Време до НОЕМВРИ не остана и аз ще стана скоро мама!

  • 11 753
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 679
Цеци, да е живо и здраво бебчето на братовчедка ти. А колко голямо се е родило?
Ох, и мен ме свива корема и едвам ще дочакам понеделника да видя ще ме взимат ли в болница или не.
mishunka това с джапанките и аз го установих, обаче анй-накрая си намерих - преди това каквото ми хареса и няма мой номер, захладня малко и прибраха джапанките, все едно зимата хората не ги ползват.
Аз сега съм развъняла едни телефони, че трябва да запазя за каката за рождения ден клубче - тя е на 4 октомври, но мисля на 6 да го направя, че е събота - само дано не съм в болница тогава и да не мога да присъствам. Но поне детето да отиде с татко си и да си отпразнува, че ако ги оставя без да организирам нищо...най-много да си остане само с тържеството в детската.

# 241
  • Мнения: 884
TIHA VODA какъв велоенергометър си си избрала, че и ние искаме да си вземем - мъжо и той е решил да отслабва, а и на мен ще ми е нужно като родя. Тъй като нямам баби наоколо няма да имам време да ходя на фитнес или аеробика и затова вкъщи квото успея да потренирам - това ще е.
За съжаление не обърнах внимание на марката- нали и друг път съм ви споделяла, че в нашия град няма избор на такива неща, просто за себе си реших да не е пътека, а това...А иначе много обичам да бягам, но предпочитам да е навън, а особено като съм ядосана на нещо или някой-направо пробягвам като за световно и после пак ставам добричка...

# 242
  • Мнения: 160
Честит пръви учебен ден на малчуганите и от мен и спокойна учебна година!!!
m_face   ,честито за покупките итова,че си успяла да ги капарираш е супер,аз за сега съм питала само в Пакостник,но там ги пазят 20 дена,най-много месец и ако не отидеш да си ги вземеш през това време -гърмиш(а аз от къде да знам кога ще родя).Затова сега ще отидем до Щъркел и до Пигис,явно там нещата стоят по различен начин.
Приятен ден на всички!!!

# 243
  • София
  • Мнения: 614
Jutoo , 2 200кг. се е родило бебчето, здравичко, само трябва да позаякне. То и аз толкова съм се родила, ама даже и в кувьоз не са ме слагали, направо у нас на 3-я ден са си ме взели. Но това е било преди доооооста време....Laughing

# 244
  • Мнения: 160
ГРЕШКА-НЕ В ПАКОСТНИК ,А В ПИНОКИО

# 245
  • София
  • Мнения: 3 679
Най-накрая качих и моя снимка с тумбака.

# 246
  • София
  • Мнения: 672
tsetseto, да е живо и здраво бебченцето и много да и слуша, и те да го слушат Simple Smile

Момичета, малкия bowuu от вчера си прави дискотека в корема ми и са такива шутове, че чак се стряскам...Май взе да му става тясно на героя ... newsm78

# 247
  • Мнения: 62
привет мамчета.и аз съм в болничен от 12.но идвам на работа че ми е скука в къщи а и има липса на персонал.в моята фирма се чу че от 1 септември има увеличение на заплатите.сигурна съм обаче че мен са ме пропуснали защото знаят че ще раждам и са си казали че няма смисъл.пък аз май не мога да ги осъдя за дискриминация,нали?някой знае ли колко бавят паричките за тези 45 дни.като фирмата ги подаде на 1 октомври сигурно чак към 1 ноември ще ми ги преведат нали?

# 248
  • Мнения: 5
Здравейте отново:)
Надявах се силно вие да сте чували нещо за "кофти" матка, защото на мен така и не ми обясниха, а и в нета нищо не открих като инфо.Дадоха ми само да пия магнерот и не знам дали е внушение или съвпадение, но бебето ми стана по-живо:) А за данните на първа страничка... на 31 години съм, от Варна и чакам момиченце, което ще носи името Ава:) определена съм да раждам на 20-ти ноември.За сега толкова от мен...лека сабота и неделя:)

# 249
  • Плевен
  • Мнения: 238
Това с "кофти" матката е супер глупост,тия лекари не можаха ли да ти обяснят по добре,дори да кажем да е двурога няма проблем да си износиш бебето до края.А магнерот го изписват за контракции,като гледам поне половината тук пием или магнерот или магнерич.
Цеци честито на братовчедка ти,да и е живо и здраво бебенцето.

# 250
  • Мнения: 112
Здравейте мами!

Отдавна не съм влизала...
Дойдох за малко на работа и разбира се идвам да ви драсна някой ред...
Другата седмица ще си пуснем нет и  вкъщи, така че ще ви пиша редовно!
При мен нищо ново...дебелея си, все така не мога да спя  Shocked
Но иначе всичко е наред...
Желая ви и аз ПРЕКРАСЕН уиикенд и си галете коремчетата...   bouquet

# 251
  • София
  • Мнения: 672
някой знае ли колко бавят паричките за тези 45 дни.като фирмата ги подаде на 1 октомври сигурно чак към 1 ноември ще ми ги преведат нали?

Маруся, паричките се изплащат месец за месец. Това означава, че ще и получиш а 2 транша - от 12.09 до 30.09 и от 01.10 до края на 45-те дни (да не го смятам сега). И от значение е не кога работодателя ти ще болничния, а кога ще внесе осигуровките за месеца за който се отнася болничния. Законовия срок е осигуровките за септември да се внесат до 10 октомври, и съответно за октомври - до 10 ноември. НОИ пък се задължават да ти преведат болничния в 30 дневен срок след като работодателя внесе осигуровките. т.е. ако работодателя ти е коректен платец към НОИ, най-късно до 10 ноември ще получиш болничен за първите 18 дена от болничния, а след това до 10 декември следващите и т.н.

Т.е като се обаждаш да напомняш дали са ти занесли болничния и кога, питай също кога са внесли осигуровките за месеца... Дано ме разбра какво искам да кажа... Ние съветваме нашите клиенти да плата осигуровките и на следващия ден да носят болничните, защото само в този случай НОИ се бавят "само" 2 седмици... Но това е фирмена политика и не можеш да го изискваш от твоя работодател...

Момичета, от онзи ден съм на "диета" - никакво сладко и тестено, повечко плодове и зеленчуци и съм свалила 1 кг, но съм нов човек - Спинкам без да се будя нощем, нямам киселини и дано не се изкуша Simple Smile Само дето ръфам моркови и круши през 30 час, но - пак подобре от баничките...

# 252
  • Мнения: 3 433
Момичета здравейте и от мен,честит първи учебен ден на мамите с първолаци  bouquet
Аз бях на консултация днеска и ми се плаче,много ми е тегаво и не издържам вече от проблеми Cry Cry Cry 1-во бебчо е под 1 кг(!!!!!),2-ро доктора изобщо беше забравил (от предния път Shocked #Crazy),че имам спина бифида и ми е казал 100% секцио!!!!! А аз 8 мес.се нагласям,че ще е така,а днес ми зявява,че сме щели да се пробваме нормално и ако не стане тогава щели да ме режат #Crazyне знам какво и как да го кажа вече....отгоре на всичко моето семейство буквално вече издевателстват с мойте нерви и ме знаимават техни проблеми и искат аз да им ги оправям!!!!!! Не мога вече....някой няма ли най-после да ме пощади поне малко...отивам да се нарева и да пека чушки,щото зимнинатане пита дали съм добре или не Cry

# 253
  • Мнения: 5
как под 1 кг??? да няма печатна грешка? моето както се води недохранено колко ще е тогава...ужас:( поплачи си да ти олекне и аз това направих вчера.

# 254
  • Плевен
  • Мнения: 238
Ох Сладур не се тормози излишно ти какво му вярваш на твоя доктор аз съм останала с впечатление че е голям некъдърник.И няма как бебо да е под 1 кг,отиди за свое успокоение на друг лекар,че този само те товари допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт