Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2

  • 21 129
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Знам, че ще имаме оценки, но бележниците сме щели да получим в края на срока.
Verdad и мен ме посъветваха да изчакам със закупуването на бележниците и л.к. до края на седмицата, поради това.

# 16
  • Мнения: 826
Sve_dim, да ти е живо и здраво порасналото момче!   bouquet
А на теб- лека учебна година- с второкласник и бебче... дано да са ти кротки дечицата  Praynig

# 17
  • Мнения: 998
Sve_dim, да ти е честит рожденика! Здрав, успешен в учението и весел в игрите!  bouquet

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Sve dim, честит рожденик и от мен! Да е здрав и да ви дава много поводи за радост и гордост!

# 19
  • Мнения: 475
Хайде тази година да върви по вода  bouquet . И моето момченце , ще е първокласник. Аз не бързам да купувам нищо , защото на 15 ще се разбере кокво изискват и какво е необходимо. Относно стачката разбрах , че дори да стачкуват учителите директорите на училищата са длъжни да пуснат химна и да вдигнат националния флаг. А и честно казано не подкрепям факта точно на 15 да има стачка . Надявам се денят да остане като празник в съзнанието на децата.
На всички ученици желая успех .

# 20
  • София
  • Мнения: 4 272
Sve_dim , честит рожден ден на порасналото ти момче и от мен  bouquet Да расте здрав и умен и да ви радва много!
Ние също се приготвяме за училище. Подготвили сме старите тетрадки за вторични суровини, купили сме нови, а също етикети, подвързии, бои, блокове...Боби сам си подреди гардероба с дрехите Grinning Направи къща от картон на Бионикълите /който не знае какво е това - сглобяеми роботи на Лего/. Имаме ги вкъщи вече 36 броя ooooh! и ми омръзна да ги гледам навсякъде Whistling Въобще не е въодушевен моят ученик от започването на учебната година. Само се радва, че ще се види с приятелите. А за списъка с книги, които трябваше да чете...просто не ми се говори Embarassed Прочел е само няколко приказки. Как ще се излагаме след няколко дни, само аз си знам Thinking

# 21
  • Мнения: 1 671
Честит рожденик, Sve_dim,

да расте умен и разумен, здрав и работлив.

Бележник и лична карта и аз не съм купила, тетрадки взехме. Тази година реших да купя от рециклирана хартия - хем по-евтини, хем не ми е съвестно Laughing Обясних на ученика, остана впечатлен и съгласен с решението ми.

Момичета, днес ми е много крив ден. Малкият е с ангина и 40 градуса, а на всичкото отгоре установих, че не мога да намеря здравната книжка и бележката от джипито на Трифон.  Търсенето, естествено, продължава, но ако не ги намеря? Бележка - ще извадя нова. Ама здравната книжка?

Какво се прави в такива случаи, някой знае ли?

# 22
  • Мнения: 923
Вчера видях нашата госпожа и каза , че ще имат стачка сутрината на 15
и откриването на уч година  щяло да почне ,малко по късно

# 23
  • Мнения: 1 937
Мисис Уизли, ако не намериш книжката, GP-то ти трябва да попълни документи за загубена здравноосигурителна книжка, носиш ги в РЗОК - гр. Пловдив и плащаш стойността на нова такава. Стотинки беше, но колко, не знам.
Бързо да се оправя малкият човек!

Вчера и аз минах покрай училището. Нямаше никаква изнесена информация относно стачни действия.
В някои училища учебната година ще започне в 10 ч., вместо в 9.

# 24
  • Мнения: 24 467
Моли Уизли , при всички случаи джипито ще ви прегледа, независимо дали си я носите или не. Прегледът сега е по- важен. Никога не са ме връщали, ако не я нося, пък не са ми я искали- нито за децата, нито за мен. Данните на детето са вкарани в компютъра, няма спор за това, че е здравно осигурено /нали е дете/, нито че е пациент на конкретния педиатър. Просто тръгвайте, като сте на зор, а лекарят ще ви каже какво и къде да подадете, ако здравно осигурителната книжка е изгубена.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 272
Днес черпя всички за моя рожденик

Моли Уизли, бързо да се оправя твоето детенце! В момента здравето му е най-важно! Дубликат на книжката все ще се извади.

# 26
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Честито на рожденика на lea! Здрав и щастлив да расте!

Мисис Уизли, дано се оправи по -бързо малкия! А за бележката от GP-то не е необходима книжката, те имат цялата информация.

Снощи имахме родителска среща - в нашето училище няма да стачкуват на 15, нито на 17. Евентуално от 24-ти, ако не се договорят с министерството. От коментарите на родителите останах с впечатление, че повечето подкрепят евентуални стачни действия, от което ме изненада приятно (като нереализиран даскал Laughing).
Проверих в три книжарници - още не са получили лични карти и бележници, но казаха, че ще има нови.

Абревиатурите в учебната програма ме затрогнаха дълбоко - ДЧФКС и ФКРУ Joy. Детето мигаше на парцали, майка му цвилеше от смях...

# 27
  • Мнения: 24 467
Я споделете, мили "колежки", какви предмети ще изучавате и с каква натовареност? Говоря за задължителната учебна програма. И на кои издателства са се спрели във вашите училища?

# 28
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз не знам нищо. Нали учебниците ги раздават на 15 септември newsm78

# 29
  • Мнения: 1 937


Честит рожден ден на Боби!
Много здраве и добри приятели.
lea, радвам се че пак си сред нас.

Judy, още не знам каква ще е програмата и по учебниците на кои издателства ще работят.

ДЧФКС и ФКРУ - gargamela, разшифровай Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт