Животът на Симона е в огромен риск, заради бездействието на ЦФЛД!

  • 55 069
  • 959
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 294
Абе кой е тоя Добрев?  Какъв фактор се явява тоя 4овек? (ритори4ен въпрос) 6тял да бере ядове, това да не му е Мутрастан. Я да вземаме да го махаме и това е. Без това медиите само 4акат някой скандал да наду6ат, 4е да им вървят новините...

# 601
  • Мнения: 1 533
Абе кой е тоя Добрев?  Какъв фактор се явява тоя 4овек? (ритори4ен въпрос) 6тял да бере ядове, това да не му е Мутрастан. Я да вземаме да го махаме и това е. Без това медиите само 4акат някой скандал да наду6ат, 4е да им вървят новините...

И аз това се чудя. Какво точно прави този човек по цял ден, кой го е сложил да управлява чуждите пари все едно че му е бащиния, къде се вижда как ги управлява и защо се мисли за господ?



# 602
  • Мнения: 332
Направо останах няма, пред последното написано от Рибка. Това наистина си е за публичен скандал......Но не заслужава вниманието ми сега......
Чудя се, и юристите да кажат права или грешна съм. Списъка с децата подпомонгати от Фонда, няма ли го някъде публикуван? Да се види, кои са тези 4 дечица, и дано да са други 4, които са имали късмета Фонда да им помогне финансово. Но ако не, а са изпратени с частни дарения, като Симона,  ДОбрев и Фонда не може ли да бъдат съдени? За злоупотреба, за неверни данни, за изнудване ако щете, не ги разбирам много, но би трябвало да има начин, да им се потърси сметка...... Даренията могат да се докажат, че не са от Фонда.
а вчера говорейки си с мъжа ми, разказвайки му за радиопредаването...и той каза " А дали Фонда ги има тези пари, или протака, защото просто са зачезнали някъде". То, лошо така под вола теле да търсим, но кой знае какви са им бъкийте и на тях........

Браво на Ивайло, и на жена му, че не са се поддали  Simple Smile Как е Симона, има ли новини от Германия? Дано миличката да е по-добре и да могат да започнат лечението.  Hug

# 603
  • Мнения: 3 116
Рибка сигурно проверява банковите сметки и затова я няма  Praynig Praynig Praynig

А за скандала, време е да бъде поискана оставката на г-н Добрев, но как да го направим  Thinking

# 604
  • Мнения: 60
Да, бях в банката и после преписвах. Ето новите дарители до 10:00 часа днес:

http://www.save-darina.org/index.php?option=com_joomlaboard& … 7834&catid=42

Колкото до Добрев, мисля, че вече му припарва след вчерашната среща в радио Хоризонт. Ето разказа на Данчо за това какво се е случило в онази дълга пауза, в която слушахме новини, музика и реклами - http://www.save-darina.org/component/option,com_joomlaboard/Item … id,7748/catid,26/

За Симонка няма нищо ново, освен, че докторите обмисляли след първата химиотерапия да я пуснат 20 дни да си почива. Препоръчват да бъде докарана у дома, защото така било най-добре за психическото състояние на детето.

Но това са все още само идеи. Трябва първо да се стабилизира и да й проведат прекъснатата химиотерапия, пък после пак ще се мисли.

Във всеки случай, Ивайло ясно им е потвърдил, че пари за следоперативното лечение има, така че немските лекари вече не говорят за изписване и са планирали лечението й за следващите месеци.

# 605
  • Мнения: 60
Там видях още 3 дечица, но останах с впечатлението, че средствата вече са събрани.  newsm78 Евелина трябва да е била оперирана преди месец и половина. За Светльо четох в темата тук, че май кампанията не е активна вече. За Божидара пише, че ако до есента получи нов бъбрек, шансовете й за нормален живот ще се увеличат многократно. Но есента почти мина, няма новини, а и личният й сайт не работи... Може би проблемът е в мен, но не мога да се ориентирам какво е актуално и какво- не.

А дали няма начин да се направи нещо като членство в Save-Darina.org и парите да се разпределят спрямо актуалните нужди? Признавам си без бой, сещам се да даря пари само като се вдигне шум, въпреки че бих имала желание и възможност да давам малка сума всеки месец.  Embarassed Ако има нещо такова, нека някой ми пише на лични, не искам да спамя темата за Симонка.

Много са ни полезни такива коментари, затова си позволявам още един пост по въпроса, макар да не е пряко свързан с Мони.

Опитваме се да направим сейвдарина максимално лесен за ориентиране, но тъй като информацията е много, а и не сме професионалисти, допускаме грешки.

След като прочетох сутринта поста ти, Наталия, го прехвърлих при нас и супер администраторът на сайта - Пламен Петров сложи на първо време още един линк в модула на всяко дете /каренцата със снимките горе/, който отвежда в подфорума на съответното дете. Там е всичката "прясна" информация - дарители, какво се случва с детенцето в момента и т.н.

Дано сега да е малко по-лесно за ориентиране.

ПП За Светльо няма активна кампания. Сигурно си го объркала с Добри, който също е с левкемия  Sad

# 606
  • Мнения: 144
Там видях още 3 дечица, но останах с впечатлението, че средствата вече са събрани.  newsm78 Евелина трябва да е била оперирана преди месец и половина. За Светльо четох в темата тук, че май кампанията не е активна вече. За Божидара пише, че ако до есента получи нов бъбрек, шансовете й за нормален живот ще се увеличат многократно. Но есента почти мина, няма новини, а и личният й сайт не работи... Може би проблемът е в мен, но не мога да се ориентирам какво е актуално и какво- не.

