Защо в Шейново са против кърменето?

  • 4 701
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 146
просто я мързи Лиорена.Иначе обича панаири Grinning След месец се сбогувам с всички - да видим тогава дали форумите ще цъфнат и вържат.Като се откъсне бурена fingerscrossed

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Цитат на: mama kenga
просто я мързи Лиорена.Иначе обича панаири Grinning :


друго не ми остана Laughing просто.

това с "бурена" е готино btw

и сега по темата.... Sleeping  Sleeping  Sleeping

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: mama kenga
просто я мързи Лиорена.Иначе обича панаири Grinning След месец се сбогувам с всички - да видим тогава дали форумите ще цъфнат и вържат.Като се откъсне бурена fingerscrossed


Стига де!Те от Канада форумите се виждат.Как така ще се сбогуваш Imp Ник'ви такива!Или ти от кризата почна глупости да дрънкаш Mr. Green

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
smile3520

давайте за Шейново, че сега ще дойде Съни7 и ще се разфучи smile3512  smile3513  smile3514

# 34
  • Мнения: 2 529
Емоционалният постинг на Съни7 все пак наистина ме накара да се замисля за насърчаването на кърменето в родилните домове, но какво точно искаш да стане Съни? Доколкото разбирам ти би искала да повлияем с общи усилия на ръководството (може би?) на болницата, за да се превърне Шейново в част от т.нар. "Болници - приятели на бебето". Пак доколкото знам това е програма, насърчаваща кърменето от самото раждане, 24-часовия престой на бебето при майката и т.н., но не знам какъв е механизмът и от кого зависи една болница да се присъедини към тази програма. Смятам, че за момента е по-добре да насочим усилията си първо към изясняване на това защо точно Шейново не се включва в програмата и кой решава за това? Второ - Втора градска, която е такава болница какво предлага и евентуално мотивираните да кърмят майки да се насочват направо натам, ако смятат, че не могат да се справят с условията в Шейново и т.н.
Чак да се търси съдействието на телевизионни предавания и т.н. не ми се струва необходимо на този етап...

# 35
  • Мнения: 3 161
За мен престоят в Шейново си беше мъка, би било много различно, ако бебето беше при мен, а и ако знаех това, което сега знам (за детето ми също: толкова рев е изревала там, единия път беше пред мен, но нищо не можех да направя; беше гладна, а на мен някой ми каза да не кърмя, аз с препълнени гърди и температура, цедих и хвърлях, но  никой не помогна с адекватен съвет).
Разбира се че е важно детето да е при тебе от самото начало, има го и в препоръките на СЗО и УНИЦЕФ, и ААП и къде ли не. Това не са кои да е 3 дни, а първите три (или повече) дни, в които се установява кърменето. За някои те могат да са решаващи.
Знам, че в Германия например ти предлагат да вземат детето в детското, ако ти е трудно, също и през нощта. Така че ако някой се притеснява, че  няма да се справи, има избор. Но аз нямах избор и за мен това беше голям проблем, колкото и смешно да й се вижда това на мама кенга.
Проблемът не е само в Шейново обаче. Аз като питах приятелки преди да родя дали може детето да е при теб, всички без изключение раждали тук ми казаха колко добре е детето ти да е отделно и друг да се грижи за него, а някои от МД ме убеждаваха колко е кофти детето ти да е при теб и да ти реве през цялото време. (за протокола: откакто се прибрахме в къщи и давах на поискване, детето ми спря да реве).
Та не знам, може би трябва от майките да се почне?
И после от курсовете за бременни, много от които все още проповядват кърмене на 3 часа и всичко останало.
Едва ли е възможно всички болници да станат с rooming-in, но ако повече майки проявяват желание да са с децата си след раждането, знам ли, може пък да почнат да се променят нещата?

# 36
  • Мнения: 1 172
Цитат на: emem
а някои от МД ме убеждаваха колко е кофти детето ти да е при теб и да ти реве през цялото време. (за протокола: откакто се прибрахме в къщи и давах на поискване, детето ми спря да реве).


