Българско сиропиталище за деца втрещи света!

  • 44 181
  • 852
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
мисля, че не е коректно да се говори за сиропиталища.
такива в страната няма.  Stop
въпросното заведение е Дом за социални грижи за деца с физически и умствени недостатъци.
едва ли има сираци там.
може да ви се струва буквализъм, но изобщо не е така. думата сиропиталище само размива отговорността на министерството, което е отговорно за този тип заведения - Социалното.


филмът трябва да се покаже в прайм тайма в българия. това е далеч по-важно от предизвикването на
сълзици у английските домакини.
трябва да се разместят български задници  в социалното министерство ( под което са май този тип заведения). пари има.
особено визирам един точно задник - на Е. Масларова, която е отговорна за състоянието на това ( и подобни на него) заведения.
Защото ако в дом за дечица е такова положението не искам да ви разстройвам какво е в такъв за възрастни. 


домовете за деца с увреждания са на под4инение на АСП,което пък е подразделение на ДАЗД.Но вси4ки са в мрежата на МТСП #2gunfire

Масларова искам ли4но да й извия късия въл4и врат.Има и други,ама съм много ядосана и ще се изпусна Close Пари има,специалисти има,деца има,.................какъв им е шибания проблем  Shocked

# 16
  • Мнения: 6 167
Ами да покажат филма тук, а не в чужбина.

тука няма кой да го пусне PeaceНали не мислиш,4е нашите медии не са го надушили  Wink
"Страх лозе пази",нямам адекватно обяснение защо не се излъ4ва и тук Confused

аз ще ти кажа защо - работила съм години по темата изоставени деца в българия.
в един момент издадохме картичка за безплатно разпространение.
от тези, които са по щендове по заведенията в софия и др. големи градове.

един екип криейтърс не можаха да намерят послание, което да е интересно за таргетната група
( посещаващи заведения в софия и големи градове млади хора).

темата не е интересна, тя е досадна, никой не иска докато вечеря да го занимават с такива теми, след като цял ден е бачкал, едва е слязъл  жив от тролея и се чуди как да си плати парното.
хората вдигнаха прага на поносимост и вече нищо не ги трогва и не ги мотивира за действие.
на тях не им се занимава дори да влязат в тази тема - не й предричам 40 страници, като тази за детенцето Мади.
ще стигне до 4, защото на всички им е писнало от Страдание.

# 17
  • Мнения: 6 167
Лавендер, АСП (ОЗД) реално са под МТСП. 
ДАЗД имат само евентуално методическо влияние.
познавам много добре вице председателката и съм обучавала техни хора - разбират, издават, активни са, работят почти като НПО.
МТСП е едно блато, в което си отиват реални човешки животи.

# 18
  • Мнения: 2 032
Темата може да не е интересна, но това зависи на- кой докъде му се простират интересите.

Темата рефлектира и върху всички българи, защото толерирането на такава зверщина и тях ги лишава от човешки облик.

Стига сме се извинявали с липса на пари. Преди 12 години работих на доброволни начала в един приют в Тайланд. Имаше и много деца със специални нужди. Трябва да ви кажа, че в онази бедна страна, и то по време на икономически срив, и то в едно селце на Пена в кътния, имаше условия и грижи за тези деца, каквито дори не бих си и представяла.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лавендер, АСП (ОЗД) реално са под МТСП. 
ДАЗД имат само евентуално методическо влияние.
познавам много добре вице председателката и съм обучавала техни хора - разбират, издават, активни са, работят почти като НПО.
МТСП е едно блато, в което си отиват реални човешки животи.


да,така е,но понеже контактуваме с домове за деца с увреждания съм сигурна,4е те са под шапката на АСП(каквито и да са те).
Както и да работят факта е един-няма координация,контрол и санкции за несвършилите си работата,което пък рефлектира върху децата(които и да са).

по другия ти постинг-да,вси4ки сме изморени от живота и безхаберието за да слушаме и гледаме заобикалящите ни.Но,аз се надявам филма да го пуснат и тук .Не за мен или теб,а за г-н Президента,за министрите,за "депутатите",за тези,които имат изгода да има деца в институции.

е,работата е там,4е докато децата с увреждания са в селата по планините трудно ще им се помага ка4етсвено .Това е старото ,добро заварено минало ,което си полу4аваме по наследство и си го стопанисваме добре.
Държавата ни е сметище от безхаберници и 4овекомразци.

лека нощ Hug

# 20
  • Мнения: 4 138
не е до безпаричие, не е само това. народът ни е зъл. беднотията го кара да дооскотява.
нямам сили да пиша повече. равносметката е просто ужасяваща.
сами по себе си фактите го казват. в българия има най-много такива деца, оставени и захвърлени. морала и етиката не са от най-добрите ни качества.
просто сме кофти нация.
темата скоро ще потъне в забвение...........по важни са други неща, естествено.
ни телевизия ще я покаже в българия, даже в този форум никой няма да я закове. на кой ли му пука за някакви си ненормални.

# 21
  • Мнения: 1 800
Започнах да пиша ,но само ми се плаче Cry. Как може да има такива изверги и така да се отнасят към децата Rolling Eyes Едно е да няма дома пари, друго -работещите там да са без сърца Close
.
Срам, срам и позор за всички бг политици, които на думи са като Левски, на дела- поп Кръстьо (предатели, гъзелизци, дребни мижитурки) ooooh!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 688
е,работата е там,4е докато децата с увреждания са в селата по планините трудно ще им се помага ка4етсвено .Това е старото ,добро заварено минало ,което си полу4аваме по наследство и си го стопанисваме добре.
Това е проблема според мен. Изтикали сме нещастието далеч от нас за да го забравим. А трябва да са в центъра на града, да се виждат, да напомнят. Сега са безименни деца, които (да си признаем) много-много не те интересуват, ама утре може да е твоето дете и внуче и ти да търсиш помощ. И защо тези деца се инзтитуционализират?! Много родители бихе предпочели да има дневни центрове да си оставят децата и все пак да могат да работят.

# 23
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
А защо филма да не бъде излъчен по наша телевизия? Тук четат и от БТВ и от Нова ТВ. Трябват пари ли ?! Да направят свои тогава,ще раздвижат поне  министерството и ще помогнат на тези дечица. Всъщност незнам дали е помощ да ги пръснат по други домове? Едва ли е завидно положението и на другите места. Cry

# 24
  • Мнения: 2 407
Без думи,много ми е мъчно..

# 25
  • Мнения: 5 393
А защо филма да не бъде излъчен по наша телевизия? Тук четат и от БТВ и от Нова ТВ. Трябват пари ли ?! Да направят свои тогава,ще раздвижат поне  министерството и ще помогнат на тези дечица. Всъщност не знам дали е помощ да ги пръснат по други домове? Едва ли е завидно положението и на другите места. Cry

И аз това се чудя, но.....Явно има намесени различни интереси.Колкото и да се правят на безпристрастни и честни, всички телевизии малко или много обслужват нечии интереси(политически, финансови и т.н.) Нищо ,че са частни. Така че не мисля, че този филм ще бъде излъчен по някоя наша ТВ скоро Rolling Eyes
Казват, че за стандарта на живот в една държава се съди по това на какво ниво е социалната политика.Ние сме в канавката май, даже не можем да се доберем до основата на стълбата, за да почнем да се катерим Sad

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 171
В Могилино винаги ще бъде страшно, защото там са настанени такива деца. 70 деца с умствени различия на едно място е страшно. Виждала съм ги с очите си. И между другото съм виждала и играчки, и специални уреди. Но никой не иска да работи там за мизерната държавна заплата. Има голям щат, но бозата е пълна, кой се назначава, кой се уволнява.....И няма как гледката да бъде красива. Там помагаха русенските полицаи. Помагат и рокери, ако не греша. Има някакъв бюджет. Статията в медиапул обвинява персонала, но там на майната си просто няма кой свестен, образован човек да работи. Струва ми се, че има по-изоставени места от Могилино, но те не са така страшни наживо.

Има подобни места в България, които не изглеждат така и където се грижат адекватно за такива деца. В ДДМУИ село Крушари, Добричко например положението е много различно от излъченото за Могилино. Но там директорката се е отдала изцяло на децата в дома и усилено работи за подобряването на условията им на живот- имат си микробус и си карат контактните деца на училище в града и се радват на първите им написани букви, издействала си е от общината по- голям бюджет, имат един одобрен и почти финализиран като изпълнение проект по програмата ФАР, имат и нов одобрен проект, имат реинтегрирани в семействата си деца с увреждания/с помоща на специалисти научили родителите как да се грижат за децата си/, имат си медицински персонал- изобщо- как може на едно място да се получава, а на друго-не. Крушари също е село, домът е аналогичен, а децата са дори повече  Rolling Eyes...


# 27
  • Мнения: 2 891
А защо филма да не бъде излъчен по наша телевизия? Тук четат и от БТВ и от Нова ТВ. Трябват пари ли ?! Да направят свои тогава,ще раздвижат поне  министерството и ще помогнат на тези дечица. Всъщност незнам дали е помощ да ги пръснат по други домове? Едва ли е завидно положението и на другите места. Cry

Защото идват избори! Не е изгодно.

# 28
  • Мнения: 3 205
Аз бих искала да гледам филма.
Понякога ме е срам, че съм българка - защото макар и индиректно съм виновна, че такива неща се случват в България. 

# 29
  • Мнения: 4 195
Катюша, и  в Медвен не е така, но това не бива да ни успокоява, и в Гомотарци не е така, но какво от това............скоро тези деца, няма да станат човеци, за тях скоро в нашата държава няма да важат правата на човека, никога не са важали и няма да важат, но в едно съм сигурна и заставам зад думите си - за това нещо, сме виновни всички ние.............правителство, общество, родители, всички
шепата хора искащи наистина да го променят........едва ли ще успеят.........но поне не губят вяра и надежда......
другите - другите само си говорят, но както и да е.....това е реалността Confused

Общи условия

Активация на акаунт