Мама гали щръкнало тумбаче и говори нежно на свойто бебче ФЕВРУАРЧЕ!

  • 15 754
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Браво за хубавата темичка!
Радвам се че има и такива които не са ги усетили тези 5 месеца, а аз като си представя още колко остава и  Shocked
Все пак досега бяха летните месеци, а те минават много по-бързо !!!

# 16
  • София
  • Мнения: 966
Темата отново е супер благодарение на Изида.   bouquet

За месеците и аз си ги смятам според датата на термина. Така май е най-лесно.

Май наистина вече сме на половината. Е някои малко по-късно като мене.
Дръжте се мами не остана - само още 20 седмици  Joy

# 17
  • Мнения: 1 671
Запис и от мен!
Изабела, страхотна работа! Темичката е великолепна!    bouquet  bouquet  bouquet
galiv , честит рожден ден! Пожелавам ти да си най-обичаната и уважавана жена, а от февруари и майка на прекрасно бебе!   bouquet  bouquet  bouquet
Alex99, добре дошла! Hug
Ох, за месеците ми е много трудно да си ги следя и все си броя седмиците. Миналият път родих в началото на 39 г.с., сега пак ми се иска да е по-рано Thinking. Ще видя като му дойде времето, а то така бързо минава. И зимните месеци ще отлетят, особено покрай коледните празници, декември няма да се усети  Heart Eyes. От другия месец ще се засиля да купувам подаръци и да ги опаковам Laughing .
zvezdobroyka, отпуската ти се трупа докато си по майчинство.
Да ви кажа дребният какъв номер ми спретна - тамън му сервирам обяда и той гладен - стигнал с ръчичка купичката на масата и я обърнал. Целият ми под стана във фасул, но което е по-кофти - изпоцапа ми тапицерията на столовете и изпръска чак стената. Досега чистих след него, а той за наказание яде само мляко, защото е на детска кухня и като си обърна манджата - нова има чак утре по обед. Дано да не ми останат петна по столовете  Tired.

# 18
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета.....
Както винаги сме със страхотно оформена тема и страхотно заглавие..... Party
Добре дошли на новите мамчета-февруарчета....Леко бременеене и пухкави  baby_neutral
Дездемонка, радвам се, че пътуването ти е минало безпроблемно и като се замисля нашето бебче бая го поодрусваме, а и не се спирам....Да свиква.... Flutter
Алина, стискам палци, а и съм убедена, че ще ни зарадваш с много добри резултати...
Целуф и  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 7
estrella, evelinar, мерси за инфото  Hug

Да ви кажа дребният какъв номер ми спретна - тамън му сервирам обяда и той гладен - стигнал с ръчичка купичката на масата и я обърнал. Целият ми под стана във фасул, но което е по-кофти - изпоцапа ми тапицерията на столовете и изпръска чак стената. Досега чистих след него, а той за наказание яде само мляко, защото е на детска кухня и като си обърна манджата - нова има чак утре по обед. Дано да не ми останат петна по столовете  Tired.
evelinar, много неприятно наистина, и на нас ще ни дойде това до главите Grinning Коя детска кухня ползваш и доволна ли си? Доста е рано още, но съм чувала, че и за там е трудно да се доредиш, както с детската градина и училището! Какво ли става лесно в наши дни  newsm78

# 20
  • Мнения: 153
Привет и от мен в новата както винаги чудесна темичка!

И на мен ми е най - лесно да смятам в седмици, с тези месеци лунарни календарни се обърквам Simple Smile Мъжът ми винаги ми се смее, че толкова много математики съм изучила и сега не мога да си сметна в кой месец съм  Laughing. Но както и да ги смятам аз имам поне още 3 седмици докато вляза в 5 месец, нали така или бъркам нещо?
Момичета, всички ли бебешоци ритат вече? Аз нещо взех да се притеснявам. Още в 12-13 седмица усещах някакви леки движения и бях сигурна че е бебчо, но и до сега все още чакам силно ритниче. Усещам някакви движения от време на време, но са толкова слаби че не мога да кажа нищо със сигурност. Коремчето ми значително се увеличи, още преди една седмица ми беше абсолютно невъзможно да си закопчея копчето на нито един панталон и имам чувство че бебчо си е променил положението. Постоянно усещам натиск, усещането е че все едно ми се ходи до WC - то, но всъщност чувството е лъжливо. Много се надявам тези дни да усетя и ритничета:)

За пътуването смятам, че ако бременността е нормална може спокойно да се пътува колкото си искаме, стига да се чувстваме добре. Аз пътувах много тези 4 месеца, с кола, със самолет дори и с ферибот и не съм имала проблеми. Като се замисля изобщо не усетих колко бързо минаха цели 4 месеца:) И толкова ми харесва да съм бременна, че даже ми се струва че няма да се наситя до февруари и ще искам още. Laughing наслаждавам се на всеки ден и се чувствам щастлива и спокойна.