А дали няма начин да се направи нещо като членство в Save-Darina.org и парите да се разпределят спрямо актуалните нужди? Признавам си без бой, сещам се да даря пари само като се вдигне шум, въпреки че бих имала желание и възможност да давам малка сума всеки месец.  Embarassed Ако има нещо такова, нека някой ми пише на лични, не искам да спамя темата за Симонка.

Много са ни полезни такива коментари, затова си позволявам още един пост по въпроса, макар да не е пряко свързан с Мони.

Опитваме се да направим сейвдарина максимално лесен за ориентиране, но тъй като информацията е много, а и не сме професионалисти, допускаме грешки.

След като прочетох сутринта поста ти, Наталия, го прехвърлих при нас и супер администраторът на сайта - Пламен Петров сложи на първо време още един линк в модула на всяко дете /каренцата със снимките горе/, който отвежда в подфорума на съответното дете. Там е всичката "прясна" информация - дарители, какво се случва с детенцето в момента и т.н.

Дано сега да е малко по-лесно за ориентиране.

ПП За Светльо няма активна кампания. Сигурно си го объркала с Добри, който също е с левкемия  Sad

Нали от Глобул и Вивател имат отворени линии за Светльо до края на годината?

# 607
  • Мнения: 60
Нали от Глобул и Вивател имат отворени линии за Светльо до края на годината?
Да, има. При неговото заболяване никой не може да направи предварително прогноза колко точно пари ще струва лечението. Например, вече се разбра, че няма да стои 8 месеца в Германия, а 12. Засега родителите му се опитват сами да поемат допълнителните разходи, но ако закъсат, ще трябва пак да помагаме.
Затова линиите са отворени - за да са в готовност.

Отново подчертавам, че постъпленията от тях отиват право в дарителската сметка на Светльо, която не може да бъде използвана за друго, освен за лечение.

# 608
  • Мнения: 2 032
Калин@, пълна ти е кутията, изтрий малко.

Кой има връзка с Борика, системата им за разплащане e-pay на сайта на Дарина, няколко пъти ми дава грешка:

"Неуспешно плащане
Операцията е отказана от авторизационната система (05)"

Защо?

# 609
  • Мнения: 268
Момичета, какво ще стане, ако в понеделник ги няма събрани оставащите 16 000 лв.?  Thinking
Нали няма да я върнат? Знам, Рибка вече писа, че Ивайло ги е убедил, че пари ще има, но в сейв дарина все пак пише, че имаме 2 дни да съберем всички пари  Thinking

# 610
  • Мнения: 678
Ако не се лъжа парите, които трябва да се съберат са по-малко от 16 000 лв., тъй като не са отчетени постъпилите в сметката на клиниката, а също така и част от постъпленията в ЦКБ. Да се надяваме, че ще ги съберем и тях, но така или иначе има пари за повече от един курс химиотерапия, а съответно и времето за събирането се удължава.

# 611
  • София
  • Мнения: 210
Рибке, поведението на хората от Фонда е толкова нагло и престъпно, че на първо време това, което може да направим е да се срещнем с някой депутат с молба да отправи питане по време на Парламентарния контрол към министър Гайдарски. Това е една от процедурите, чрез които може да се даде публичност на безобразията на Фонда. Знам, че депутатката, която приема присърце и защитава подобни каузи е Стела Банкова, но мисля, че може да се намерят поне още няколко дами (а защо не и господа), които да внесат питането. Освен устен отговор, ще има и писмен такъв, който впоследствие може да се използва в евентуално дело срещу МЗ и управляващия Фонда.
А подобно дело е абсолютно задължително! Едва от няколко месеца следя какви безобразия се случват покрай ЦФЛД, но всеки път тази ситуация ме докарва до бяс  #2gunfire #Cussing out
И още нещо, в списъците с дарения видях много малко такива от е-пей, между които го нямаше нашето и на още поне 5има души, за които съм сигурна, че са изпратили през тази система. Те за колко време стигат?

# 612
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
мдаа, бясна съм и аз... Twisted Evil за какво е този фонд!? то май сайта на Дари му е иззел функциите!? newsm78 и как човек да им превежда пари на тия от фонда, а може би идеята е да не се отклоняват данъци за благотворителност...ето, ти си превеждай към фонда, а пък после като искаш дарявай... Sick
Момичета, какво ще стане, ако в понеделник ги няма събрани оставащите 16 000 лв.?  Thinking
Нали няма да я върнат? Знам, Рибка вече писа, че Ивайло ги е убедил, че пари ще има, но в сейв дарина все пак пише, че имаме 2 дни да съберем всички пари  Thinking
ако не са събрани, в понеделник взимам двете деца и една шапка и излизам на улицата...ще пратя снимки! Flutter

# 613
  • Мнения: 3 116
12 октомври 
12 октомври 2007 
Към 17:30 часа на 12 октомври в сметката на Симона в ЦКБАД има 90 040 лв.

Трябват още 7 970 лв. за следоперативното лечение на момиченцето.
 
(www.save-darina.org)

# 614
  • Мнения: 3 116
Момичета, като чета има хора превели пари от чужбина и нищо чудно сумата вече да е събрана Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт