Краят на лятото приближава, НОЕМВРИЙЧЕТО все по-палаво става!

  • 12 408
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 253
Майче 'мчи крайно време е да додиш  Mr. Green той нашия вилает не е толкова страшен дъ знайш  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 288
ех, каква хубава тема сте подхванали...и ние сме на тази вълна вкъщи. началото на декември в любимата виена. мислехме и няколко дни в прага или по-вероятно в будапеща. още не сме напълно решили.
сега ако искате ми се смейте като ви кажа причината да настоявам за по-кратка и по-наблизо ваканция- просто идея си нямам как ще се разделя с кейти и ще хукна по чужбина. честно. просто отсега ми е мъчно.  Rolling Eyes досега не сме се разделяли и за 1 нощ, а пък почти седмица.
еххо, много елегантна кума си  Peace все се сещам за моята, която дойде в зашеметяваща рокличка с дължина 1 пръст под дупето   Crazy не можа да се наведе да целуне иконата в църквата.
и друго- решихме се на апартамент. спирам да търся парцели. направо се и изнервих да обикалям пущинаците около софия и да ми искат безумни пари. сега си търсим мезонет с голяма тераса и ако може и гледка към витоша. ако някой срещне такова животно, да се обади.

# 18
  • Мнения: 1 541
Юка, ако измислиш начин да изселиш Сердика от нейния си се уредила точно с това, което търсиш (май само не е мезонет де, ама то пълно щастие няма)  Mr. Green А защо трябва да се разделяш с Кейти? Вземете я с вас и тогава можете да отидете където поискате  Peace Аз не мога да си помисля аз да съм някъде на ново място, а Яна да си седи тук, за това я мъкнем където ходим винаги с нас.
Майче, какво чакате тогава.....до като стане време за перуански излети, отдай се на роден туризъм и отидете до Южния. Там може у Еххови да пренощувате даже  Wink

хъм, и аз ще си седя тук, в кварталната градинка. Може да пътешестваме с детето до Южния парк, с раници на гръб за по-приключенски, и с градски транспорт за по-екзотично  Mr. Green

 Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 11 818
Ееех, за какви хубави неща си говорите! Пожелавам на всички прекрасни пътувания до още по-прекрасни места!  Hug
И ние сме си заплюли няколко дестинации в близкото бъдеще, но ще видим, а иначе дано ни стигне животът да отидем почти навсякъде където искаме.
И аз все още имам угризения като сме някъде без Юлиана (2 пъти засега), но пък ни се отразява много добре, а и на нея. Опитайте!
На Арбанаси си изкарахме много добре. Но нещо кръчмите там не ни харесаха, нещо ме отблъскват напоследък битовите кръчми с манджите, гурмирала съм се нещо. Simple Smile И общо взето в Търново си бяхме, препоръчвам ресторант Щастливеца, основно там хапвахме. Бяхме и на Звук и светлина - страхотно е, ако попаднете там, задължително да го видите, ние платихме по 15 лв. и го гледахме от една тераса, иначе отдолу е безплатно, но не толкова внушително.

Мече, като идея може да отидете или просто да посетите някой хотел от лед. Сещам се, че има в Канада в Квебек, но и на още няколко места. Иначе и ние мислим за НГ - Дубай и си е време за организации. И въобще зимата на топличко за малко.

Майче, стискам палци да се осъществи вашето поредно приключение. И да, наистина  излиза доста по-евтино сами, ако си организирате нещата, но пък на повечето хора не им се занимава, а и агенциите нямаше да ги има, ако е толкова просто. Успех!

Ехо, прекрасна кума си!!

