Трудни думи ли?

  • 38 012
  • 186
  •   1
Отговори
# 15
Трудно казвам 'евро'. Обичам да употребявам следните фрази, които заобикалят оригиналната версия на думата: 'имам шес хиляди еврака, баце', ' това струва 200 000 евра', 'тунингчето е за 29 000 еврунки, батенце', 'в пловдив правят лоринсер за 9 000 еврунгелчета, бацьонъче'.

# 16
  • Мнения: 2 212
ехксцебио..низъм - не мога да я кажа и напиша съответно, колко пъти съм се мъчила и не мога  Crazy

# 17
  • Варна
  • Мнения: 956

И аз  Peace

Обаче, като бях малка се затруднявах с думата "килер" - произнасях я "кирел"  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 111
ехксцебио..низъм - не мога да я кажа и напиша съответно, колко пъти съм се мъчила и не мога  Crazy

ексхибиционизъм  bowuu

# 19
  • Мнения: 2 212
Мерси, Лилянчо. И гугъл не мож ми помогне като не мога да я напиша. Освен да си я напиша на едно листче и да знам, че е с мен ако ми се наложи да кажа нещо такова  да не се излагам...

# 20
  • Мнения: 4 111
 Grinning Чак пък на листче. Дано не ти се налага да я използваш.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 079
Прабаба ми имаше трудни думи: "курвертюра", мармалад (казваше "мърмълада")....  Joy
А аз не казвам "тротоар" (така ли се пише? newsm78) и "трактор", заради много то "р"-та. Embarassed

# 22
  • Мнения: 2 212
Grinning Чак пък на листче. Дано не ти се налага да я използваш.

Да, рядко ми се е случвало да я ползвам - всъщност като се замисля май само за да питам точно как беше тая дума, дето...

# 23
  • Мнения: 636
........

 Crazy
нЕма такава дума!  Naughty  Mr. Green Joy
Има, има и лошото е, че в работата ми често се използва - и аз казвам ексц ... нещо си. Поне колегите вече са свикнали и не ми се смеят много  Mr. Green

# 24
  • Варна
  • Мнения: 956

Това "р" за благозвучие ли е ?  Wink

# 25
  • Мнения: 2 254
Не е ли абревиатура ?

# 26
  • Мнения: 2 978

Ма много сладко звучи Баце..особено от твоето устенце baby_neutral

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 622
Да  Peace
И на мен ми е трудно метеорологичен  Rolling Eyes А също покрай форума, започнах да се позовавам на Световната Здравна Осигурация  hahaha

# 29
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
с чОрапогащника изпитвах затруднения.Все казвах чАрапогащник - преди да изрека тази дума, първо винаги си казвах наум чОрап и тогава останалото Mr. Green
Ужасно нали?!

Общи условия

Активация на акаунт