Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2

  • 21 124
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Ние тази година по БЕЛ и математика от "Слово" ще се прехвърлим на "Просвета", нашата учителка е фен на второто издателство. На мен също ми допада повече.
И аз искам ключ към закодираното съобщение на Гаргамела, моля!

# 31
  • София
  • Мнения: 4 272
И аз дълбоко се заинтригувах от написаното от Гаргамела. Това ФКРУ да не е фонетични курсове, разговорни упражнения, тъй като е в скоби към предмета Български език и литература newsm78

# 32
  • Мнения: 1 492
Честито на рождениците и от мен newsm59
Има ли според вас изнесено някакво съобщения за часа на откриването на 15-ти или ще трябва да се обадя на госпожата?
Ще носите ли раници или някое пликче в мама ще е достатъчно, ако случайно раздават учебниците?
Купила съм само тетрадки и зареден несесер.

# 33
  • Мнения: 24 467
Ние сме от 9.00 часа.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 272
Мисля, че за всички училища откриването на учебната година е в 9 часа.
Трябва да раздават учебниците. Прецени колко голямо пликче ще ти е достатъчно , кото имаш предвид, че има и учебни тетрадки.
И благодаря за пожеланията на всички! Grinning

# 35
  • Мнения: 1 492
Ако ги раздават наистина на 15-ти ще е най-добре да си носи раницата.
Готови ли сте с тоалетите? Аз днес ще се разходя да му избера нещо новичко. Много родители казват, че няма да купуват нищо, но на мен ми е съвестно да го пратя с някоя миналогодишна блузка, дори и да е почти нова.

# 36
  • Мнения: 227
Здравейте!
Ние имаме нов тоалет за 15 септември - дънки с риза, нови обувки - мнооогггооо гАзарски!  bowuu  Joy имаме и нова раница, нов несесер на формула 1, етикети... тези дни ще пазарувам и останалото  Money

Успешен ден на всички!   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 937
Оранжева ще е Ралица на 15-ти. Вчера успяхме да купим и обувки.
Вечерта я заведох в кварталното цветарско магазинче, за да поръчаме букет за г-жата. Определих сумата и й предложих да избира.
Оранжеви хризантеми рече и точка. Laughing

Освен тетрадки и миналогодишната раница и несесер, нямам никаква готовност.
В събота ще подвържа учебниците отново с цветен картон, защото се оказа добра идея.
Очаквам да разбера и каква смяна ще започнат, за да наместя поне английския в Британика.

Признавам, че ми дожаля да изхвърля първолашките тетрадки и учебници и ги прибрах заедно с тестовете и самастоятелните работи в едно кашонче за спомени.

# 38
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
ФКРУ е формиране на комуникативно-речеви умения (миналогодишното КРУ, но вече оформено).
ДЧФКС е допълнителен час по физическа култура и спорт (щом е допълнителен, вече се числи към културата Joy).

Нищо ново не сме купували, даже нова раница не иска момата, само дето се е наточила на една рокля без ръкави, която й е доста длъжка, та подозирам, че утре вечер или (по-вероятно) в събота сутринта ще подгъвам, ако не се договорим. Факир съм вече на бързите подгъви - за 20 мин. подгъвам панталон и правя ръб с ютията, та една роклА ли ще ми се опре...

Иначе подвързването и на мен няма да ми се размине, че нали тези учебници ще се връщат в края на годината, а момата не е от най-пазещите.

Verdad, ние започваме първа смяна, но обмислям да избера само късния вариант (от 18ч.) в Британика за курсовете през годината. За 10-15 минути все ще се придвижи от училището и няма да губи половината сутрин.

# 39
  • Мнения: 826
 newsm78 Брей, съвсем опря ножа в кокала... вече е 13-ти Shocked
Преди броени минутки срещнах  нашата госпожа. Каза, че откриването на учебната година ще е от  9,30ч.
Не настоявали родители да присъстват.Нямало да провеждат родит. среща точно на 15-ти, ще ни уведомят кога.
За тетрадките- 2 с тесни и широки редове и 1 с големи квадратчета. После- като големи хора- широки редове и малки квадратчета.
Следобяд отиваме в Русе- Гого- на цирк , мама и тате- по магазините за строителни материали /приятелите вече не ми и споменават думата ремонт, че издивявам/  Crazy
Ще видим какви ученически чудеса предлагат в Метро, и най- вероятно ще понакупим тетрадки от там. /Ако все още нещо е останало след ордите от настървени румънци  ooooh!/
Не знам дали през тази година ще включим още нещо извънкласно, но на танцова сега сме ежедневно bowuu
lea, честит ти рожденик!   bouquet



# 40
  • София
  • Мнения: 1 951
Откриването на учебната година за всички училища ще е от 9,00 часа.За стачни действия ,никой не споменава,засега.

