Отговори
  • Мнения: 415
Ще съм благодарна на всички мами, които споделят.
Ако сметнете, че има значение, пишете дали сте в БГ или другаде, и ако сте имали някоя по-необичайна ситуация, която липсва в анкетата.
 Peace

# 1
  • Мнения: 1 147
Ние взехме мебелите, включително леглото преди седмица, т.е. в седми месец. Не съм суеверна. Предпочитам всичко да е готово, преди да тръгнем към болницата, вместо да си причинявам излишен стрес. Колкото по- подготвено и организирано е всичко, толкова по-добре. Другото нещо е, че все повече се уморявам и не искам да се занимавам с пазар в последните седмици. Не би ми минало през ума да чакам след раждането, защото става някаква безмислена патаклама, а и не винаги имаш избор. А и ми се иска първите дни да се посветя на детето, а не на битовизми.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По време на бременноста ми съпругът ми се наложи да работи доста и до късно, нямаше почивен ден и така му беше невъзможно да пазарува заедно с мен. По тази причина по-дребните неща ги купувах сама, но по-големите и в това число слагам леглото, скрина и матрака на бебо платих и запазих в магазина. Стояха на склад и трябваше просто да се вземат и сглобят, това се случи на следващия ден след като родих, просто тогава вече беше в отпуск. 

# 3
  • София
  • Мнения: 718
Всичко беше купено и абсолютно готово. Нищо не оставихме за след раждането.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Не робувам на простотии и отживелици. Едно време са купували всичко след раждането, защото не са знаели пола на детето, а и е имало много по-честно смъртни случаи.
Освен всичко друго защо трябва да мисля негативно и едва ли не да вярвам, че раждането ще завърши с лош край, та да не купувам нищо?!?!?
Затова си бях приготвила всичко, включително количка далеч преди да вляза за секциото.

# 5
  • Мнения: 2 019
денят в който щях да купувам креватчето родих,не съм суеверна

# 6
  • Мнения: 865
И за двете съм подготвяла всичко предварително-от памперсите до мебелите.Не обичам да правя нещата в последният момент.А за суеверията-не вярвам, и не се връзвам на отживелици.

# 7
  • Мнения: 2 211
Като изключим комплекта за изписването и малкото бебешки дрешки от първа необходимост - нищо не беше готово предварително. Това се оказа голяма грешка. Като се прибрахме от родилното настана една суетня, направо ад. Аз съм организиран човек и не обичам такива работи. Щеше да е много по - добре, ако всичко беше приготвено предварително и ни очакваше само да се приберем от родилното. Втори път /ако има/, няма да робувам на предразсъдъци.

# 8
  • Мнения: 8 242
Ами още си няма креватче, защото откак се е родил спи при мен на спалнята  Laughing
Та по темата, имаше си къде да спи, но не съм купувала креватче  Mr. Green
Не вярвам в суеверия  Wink

# 9
  • Мнения: 4 111
Купихме всичко необходимо за бебето преди раждането.

# 10
  • Мнения: 1 098
Всичко ни беше готово предварително

# 11
  • Мнения: 2 677
Не само креватчето, ами и всичко останало беше готово преди раждането.

# 12
  • Мнения: 2 149
По време на престоя ми в болницата,ми обзаведоха стаята и ми накупиха дрешки:)) като се прибрах всичко беше чисто и изгладено Peace

# 13
  • Мнения: 1 672
всичко бяхме купили предварително.Не сме суеверни

# 14
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
ние също купихме вси4ко необходимо преди раждането Peace
така бяхме по спокойни  Grinning

# 15
  • Мнения: 5 401
всичко бяхме купили предварително.Не сме суеверни

 newsm10

# 16
  • Мнения: 7 914
купихме си всичко предварително Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Всичко за бебето беше купено предварително, даже около 2 месеца преди раждането бяхме напълно готови.Когато бебо се роди бях напълно спкойна-освен, че си имаше легло, количка и т.н., всички дрешки и завивки бяха изпрани по 2 пъти, изгладени и подредени.За мен това е правилният подход, не съм суеверна.
Единственото, което съпруга ми купи докато бях в болницата беше помпа за кърма, защото не ми се даваха 80 лв. предварително без да знам дали ще имам нужда от помпата.

# 18
  • Мнения: 3 205
Всичко ми беше готово и приготвено преди да родя. След раждането човек няма време да се занимава с обикаляне по магазини, да избира тепърва, да пере и глади всичко.

# 19
  • Мнения: 419
Всичко ми беше готово и приготвено преди да родя. След раждането човек няма време да се занимава с обикаляне по магазини, да избира тепърва, да пере и глади всичко.
И ние направихме така. Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не съм суеверна е всичко ми беше приготвено и сега ще постъпя по същия начин, няма нужда от излишна суетня  след болницата, спокойствие и силна храна  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Всичко бяхме купили преди да родия, дори си бях изпрала и изгладила и чаршафчета и дрешки и комплекта за изписването. Не исках да оставям това удоволствие на друг.

# 22
  • Мнения: 503
Всичко предварително Peace

# 23
  • Мнения: 1 733
Всичко за бебчо беше готово преди да се роди, а като ни изписаха той просто се настани в кошарката си Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 447
Всичко беше купено предварително.

И не разбрах какво по-точно е суеверието?  newsm78

# 25
  • Мнения: 374
Да, купихме всичко най-важно и необходимо за бебето, още когато бях бременна в 8 месец. Не съм фен на подобни предразсъдъци за неродения Петко. Много по-спокойна се чувствах като си избирах и купувах всичко лично и знаех, че най-необходимото е вкъщи.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз родих в петък следобяд и ме изписаха в понеделник сутринта. Не виждам как таткото би могъл за това време сам да купи, изпере, изглади и подреди всичко необходимо за бебето. Имахме си нещата предварително. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 7 071
Имах креватче още от 8-ят месец на бременността, но много други неща си ги купих след като родих.

# 28
  • Мнения: 1 216
1вия път леглото не го бяхме сглобили
2рия всичко си беше готово и чакаше беб

# 29
  • Мнения: 537
Специално креватчето купихме някъде към 7-я месец, количката реших след това защото беше януари и беше студено, а и не ми харесаха тогава наличните Simple Smile Дрешките пък ми ги даде една друга майка, така че поне дрехи не съм купувала Simple Smile Не вярвам на такива неща всичко трябва да е подготвено предварително, за да е по - лесно на родителите.

# 30
  • Мнения: 4 621
Да, бяхме си купили и подредили всичко в бебешката стая Hug

# 31
  • Мнения: 415
И не разбрах какво по-точно е суеверието?  newsm78
Суеверието доколкото знам е да не се купува и приготвя нищо за бебето преди то да се роди.

# 32
  • София
  • Мнения: 281
всичко си имах преди раждането!

само цвета на количката не си харесвах и мъжа ми я смени с друг цвят в деня след раждането!  Grinning Но просто за тогава беше уговорката да се извърши смяната!

# 33
  • Мнения: 793
Не съм го спазвала, беше почти всичко готово  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 2 734
Огромно облекчение си е да имаш всичко готово предварително.Ние бяхме приготвили всичко до най-малката подробност.Леглото беше готово,чаршафите изпрани и сгънати,когато Мила се роди бабите само са го застлали.

# 35
  • Мнения: 493
Всичко беше купено и абсолютно готово. Нищо не оставихме за след раждането.
И ние така сме се подготвили с всичко Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 555
Всичко купихме и приготвихме до края на 8м. Сега само чакаме бебка:)

# 37
  • София
  • Мнения: 431
Аз го спазих и не можеш да си представиш колко сужалявах после (както и мъжа ми, който трябваше да купи всичко след раждането, да идва да ми носи храна и сокове в болницата и т.н.) Друг път такава грешка няма да направя.

# 38
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Всичко купих предварително -кошара , количка , дрешки , чаршафчета(дори ги изпрах и изгладих)!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 524
Всичко е готово, само  гладенето остана, ама то от мързел.  Grinning

# 40
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Всичко беше готово предварително.

# 41
  • Мнения: 7 201
По време на престоя ми в болницата,ми обзаведоха стаята и ми накупиха дрешки:)) като се прибрах всичко беше чисто и изгладено Peace
Абсолютно същия случай. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 496
Купихме всичко предварително,освен кошарката... Blush

# 43
  • Мнения: 27
Май е вече време за пазар. Не съм суеверна, но тъй като се водя с рискова бременност реших да изчакам до седмия месец, а оттук нататък вече започвам да се стягам. Иначе всички около мен искаха да ме подлудят с неща от сорта да не си режа косата, за да не отрежа късмета на бебето, или да не ритам котката щото кълне и т.н, само глупости. Не слушам никой, само себе си Simple Smile)))

# 44
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Имах подготвено не само креватче, ами и дрешки, коритце, количка. Като се замисля май почти всичко. След раждането купувахме неща, които се оказа, че сме забравили преди това. Не вярвам в суеверия, а и не обичам да правя нещата в последния момент.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 11:23 от ivap

# 45
Всичко имах приготвено предварително.Това ми спести много нерви и разправии

# 46
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Всичко бяхме закупили след като влязох в деветия месец.Попринцип мразя всичко да ми е в последният момент,особено за този МОМЕНТ!Въобще не съм се и замисляла за това суеверие,по-важното за мен беше като се роди бебчо всичко да е ОК за неговото отглеждане.

# 47
  • Мнения: 184
бяхме купили кошарата предварително,какти и някои други неща

# 48
  • София
  • Мнения: 3 447
Аз не го спазих. Пазарувах всичко преди раждането на дъщеря ми.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 900
Всичко беше купено предварително - подредено, сглобено, измито, изпрано, изгладено. Единствено в деня на изписването ни таткото беше застлал кошарката с чаршафчета и купи една кутия АМ, че още не ми беше дошла кърмата. Голямо спокойствие е да знаеш, че имаш всичко, от което има нужда бебчето.

# 50
  • Мнения: 2 381
Имахме всичко необходимо за бебето преди да се роди, с изключение на количка(която взехме 10 дена след раждането, но не от суеверие, а защото преди това не си харесахме).

# 51
  • Мнения: 368
Купихме креватчето предварително - даже ми беше много миличко всяка сутрин като се събуждам да го виждам.

# 52
  • Мнения: 950
Бяхме купили всичко предварително. Така мога сама да си избера това, което ми харесва. Когато се роди дъщеря ми, роднините купиха това, за което не се бях сетила и разбира се още дрешки.

# 53
  • Мнения: 4 406
купихме всичко предварително- легла, завивки, чаршафи, количка.. понеже се знам какъв каприз съм, предпочетох да си ги приготвя аз, а не после да мърморя, че родата не е взела това, което съм искала...

# 54
  • Мнения: 985
Купихме всичко необходимо за бебето преди раждането.
и ние така PeaceНе вярвам на такива истории... Wink

# 55
ние не сме суеверни, но ще го отложа още малко закопуването на мебелите, защото мисля да направя ремонт в края на месеца и не искам да се прашат. Иначе бих си купила всичко за да е готово за деня на раждането, а и ще съм по - спокойна, че всичко има и не съм пропуснала нещо важно!

# 56
  • Мнения: 983
Моите легълца ги прави майстор от готовите плоскости. Аз си бях избрала цветовете и той каза, че като родя, докато ме изпишат ще са ми готови. Видях ги за първи път като се прибрахме от родилното

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 244
Всичко беше готово предварително, количката капарирана, а кошарката сглобена. Мъжът ми беше оставил две болтчета незавити, това ни беше суеверието  Grinning

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Нямахме, защото влязох много рано в болницата, 5 седмици преди термин заради високо кръвно. Но преди да се роди синът ни креватчето беше готово. Peace

# 59
  • Мнения: 666
Живея в Африка  но и да си бях в БГ пак щях да си купя всичко преди раждането. Не страдам от суеверия и едно от най-големите удоволствия по време на бременноста за мен беше да пазарувам за бебо. Не вярвам че ако Бог ме е дарил с чудото да дам живот ще ми го отнеме само защото съм купила креватче. Единствената логика която има смисъл за мен относно това да не се купува нищо е че после ако стане нещо ще е доста трудно да гледаш всички неща които си купил за бебо, но аз не си позволявах да мисля че нещо лошо ще се случи и за това бях подготвена с всичко. Ако забременея пак един ден пак всичко ще си купя. Първите дни след като родих бях толкова не на себе си че хич не ми беше до покупки.

# 60
  • Мнения: 11 017
Абсолютно всичко - от детската стая, до памперсите, ми беше готово преди раждането. Peace

# 61
  • Мнения: 3 478
Не само креватчето, но всичко ми беше готово доста преди термин. Това че живея в чужбина няма нищо с факта, и в БГ да си бях пак така щеше да бъде. Просто не съм суеверна. Това дали само в БГ го има newsm78.? Защото тук за 10 години никога не видях някой от суеверие да отлага нещо, камо ли подготовката за бебе.

# 62
  • Мнения: 617
бях се приготвила предварително. с дрешки и легалце - нямаше кой да ми помогне да изпере и изглади всичко за бебенцето, затова го направих преди да родя и така бях по спокойна за появата на бебето в къщи , че имам всичко необходимо

# 63
  • Мнения: 2 100
Ние не искахме да имаме нищо за бебо. Смешно или не малко или много от суеверие! Само подарени неща имаме засега. Единственото нещо, което купихме беше количката, защото ни казаха, че я спират от внос, а не искахме пак наново да минаваме през този ад за избора на количка! Ще изпера и изгладя нещата, които са ни подарени предварително. Леглото сме го харесали, но таткото ще го купи като родя.

# 64
  • Мнения: 292
Нямах приготвено креватче поради това,че беба се роди месец и 2дни по рано.Но дрешки и други неща и бях купила.

# 65
  • Мнения: 653
всичко бях приготвила, само количка не бяхме купили

# 66
  • София
  • Мнения: 4 590
Кошарата я взехме около месец и нещо преди раждането. Изобщо всичко, без количката, купихме предварително.
Не робувам на суеверия. Peace

# 67
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
За неродена Петка (каката) купихме предварително само количката, а креватчето и беше подарък и стоеше в кашони при родителите ми,докато родя.
За нероден Петко ( малкия) с мъжът ми купихме абсолютно всичко предварително-креватче,количка, козметика и дрешки.Така ми беше 100 пъти по-спокойно и по-удобно!

# 68
  • Мнения: 753
Опция 1, ....мисля че това е някакъв инстинкт преди раждането, спомням си че бях много притеснена, и гледах всичко да успея да приготвя и да е готово за бебето, страшно се притеснявах за неща, които все още нямахме, а бебето идваше...после всичко си дойде от само себе си на мястото

# 69
  • София
  • Мнения: 7 097
Специално креватчето го купихме преди да се роди. Държах да го избера.

# 70
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
не, нямахме, за да не му купуваме нищо предварително

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз на 5-ти юли бях тръгнала с нашите да пазарувам за бебето и бях решила всичко да си накупя предварително (оставаше ми един месец до раждането),но баба ми ме спря на вратата и ми се накара,че на неродено не се купувало.щях да ревна и тъй като бях тръгнала купих само един гащеризон за изписването и показах на нашите и мъжо какво ми харесва,да го купят.На 6-и вечерта ми изтекоха водите(един месец по-рано)и на другия ден те се върнаха да пазаруват.

# 72
  • София
  • Мнения: 618
Всичко беше готово около месец преди термина, специално креватчето беше на мястото си още в края на шести месец  Grinning Не мога да възприема такова суеверие  Crossing Arms все едно до последно отричаш съществуването на това дете и чакаш едва ли не най-лошото  ooooh! . Интересно е, че ако погледнете в сайтовете за бременност мааалко по на запад още преди раждането се организира парти, събират се приятелките на сладка приказка и носят подаръци за бебока  Grinning Хората се забавляват и си съдават приятни емоции, а не се занимават с черногледство, и без това бременността е взрив на емоции и хормони  Peace Да не споменавам после рояка от теми "Как мъжът ми и свеки можаха да купят тая грозна .....  #Cussing out "

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 614
Не съм суеверна! Креватчето купихме седмица преди да родя

# 74
  • Мнения: 564
Абсолютно всичко беше купено, подредено, изпрано, изгладено и само чакаше малкото човече  Hug

# 75
  • Мнения: 311
Купихме си всичко, включително креватчето, преди да влеза в ордилното.

# 76
  • Мнения: 1 044
Имам един спонтанен аборт и изкарах една тежка втора бременност. Имаше моменти, когато всичко бе на косъм. Купихме всичко след като родих момченцето си със секцио. Останах 7 дена в болницата, а през това време тати и бабите бяха купили и подредили всичко!

# 77
  • Мнения: 268
Детската стая беше готова месец преди Даниел да се роди - това включваше пълно обзавеждане. Шкафовете бяха пълни с дрешки ... е, вярно че повечето бяха момичешки, защото първо ни бяха казали "девойка" Crazy... Не съм робувала на суеверия Naughty. Няма нищо по-прекрасно от това да пазаруваш и да подготвяш всичко за рожбата си Hug. От къде на къде ще оставя това удоволствие на някоя баба заради изветрели поверия Crossing Arms

# 78
  • Мнения: 547
Не само креватчето, ами всичко, което се сетиш бяхме купили предварително  Simple Smile. Дрешките изпрах, изгладих и подредих един ден преди да родя.
Не съм суеверна и ми доставяше огромно удоволствие да избера и да купя всички малки, сладки нещица за бебчо. За нищо на света не бих оставила това на някой друг  Grinning

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
При нас май само креватчето беше готово,но бебка ме изненада по-рано.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 783
Не само креватчето, ами всичко, което се сетиш бяхме купили предварително  Simple Smile. Дрешките изпрах, изгладих и подредих един ден преди да родя.
Не съм суеверна и ми доставяше огромно удоволствие да избера и да купя всички малки, сладки нещица за бебчо. За нищо на света не бих оставила това на някой друг  Grinning
Абсолютно същото!  Peace

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 213
Всичко ни беше готово. Удоволствието да избираш първите неща на своето дете си е само за теб и таткото. С бременността всичко беше наред, затова и мислех позитивно и нетърпеливо чаках.

# 82
  • Мнения: 5 362
Имахме креватче преди да се роди.
И много други неща.
Не съм оставяла нищо за последния момент,или за след раждането.
И не вярвам в суеверия Wink

# 83
  • Мнения: 4 451
Купихме креватче, когато влязох в 9-тия месец. Единственото, което оставихме за след раждането, беше количката.

# 84
  • Мнения: 720
Креватчето беше в къщи около месец преди да родя. И не само то. Просто исках аз да избера дрешките за изписването, пеленки, чершавчета и т.н.

# 85
  • Мнения: 1 269
още докато бях бременна купихме всичко без ваничката и леглото,но те бяха порьчани Peace

# 86
  • Мнения: 2 646
Всичко бяхме купили преди да родя PeaceКаквото е писано ще стане  PeaceЕдинствено умишлено не взех памперси в багажа за родилното.

# 87
  • Мнения: 474
Всичко си купихме преди да родя.....  Wink

# 88
  • Мнения: 2 746
Първият път нищо не бяхму купили предварително, ама нищичко.После обаче им дойде мнооого на близките ми да търчат да купуват  всичко в последната секунда.Сега сме купили кошарка, количка, някоя друга дрешка и дребни неща, но не са у дома, а при свекърва ми.Когато му дойде времето, ще ги нагласим.

# 89
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
И за двете ми деца абсолютно всичко купихме и приготвихме с мъжа ми предварително.

# 90
  • Мнения: 254
Разбира се, че не го спазихме  Mr. Green Всичко важно си бяхме подготвили, даже и памперси си купихме и слава Богу, защото като се завърнете у дома едва ли ще ти е до покупки и подредби Laughing Ако има нещо да се случва, едва ли некупуването на креватче е заклинанието, което ще спаси положението Mr. Green

# 91
  • Мнения: 2 910
Всичко купихме преди да родя, само количката оставихме за след раждането.

# 92
  • Мнения: 13 512
Абсолютно вси4ко ми беше подготвено и за двете ми деца- преди 17 и 14 години. Не вярвам на такива глупости. За племеницата си запо4нах да купувам от момента, в който разбрах,4е сестра ми е бременна.

# 93
  • Мнения: 891
Всичко купихме преди да родя, само количката оставихме за след раждането.

И ние направихме същото.  Peace

# 94
  • Мнения: 1 715
И за двете ми деца абсолютно всичко купихме и приготвихме с мъжа ми предварително.
Peace

# 95
  • Мнения: 566
почти всичко купих преварително, дори и комплекта за изписване. не мога да си представя да оставя на някой друг да ми свърши това приятно задължение.
плюс това смятам, че ако не пазаруваш предварително и другите му там неща, понякакъв начин отричаш идването на бял свят на бебчето.

# 96
  • София
  • Мнения: 44 223
имах, както и всичко останало

# 97
  • Мнения: 5 393
Купихме креватчето около седмица преди да родя.Не съм суеверна.

# 98
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
В България съм и имах почти всичко необходимо доста преди раждането. Нима наистина има идиоти, които дори не купуват креватче преди раждането само заради такива суеверия? Ами ако бебето се роди преждевременно - кво прайм? Слагаме му спален чувал на земята? Стига бе.

Купихме креватче, количка и два комплекта дрехи първо, преди раждането. Другото малко по малко и според нуждите на бебето.

# 99
  • София
  • Мнения: 928
Въпреки, че ми беше натяквано, не оставих на никой друг приятното занимание да напазарувам за бебока  Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 3 695
Не бяхме купили креватче, но не от суеверия, а защото не можехме да намерим хубаво в цвят за момиченце, а и взех че родих по-рано, отколкото се очакваше, но така или иначе таткото се справи чудесно с тази покупка.  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 3 787
Почти всичко необходимо за бебето,беше купено още когато бях в 7-ми месец.Вкл. и креватчето.Стоеше си до спалнята ни 2 месеца,пълно с играчки Laughing

# 102
  • Мнения: X
Харесах си кошарката/и количката/ в 9-тия месец и оставих на татито точна инструкция и пари и докато бях в родилния дом я беше купил-не от суеверие,просто преценихме,че няма смисъл да я взимаме предварително.....втория път-тя вече си беше у нас...но иначе си бях накупила дрешки,козметика,разни бебешорски принадлежности,памперси,но не прекалено много,защото след като се прибрахме почнах да си купувам това от което действително имам нужда.

# 103
  • Канада
  • Мнения: 494
Креватчето го купихме първо Mr. GreenИсках да съм подготвена от рано,защото живеем абсолютно сами и за всичко трябваше да се погрижим ние.Като влязох в седми месец купихме леглото,а след това до края на 8-ми месец бях готова с абсолютно всичко!Не робувам на суеверия,измишльотини и дивотии Mr. Green

# 104
  • Мнения: 389
Естествено че си избрах и си купих всичко необходимо за бебчо предварително - бях си изпрала и изгладила всичко. Все пак имах цели 45 дни свободни преди раждането, в които на спокойствие си избрах и купих, каквото си ми харесва.

