Какво според Вас означава майка фанатичка

  • 4 171
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.А под метафората "майка-фанатичка" прекалено старателните,предпазливи майчета,да си го кажа направо вманиачени. Peace,което не е лошо стига да не натякват,че ако не кърмиш детето си значи не го обичаш или ако ползваш памперси си безотговорна и мързелива. Peace

# 61
  • Мнения: 1 924
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.

Хехе,значи съм майка-фанатичка.Хубаво е да научи нещо ново човек Laughing

А сега сериозно-не смятам,че терминът е уместен и сполучлив."Фанатизъм" е дума с отрицателно значение, която не бих свързала по никакъв начин с думата "майка".

# 62
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.

Хехе,значи съм майка-фанатичка.Хубаво е да научи нещо ново човек Laughing

А сега сериозно-не смятам,че терминът е уместен и сполучлив."Фанатизъм" е дума с отрицателно значение, която не бих свързала по никакъв начин с думата "майка".


Както вече казах няма лошо,не влагам отрицателния смисъл,т.е. първото значение да думата "фанатик"  bouquet

# 63
  • Мнения: 46 528
Определила си си някакъв начин за отглеждане на детето и го спазваш, предполагам, че всички майки са така, другия вариант е всеки ден да си променяш разбиранията  Sunglasses

Аз стерилизирах млечните шишета до 1 г., но нищо друго не съм слагала в стерилизатора  Laughing

Изворна и минерална не бих преварила, защото:

Не се преварява, защото минералното й съдържание става по-високо. Девин с розов етикет, също както всички останали минерални води на бг пазара, е вода с ниско минерално съдържание - 82 милиграма на литър ...

За гладенето съм абсолютна фанатичка, но в другата посока - не гладя нищо  Mr. Green

Педиатърката я слушам, защото разбиранията й съвпадат с моите, но докато я заместваха 3-ма други преди време, направо ги отсвирих Stop

От бебе контактува с много деца, болни, здрави, все тая, не се разболява и затова не виждам смисъл да я ограничавам  newsm78

Не съм кирмила.

Въобще не гледам часовник, като бебе е имало моменти, в които с дни не сме излизали, после пък следват такива, през които сме били по 10 часа навън, както ни е удобно и приятно, когато разходката ми е свързана със сметки ми се губи удиволствието.

Хранех когато и по колкото иска, то и това си е фанатизъм  Mr. Green

# 64
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Чакай сега, никой не казва да го оставиш да гълта опасни предмети или да стои без надзор. Струва ми се, че въобще не си ме разбрала.
Ако една майка отделя прекалено много време за гладене, чистене, преваряване и тн.,   риска от инциденти е много по-голям.
Ти сега гледаш бебе, което все още не ходи и можеш лесно да го контролираш.
В момента, в който проходи, то ще бърка навсякъде и ще изследва целия свят.
Тогава ще трябва да зарежеш гореизброените правила и ще трябва да се занимаваш с детето, защото е по-добре да го насочваш - да му даваш подходящи играчки и да играеш заедно с него; това ще му е безкрайно много по-полезно, отколкото пазенето от зарази.

# 65
  • Мнения: 1 503
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.А под метафората "майка-фанатичка" прекалено старателните,предпазливи майчета,да си го кажа направо вманиачени. Peace,което не е лошо стига да не натякват,че ако не кърмиш детето си значи не го обичаш или ако ползваш памперси си безотговорна и мързелива. Peace
Хехее,без да искам попаднах в графа"фанатична"! newsm78

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 20:59 от ~Цвети~

# 66
  • Мнения: 479
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.А под метафората "майка-фанатичка" прекалено старателните,предпазливи майчета,да си го кажа направо вманиачени. Peace,което не е лошо стига да не натякват,че ако не кърмиш детето си значи не го обичаш или ако ползваш памперси си безотговорна и мързелива. Peace
Райна аз съм съгласна с товето мнение и те подкрепих и в една друга тема

# 67
  • Мнения: 479
За firebird
Съгласна съм с това че всяка възраст си има нещо, за което да се мисли и прави. Задължително ще обезопася цялата къща като проходи, аз да знам че съм направила всичко необходимо пък господ да го пази то винаги може да стане някой фал . Аз просто не искам да съжалявам за това което не съм направила. Просто се познавам ще се поболея от мъка.

А относно изворната вода го прочетох в този форум преди да родя и така взех решение. Rolling Eyes

# 68
Не мисля, че "фанатик" е точната дума, нито пък, че може да се използва заедно с "майка"! Wink

# 69
  • Мнения: 858
Изчитайки цялата тема,моето мнение напълно съвпада с това на firebird
,чийто думи сякаш останаха не разбрани от siana_ . Ако бях писала в началото на темата бих казала,че не виждам нищо фанатично ,макар че не правя много от изброените неща.Отдавам всичко на това,че ти е първо детенце и с проблемите които сте имали си придобила доста страхове.Отговорите на въпросите които сега си задаваш ще получиш след време и ще разбереш много от изказаните тук мнения.Има хиляди начини за гледане на едно дете,но най-главното е да се гледа с любов и много внимание и имено това ще го предпази от истински големите опасности.Можеш да му помогнеш да стане силен,стабилен,умен и с добър имунитет човек.Не можеш да го сложиш в стъкленица и да се чудиш от кое по-напред и как да го опазваш,контролираш и т.н.

# 70
  • Мнения: 4 496
Не мисля,че си фанатичка,въпреки че някои от нещата,които си изброила,ми се струват прекалени.А мъжът ти може би ти го казва,за да подскаже,че  е останал малко на заден план....Не искам да обидя отношенията ви,разбира се!  bouquet

# 71
  • Мнения: 8 999
Извинявай! Първият ми пост беше прибързан - не знаех, 4е бебето ти има здравословни проблеми. Права си да му трепериш и да спазваш лекарските предписания.
НО - гледането на дете в никакъ слу4ай няма нищо общо с по4ивката. Да си родител е трудно и уморително.

# 72
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Сиана, нямах предвид да се обезопасява всичко.
Имах предвид контролиран достъп до света по време на неговото опознаване.
В къщи не съм запушила контактите, не съм преместила нищо и не съм заключила нищо.
Забранените неща стават много сладки и ако нещо е забранено - миг невнимание - и ще го отмъкне, а децата стават хитри и чевръсти.
Просто детето се наблюдава и се насочва към ползотворна дейност.
Прочетох и някои други твои постове. Личното ми мнение е, че имаш нужда от професионална помощ, мислила ли си да поговориш с психолог за всички тези неща.

# 73
  • Мнения: 789
firebird,четох вси4ки твои публикации и честно казано няма не6то с което да не съм съгласна с теб.Аз съм майка на 2 и половина годи6но момченце,което не съм гледала през пръсти,но не и под похлупак.Не съм изварявала до годинката (освен бибероните),6и6етата понякога просто ги измивах с горе6та вода.Околни не допусках само ако са болни,храни се и спи и до сега с режим,но вече но понякога има пропуски в спането на обяд.Здраво момченце е отвсякъде. Peace
Като всички майки и аз се стремя да съм идеална,но когато се грижи6 за цялото домакинство и си в къ6ти съвсем сам с бебоче и цялата къ6тна работа,не ти се получава.Гладех,ако имах време,а колкото до микроби и бацили-има ги навсякъде,а като почне бебока да пълзи и 6тапурка след дова,как 6те го опазите,милички,а? newsm78

# 74
  • Мнения: 1 503
Оказа се,че под фразата"майка-фанатичка" всеки разбира различни неща.
Райне ,според мен е малко глупаво една майка да казва за себе си ,че е добра майка.Хората винаги ще намерят за какво да те зачекнат.Ако не кърмиш,защо не кърмиш ,а ако пък ли кърмиш (примерено 2 годишно дете) повечето реакции са като вашите Shocked!Аз определно тях най ги обичам Naughty.
Иначе за мен изолирането на детето си е прекалено newsm78.То така, Сиана ,трябва да изолира и себе си и бащата,защото и те носят доооста бацили Thinking

Общи условия

Активация на акаунт