Аз раждах в Майчин дом. 3 часа след раждането ми показаха как трябва да го кърмя. Кърмих го "на поискване" в болницата, понякога през 1/2 час, стигали сме до 10-12 кърмения на денонощие...  Единственото хубаво нещо беше, че бебо започна да наддава още на 3-4ия ден ...
Моят син беше сигурно най-ревливото бебе на 12ия етаж. Абсолютно разбирам майките, които са казали, че е кофти детето ти да е при теб и да ти реве нон-стоп...  В нашия случай и кърменето на поискване не го успокои.... А на мен 5те дни престой в болницата ми се струваха цяла вечност - исках да се прибера вкъщи, за да мога да поспа и някой друг да успокоява бебо... За 5 денонощия в МД сигурно не ми се събираха повече от 20 часа сън, чувствах се ужасно уморена от това безсъние. За мен по-кошмарни бяха 5те дни в болницата след раждането, отколкото самото раждане.
Не знам дали бих се престрашила пак да раждам в болница, в която бебето е денонощно при майката и няма опция някой да ти го гледа поне няколко часа, за да си починеш...

# 37
  • Мнения: 3 161
Цитат на: *SV*
Абсолютно разбирам майките, които са казали, че е кофти детето ти да е при теб и да ти реве нон-стоп...  В нашия случай и кърменето на поискване не го успокои.... А на мен 5те дни престой в болницата ми се струваха цяла вечност - исках да се прибера вкъщи, за да мога да поспа и някой друг да успокоява бебо...

И аз ги разбирам! Но това не значи, че ако някой иска да е с бебето си, е в грешка и не трябва да има такава възможност. Затова казах, че е добре да има опция детето да е при теб, ако прецениш, и да го вземат в детското, ако имаш трудности.
А в идеалния вариант може и някой близък да влиза и да ти помага, но за това вече трябва доста повече средства за отделни стаи, което и в западните болници е лукс, доколкото знам.
И все пак: една майка, която иска да бъде с детето си, трябва да има тази възможност, нали?

# 38
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И аз да се включа по темата - абсолютно съм съгласна за Шейново- когато ми донесоха бебето на шестия час ми казаха - "Така като гледам все още няма какво да му предложите, така че засега само го гушкайте" #Shocked Оставам без думи този шедьовър на нео-натологията!
Факт е, че има и добри и лоши лекари и очевидно аз съм попаднала на някакви педиатри за които кърменето е табу! Но защо има такива в Шейново е загадка за мен... Все пак Шейново се води елитна болнична институция.
И друго - честно да ви кажа - за мен беше облекчение, че бебто се носеше на 3 часа и си почивах през останалото време. Честно. Но пък от друга страна кърменето под час доведе до сериозни проблеми, почти мастит... така че съм раздвоена как точно трябва да се процедира.... Confused

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 574
При мен кърмата дойде през нощта, тогава ли трябваше да стана да го кърмя?!

# 40
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Erica
При мен кърмата дойде през нощта, тогава ли трябваше да стана да го кърмя?!

Защо не, Ерика! Ако не сложиш бебето на гърдата скоро след като ти дойде кърмата, става мазало Mr. Green А обикновено в такива случаи акушерките се правят на умрели лисици.
Абе като чета, се чудя Thinking толкова ли се чуствахте зле след раждането. Не че бях първа китка, ама не съм имала проблеми да ставам, да вдигам бебета, да ги разнасям. Тук бебетата са при майките по default - искаш, не искаш - това е. Но пък и аз не мога да си представя друго. На мен ми е кеф да си го гледам, за му пипам ръчичките, ей такива работи... А и те през първите дни само спят, така че проблем с бебетата не съм имала да си отпочина след раждането. Повече ме дразниха "колежките" по стая на първото раждане. Затова втория път - самостоятелна стая - аз и бебето. Поне се наспахме Grinning

# 41
  • Мнения: 46 572
sladka hapka, много добре си бях след раждането, но не бях спала 3 дена и като си видях бебето и разбрах, че всичко с него е наред се успокоих и единственото ми желание беше да спя, да спя и пак да спя  Neutral Face

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Erica
При мен кърмата дойде през нощта, тогава ли трябваше да стана да го кърмя?!

А защо не Rolling Eyes Аз така и така с пълни гърди не можех да спя...

# 43
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Да, Хапчице, не мазало, а страшно мазало стана. Такъв мастит, таково чудо, всички лекари се събраха да умуват какво да ме правят...и накрая ми предложиха две решения, аз избрах първото- да ми спрат кърмата.
Тъй, че явно е най- добре веднага да се нахрани бебо, но аз предпочетох да спя....Направо труп бях..

# 44
  • Мнения: 597
Абсолютни глупости.Аз съм раждала в Шейново преди почти две години и тогава персонала изрично ни агитираше да си кърмим бебетата,показваше ни как и т.н. В краен случай ги дохранваха,ако видеха че майката не може да се справи или няма кърма.

Общи условия

Активация на акаунт