"Лесни пелени" от bebe.to

  • 6 818
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 323
Да, може би са малко по-трудни за употреба от еднократните памперси, който са пиш-дрис и в кофата /всъщност някой замислял ли се е дали използваните памперси на едно дете в памперсовия му живот не стига количеството колкото 1 от съвременните бали...или повече.../
За хората, които са склонни да затруднят малко ежедневието си в името на природата тези доводи няма да хванат декиш Wink
Между другото - детето на кумата ми имаше следболничен+памперсов проблем/обрив и яко подсичане на дупето/, който продължи и много дълго след това . Мазаха с какво ли не, накрая минаха на едновремешните пелени и проблема бавно, но се оправи. Не знам как, след като уж памперсите задържат сухо...а палените уж не, но е факт Peace

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Агата, планетата е на това дередже съвсем не заради памперсите.
Замисляла съм се, да.
Затруднявам си ежедневието с други неща и не си въобрязавям, че докато Кремиковци бълва ежендевно тонове отрова, прането на пелени на ръка с домашен сапун ще промени положението съществено.

# 17
  • Мнения: 2 323
ок, може би си права....прането с вода дали пък няма да те доведе до преразход на вода и енергия...../аз само за пране в пералня мисля, това за ръчното Naughty/ Но не съм съгласна с това дали ще промени съществено положението - капка по капка...с малките стъпчици. Ако половин София остави колата и яхне колелото, ако половината пушачи не запалят цигара в едно заведение...и така нататък. Ако е само един няма да се усети, но ако са повече хора ще е осезателно.
Аз например бих ги ползвла, когато детето започне да разбира малко и сяда на гърне

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бих ти отговорила, но ще излезнем от темата Simple Smile
Нямам нищо против тези пелени и хората които биха ги ползвали, просто ми се искаше да кажа че хич не са "лесни".

# 19
  • Мнения: 2 323
Именно - и аз така си мисля, но исках да кажа, че дори трудността не би спряло хората, които подкрепят идеята.
То и с колело е трудно да се ходи до другия край на София...ама някои го правят. Аз за сега само си купих, но си ходя с колата все още. Но -  Peace първата крачка съм направила  Laughing

# 20
  • Мнения: 798
Ето и включване от нас - аз съм от тези дето приема идеята и това са именно гащите, с които отгледах детето си.
Имат кройка на пелени за еднократна употреба, но се перат. Има десени по изброр, има възможности да бъдат с лепенки или с копчета, има и различни размери.
Когато ни изписаха от родилния дом моето юначе беше с червено подсечено дупе. Вкъщи вече започнах да слагам тези пелени и никога повече такъв проблем не съм имала! С абсолютно нищо не съм мазала дупето. Готиното на тези гащи е, че са от много хубави материали - вътрешният плат (който е към кожата на детето) абсорбира влагата и тя отива навътре към едно парче от хавлиен плат, а пък външния плат - този със свежите десени не пропуска влага навън.
Не правя реклама, само споделям моя опит, защото го правя и пред приятелки. От финансова гледна точка също пък е изгодно, защото за отгелждане на едно дете взех последователно два размера по около 20 броя. Всеки комплект се изплаща за около 2-3 месеца от икономията на еднократни пелени. А сега имам готови комплекти за евентулано следващо бебче  Wink Единственото което е нужно всеки ден или през ден да се пуска пералня. Мен лично това не ми тежи, не се гладят след това. И по никакъв начин не съм забелязала ток или вода да са ми се повишили като разход (каквито коментари понягора има). Е, единствения проблем е при пътуване - море, планина - където няма пералня, но пък нямам грижа - купих ли, не купих ли памперси, къде да изхвърля всичкия тоя боклук и т.н. Явно съм от ентусиастките, защото миналата година на море на палатка прах гащи, но пък това е работа за 15 мин.
Единствения проблем при тях е, че бебешкото дупе изглежда по-голямо и бебчета приличат много повече на онези от рисунките от моето детство.

# 21
  • Мнения: 3
Zdraveite vsichki!
e, az sum chovekut zad bebe.to i suotvetno ideiata i produkta "Lesni peleni". Mnogo blagodarya za povdiganeto na temata(dakelche), kakto i za vsichki komentari i vuprosi.
Purvo ste vi razkaja suvsem nakratko zasto stignah do pelenite ot plat i posle ste otgovorya na neyasnotite okolo izpolzvaneto na LP.
Predi veche blizo 4 godini biah bremenna i, tui kato sum za naturalnata kozmetika, preparati, estestvenite hrani, anti-konservanti, ozvetiteli, hormoni za rastej, torove, gennomodifizirani hrani i t.n., ne sum postaviala izobsto pod vupros dali ste izpolzvam peleni ot plat ili ne. Problemut mi beshe, che ne mojeh da prezenya kakvi i kolko da si porucham, kakuv razmer i taka se zamotah, che zaradi rajdane v kraya na 8mi mesez, v purvia mesetz i nesto polzvah za dusterya mi pampers. Sad Mrazeh se vseki put pri slaganeto im. Kakto i mnogo ot vas sa imali sluchai na yarko cherveno dupo na bebeto, i az ne propusnah. Dve nosti spa vurhu men po korem... Nai-posle mi doidoha pelenite i ottogava do polzvaneto na obiknoveni gasti ne sum mazala izobsto s nisto dupeto i ne e imalo dori i lek obriv.
Togava se zamislih, zasto tuk niama nito edni peleni ot plat (ne kakto e v dosta drugi strani - stotizi) i navivah hora okolo men, koito se zanimavaha s textil da zapochnat proizvodstvo, no bez osoben otklik. Nai-posle se okaza, che uj na shega, az ste gi pravya.
Sega veche pisha otgovori na konkretnite vuprosi:
bamboocha - LP imat dva varianta: s lepenki ili s kopcheta. Lepenkite sa po-podhodiasti za detza do godina, osnovno zaradi udobstvoto na maikata. Sled tova izpolzvaneto im e vuzmojno samo s bodi otgore Simple Smile Variantut s kopchetata moje i da se obuva kato gastil. Samite kopcheta durjat dosta zdravo, te sa tip tik-tak, no ot plastmasa. Ot ugula, ot koito bi se opitalo da gi otvori deteto e pochti nevuzmojno.
Гигилче - modelut s lepenki e edin razmer, tui kato pri nego ima i variant pelenata da stava po-plitka i po-tyasna za suvsem malki bebenza. Modelut s kopcheta ima tri pozitzii i moje da se polzva pri bebeta ot 9 do 15 kg.
herelina - kakto se vijda po-gore ot otgovora na Lu, nai-vutreshiat sloi izteglya vlagata kum popivastoto parche, a toi samiat e suh pri dopir, i naistina dupeto na bebeto e suho.
Reza - poprepiraneto ne e zaduljitelno. Az deistvah po slednia nachin: durjah si v banyata edij noj(za maslo, bez da e nazuben!) i s nego obirah naakanoto, izbursvah go v toaletna hartia, puskah ya v toaletnata, izmivam noja i tova e. Posle imah legen s voda i preparat za prane i samo gi nakisvah dokato stanat dostatuchno kato za tziala peralnya - gore-dolu vseki treti den i izobsto ne sa mirisheli. Kogato se preobuva bebeto navun prosto se slaga pelenata v plik, koito se zavurzva, i goreopisanata prozedura se izvurshva vkusti.
Osven tova sa "Lesni peleni", zastoto sravneni s drugite sistemi za peleni ot plat - purvo pelena, posle gasti, e po-lesno - samo mushkash popivastoto parche i zakopchavash. Vse pak, pelenite za ednokratna upotreba susto ne tekat ot cheshmata - hodish do magazin, kupuvash, nosish do vkusti, posle hvurliash bokluk, i , ne suvsem na posledno miasto, vse pak, se nalaga da pechelish poveche pari, otkolkoto za LP. Pri LP moje da ne izlizash mesetzi nared, osven do balkona, za da prostirash. Simple Smile)
V skoro vreme ste ima i dopulnitelni lineri, koito se izhvurliat v toaletnata, za po-murzelivi maiki Wink))

Dori i maikata da ne se vulnuva osobeno ot grijata za okolnata sreda, vse pak, pochti vsiaka maika ya e grija za zdraveto na bebeto i. Tui kato niama organ, koito da sledi za bezopasnostta na izpolzvanite materiali, v momenta ednokratnite peleni sa tip "himicheska toaletna", v koyato sedi bebeto za okolo 2 godini i nesto. Ako malko kuche razkusa i izyade chast ot granulite na ednokratna pelena ima goliama opasnost da umre, goliamo - samo da se skusa ot povrustane.

Ta, dori i da ne si kupite "Lesni peleni" ot bebe.to, vse pak, se zamislete i si kupete drugi peleni ot plat.

# 22
  • Мнения: 2 323
оох..ако беше и на кирилица   bouquet  Герганче, много дълъг пост...за това време на деня нямам  Shocked да го изчета, иначе поздравления за идеята Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 1 845
Хубаво е да си добре информиран и да знаеш за многото възможности. Мислех нещо да не пиша, ама...
Лю, твоят пост като реклама звучи малко
Единственото което е нужно всеки ден или през ден да се пуска пералня. Мен лично това не ми тежи, не се гладят след това. И по никакъв начин не съм забелязала ток или вода да са ми се повишили като разход (каквито коментари понягора има).
Е, с това изобщо не съм съгласна.Откакто имам хлапета ми се налага  на пускам пералня всеки ден, понякога  и по две.Сметката за ток стана космическа. За да намаля разходите даже си купих и по-икономична пералня. Същото се отнася  и за водата.Понякога инкасаторката по два пъти се връща, за да провери дали вярно е видяла стойностите-толкова са големи разликите.
Герганче, с тази латиница си избодох очите. Накрая даже на преводач си го пуснах да не се пуля   Wink.Изобщо не съм съгласна с теб по отношение на миризмата. Майка ми например често повръща, да не годорим от вида им.А аз като бях бременна за втори път до 6-ти месец не искам да с спомням как след всяка пампа на каката, лягах до тоалетната чиния. И освен това къде точно да седи торбата с мръсните пелени, за да няма от "приятния аромат". Докато бебето е сама на кърма ,мирисът е по-поносим, но захранено с различни неща, става една ароматна каша Laughing
Освен това като е кърмено бебето и цвъка по малко много пъти на ден, си е голяма беля да се занимаваш с толкова предварителна обработка-остъргване, препиране.

А по отношение на обривите и пелените като майка на 2 деца най-категорично мога за заявя, че нещо ,което е понесло добре на едното дете, не се отнася еднозначно към другото. С две думи с двете ползвам различни марки и модели пелени. Например молфиксът изприщи ужасно Елена, но сега сме с памперс и нямаме никакъв проблем. А от наблюденията му върху други майки, мога да кажа, че не много често се сменят самите пампи от мързел или икономии, а децата се бършат масово с мокри кърпи , а не се мият с вода-това според мен са основните причини за червеното дупе.
По отношение на екологията, обаче Wink, нямам забележка-който му издържат нервите.

Ако съм засегнала някого с изказването си,
 моля да ми простите.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 10:47 от marissha

# 24
  • Мнения: 3
Хиляди извинения заради латиницата.
Единственото обяснение е, че ми беше първо съобщение, а и някой път имам проблем с кирилицата при електронната поща и се опасявах да не пусна "маймунки". Сега съм на друг компютър и мога да го препиша?

# 25
  • Мнения: 4 422
Хиляди извинения заради латиницата.
Единственото обяснение е, че ми беше първо съобщение, а и някой път имам проблем с кирилицата при електронната поща и се опасявах да не пусна "маймунки". Сега съм на друг компютър и мога да го препиша?
Няма да е лошо.
За мен това обаче е къртовски труд,не бих се хванала..Слава богу,че са измислени "памперсите",готовите пюрета и куп други улеснения при гледането на бебе..
Подкрепям постинга на marissha напълно!!  Peace

# 26
  • Мнения: 11 004
Единственото което е нужно всеки ден или през ден да се пуска пералня.

За мен не е оправдано всеки ден да пускам пералня заради няколко чифта гащи. Всеки ден ток, вода, прах, омекотител ... как става номера да не ти се увеличат разходите по тях. Thinking
Не споря, че може да са удобни за бебешкото дупе, но предпочитам мързеливите удобства. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 44
Благодаря за споделената инфо. Смятам, че важното е човек да има информация за плюсовете и минусите, а как ще действа всеки решава сам. Simple Smile

Аз имам 2 въпроса към gerganche:

1. Може ли да се видят някъде на "живо" лесните пелени в София?
2. С въпросното хавлиено попиващо парче не стават ли много обемисти пелените, което да създава затруднения при обличане?

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Следващото си дете ще отгледам с такива пеленки  Hug

# 29
  • Мнения: 798
Здравейте, всички - интересуващи се от темата.
Цитат
Лю, твоят пост като реклама звучи малко
Да, знам, че поста ми звучи малко като реклама - но си знам урока - две години обяснявах първо на близките си, после на приятели, после на майки в градинките - защо точно пелени от плат съм избрала за бебето си.
Цитат
За мен не е оправдано всеки ден да пускам пералня заради няколко чифта гащи. Всеки ден ток, вода, прах, омекотител ... как става номера да не ти се увеличат разходите по тях
Моята пералня е малка - 3 кг. и бързо се пълни - и сега пера почти всеки ден, ами тъй като така и така около бебето прането винаги е повече, водата също - наистина не мога да кажа, че забелязвам разлика в ток и вода - няколко лева повишение на разхода месечно не е голяма беля. А омекотител принципно не ползвам, не само защото никой не го препоръчва за бебета, а защото самата аз съм склонна към алергия.
Цитат
С въпросното хавлиено попиващо парче не стават ли много обемисти пелените, което да създава затруднения при обличане?
Да, дупето на бебето изглежда по-обемисто и имах проблем, че доста хора смятаха момчето ми за дебело и изведнъж, когато вече не ползвахме тези гащи го разбрах: А! Той не бил дебел! Но  пък проблем реално няма - само един размер по-голямо боди.
Цитат
Слава богу,че са измислени "памперсите",готовите пюрета и куп други улеснения при гледането на бебе..
Може би в това отношение си приличам повече с герганче, нито едно от горепосочените неща за мен не е важно - както писах преди - аз съм от ентусиастите дето перат, дето готвят и т.н.
Идеята на въпросът, отворил темата е какво представляват пелените - аз споделих опит и това е. Всеки има право на избор и това е хубавото.

Общи условия

Активация на акаунт