На бургаските мами приятна среща. Така ми се иска и аз да съм там, но за съжаление съм доста далече.
Ами това е от мен засега, пазете се и целувки на всички тумбачета  bouquet

# 21
  • Мнения: 419
Здравейте. Темата е велика!

Пухка,
твоя термин е 23 февруари. След точно 10 дни влизаш в 5 календарен месец, като имаш предвид че бебо ще е в теб 9 календарни месеца. Тези лунарните ги интересуват само лекарите. Ти сега на 23 септември ще влезеш в 5 календарен или 6 лунарен. Лунарно бебо живее в теб 10 месеца.
Дано си ме разбрала.  Hug

Звездебройка,
не само детската кухня е проблем, наистина. Някои мами не ми е ясно как така записват деца още неродени. Ние записахме нашия син по реда си, трябва да е навършило детето 9 месеца.

Евелинар
, дано не останат петна по столовете. Търкай с Вениш. thumbsup

Аз отивам да взема Петър от детска градина.

# 22
  • Мнения: 419
Привет и от мен в новата както винаги чудесна темичка!
И на мен ми е най - лесно да смятам в седмици, с тези месеци лунарни календарни се обърквам Simple Smile Мъжът ми винаги ми се смее, че толкова много математики съм изучила и сега не мога да си сметна в кой месец съм  Laughing. Но както и да ги смятам аз имам поне още 3 седмици докато вляза в 5 месец, нали така или бъркам нещо?



                      След 3 дни влизаш в 5 месец.

# 23
  • Мнения: 5
trollipen, термина ти е 16.02, следователно влизаш в пети календарен месец на 16.09.2007.
За теб това е първо бебче нали? (надявам се да не греша), заради това все още не си сигурна в усещането за бебо, но много скоро ще си сигурна, че това, което мърда вътре е твоето бебе! Wink

# 24
  • Мнения: 1 671
zvezdobroyka, ползвам държавна детска кухня. Намира се на ул 'Хан Аспарух", пряка на "Раковски". Много съм доволна от храната. Рядко дават някаква гадост. Предварително бях проучила как седят нещата и записах дребчо още януари-февруари (бил е на 3-4 месеца)- за тази кухня се чака дълго, има си списък с чакащите деца, за други става веднага. Най-добре е да се разпитат майките от квартала от коя кухня наблизо са доволни и колко време предварително е хубаво да се запише детето. Иначе дребният като стана на 9-10 месеца (в София детската кухня е от 10 месеца) отидох с бурканчетата и бележка от педито и направо започнах да взимам храна. Дават всеки ден супа, второ и десерт, цената на купона е 1 лв. Винаги едното ядене е с месо. Супата и второто досега винаги са били хубави, десертът понякога куца. Аз не бих могла да сготвя толкова манджи затова предпочитам кухнята. Храната я дават в стерилизирани бурканчета, хигиената е много на ниво. Пък и е по-вкусно и по-здравословно от пюретата, които давах по-рано, пък и излиза много по-евтино (цената на 1 бурканче Хип е около 3 лв Rolling Eyes, а дребният ядеше по 2 - едно зеленчуково и едно плодово).

# 25
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен! Новата ни тема е много хубава Party

# 26
  • Мнения: 153
GALADRIEL Това че на 16.09 влизам в 5 месец ми звучи напълно логично, но в момента чета една книга (Аз съм бременна на Мари-Клод Дьолае) не ми харесва много но все пак тя е разделена на отделни глави по седмици. И тук пише:
19 седмица от началото на последния ви мензис.
17 седмица от оплождането.
5 лунарен месец.
4 месец от бременността.

Как да го разбирам това не знам?

# 27
  • София
  • Мнения: 966
GALADRIEL Това че на 16.09 влизам в 5 месец ми звучи напълно логично, но в момента чета една книга (Аз съм бременна на Мари-Клод Дьолае) не ми харесва много но все пак тя е разделена на отделни глави по седмици. И тук пише:
19 седмица от началото на последния ви мензис.
17 седмица от оплождането.
5 лунарен месец.
4 месец от бременността.

Как да го разбирам това не знам?

В тази книга не се взима датата на термина, а датата на зачеване, като изчисленията са за овулация на 14 ден от МЦ. При мен също така се получава, но ми е по-лесно да си смятам по термина. А и не всяка мама знае точно на коя дата е забременяла.
То от толкова много книги и четива понякога повече се объркваме отколкото да се ориентираме.

# 28
  • Мнения: 68
Здравейте моми4ета Simple Smile
Да се запи6а и аз, не пи6а 4есто, но пък ви 4ета редовно Simple Smile
Новата теми4ка е страхотна, както като оформление така и като заглавие, браво на Изабела и Ефросина   smile3501
добре до6ли на новите мацки и им пожелавам спокойна и безпроблемна бременност, много късмет и пове4е положителни емоции
Хубава ве4ер от мен !

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 311
Здравейте и от мен, да се запиша и аз в новата темичка!  Grinning Много е хубава, добре ще си побъбриме тук!

trollipen, и аз моя бебо не го усещам хич да рита! Явно е спокойна като баща си  Hug Аз малко се притеснявам ама дано скоро да почна да усещам ритничетата Simple Smile

Хайде лека вечер на всички и много  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт