Време до НОЕМВРИ не остана и аз ще стана скоро мама!

  • 11 761
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 160
mishunka ,аз не съм раждала и знам само от това,което съм чела,затова нямам право да ти говоря свободни съчинения,но не се притеснявай и не си мисли глупости,моята кума е раждала секцио и казва,че ако пак трябва да избира,пак това би избрала(тя е по избор,а не по мед.показатели).Между другото на много места срещам като синоним на секциото-глезене.
   НО все пак тежката дума имат мамите с опит,макар че и там всичко е индивидуално.

# 226
  • Мнения: 2 126
    Искам да попитам раждалите със секцио мами...каква е точно болката от операцията? Нещо като при много болезнен цикъл ли е или не???
Няма болка като при цикъл.Просто едно придърпване все едно си се ударил там долу по корема,но трае няколко дни и минава бързо.Също така има малко болки,сякаш колики,при прибирането на матката.Когато е най болезнено,т.е. когато излизаш от упойката ти бият болкоуспокояващи и няма страшно.Хич не си мисли,че е кой знае каква болка.Абе с две думи като при операция...
За мен най-лошият спомен е само от излизането ми от упойка до сутринта на раздвижването и докато тръгнах да вървя сама,малко свят ти се вие.Охх дано съм успяла да ти дам някаква представа,незнам.....нека и други се включат с впечатления
А ако има още нещо питай,аз с удоволствие ще се включа Peace

# 227
  • София
  • Мнения: 2 437
Мишунка, мен най-много ме боля от контракциите и раздвижването, докато лежах. То е едно такова болезнено дърпане...поне аз така го усещах. Болката  екакто при болезнен цикъл. Наистина, Дес е права, непрекъснато ти бият и вливат болкоуспокояващи. Даже за през ноща ти слагаха едно..Диазепам може ли да беше? на инжекция и за две минути заспиваш. Така, че не се налага да търпиш кой знае какви болки. Но пък на мен ми спукаха реброто, така, че там ме болеше повече и може би затова не усещах толкова операцията.

Днес бях на преглед и всичко е ОК с бебока. Засега датата остава 2 ноември, но мами, които ще раждате в Тина Киркова ...тичайте при лекаря, който сте избрали. Имало голям наплив и вече се записват часове за операции. Трябва да звънна в понеделник за да ми каже, дали има свободни часове за 2-ри ноември. Преди 2 години нямаше такова чудо...
И моят бебо е вече 2кг.  Grinning Има достатъчно околоплодни води (нали се бях ошашкала покрай болестта) и плацентата изобщо не  е започнала да старее. Ама пак спеше калпазанчо...все спи, значи  Simple Smile

Цеце, честита покупка! Със здраве да си я ползваш!

# 228
  • Мнения: 3 205
    Искам да попитам раждалите със секцио мами...каква е точно болката от операцията? Нещо като при много болезнен цикъл ли е или не??? Знам, че никак не е уместно, а и смешно звучи, ама ми се ще някой менал през това да ми сподели newsm78

Не помня да ме е боляло самото секцио, честно казано. Имаше придърпване, но то не боли, по-скоро не ти позволява да се изправиш напълно, аз си ходех леко наведена 2-3 дни, докато се осмеля да се изправя напълно. Като схванато е малко. Но пък ме боля адски от контракциите от системата с окситоцин, която ми вливаха цял следобед след секциото, за да се изчисти матката (бях се зарекла да не раждам никога, ама никога повече  hahaha ). Но щом я махнаха, болките спряха. Общо взето се възстанових много леко и бързо, самата операция никога не ме е боляла. Докторът ме предупреди преди да ме раздвижи, че е нормално да м исе завие свят при изправянето, но на мен нищо не ми стана. При кърмене също се усещат леки контракции, но при мен беше без болка, като слабо присвиване. Но това го усещат и раждалите нормално, то е от прибирането на матката и е напълно естествен процес.

# 229
  • Мнения: 3 435
О,аз имам много въпроси за секциото-1во на тия дето са били с пълна упойка,имаше ли такива? Колко време след събуждането си в истинско съзнание? Ако след това ти е замаено и ти се спи-може ли да спиш или не е препоръчително? Как точно ви поставиха пълната упойка и коло време след това тече с-ата с окитоцин за свиване на матката? И накрая на  някоя от вас,ако не и е неудобно би ли споделила точно как се поставя катетър и какво е усещането?

# 230
  • Мнения: 27
ЧЕСТИТ ПЪРВИ УЧЕБЕН ДЕН на мамите с големи дечковци. А на всички останали - след има-няма 7 годинки да се радваме на първолачета.

# 231
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте момичета Simple Smile

Вчера ме нямаше, а вие какво сте изписали не мога да ви изчета Simple Smile

Ние вчера бяхме в Пигис и капарирахме всичко за беборан по списъка. Сега остана само да му купуваме дрешките - комплект за изписване и други подобни нещица Simple Smile  Много ми олекна, защото до вчера имах пред мен един списък, опитвах се да си направя някаква сметка на паричките, а то все не се получаваше, а сега оставихме 100 лв и ни заделиха всичко и живот и здраве като се роди беб таткото ще отиде да ги доплати и ще ни го докарат в къщи Simple Smile При това ни дадоха и 5% отстъпка Simple Smile

m_jov, за креватчето - цените им варират от 113 до 140 лв във Пигис. На мен ми препоръчаха едно на Наик, което е 135 лв., няма подложка за повиване от горе, но било с най-хубави и здрави механизми. Това си и избрах, защото играчките отгоре бяха с Мечо Пук, Тигър и Прасчо (а ние в нашето семейство имаме афинитет към тези животинки), а и кошарката изглеждаше стабилничка и можеше да се люшка хубаво Simple Smile

Сладурче, защо мила се измъчваш да разпитваш и искаш да анаеш всичко за секциото? Че няма да е най-приятното нещо в живота ти, това е ясно, но не го мисли предварително, защото само се тормозиш... Това е мое виждане разбира се и аз понеже съм бъзла, предпочитам нищо да не знам и си живея екстра. За втория път вече ще съм на ясно колко и как боли, но за сега ще си мисля че не боли Simple Smile Няма да се стряскаш и спокойно - беба ще я видиш след около месец (нали така?) и като я гушнеш ще забравиш  всичко Simple Smile

Лили-33, това с "подарил сърцето си" ми хареса много Simple Smile Ама че романтично за един мъж Wink Аз по принцип много държа на подаръци при повод и без повод и моето момче се опитвам да го уча че за всяко нещо трябва да казва благодаря с подарък (може и малък)  По този повод, тази нощ сънувах че след като раждам той ми подарява едни огромни бабешки гащи за след раждане, но сини на рибки и ми ги поднася много чаровно и доволно Simple Smile Сега мисля да го предупредя да не си прави такива майтапи Wink

# 232
  • София
  • Мнения: 672
Ей вярно - Честит Първи Учебен Ден!

Само да си пожелаем след 7 години като тръгнат дечковците на училище да няма такива проблеми и стачки и глупости Simple Smile Дето вика една мама на 3 деца по телевизията снощи, как да му обясня на детенце че утре /днес/ е първия учебен ден, но то ще си седи в къщи да си играе щото има стачка?!? Нали ще ме попита какво е това стачка Wink

# 233
  • София
  • Мнения: 3 679
Добро утро и честит първи учебен ден и от мен   bouquet

Снощи спах добре и не сънувах глупости като предната вечер. Днес каката е на градина и аз ще успея да направя още някоя покупка, стига да мога да ходя, че тия крака...
За подаръка от мъжа ми - предния път нищо не ми подари, сигурно и сега няма да ми подари. Той още за РД не ми е подарил подаръка,  а все обещава, че ще ми вземе. Аз взех да го бъзикам, че то Коледа ще дойде и пак ще мине с един подарък.
Айде аз ще си допия кафенецето и ще си направя закуска и после пак ще се включа  Simple Smile

# 234
  • София
  • Мнения: 3 679
О, забравих - от днес ми почва болничния 45 дни преди термина - вече съм на финалната права  Laughing

# 235
  • Мнения: 3 205
Jutoo, честито! Гледам, октомврийки почват вече да се обебват, скоро ще дойде и нашият ред.

О,аз имам много въпроси за секциото-1во на тия дето са били с пълна упойка,имаше ли такива? Колко време след събуждането си в истинско съзнание? Ако след това ти е замаено и ти се спи-може ли да спиш или не е препоръчително? Как точно ви поставиха пълната упойка и коло време след това тече с-ата с окитоцин за свиване на матката? И накрая на  някоя от вас,ако не и е неудобно би ли споделила точно как се поставя катетър и какво е усещането?

Аз бях с пълна. Всъщност, трябваше да съм с епидурална, но номерът не се получи, защото матката е притиснала част от червата и не можа да стане пълно обезболяване. Така че през катетъра за епидуралната ми вляха пълна упойка набързо и съм заспала веднага. Събудих се точно като ме вкарваха в стаята, бях преоблечена, нагласена и излизането от упойка стана някак изведнъж - имам чувството, че в единия момент спях, а в следващия бях напълно будна и ококорена и почнахме да си приказваме с Младен (той ме чакаше в стаята, каза, че е видял Иво и мен ме обзе завист  Laughing ).
Можеш да спиш колкото си искаш, не е задължително да си будна. Аз обаче бях толкова развълнувана, особено след като ми донесоха Иво, че въобще не ми се спеше.
Системата с окситоцин тече цял следобед - от 12 до 5-6 някъде. Не ме е боляло непрекъснато, но пък болките си бяха зверски. Говорих после и с други момичета - за всеки е различно, някои въобще не се оплакваха да ги е боляло много. Ако има някой да ти прави компания, се разсейваш и се понася много по-добре.
Катетъра за урината се поставя след като ти влеят епидуралната, аз специалн оне усетих нищо нито при слагането, нито при махането на другата сутрин, нито пък съм имала проблеми с ходенето до тоалетна след това. Трябва да пиеш много, защото ако не се изпишкаш до някакво определено влеме, мисля, че пак почват да ти вливат банки с нещо си за оводняване. Затова абокатът се сваля малко по-късно от ръката.
Катетъра за епидуралната се поставя точно преди секциото, лягаш настрани и се свиваш колкото можеш, чувството е малко странно - все едно имаш гъдел на кръста при поставянето. Махането също не се усеща.
Много е важно да имаш пълно доверие на лекаря си, който ще ти прави секциото (при мен изборът на лекар беше определящ и за болницата, в която раждах и затова сега пак съм при него и пак ще раждам в Пловдив) и също така да отидеш с някой, с когото ще се чувстваш спокойна - съпругът ти, майка ти. Младен беше с мен почти през цялото време първия ден, сега пак ще бъде така, но без почти-то  Mr. Green защото не искам да оставам и минутка сама, когато си дрънколявиш с някой времето минава по-бързо и не скучаеш.

# 236
  • Мнения: 884
Добро утро! Честит първи учебен ден на учениците и техните майки-нека да ни радват много и в училище, и в къщи!
 Искам първо да се похваля-вчера акцията беше доста успешна-събрахме достатъчно комплекти за първи клас, а и доста други учебни помагала. Не се надявах, при нашата никаква предварителна организация и в този малък град, нещата се случват много трудно.
 А да се върна сега за бремелинските си проблеми- очаквам си подаръка с огромно нетърпение. В семейството на съпруга ми има традиция свекърът и свекървата да подаряват някакво бижу и аз нямам нищо против. Ама този път очаквам включване и от милото-избрала съм си велоенергометър, нали ще имам няколко зимни месеца да си върна формата, а в къщи разполагам само с набор гирички и силов гребен тренажор, които стават за оформяне и стягане, но за отслабване-не. Но мисля, че ако не му бях казала за това-нямаше да имам никакво предложение за подарък от него. Това сигурно ще е последната глезотия, която ще си изкрънкам, докато съм бременна-след това ни чака много работа-с ученика, с бебето, а и със самата мен...

# 237
  • София
  • Мнения: 3 679
TIHA VODA какъв велоенергометър си си избрала, че и ние искаме да си вземем - мъжо и той е решил да отслабва, а и на мен ще ми е нужно като родя. Тъй като нямам баби наоколо няма да имам време да ходя на фитнес или аеробика и затова вкъщи квото успея да потренирам - това ще е.

# 238
  • София
  • Мнения: 614
Здравейте и от мен и честит първи учебен ден на всички ученици и техните мами! Да са отличници и много да се гордеете с тях!  Jutoo , ха добре дошла в отбора! Засега май само аз съм в болнични за раждане, друг не се е похвалил. Аз вече съм в пълна психическа готовност за раждане, откакто снощи ми се обадиха братовчед ми и жена му, че е родила на 9-ти септември в 33-та седмица /тя беше с една седмица преди мен/.  Свивал я нещо коремът цял предиобед, ама тя не обърнала внимание, видяла нещо розово на бикините и отишли в Шейново да я видят за всеки случай, и се оказала с 5 см. разкритие нашата....Та я срязали набързо, щото било седалищно бебето, и за 2 часа приключила работата. Сега си е в къщи и е като пушка, цеди и замразява кърма,  вчера били извадили бебчето от кувьоза и скоро ще си го вземат в къщи. Та като я слушах, и като знам мен как ме присвива всеки ден коремът и как ми се била скъсила шийката, направо съм готова /ама дано да се устиска още 2 седмици най-малко/.
Хубав ден на всички пожелавам!  Hug

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 11:07 от tsetseto

# 239
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте мами Hug
    Честит ви Първи учебен ден smile3529  Да са живи и здрави ученицине и само шестички да носят вкъщи Hug
    Благодаря на всички ви за разясненията Heart Eyes Аз да си призная - не ме е страх толкова, колкото искам просто да знам какво е - така ми е по-лесно, по-подготмвена психически се чувствам. Миналият ден си говорих с моя съученичка - тя роди момиченце преди десетина дни - и ми разказа как милата щяла да роди в асансьора едва ли не - първо бебче, а се е появило страшно бъро Crazy
    Аз вчера взех да си подреждам чантичката за родилното - чакам само майка да ми донесе още няколко неща, защото в София се оказа много трудно да си намериш джапанки по това време на годината #Crazy
    А иначе дата записахме вече, че то наистина някакво чудо е станало в Тина Киркова - не е за приказване просто newsm78

Общи условия

Активация на акаунт