# 105
  • Мнения: 514
Почти всичко необходимо беше купено 4 месеца преди да родя. Не съм суеверна  Grinning

# 106
  • Мнения: 888
Не съм суеверна- само дето каката избърза да се роди /с цели 2 месеца/ преди всичко да е купено, но с бебка Лора всичко беше готово доста преди да се роди;

# 107
  • Мнения: 565
Купихме по важните неща, а креватчето е капарирано и чака в магазина появата на беба! Удоволствието от пазаруването на беба трябва да си е мое и на таткото, колкото и егоистично да звучи.

# 108
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Отговорих с Да, имахме креватчето и всичко за бебо още като влязох в 7ми месец го купихме.

# 109
  • Мнения: 773
Всичко беше предварително приготвено. Не мога да очаквам от родата за три дни да се справят с абсолютно всичко. Е мойте бяха 10, ама можеше и три да са. Grinning А това, че преди години нищо не се е приготвяло предварително също не е истина. навремето не всички са си купували креватчета и кошчета за бебетата от магазина. Поръчвали са ги на дърводелеца или на плетача на кошове. А всички знаем, че затова се изисква седмици време. И за дрешките същата работа. Почвали са да плетат и шият още щом разберат, че булката е бременна. preggo

# 110
  • Мнения: 2 908
Всичко си му беше готово на бебето.Не вярвам на такива глупости-дори не съм и слагала червени конци по ръцете,и до сега съм под непрестанен натиск от куп роднини за този конец ConfusedБаба вчера я ми със светена вода,защото някой "май я бил урочасал" Laughing

# 111
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Креватчето и необходимите неща за раждането купих предварително,но солидните покупки след като се роди бебка....да аз съм малко суеверна  bouquet

# 112
  • Мнения: 8 999
Нищо не съм купувала предварително. Докато бях в болницата тати напазарува най-необходимото - креватче, бодита, няколко гащеризона, включително и екип за изписването /с помощта на една веща моя приятелка с родителски стаж/. Като се прибрах вкъщи, на втория, третия ден, излязохме заедно с мъжа ми и докупихме всичко, от което се нуждаше детето, включително и количка.
Не, че съм суеверна, ама за всеки случай...

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Да имах креватчето преди да тръгна за болницата, имах и количка купена и всичко необходимо за бебето.Бях си сложила обиколниците, чаршафчето и т.н. дрешките бяха изгладени и прибрани в неговото скринче.А бе всичко исках сама да си оправя.Аз съм малко от тези хора "На вълка му е дебел врата..."  Laughing

# 114
  • Мнения: 143
Почти всичко бяхме купили още докато бях 8-мия месец.  smile3521

# 115
  • София
  • Мнения: 547
Креватчето, както и повечето неща накупихме като излезнах в полагаемият се болничен 45 дни преди термина. Май само коритото го купи мъжът ми, докато бях в родилното. А като си спомня, че той с приятелите си 3 дена не "изтрезня" и само поливаха случая - добре че се бях приготвила предварително.  Joy
 В интерес на истината, аз исках да вземем всичко по - рано, а половинката не. Но аз надделях.

 А и се сещам за една позната, която вярвайки на суеверията нищо не беше накупила, и после мрънкаше за ужасният вкус на свекърва си, която се беше заела с пазара /поради разбираеми причини - защо таткото не се беше заел с него  cheers Drunk Wine Glass

# 116
  • Мнения: 6 461
Кошарата я взехме около две седмици преди да родя.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 907
Бяхме харесали креватчето и го бяхме капарирали, обаче мъжът ми държеше да го донесе вкъщи след като беби се роди. С останалите покупки нещата стояха по същия начин. Не искаше нищо вкъщи - една част бяхме купили и стоеше при майка ми, другата част беше капарирана и след като родих той обиколи магазините да си я прибере.

# 118
  • Мнения: 1 371
Всичко си бяхме купили предварително. Ами, ако си харесам нещо и после го няма?

# 119
  • Мнения: 14 133
Всичко, без количката купихме предварително.

# 120
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
имахме си всичко още преди да се роди малчугана. Дрешките изпрани и изгладени, креватчето оправено, всички необходими аксесоари бяха купени. Не съм се притеснявала от суеверия.

# 121
  • Мнения: 216
Не вярвам в такива рабти.И за двете си деца бях купила всичко необходимо преди да се родят.

# 122
  • Мнения: 689
Още преди раждането бях приготвила всичко. Единствено количката купихме след това.

# 123
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Всичко беше готово предварително.В 9-тия месец започнах да ги пера дрехите, и когато беба се роди всичко ми беше готово и подредено baby_neutral

# 124
  • София
  • Мнения: 5 079
Баща ми му направи люлка - уникат, и тя си го чакаше готова и окомплектована, за добре дошъл...  Heart Eyes

# 125
  • Мнения: 1 311
Легълце имахме купено, преди да се роди детето. И дрешки, които стояха у майка ми. Останалите неща, по подробен списък оставен от мен, таткото ги беше купил за един ден. Не виждам кое му е сложното. Беше изпрал и изгладил всичко.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 249
Ние купихме леглото(от сгъваемите) малко преди да родя,но го отворихме след като родих. Peace

# 127
  • Мнения: 500
Гласувах с опция 3.Нямахме,защото се роди по-рано.И точно в дена,в който се роди,по план трябваше да ходим да избирам .... Mr. Green

# 128
  • Мнения: 335
Да,имахме  Peace

# 129
  • Мнения: 3 334
първа опция  Peace

# 130
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ами ... малко е сложно за обяснение...
Беше капарирано в магазина, и след като родих го доставиха и монтираха.....
Хем имахме готово, хем не искахме да гласим нищо предварително  Flutter

# 131
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
да имахме

# 132
  • София
  • Мнения: 3 688
бях купила почти всичко от което се нуждае бебто.Мисълта че ще се върнем от родилното и бебето няма да си има легло ме подлудяваше.Изпълнението на поръчката на леглото се бавеше и аз всеки ден се притеснявах къде ще спи бебето:)Сега като се връщам назад не това е било най-важното ама.....

# 133
  • Мнения: 27 524
Имахме, разбира се. Всичко. Не съм суеверна.  Peace

# 134
  • Мнения: 2 723
Купихме всичко, когато бях в 7 месец, докато още имах желание и възможност да обикалям магазините.
Леглото си беше оправено по някое време след като влязох в 9 месец. За да свикваме с гледката и с новото разположение на мебелите в спалнята

# 135
  • Мнения: 3 069
Всичко беше готово предварително.
Започнахме да оборудваме стаята след като влезнах в 8-я месец.Включително и креватчето.

# 136
  • Мнения: 164
Относно бебчо бях много суеверна(какво да се прави пусто патило Sad), нищо не бях купила преди раждането. Дрешките-  бях показала на майка ми какво ми харесва и тя след като всичко беше наред- ги купи. За кощарата - разчитах на мъжа ми.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Кошарата, дъската за повиване, количка, матрак и завивките бяха капарирани и стояха в мазина. Всичко останало донакупиха майка ми и свеки, изпраха и изгладиха. Когато излязох от болницата всичко ме чакаше подредено и чисто Peace

# 138
  • Мнения: 1 069
Доста неща си бяхме приготвили, не сме суеверни!

# 139
  • София
  • Мнения: 17 592
От целия апартамент май само бебешката стая с всичките му принадлежности бяха готови предварително...

# 140
  • Мнения: 2 587
Бяхме си купили почти всичко,а самото креватче беше първото.

# 141
  • Мнения: 5 178
Всичк ми беше готово. На мен ми беше спокойно в родилното, а и спестих екшъна на мъжа ми и бабите.. Дори дрешките за исписване бях приготвила изпрани, изгладени и сложени в чантичката от комплекта. Бях си приготвила дори и 3 нощници и тн.. за всеки ден само да ми ги носи мъж ми.
 Намахме само количка, защото не успяхме да харесаме цвят. Нея купи мъжът ми на 10 тия ден
 А бях шокирана, когато една баба влетя в един магазин за бебешки дрехи и каза на продавачката да и даде комплект за изписване, че след 2 часа изписвали бебето  #Crazy Кога ще ги изпере, евентуално една жегава ютийка за дезинфекция..Та тогава съвсем ме нападна манията да подредя всичко преди да родя.

А тази глупост да не се купува нищо до раждането я няма никъде по света, да не говорим, че в някои страни предварително идват социалните да видят дали си осигурил нещата от първа необходимост за бебето. Ако си спомняте и в Бг беше така, патронажните сестри след изписването отиваха при бебето и показваха някои неща на майката.

# 142
  • Мнения: 3 316
 Rolling Eyes   опция 3

# 143
  • Мнения: 1 427
Креватчето беше готово преди да се роди. Всъщност, всичко беше готово предварително. Това са глупави суеверия за леглото! А между другото, една позната, която вярва в такива неща ме съветваше, след като съм взела предварително креватчето, да сложа кукла в него, не трябвало да стои празно...! Crazy

# 144
  • Мнения: 3 500
Купих си всичко преди да родя.

# 145
  • Мнения: 520
Само креватчето бях взела. Не съм суеверна. Аз през цялата бременност имах желание да пазарувам, но все ми повтаряха че има време  ooooh!

# 146
  • Мнения: 2 015
Всичко ми беше готово и избрано лично от мен.Като се върнах от родилното не съм купила и една биберона.Само се изненадах, че нямах кърма и се наложи да купувам шишета, но май само това беше newsm78.

# 147
  • Мнения: 9 973
Всичко ми беше готово и приготвено преди да родя. След раждането човек няма време да се занимава с обикаляне по магазини, да избира тепърва, да пере и глади всичко.
само количката не е купена-чакаме баба и дядо да я купят!!!!!!! Mr. Green

# 148
  • Варна
  • Мнения: 124
Всичко си имахме

# 149
  • Мнения: 560
Аз съм в началото на 8-я месец и вече съм складирала един солиден запас от "неща" за бебето.Може би така се случи,че 90% от въпросните неща получих от една приятелка /Весела  newsm51 да сте живи и здрави цялото семейство за това,което правиш за мен/-количка,люлящо столче,корито,стерилизатор и куп бебешки дрешки.
Легло ще поръчаме след десетина дни.Също тогава ще си купя разните му там шишета,термометри,помпи,хавлии и други важни джучки.
Всъщност така съм си направила сметката /без кръчмаря хихихи/,че на мъжа ми ще оставя да купят със свеки комплекта за изписване,едно одеало,малко бельо и памперси.
Какво да направя-имам си претенции и ако седна да обяснявам от кой магазин какво да се купува,мъжа ми ще изтрещи тотално.

# 150
  • Мнения: 2 159
да имах, не вярвам в тези неща, а и не искам друг да купува вместо мен, нито да се притеснявам в последния момент Simple Smile

# 151
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Всичко си бяхме подготвили предварително, включително креватчето.

# 152
  • Мнения: 1 883
Нищо не бях купила - суеверие

# 153
  • Мнения: 683
Бяхме взели всичко необходимо предварително.

# 154
  • Мнения: 101
Почти всичко бяхме купили предварително, включително и креватчето  Peace

# 155
и аз капарирах количката и креватчето,

# 156
  • Мнения: 1 701
Всичко беше готово като влязох в 9-тия мес.  Peace

# 157
  • Мнения: 593
Месец преди да се роди бебо му купихме почти всичко Peace

# 158
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 461
И двата пъти купувах дрехи предварително. И двата пъти оставих единствено креватчето на грижите на таткото. Не мисля, че от суеверие  Thinking Така се стекоха нещата просто.

# 159
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Всичко ми беше готово предварително. След раждането ами хич не ми беше до обиколки по магазините, а не се доверявам на вкуса на свекито. Сега за второто ще ползваме повечето неща от каката и пак ще съм готова предварително. Не вярвам на суеверия за лошо, виж когато са свързани с гостуване и веселба ги спазвам стриктно Mr. Green

# 160
  • Мнения: 5 183
Няколко седмици ПРЕДИ РАЖДАНЕТО имах ве4е креват4е, коли4ка, вани4ка, кърпи за баня, дрехи, спално бельо, термометър, комоплект бебешки ножи4ки и ноктореза4ка и какво ли още не.

# 161
  • Мнения: 1 029
Имахме почти всичко още преди да се роди бебето. Някои допълнителни неща бяха купени, докато бях в родилното. Laughing

# 162
  • Мнения: 6 164
Всичко си накупих преди да родя! По списък! Peace

# 163
  • Мнения: 678
Всичко купих около месец преди раждането - по списък. Едно , че исках аз да си избера дрешки, завивки и т.н. на детенце, второ, че обикаляйки с таткото по магазините да разглеждаме, засякохме друг татко, който звънеше на скоро родилата си жена и я питаше за всяко нещо  Crazy Само като си помислих колко ще ми се ще на другия ден след раждането някой да ме пита чаршафите на мечета или на патета да са и ......... поръчахме веднага леглото и скрина  Mr. Green

# 164
  • Мнения: 2 407
Не бях купила нищо,като се роди дъщеря ми мъжът ми купи всичко,но преди това ги бях избрала, а и имаше списък.

# 165
  • Мнения: 26
Купихме си креватче още миналия месец (сега съм в девети). Трябваше му доста време да се отмирише от лака и не си представям да бях сложила бебето веднага в него. Инъче за дрехите съм инструктирала майка ми. Остава да си харесам ваничка за банята newsm32

# 166
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Креватчето го наследихме от племенницата.Всичко останало купиха докато бях в болницата.

# 167
  • Мнения: 1 251
Като влезнах в 9-тия месец започнах да си купувам нещата, бях си направила списък от форума, изпрах си всичко сама и си го приготвих да е готово.И леглото беше купено и чакаше малкото човече. Първо на мен ми беше доста приятно цялото това приготовление, а отделно мисля че спестих доста търчане на мъжо и бабите. Те бяха ангажирани единствено да идват от време на време да ни виждат в болницата. За мен така беше по-добре, пък и на тях предполагам.

# 168
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Купихме кошарката и завивките преди да се роди. PeaceНе вярвам в суеверия

# 169
  • Мнения: 183
Ние имахме всичко преди да тръгна за родилното

# 170
  • Мнения: 3 611
Не само креватчето, а и всички необходими неща си бяхме купили предварително. Не мога да си представя всичко да се купува набьрzо и то беz моето дейно участие. Тц.  Naughty
Пьк и какво по_ хубаво и интересно zанимание от това zа една бременна жена?
Най_ малкото иначе би иzпукала от скука...  Mr. Green

# 171
  • Мнения: 2 673
в 7-ми месец от бременността вече имах абсолютно всичко за раждането и бебето. Даже дрешките му бяха изпрани, изгладени и подредени в пликове

# 172
  • Мнения: 498
Имахме детско креватче,но защото ни го подариха и нямаше къде освен вкъщи да го сложим.Но до последно го използвах за склад за дрехи! Rolling Eyes Аз съм от суеверните.Нито една бебешка дреха в нас нямаше.Както и аксесоар. Crazy

# 173
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Нямахме почти нищо купено но не защото съм суеверна. Бяхме се разбрали щом вляза да раждам мъжа ми да си вземе отпуск за да има време да идва често при нас а и да гледа големия ни син така че оставихме и покупките за тогава. Аз обиколих магазините и си набелязах какво искам, като купих само това което мога да занеса сама в къщи - ританки и шишета. За големите покупки съставих списък и мъжа ми и сина ми напазаруваха. Горките мъже ме развеселяваха с телефонни обаждания точно когато хич не ми беше до смях. Примерно: "Леглото е 120 см дали няма да му е малко?" и " Решетките са доста широки дали няма да изпада през тях?"

# 174
  • Мнения: 1 195
Ами още не сме купили основните неща но днес смятам да се сдобием с легълце и матрак  newsm44
Дрешки си купувам малко по-малко. Смятам до термина да имам вече всичко необходимо. Не ми се иска после допълнително да се стресирам, а и като знам каква съм капризна нищо чудно ако бабите правят покупките после да не ги харесам. Но все пак от покупките ги почнах в началото на 8 месец.

# 175
  • Мнения: 361
В деветия месец си купихме креватчето,докато бях в родилното го сглобиха и ме посрещнаха с всичко готово.Не съм пазарувала предварително,майка ми свърши това.


# 176
  • Мнения: 3 356
Като влязох да раждам нямах само корито,леген и повивалка.Първите две свеки купи преди да се приберем от МД,последното -една седмица ,след като се прибрехме.А,и количка взехме в последствие.

# 177
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Купих ме го няколко седмици преди раждането.

# 178
  • Мнения: 3 360
С никакви суеверия не съм се съобразявала Crossing Arms-не вярвам в такива неща Wink

# 179
  • София
  • Мнения: 3 699
Купих си почти всичко за бебето-количка,креватче,дрешки....
За да угодя на бабите не сглобихме креватчето,оставих количката и др. неща в дома на майка ми ...и като родих те подредиха всичко за бебето Grinning

# 180
  • Мнения: 307
За сина ми не бях купила нищо предварително,за което после много ме беше яд.Бабите бяха накупили всичко(защото таткото празнувал 3 дни докато ни нямаше Drunk ),повечето от нещата бяха много непрактични и не ми харесаха,че после трябваше да ходя да пазаря наново Close
Сега съм в края на четвъртия месец и вече съм купила доста неща за бебчето,до края мисля да си купя всичко. Peace

# 181
  • Мнения: 148
Купила съм креватче и количка, имам време за другите неща, но определено ще си взема всичко необходимо /ако не забравя/, по обясними причини

# 182
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Имам намерение всичко да приготвя предварително. Още повече, че ще се наложи да правим ремонт в апартамента, защото иначе няма да имаме детска стая.

# 183
  • Мнения: 1 233
Да, абсолютно всичко бях подготвила предварително - дрешки, креватче, всичко беше изпрано, изгладено и прибрано в скрина.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 48
Аз съм суеверна и затова подготвихме само стаята, т.е боядисване и детския ъгъл с бебешките тапети. Но всичко беше набелязано по магазините, и като се роди бебо, таткото и майка ми тръгнаха на покупки.

# 185
  • Мнения: 5 391
Креватчето беше капарирано и са го взели докато съм била в болницата.

# 186
  • Мнения: 5 299
Нямах, но не от суеверие.

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Имахме и добре че го сглобихме почти месец по -рано.Докато се измирише лака бая повръщах....

# 188
  • Варна
  • Мнения: 506
Всичко си бях избрала и купила предварително Количката още в 7-мия месец, леглото в края на 8-мия, дрешки, мрешки..... Peace

# 189
  • Мнения: 115
И двата пъти всичко си бях приготвила предварително. От кошарата до чорапките Wink

# 190
  • София
  • Мнения: 672
Избрахме и капарирахме всичко преди да се роди беб. А като се роди - тати ще отиде да го купи Simple Smile така хем агнето цяло, хем вълка сит Wink

# 191
  • Мнения: 8 917
Първа опция Peace

# 192
  • Мнения: 1 485
Втора!
Суеверна съм! Crossing Arms

# 193
  • Мнения: 3 042
Още като влязох в 7-мият месец, когато бях бременна с щерката купихме креватчето и доста други неща. За дребният вече си имах креватче. Другите неща ги купувах към средата на 8-мият месец.

# 194
  • Мнения: 330
Абсолютно всичко беше купено и подготвено от мен, таткото и майка ми.

# 195
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Всичко беше купено и абсолютно готово. Нищо не оставихме за след раждането.
Peace И при нас така.

# 196
  • Мнения: 955
По време на престоя ми в болницата,ми обзаведоха стаята и ми накупиха дрешки:)) като се прибрах всичко беше чисто и изгладено Peace

и ние така сме планували,но да видим.има време,освен това ще раждам секцио ,а нали тогава се стои повечко дни,та ще имат време да накупят всичко

# 197
  • Мнения: 262
Всичко съм си приготвила, освен една помпа за гърди, но и нея мисля да закупя.

# 198
  • Мнения: 338
Бях си приготвила всичко предварително, включително и леглото Laughing

# 199
  • Мнения: 415
Благодаря ви за отговорите.

Пуснах тази анкета специално за креватчето, защото то е по-сложно да се купи и монтира от едни ританки например.

И тъй като при нас креватчето се превърна в повод за какви ли не разправии, за да не се купувало предварително и в момента нашето бебе още няма такова, се зачудих в кой век живеем, толкова ли много искам и как ли е положението при другите майки, може би аз съм голяма лигла и с големи претенции - исках да го купим преди да се роди бебето. Сега след като се роди, мога да кажа че много съжалявам, че не купих и не приготвих всичко предварително - преди раждането щеше да ми е по-спокойно ако го бях направила, а сега изобщо няма начин да свърша тези неща.

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 11:22 от munkamm

# 200
  • Мнения: 1 224
Аз живея в чужбина и от женската консултация правят едно посещение в къщи за да видят какво сте си приготвили, да питате каквото ви хрумне и носят едно бебе-манекен в реален размер и тегло 3 кг което изкъпвате и обличате заедно с таткото подред и питате каквото не знаете.
Та ако бях седнала да им разказвам за нероден Петко щяха да ми назначт консултация с психолог!Хора, ама наистина в кой век живеем?Аз гледам на суеверията като на концентрирано негативно мислене и много ме дразнят, както и хората, които държат да ме осведомяват за тях.Аз повечето не ги и знам и си живея в блаженно неведение!

# 201
  • Мнения: 2 950
И първия, и втория път се подготвихме предварително. Вече са ми готови комплектите за изписване, леглата, дрехите са изпрани и изгладени в гардероба, купихме си и количка... чакаме само бебоците! Hug

# 202
  • Мнения: 415
Аз живея в чужбина и от женската консултация правят едно посещение в къщи за да видят какво сте си приготвили, да питате каквото ви хрумне и носят едно бебе-манекен в реален размер и тегло 3 кг което изкъпвате и обличате заедно с таткото подред и питате каквото не знаете.
Та ако бях седнала да им разказвам за нероден Петко щяха да ми назначт консултация с психолог!Хора, ама наистина в кой век живеем?Аз гледам на суеверията като на концентрирано негативно мислене и много ме дразнят, както и хората, които държат да ме осведомяват за тях.Аз повечето не ги и знам и си живея в блаженно неведение!
Много добре правят при вас и явно в БГ е много наложително да го направят!

# 203
  • Мнения: 6 625
Всичко си бях взела доста преди раждането.

# 204
  • Мнения: 819
Купихме го преди да се роди.Ползвахме го обаче след първата годинка,щото спа при нас.

# 205
  • Мнения: 295
Почти всичко си имаме вече Peace.
Само кошчето за кола и шезлонга ще са ни подарък, за това ги няма Simple Smile
Мен ако питат е най-добре и тях да си ги имам от сега, ама нейсе - чакат дасе роди бебока

# 206
  • София
  • Мнения: 1 423
Опция 1  Peace Всичко бяхме приготвили преди раждането.

# 207
  • Мнения: 135
Според мен мили мами е нормално и твърде отживелица да се вярва в такива измишльотини от рода на "нещо ще стане ",ако се купува предварително каквото и да било .Аз например ще си купя креватчето и основните ми неща предварително защото термина ми е на 01.01.2008 и ако ще раждам със секцио както отиват за сега нещата не само нямам никакво намерение да се влача по празниците по магазини,ами и ще ми е по-спокойно.
Успех на всички и лека бременност....

Общи условия

Активация на акаунт