Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2

  • 21 121
  • 281
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 413
[quote author=Verdad link=topic=222045.msg4942531#msg4942531 date=11896702

Признавам, че ми дожаля да изхвърля първолашките тетрадки и учебници и ги прибрах заедно с тестовете и самастоятелните работи в едно кашонче за спомени.
[/quote]

 Hug така направих и аз!

Честит рожден ден на празнуващите- много, много здраве и веселие!
Цветя за букета купих, ще си го композирам сама, защото много обичам. Костюмът и обувките обаче са много летни и утре вечер ще  трябва да работи корпуса за бързо реагиране да осигури нещо по-плътно newsm78. Много се вълнувам и чакам с радост да видя всички любими деца колко са пораснали през лятото Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 671
Червена шапчица,

по същите "Тренировъчни упражнения" е работил и моят син. Мога отговорно да заявя, че през цялата година домашната работа по БЕЛ им беше оттам. На края на учебната година домашната работа за лятото им беше всички упражнения, които не са работени през годината. Така че тренировъчните на 100% са направени от Трифон.

Но може би аз нещо не разбрах -  70 страници наведнъж ли да препише, или какво?
Щото ако е работено постоянно по сборника, хич не е толкова много.

# 47
  • Мнения: 1 470
Червена шапчица,

по същите "Тренировъчни упражнения" е работил и моят син. Мога отговорно да заявя, че през цялата година домашната работа по БЕЛ им беше оттам. На края на учебната година домашната работа за лятото им беше всички упражнения, които не са работени през годината. Така че тренировъчните на 100% са направени от Трифон.

Но може би аз нещо не разбрах -  70 страници наведнъж ли да препише, или какво?
Щото ако е работено постоянно по сборника, хич не е толкова много.
   Не!Не на веднъж!!!За цялата година...Но пак ми се струва много!Поне моят малкият се преуморяваше...И това го отврати от училището...Все пак не всеки е достатъчно умен,или подготвен...И си мисля просто да заявя,че тази година няма да копувам подобни учебници...Той има подобни много по които да се упражнява,но са по шарени,по весели,ине са задължителни...Права ли съм?! newsm78

# 48
  • Мнения: 1 937
Класът на Ралица също работеше по въпросните "Тренировъчни упражнения" на изд. Слово. И двете части.
Използваха ги основно в часовете по ЗИП БЕЛ и от тях бяха част от домашните. Нямам основания да протестирам, децата напредваха бързо и просто беше задължително да имат допълнителни помагала.

И си мисля просто да заявя,че тази година няма да копувам подобни учебници...Той има подобни много по които да се упражнява,но са по шарени,по весели,ине са задължителни...Права ли съм?! newsm78

Според мен това е въпрос, който можете да обсъдите на родителската среща. Ако всички деца работят с едни и същи материали, не виждам как ще откажеш да ги набавиш.
Госпожата ни напр., не е налагала мнение, а е предлагала аргументирано варианти за допълнителна работа по БЕЛ и математика.
И тази година ще имат сборници за самостоятелни упражнения. Средства за това събрахме още в края на първи клас.
Но на кои издаделства - ще кажа утре.

# 49
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Леле, добре че позачетох тук, китката бях забравила! doh

Снощи направихме последен преглед на наличните тоалети - еми, най й отива миналогодишният, факт. Синьо-зелени сетренце и пола, поне 20-на пъти ги е носила, но продължават да й стоят най-добре. На сакото обаче май ще му е последна година, уви, освен ако девойката не заслабне. Вечерта ме посрещна нахилена, с една рокля на черени рози и констатацията "Мамо, виж, приличам на бременна хлебарка!" #Crazy.  Харесвам такова чувство за хумор, ама нещо ми загорча в случая.

