Българско сиропиталище за деца втрещи света!

  • 44 177
  • 852
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 563
Чакаме Лавандер да систематизира по точки план програмата, по която ще се действа, за да се организира протеста. На срещата се обсъдиха доста неща. Сложно е, но като че ли не е невъзможно. Трябва обаче желязна организация.

Един от основните проблеми е, как да съберем хора, които да ни подкрепят на протеста. Трябват ни хора, не можем да отидем 20-30-40 човека само.
Линда предложи всеки един от нас, лично да се ангажира да доведе колкото човека може.
Освен това, трябва и тук да привлечем съмишленици, които да дойдат на протеста. За целта ни е нужно мото, а Хапка предложи и аватар. Всички, които подкрепят идеята, всички, които са с нас, да си сложим аватари и мото. По принцип стана ясно, че ни трябва мото и сбито в няколко изречения, обобщение на цялата ни идея, на всичко, което искаме. Нещо, което да е достъпно и разбираемо за всеки, но и в същото време да стига до сърцата. Трудна работа.

Така, аватар, нещо от този род. Ще помолим и момичетата от ФШ -те теми да дадат идеи.

Това съвсем примерно, давайте идеи.

Ще трябва да напишем и датата и часа на протеста.

За аватар - нека е кадър от филма, нещо страшно, а не умиляващи погледа бебета. За протеста - нека е в удобен ден и час, за да не казват хората "Ми аз съм на работа"...

# 736
  • Мнения: 3 835
ТЕО,много е хубав аватара-ама по-скоро ми навява нежни чуства-не се чуствах така като гледах филма-не е това...трябва нещо дето да  стряска толкова,че да събуди спящите-кадър от филма с дете-скелет Peace

Няма да ни разрешат, а и ще стряска хората, а няма да ги привлича. newsm78

# 737
  • Мнения: 3 835
...........- нека е в удобен ден и час, за да не казват хората "Ми аз съм на работа"...

Часът е обсъден и избран, но нека Роси примерно, прецени кога да го разгласи. Часа и датата също трябва да присъстват на аватара.

# 738
  • Мнения: 2 249
ТЕО,много е хубав аватара-ама по-скоро ми навява нежни чуства-не се чуствах така като гледах филма-не е това...трябва нещо дето да  стряска толкова,че да събуди спящите-кадър от филма с дете-скелет Peace

Няма да ни разрешат, а и ще стряска хората, а няма да ги привлича. newsm78
стига бе-какво означава това? за какво да ги привлича?то това си е реалността-няма да правим модно ревю,че да ги кефи хората да идват/ те тези,които ще дойдат трябва точно да са стрестнати,пък и колкото по-стряскащо толкова по-интересно за нашите и особено външни медии-тъкмо да ни лъсне гъза пред Европата та да дойде да ни позабърше кат ни е взела в дома си Crazy

# 739
  • Мнения: 6 167
ТЕО,много е хубав аватара-ама по-скоро ми навява нежни чуства-не се чуствах така като гледах филма-не е това...трябва нещо дето да  стряска толкова,че да събуди спящите-кадър от филма с дете-скелет Peace

Няма да ни разрешат, а и ще стряска хората, а няма да ги привлича. newsm78

е, това е малко смешно - искахте на билбордове да се върти филма, а правите аватар с бебе на ан геджис  newsm78

# 740
  • София
  • Мнения: 62 595
А авторските права? Как се урежда ползването на кадри от филма?

# 741
  • Мнения: 6 167
А авторските права? Как се урежда ползването на кадри от филма?

по-напред в темата имаше обяснения за това.

# 742
  • София
  • Мнения: 62 595
Прочетох я цалата, но явно съм пропуснала. Съжалявам.

# 743
  • Мнения: 6 167
в общи линии авторката даде разрешеие на ДБМ да използват филма.
а и едва ли някой ще си търси авторски права за такова нещо Shocked изобщо има ли някой , който да си е потърсил авторски права в бг...
както и да е -  нито надписа, нито аватара ми харесват, но в момента не  мога да предложа нещо от мен. Rolling Eyes
ще помисля.

# 744
  • Мнения: 160
Ровейки се из различни сайтове в последните дни срещнах следната идея, която ми се струва интересна: да се направят билбордове, които да се поставят на различни места в големите градове с по една добре-подбрана снимка от децата в дома (в близък план) и с кратък лозунг , например нещо от рода на: "това ще позволите ли да продъжава да съществува в съвременна България?" и отдолу с по-малки думи: снимката е от филма направен от ББС за дома за деца с увреждания в с. Могилино."  

За преводи от и на английски и  помощ от чужбина съм винаги на лице.  Hug

# 745
  • Мнения: 3 835
е, това е малко смешно - искахте на билбордове да се върти филма, а правите аватар с бебе на ан геджис  newsm78

Не, не Лени, това е само работна идея. Във форума няма да е уместно да си сложим подобен стряскащ аватар, разбирам те, но все пак трябва да се съобразяваме. Трябва да е нещо, което да изчерпва идеята, да е позитивно за да привлича хората, и да е обобщаващо. И на нас първата ни идея беше за кадър от филма. Не знам, може би ако подберем подходящ кадър. newsm78

# 746
  • Мнения: 1 878
Ето едно предложение от мен за снимка, от Могилино е



или пък тази, просто символично

# 747
  • Мнения: 6 167
и аз правя едно, ще го покажа след малко.

# 748
  • София
  • Мнения: 62 595
Второто много прилича на реклама на Nokia и Philips. Има опасност да се обърка.

# 749
  • sofia
  • Мнения: 7 477
и аз правя едно, ще го покажа след малко.

занеш в коя тема,нали?

Общи условия

Активация на акаунт