# 41
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Честит Рожден Ден на Боби, да е жив и здрав , много шестици в бележника през новата учебна година и много весели игри ,разбира се!  bigdance2

Миналата седмица срещнах класната на Стефи и тя ми каза на 15.09 откриването на учебната година започва в 9часа, все още не се знае по какви учебници ще учат в 2 клас и че ще им трябва 1 тетрадка на тесни и широки редове след това започват само на широки, а по математика направо на тетрадка с малки квадратчета. Нямам никаква информация какви предмети ще изучават и по колко часа седмично.
Днес успях да и купя обувки и съм много щастлива, защото това ми беше най-голямия проблем да намеря нещо хубаво и да е нейния размер.

# 42
  • Мнения: 1 030
И аз съм си копнала темата във фаворитите и си цъкам три дена и гледам няма отговори и си викам всеки се юрнал да подготвя ученик,ама нъц,тя каква била работата да ни заключат темата. newsm78
Отчет от вчерашното род.среща:
Ще ни трябват по три тетрадки по БЕЛ и математика.
Като ще имаме една за Работа в клас,Една за Самостоятелна работа,
Една за Домашна работа,Две по Английски.
Бележници ще имаме те вървят личната карта но още ги няма в нашият град.
Има изискване г-жата да е написан правилно без грешки и съкращения.
Утре ще ходим да я снимам ще трябват две снимки за личната карта.
Ще носят и венец,които ще го оплете г-жата,така,че довечера сме на гости на баба и да и оберем градината.Оставих 17 лв. за учебни тетрадки и помагала но не разбрах на кое издателство са.Учебниците ще им ги раздадът на 15.09. и нашите ще стачкуват,за което ни иска в 9.30 сутринта.Туалета е готов ще бъдем с бял панталон и розова блуза "ох това розаво вече ми писна".Тетрадките ни са на "уинкс" като ще бъдем първият срок с тесни и широки редове, пък по-математика с малки квадратчета.Май това е засега.
Чистито на рождениците да са живи и здрави и много разумни!  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 671
Честит рожден ден на Боби!  Да носи само шестици!

Малкото ми чаве вече е добре, няма температура и днес успя да ми разкатае фамилията Laughing
Ученикът още е у баба си, днес искахме да го вземем, но помоли до утре да останел, нали и утре съм във ваканция, бе мамо Grinning
Тоалетът му ще е в цвят каки и кафяви обувки и колан. Днес твърдо ми заяви, че искал да пуска дълга коса, затова забрави за подстригване, вика. Раницата ще е от миналата година, има още живот в нея.
Госпожата ми каза, че е поръчала всички допълнителни помагала, и тъй като от края на миналата година има малко пари, останали от нещо си /вече не помня какво/, ще се наложи да доплащаме по-малко.

Вили, жива да си, че напомни за букет. Съвсем ми беше изфирясало от главата. Утре ще ида да купя от пазара.
Командировах мама да вземе нова бележка от лекарката, че живее съвсем близо до нея.
Така като гледам, май не съм пропуснала нещо важно за началото на учебната година newsm78

Бележник и карта още и аз не съм взела. А учебниците задължително в картон и найлонова подвързия, щото моичкият е доста небрежен в това отношение.

# 44
  • Мнения: 1 470
      Честито на Боби и от мен!!!Хайде и от мен малко шестици,и малко пакости,весели!!!
       И ние направихме почистване на шкафовете,и рафтовете в детската стая.Но основно се занимаха децата,за да не започнат още от 15-Мамо къде ми е това,мамо къде ми е онова...За мой голям ужас,всичко почти,или им е малко,или е скъсано и развлечено,или е най-малкото лекедосано,та дори и за бебчо не би могло да остане...Та повечето неща отидоха в кофата,или за парцали,а мама по магазините...Вече се сдобихме с по два анцуга,един все още става от миналата година,и имат по едни дънки,купих им и камофлажи,за по хладните дни,май за сега им стига...Раници също сме набавили,моливници им взех днес,да са в унисон със новите раници...И май съм до тук!Ще чакам да видим какво ще кажат госпожите вдруги ден.
     Да ви помоля,тъй като миналата година не съм се включвала в темата,може ли някой да ми изброи учебниците,и учебните помагала,по които е работило неговото дете,и на кое издателство са били,за сравнение,защото смятам да повдигна този въпрос на учителката още в други ден,защото ная родителската среща,ми се струва че вече ще е твърде късно...Става въпрос за едни допълнителни помагала,които в нашето училище се изискват,да се закупуват допълнително,но според мен те пренатоварват децата...В случая най-проблемното се наричаше "Тренировъчни упражнения",не помня автора,но представляваше сиво кафяв учебник от 140страници,половината от които моят първолак трябваше да препише в тетрадките си,под формата на различни диктовки и упражнения...Е опитайте се вие да препишете 70сраници,макар и за една учебна година...Ми това е!!!Поздрави!!!
      И най-вече,много успехи пожелавам на всички ученици през новата учебна година!!!Много сбъднати надежди и желания,много радост в къщи,и в игрите!!!

   

Общи условия

Активация на акаунт