# 20
  • Мнения: 1 541
"Гурмирала" ни хареса  Peace Laughing Ние живяхме в къща в Търново за няколко години, когато бях малка (детските градини някъде) и всяка вечер гледахме Звук и Светлина от верандата. Наистина е много впечатляващо. Беше ми много кофти, когато го спряха за доста време и е хубаво, че сега отново го представят. Трябва да ида да видя дали е същото като от спомените ми  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 44 105
ммм само дето звук и светлина само веднъж годишно го правят...та който иска - догодина пак Wink

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А, Бубу, в грешка си, веднъж е безплатно Звук и светлина, ако си платиш /последно беше 300 лв преди 2 години/ гледаш. Пък ако нацелиш груба чужденци дето са си платили-гледаш на аванта Mr. Green
Мече, учителка съм, по математика Mr. Green
Колкото до пътуванията-ами далече сме от тоз стандарт засега, но искрено се радвам за всички, които успяват да осъществят мечтите си. Ще чакаме снимки, да пооплакнем окото.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 105
ааа да и това с плащането наистина е така...не знаех колко точно...но по принцип никой ако не плати си е веднъж само....на празника на търново ако не се лъжа....но пък не е като да е всяка вечер все пак Wink

# 24
  • Мнения: 11 818
Сега като бяхме ние имаше и 3-те почивни дни (на 6-ти е било безплатно, явно по големи празници). Но в петък до последно като звънях на организаторите не знаеха дали ще има, явно обаче се събраха достатъчно желаещи (чужденци = парички) и гледахме, а в събота също имаше и случайно минавахме и гледахме долу, но както казах заслужават си 30-те лв. да се гледа отвисоко, на една голяма тераса, музиката от тонколоните горе ми въздейства повече, отколкото долу.
Според мен все по-често вече ще го правят, макар че май нищо не печелят, имаше адски много чужденци, групи, японци с еднакви шапчици.. нека, нека.
А говорейки за японци, имаме си нов фотоапарат - http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/ По-професионален, малко ми е тежичък и голям, но за втори апарат е добре, аз ще си щракам с малкия.

Мече, а и всички, отиди задължително, мен лично В. Търново и ме посрещна гостоприемно и топло, също не бях ходила от малка (не броя бързите преминавания от там на път за северното черноморие). И не забравяйте - Звук и светлина и ресторант Щастливеца!  Peace

микки, аз пък малко съм преподавала литература на кандидат-гимназисти в частна школа, нали първото ми висше е Българска филология. Но май не ми е призвание, а за обща култура, затова и после завърших ПР. Но никога не се знае.. засега ми остава професионалното изкривяване - прекалено обстоятелствена съм, личи си по-винаги дългите ми постинги, а повярвайте ми, стремя се да съм кратка.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 392
И аз си пътувам с вас мислено - бая места ще обиколя  Joy
Ваканцията на яслата свърши и всички сме на тръстиката от вчера Mr. Green Обясних на лелите, че от 2 седмици Роската е без памперс, но в4ера се напикал като легнали да спят и ми обясниха, че поне за сън ще му слагат и като преценят ще го махнат. Иначе вкъщи за 2-3 дни свикна детето и не се е напикавало нито денем , нито нощем, но може би там се притеснява. Вчера влезе с голямо желание, а след обяд го заварих да разказва по книжка на лелята Simple Smile
Днес го похвалиха, че ядял сам с лъжицата bowuu
НЕщо много се промени , и то за две -три седмици - направо си порасна ( а на мен май ми е мъчно )
Еххо, какво да ти кажа .... bouquet много си хубава.
Ето малко снимки от нашето кръщене - нямам нерви да качвам още Tired
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=172099

# 26
  • Мнения: 1 253
Добро утро Simple Smile
Като се разговорихте за Търново, не знам дали е ставало на въпрос, но аз съм учила там. Завършила съм тамошното ПМГ със специалност "Математика". Много си го обичам това градче. Има някаква много приятна атмосфера. Най-много ми харесваше разположението на града и факта, че дори да нямаш цел за разходка просто тръгваш по главната към Царевец и обратно, първо по единия, после по другия тротоар и ей на как си се разходил Simple Smile Харесва ми, че има места със страхотна гледка където просто си седиш и зяпаш безцелно. За съжаление все по-рядко ходя там, а пък и с Ния какви гледки, какво спокойствие, какви 5 лева Simple Smile
И ние сме във фаза на тръшкане. Молех се да ни подмине, но не...бих казала, че ми идва малко в повече....не дава да я обличаш, не дава да я събличаш, спи й се, но не дава да я сложиш в леглото. Снощи съм я държала до 22:00 след като се дра няколко минути и прегракна от истерия....уф, горката ми майка, трябва да изтърпи всичкото това още няколко дена...дано минава по-скоро....

# 27
  • Мнения: 152
Добро утро Simple Smile
Като се разговорихте за Търново, не знам дали е ставало на въпрос, но аз съм учила там. Завършила съм тамошното ПМГ със специалност "Математика". Много си го обичам това градче. Има някаква много приятна атмосфера. Най-много ми харесваше разположението на града и факта, че дори да нямаш цел за разходка просто тръгваш по главната към Царевец и обратно, първо по единия, после по другия тротоар и ей на как си се разходил Simple Smile Харесва ми, че има места със страхотна гледка където просто си седиш и зяпаш безцелно. За съжаление все по-рядко ходя там, а пък и с Ния какви гледки, какво спокойствие, какви 5 лева Simple Smile
И ние сме във фаза на тръшкане. Молех се да ни подмине, но не...бих казала, че ми идва малко в повече....не дава да я обличаш, не дава да я събличаш, спи й се, но не дава да я сложиш в леглото.
Това все едно аз съм го писала. С тази разлика, че съм завършила Езиковата гимназия.
И сeга да споделя нещо - в яслата на Кити има някакви проблеми с персонала, сега са сборна група и лелите се мъчат да намалят децата. Пуснах я здрава, ходи само вчера и днес е сополива. Стояла е цял ден по къс ръкав. А не ми се мисли как са я изкарали на вън. Просто съм бясна. И не мисля, че ми е кекаво детето. То и аз да стоя на вятър гола и аз ще се разболея. Какво да правя не знам. Но ако ще е болна през ден не мисля, че ще оставя така нещата.
Съжалявам, че направо с оплакванията започнах, но ми е много криво.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 10:28 от buba_katinka

# 28
  • Мнения: 9 903
не се учудвам, бубо. Моят муж казва, че ако всичко, което е чул за яслите, е вярно, и той би се страхувал да ходи там  hahaha но сборните групи би трябвало да приключват вече.

А Деян тази сутрин категорично отказа да облече една сива блуза. След рев и тръшкане се сетих, че е с червени панталони, а тях ги обличаме винаги с червена фанелка. И когато я смених, се успокои. Бре!

аз бих си ходила навсякъде с детето. Може би не в Перу, но на други по-цивилизовани места защо не?  И за тях е супер интересно, а и не създават толкова грижи вече. Новите впечатления са много важни, знаете сами.

# 29
  • Мнения: 1 541
аз бих си ходила навсякъде с детето. Може би не в Перу, но на други по-цивилизовани места защо не?  И за тях е супер интересно, а и не създават толкова грижи вече. Новите впечатления са много важни, знаете сами.

  202uu

Тити, ти много модерен малък мъжи си имаш, май  Grinning От малки са вече метрополитън  Wink

Бубе, едно скандалче не ти ли се заформя, ако си сигурна за късите ръкави  Twisted Evil Ама това си е нож с две остриета, че после да не започнат да я тормозят. Иначе ако е стратегия за намаляване на децата, то със сигурност ще успеят, като ги разболяват едно по едно  Thinking

Вашите спомени са по- прясни, щом сте учили в Търново. Ние бяхме там от детската ми градина до края на първи клас, че баща ми беше военен и беше разпределен там. Запазила съм много мили моменти в съзнанието си и сигурно скоро време ще отидем до там, да видя как са се променили старите места. А и къщата, в която живеехме, ако не се е срутила още  Rolling Eyes Laughing

Sisssi, честито фото   bouquet Ние имаме много подобна, но на мен ми е адски голяма за носене насам натам, а и доста професионална за моите семпли умения и само крада на майка ми IXSUS-а  Twisted Evil Иначе са много готини на фасон нези апарати  Peace

Общи условия

Активация на акаунт