко часа да се получи леко "избиване" на това, което кожата не е успяла да поеме. На мен когато го правя под душа не ми се е случвало, но пък на всеки кожата е различна.  Правя това уточнение само, понеже при изпробването на този начин на почистване човек може да се заблуди, че кожата му се е омазнила още повече, когато всъщност просто трябва да се регулира нанесеното количество продукт и да се почисти после добре с топлата кърпа  Peace В началото има нужда от малко еспериментаторски дух при избора на масла (или комбинация от тях) и оптималната техника, но резултатът си заслужава  Peace

П.С. Пак да повторя - маслата са природен продукт, а към тях не е изключено организмът понякога да направи реакция! Аз съм с много чувствителна кожа и досега не съм имала оплаквания, но съм длъжна да предупредя  Peace

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 17:57 от Myriad Canaan

# 457
  • Мнения: 1 298
Мерси, мила Myriad, това е полезно уточнение! Аз просто прибегнах до най-лесния начин  Embarassed
Но, ужасно е приятно това с маслата Simple Smile Смятам да започна и за тялото да използвам предимно тях, че не съм доволна от никакви балсами и млека за тяло...

# 458
  • Мнения: 12
С удоволствие съм насреща винаги, когато мога  Hug
Този метод е доста стар и сигурно има различни разновидности,а и аз като цяло не се считам за кой знае колко знаеща по въпроса. Но го намирам за природосъобразен и го прилагам от няколко месеца, затова си позволявам от време на време да споделя  от опит   bouquet

# 459
  • Мнения: 418
Някой пробвал ли е да си прави маслена баня с масло от гроздови семки? В листовката пише че почиства порите, че е подходящо за мазна кожа.... Чудя се дали да се пробвам с него  newsm78


сигурно сте писали момичета..но как правите тази маслена баня и кое масло е най-подходящо за мазна(пореста) кожа?

# 460
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
сигурно сте писали момичета..но как правите тази маслена баня и кое масло е най-подходящо за мазна(пореста) кожа?

mama na krisi,
ето какво е писала Myriad Canaan за парната баня няколко страници по-напред:

Ами добре е да се прави след напарване на кожата (аз лично я правя след баня, защото ефектът е същия - отваряне на порите).
Нанасям обилно количество масло между дланите си и го стопявам (маслото от карите е твърдо на стайна температура) и след това с плавни масажни движения го нанасям по цялото лице, като се концентрирам върху проблемите зони. Масажът ми е много приятен и го правя поне 5-6 минути непрекъснато, като е хубаво през това време в помещението да е топло, за да не се втвърди отново маслото върху лицето. Почстването на лицето с масло е много стар метод и е подходящ и за хора с мазна/смесена/проблемна кожа, които са попаднали в порочния кръг на излишно омазняване - силни измиващи средства - още по-силно компенсиращо омазняване на кожата.   Ефективността му се дължи на закона от химията, че "подобни разтварят подобни" - т.е. излишният себум се разтваря с помощта именно на масло. След като масажа обикновено постоявам няколко минути, като през това време потопявам много мека къпра (не хавлиена) в гореща вода. Изтисквам кърпата и поставям да покрие цялото лице, без търкане и разтриване   След като изстине кърпата се изплака обилно и повторно се накисва в гореща вода и се поставя върху лицето. Това се прави с цел Отваряне на порите и изсмукване на всичко отвътре. Обикновено слагането на топлата кърпа два пъти на мен ми е напълно достатъчно(защото кожата ми е суха напоследък), но при необходимост може да се направи и трети път - в зависимост как си чувстваш кожата   

След като се направи три-четири пъти тази маслена баня/маска черните точки обикновено са напълно почистени и след това се ползва само с поддържащ/профилактичен ефект. Аз я правя отдавна (няколко месеца вече) и съм разредила до 5-6 пъти месечно и ми е абсолютно достатъчно. В интернет има много информация за този метод за грижа за кожата и най-често се препоръчват други масла (зехтин например), но чрез метода опит-грешка съм избрала за себе си като оптимално маслото от карите 

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 08:45 от Mileto

# 461
  • Мнения: 18
Здравейте,
Myriad Canaan получих ръкавиците от естествена коприна, след душ и обтриване с нея кожата става прекрасна! Но задължително след това трябва да се намаже със богат крем или масло за да не се изсушипрекалено.
Имах нужда да направя нещо за лицето си и да се поглезя, затова се сетих за една процедура при моята козметичка: Редуването на загряваща и охлаждаща процедура. С масаж със крем от витаминен комплекс загрява кожата а после с Азот я замразява. Резултата е гладка и свежа кожа, нтора седмица, не ви остава време даже да се погледна в огредалото а кожата си остана гладка и хубава! Опитайте го някога много добре действа.
По маслата доста ме подпалихте и съм си купила няколко, но искам да питам от ароматните какво ползвате? На коя марка?


 

# 462
  • Мнения: 4 358
Myriad Canaan много полезна информация си дала за маслата.Пробвала съм няколко пъти с масло с бадемово масло на Икаров купено  от аптеката.
Със смесена кожа съм - т.е на места ми излизат пъпки понякога, а на други места кожата е суха и опъната.
Маслото съм ползвала като просто го втривах в кожата с масажни движения след баня.Не знам дали съм в грешка newsm78
Понеже видях ,че обсъждате и парабените аз също съм против тях и дълго търсех крем за лице без тях. Е почти не открих.
Купих си новата серия Органик на Арома.Чесно казано не знам как в крем за 3 лева съставките може да са напълно натурални newsm78.
Както и да е - за мен серията се оказа повече от ужасна.Такова парене по лицето си отдавна не бях усещала.Сега съм с Гарние.......(пълен компромис от моя страна).
И пак си търся добра козметика Sick

# 463
  • Мнения: 68
Аз съм с мазна кожа и много добре ми се отразява маслото от чаено дърво и пъпките зарастват за едно денонощие...

# 464
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!Откога не съм влизала в тази тема, а тя била станала много интересна  bouquet
Сетих се отново, защото пак се започнаха кожните ми проблеми. Всяка зима е така. Кожата ми на тялото става ужасно суха. А е и чувствителна към вълна и кой знае какви материи и бои на дрехите... И особено по гърба ми, ако се допре до нещо по-рзлично от памучни бодита тип поло, започва да се обрива с нещо като акне... Лицето ми е в шок - дори от чиста вода започва да ме опъва, а след като се измия лъсва. А уж съм със смесена кожа - нормална + суха. Ръцете ми са ужасно сухи... УСтните ми се спаружват и напукват...
Само как се описах  ooooh! Иначе като ме види човек като изляза от банята, не би казал, че имам такива проблеми. Но истината е, че там се задържам доста време, за да се боря с проблемите.
Но определено вярвам, че има и по-леки начини за справяне с такива ситуации...

Общи условия

Активация на акаунт