# 50
  • Мнения: 826
Бърз отчет от вчера:
Циркът снощи е бил супер, хлапето беше възхитено  Crazy Тигри, крокодили, камили, клоуни и прочие чудеса smile3501
В това време родитеското тяло прибяга по задачи из града  smile3540 smile3540 В Метро румънците бяха опоскали тетрадките с молки квадратчета, та взех някакви грозотии...  ooooh!
Пътем харесах китки от едно магазинче и купих два букета- за класната и за госпожата от занималнята   bouquet
Утрешният тоалет ще е дънков костюм от мин. година, който в началото беше възголям, а сега вече е добре...
Колебая се дали да ида на откриването на учебната година... Сякаш ми се иска да се порадвам и аз на празника  Blush
gargamela, детето ти явно има чувство за хумор. Не се бях замисляла за това... нашият щиглец е слаб, та някои дрехи падат от кръста му въпреки че са закопчани  :sick

# 51
  • Мнения: 1 937
elia_gg, при вас е весело, както обикновено! Grinning
Пожелавам ви уютен дом скоро и много, много настроение.

Къде без нас на откриването на учебната година. И без това още ми е терсене, че не документирах важното тържество на първолачето миналата есен. Бях включила камерата да се зарежда в контакт, който се оказа, че не е работил. Пък и таткото отсъстваше.
Та утре всички сме на първа линия!

Ралица напоследък яко набляга на тестени изделия всякакви. Пак повод да се замисля сериозно за спорт. Как, какъв, къде, кога... хич не ми е ясно. Confused

# 52
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Купих две китки за госпожите  bouquet  bouquet, че утре сутрин сигурно ще бъде блъсканица голяма.
Червена Шапчице, миналата година имаха допълнително два сборника по математика.По български използваха допълнително 4 тетрадки за упражнения и 2 учебни тетрадки, мисля че това беше. Без единия сборник всички останали бяха на изд.Просвета.

# 53
  • Мнения: 24 467
Току-що взех един лилиум в кошничка и с гъбка, дано утрае до утре, че тази вечер ще се прибера късно. Ще водя човекът на фризьорката ми в 18.00 часа, даже час сме си записали. Вчовечи се тоз човек, бре! Поумне! До миналата година искаше все аз да го подстригвам, а сега вече държи на фризьорка /за "бръснар" и дума да не става  Laughing/.
Аз пък не мисля да стягам много редиците. Това лято работихме малко, но всеки ден. Мисля и през годината да е така, да има време за допълнителни занимания, които да не се покривам с общозадължителните предмети в училище и най- вече да има време отново и за игра навън.

# 54
  • Мнения: 1 030
Ето и предметите по-които,ще учи Йоанка!
 1.БЕЛ
  2.Английски език.
  3.Математика.
  4.Околен свят(Роден край).
  5.Музика.
  6.Изобразително изкуство.
  7.Дом. бит и техника.
  8.Физическо възпитани и спорт.
 Довечера сме на фризьор да и плете нещо по-главата и утре с песен на училище.
Вели,идеята ти за спорт е чудесна,спорта е дисциплина. Hug

# 55
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Последно ще има стачка при нас от 9 до 10ч.

# 56
  • Мнения: 227
Хайде на късмет от утре да ни върви на всички!   bouquet Да са ни здрави и умни децата!
Моят юнак е щастлив, че почва училище, казва "Купона ще започне"  Joy

# 57
  • Мнения: 402
И аз имам второкласничка утре, да са ни здрави, умни и уверени в себе си порасналите съкровища.
Успешна нова учебна година на всички деца!!!

# 58
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
С част от родителите решихме все пак да заведем децата от 9. Чудесен повод да им обясним за формите на социален и икономически протест и да изразим солидарност с учителите. Laughing

# 59
  • Мнения: 1 937
gargamela, поздравявам те!
Така ще направим и ние.

Оранжевите цветя поръчани от Ралица, съвсем не са оранжеви, ама здраве да е!
Чоропогащникът, който купих вчера се оказа отвратително бабешко-кафяво, та днес единственото, което успях да измисля е дамски 3/4 чорапи. Няма и да ги пробвам. Ако утре й станат, станат, ако ли не, ще ги подсиля с ластици Mr. Green

Успешен старт на новата учебна година на всички второкласници!

Общи условия

Активация на акаунт