ОСИНОВЕНИ,време е да кажем нещата такива,каквито са!

  • 54 102
  • 467
  •   1
Отговори
# 450
Здравейте!
Аз пък съм от другата страна на барикадата. Преди 3 години си осиновихме слънчево момиченце. Беше само на 2 месеца, когато я видях за първи път. Знам как ни проучваха, колко документа събрахме, колко срещи с психолози имахме, как ни проверяваха 2 години дали си гледаме добре детето и т.н. Беше ужасно обидно! Може би така трябва да се прави, но ако имаш място в сърцето си за едно малко дете, ми се струва, че не трябва да минаваш през този ад.
Психолозите бяха категорични, че трябва да й кажем, че е осиновена. Аз нямам сили. ОБИЧАМ Я ПОВЕЧЕ ОТ СИЧКО НА СВЕТА! Тя промени живота ми! Даде ми нов смисъл! Мразя биологичните й родители, защото са я обрекли на страдание, което всички осиновени познавате по-добре от мен. Обградила съм я с всичко, което мога да й дам. По много!!! И пак знам, че не мога да я предпазя...
Гледах документите от съда и не ги изхвърлих, защото трябва да мога да й помогна, ако един ден реши да си търси "кръвта". Сигурно тогава ще умра от мъка...

# 451
  • Мнения: 625
  marianaden , здравей!
Няма барикада   Rolling EyesПоста ти е толкова искрен...
Всичко, което казваш сигурно е така,  при толкова изоставени деца не е необходимо родителите да минават през всичко това , не знам защо е така.
Истината ще ни спаси, нали така пише в библията  Rolling EyesВярвай ми, ако кажеш истината, ще бъдеш обичана още повече, нищо друго.Естествено ,ти сама ще решиш дали, кога и как.

# 452
  • Русе
  • Мнения: 11 926
Аз съм много благодарна на майката на моето момченце, благодарение на нея имам най красивото и умно дете.
Това че е преценила, че не може да осигури това, което иска за детето си даде възможност на нас да получим рожба.
Освен тово, няма нищо лошо за детето да мислят две майки. Знам , че енергията, която предаваме не може да не зарежда човек.
Готово съм, когато стане пълнолетен да му помогна, ако има желание да намери биологичната си майка.
Казала съм му че е осиновен и не виждам с какво това го прави по различен от другите деца.

# 453
  • Мнения: 1 249
Здравейте!
Аз пък съм от другата страна на барикадата. Преди 3 години си осиновихме слънчево момиченце. Беше само на 2 месеца, когато я видях за първи път. Знам как ни проучваха, колко документа събрахме, колко срещи с психолози имахме, как ни проверяваха 2 години дали си гледаме добре детето и т.н. Беше ужасно обидно! Може би така трябва да се прави, но ако имаш място в сърцето си за едно малко дете, ми се струва, че не трябва да минаваш през този ад.
Психолозите бяха категорични, че трябва да й кажем, че е осиновена. Аз нямам сили. ОБИЧАМ Я ПОВЕЧЕ ОТ СИЧКО НА СВЕТА! Тя промени живота ми! Даде ми нов смисъл! Мразя биологичните й родители, защото са я обрекли на страдание, което всички осиновени познавате по-добре от мен. Обградила съм я с всичко, което мога да й дам. По много!!! И пак знам, че не мога да я предпазя...
Гледах документите от съда и не ги изхвърлих, защото трябва да мога да й помогна, ако един ден реши да си търси "кръвта". Сигурно тогава ще умра от мъка...

Формално може и да си от другата страна, но от написаното за мен не си от другата. Усещам те искрена и нелицемерна, а най-важното казваш ти какво чувстваш и не  налагаш на другите как трябва да се чувстват.
На писания от сорта :"Това че е преценила, че не може да осигури това, което иска за детето си .." нямам сили за 101 път да отговарям.  Достатъчно е гнусно и болезнено да го четем тук за 101 път.  Cry Cry Cry Дано да не се изразявате  така пред децата си.

Та за теб: Не сме ли ние най-яркият пример, че "кръвта" не струва много след като в услуга на други приоритети едно дете бива метнато на произвола.  Май относителната и стойност не е особено голяма на практика.

А ако детето ти реши да търси, то моля те имай предвид:
1. Това няма да е скоро.
2. Детето ще е твоето дете и ще има това светоусещане, което И ти вложиш в него.  Т.е. от теб зависят доста неща.
3.Не съм видяла, а не вярвам и някъде да видя искреноразкайваща се БМ. Срещите с нея имат трагикомичен вид ако човек може да ги погледне отдалеч. Тя жали за своя живот и за това колко не и е провървяло и очаква детето и майката (осиновителката) да си посипат главите с пепел поради нейните мъки и страдания....
А има ипо- агресивни изпълнения в стил :" Аз си платих за това, че те дадох. Случиха ми се такива и такива неща. Значи не заслужавам сега да ме питаш. ..."
Накрая ако можеше един безпристрастен човек да я попита как точно е разбрала коя жена е имала нужда от рожба, че въпросната девойка така хубаво я е снабдила с нея, та чак мъченица е станала.

А за годините лъжи и разкарване ... няма да пиша. Мислех, че мен като ме баламосва една 6 години това е много, Да, ама не. Има момичета и по 11 години размотавани.
Та, с две думи, не и се плаши много на тази жена. Не си струва. Тя не е градивна.

А ако въобще детето търси, то то не търси нея като цел. То си търси историята, в която тази жена присъства, но да я търси за да я прегърне или за да я направи част от своя живот - не ми се вярва никак.
Има една песен. Обстойно това сме го разисквали преди. Намери го.
"Ние не можем да бъдем добри познати,
няма среда в л=бовта..
или сме най-близки
или
най-чужди в света...".

Та с майка си или си най-близък или си най-чужд.
Няма средни положения.
Тя е избрала да си най-чужд.
Песента е за друга л=бов, но много пасва да се изрази и това.

Марианаден,
Не се тормози, изживей си младостта като мама и бъди щастлива ! 

# 454
# 455
  • Sofia
  • Мнения: 4 036

 Hug  Hug  Hug

Мираета, и аз ти благодаря сърдечно! (ти знаеш за какво)

# 456
  • на път
  • Мнения: 2 804
Спам - пълна кутия ... извинявам се.  Praynig

В еуфория съм!
Мноооого си хубава и умна и ерудирана и страхотна  Hug Hug Hug

# 457
  • Мнения: 625
  Тъжна съм.Страдам.Все съм "неблагодарна".Убеждавам се, че ми се насажда това чувство, но не мога да се справя с него.В такива моменти имам чувството, че във всъщност никога не са ме приели за свое дете.

# 458
  • Русе
  • Мнения: 11 926
Може да се въртите в безкрайния кръг на страдащите и да си останете нещастни цял живот, или да приемете, че може да бъдете обичани колкото всички останали, а в много случаи и повече ; да вървите напред и да сте щастливи хора.
Избора е ваш.

# 459
  • Мнения: 1 249
Може да се въртите в безкрайния кръг на страдащите и да си останете нещастни цял живот, или да приемете, че може да бъдете обичани колкото всички останали, а в много случаи и повече ; да вървите напред и да сте щастливи хора.
Избора е ваш.

Амбър,

А ако предположиш за миг,
че ние просто сме с по-малки от твоите възможности (в емоционален, интелектуален, организационен и всякакъв) аспект,
та затова не сме достигнали и схванали тези гениални изводи и ни простиш,
че все още съществуваме така несъвършени Simple SmileSimple SmileSimple Smile,
дали ще ти стане по-леко. newsm78

 Hug

Дата и час за линчуването на Диване дали избрахме ?
 Laughing Laughing Laughing

# 460
  • Мнения: 2 123
Цитат
Може да се въртите в безкрайния кръг на страдащите и да си останете нещастни цял живот, или да приемете, че може да бъдете обичани колкото всички останали, а в много случаи и повече

Мога и аз да добавя:

"Розата мирише, познай кой ти пише"
"Приятелството е бисер на дъното на океана .... тран тата та"
"Тече река Амур, обичам те сладур...."

Има още много подобни в сборници като "Мъдростта на вековете" или "100 думи за 100 лева"
Много са полезни, особено когато мой приятел страда и го боли - веднага хващам сборника и му изчитам няколко подобни цитата. Олеква му веднага. Колкото по-нравоучително е толкова по-леко му става. Амбър - давай все така!!!!  Peace

Дива-не, аз като по-обикновена  Hug Hug

# 461
  • Русе
  • Мнения: 11 926
Да истините са много прости обикновено,
знам че се навирам в мръсотията, но нещата наистина са такива.
Имам биологична майка, която ме е родила и отгледала според много представи добре, имам и осиновено детенце - "най най най прекрасното същество на света"
Моятя майка ме е родела на 17, та дълго време трябваше да плащам за това, че не е успяла да се реализира.Постоянно ми беше напомняно и през цялото време ме сравняваха с "успелите" деца, разбира се не в моя полза, въпреки че си бях супер.Целувките бяха лукс, защото разглезват.
Радвам се сега, че мога да се радвам на детето си и да му давам обич.
Който иска да рови винаги ще намери мръсотия, тя съществува разбира се. Така че няма как да не кажа ИЗБОРА Е ВАШ .

# 462
  • Мнения: 3 715
Това е темата на осиновените.

# 463
  • Русе
  • Мнения: 11 926
Дива-не , не е необходимо да си осиновено дете, за да ти се насади това чувство.
Години ми отнеха за да намеря себе си, в борбата с "Трябва да си като този и онзи" и "да не допуснеш нашите грешки"
И на мене ми беше тъжно и страдах,но за щастие срещнах много качествени хора.

# 464
  • на път
  • Мнения: 2 804
Лична молба към wa-wa  Praynig:
Моля да ме затриеш от тази тема. Извинявам се на осиновените, че писах тук ... в тяхното пространство. Много ме е срам, но бях в еуфория и на зор.
Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт