коя е институцията до която да пишем

  • 4 721
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: naty
Можем да пишем до Министерство на здравеопазването и до Комисията по здравеопазване към Народното събрание.


Според мен обаче трябва да е "отворено писмо" - чрез медиите - до Министерството на здравеопазването, Социалното министерство, Комисията по здравеопазване към НС, Агенцията за закрила на детето, Асоциацията за семейно планиране... (може би има и други институции, но не се сещам).

# 16
  • Мнения: 5 647
Идеята е добра, но не мисля, че някой ще обърне внимание! Close  Никой не го интересува! Управниците ни гледат само собствената си изгода и въобще не ги интересува какво става действително в тая клета държава!!!! Close  Close  Close  

# 17
  • София
  • Мнения: 725
Аз съм също за идеята и ще се подпиша с името си - всеки има право на граждански протест, когато правата му се нарушават редовно, да не говорим за едно такова важно нещо като децата и майчинството!!!!!!!!!

Не смееш да раждаш без уговорка (въпреки че си здравно осигурен),
получавате и ти и детето ти отвратително отношение от страна на лекарите (освен ако не си си платил)
няма лекарства за детето ти
няма ваксини за детето ти

И КАКВО ИМА ТОГАВА!!!!!!!

АЗ СИ ПЛАЩАМ ДАНЪЦИТЕ И ОСИГУРОВКИТЕ И НАСРЕЩА?!?!?!?!?  

Само ако има мами на които да им се отдава дар словото поне да почнат, а ние (по-бездарните - визирам само себе си) ще е включим...

# 18
Защо да не ни обърнат внимание, напоследък непрекъснато се говори, че България е на първо място в Европа по отрицателен прираст на населението. Нека се замислят малко                         по- задълбочено защо е така. Разбира се причините са много не само това за което ще пишем, но все от някъде трябва да се започне.
Аз също подкрепям сто процента това начинание със името си и с всичко, което е необходимо от моя страна.

# 19
  • Мнения: 6 315
Цитат на: maya
Идеята е добра, но не мисля, че някой ще обърне внимание! Close  Никой не го интересува! Управниците ни гледат само собствената си изгода и въобще не ги интересува какво става действително в тая клета държава!!!! Close  Close  Close  


Ако мислим така и пак заровим главите в пясъка наистина нищо няма да се промени. Все сме като щрауси - непрекъснато си траем. Не бива! Стига с това глупаво примиренческо поведение!

# 20
  • Мнения: 1 770
Мами, харесвате ми!  Grinning  Grinning  Grinning  Много уважавам активността и желанието за промяна!
Аз съм абсолютно "ЗА" и ще се включа както мога.
Наистина в БГ не се знае кой ще те чуе и дали ще те чуе, а като те чуе кво от туй, НО  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  ако протестът се прави редовно, като "трън в задника" (сори за израза), не може да няма ефект.
Дайте да не губим ентусиазма, а да направим нещо сериозно! Защо да страдат и други момичета? ЗАЩО???

# 21
  • Мнения: 5 647
Цитат
Ако мислим така и пак заровим главите в пясъка наистина нищо няма да се промени. Все сме като щрауси - непрекъснато си траем. Не бива! Стига с това глупаво примиренческо поведение!


Не казвам, че трябва да заровим глави! В никакъв случай! Но незаинтересоваността на властимащите към народа е повече от очевидна. Имах предвид това, че институциите, които трябва да се занимават с проблемите на народа спят и гледат само собсвения си келепир!

# 22
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Nadi
Защо да не ни обърнат внимание, напоследък непрекъснато се говори, че България е на първо място в Европа по отрицателен прираст на населението. Нека се замислят малко                         по- задълбочено защо е така. Разбира се причините са много не само това за което ще пишем, но все от някъде трябва да се започне.
Аз също подкрепям сто процента това начинание със името си и с всичко, което е необходимо от моя страна.


Подкрепям Ви с две ръце, обаче има едно голямо НО  Imp
Нади - питаш "защо да не ни обърнат внимание", ами защото никой не го е грижа  Imp
Ще започна малко по отдалеч. Преди врем беше създадено Сдружение "Зачатие" с общите усилия на момичета които имат проблем със забременяването. Изпратихме писмо до МЗ и НЗОК за да ги информираме че има такова Сдружение. След известно време те отговориха на писмото ни и ни канеха на среща  Grinning Всички бяхме много въодушивени  Grinning Някой ни бе обърнал внимание  Grinning Всичко беше планирано - за какво да говорим, как и др. такива подробности - момичетата бяха МНОГО ПОДГОТВЕНИ (имаха и предварителна среща за обсъждане на стратегията  Wink ) И какво се оказа в края на краищата -  Imp пълна подигравка, отбиване на номер и какво ли още не в този дух. Един от представителите дори виц за венерения хълм на жената разказал  Imp Негови думи са също "какво, та аз дори не ги слушам"  Imp  Imp  Imp

Така че момичета, с радост ще ви подкрепя (защото идеята е страхотна) но не очаквайте много.
Най-добре е (както беше казал някой по-горе) всичко да стане достояние и на медиите  Sign Exclamation

# 23
  • Мнения: 2 693
Ще се включа и още как! Зад всичко заставам с името си, аман от страхопъзльовци! Нямам какво кой знае колко да разкажа, защото чак ужасии не съм преживявала, но съм потресена от отвратителното отношение на екипа, при който раждах. Две изречения чух само, но те ми бяха достатъчни. Така че личният ми запас от впечатления и емоции е сравнително беден, но съм съпричастна към всички настоящи и бъдещи майчета!

# 24
  • Мнения: 18 542
Аз също ще участвам и заставам зад всяка своя дума!
Между другото, водя дело заради моите случки около раждането, но познайте как върви и дали върви въобще  Imp

# 25
  • Мнения: 466
И аз съм на линия.
Не мога да напиша писмото, но мога да го редактирам.
Въпросът е дали е редно да си разкрием самоличностите, защото предполагам трябва след писмото да напишем имената си, адресите си, а може би и подписи, което пък не ми е ясно как ще стане.
Ако някой има идея как точно ще процедираме, моля микрофонът е негов.

# 26
  • Мнения: 237
Твърдо подкрепям идеята да има повече чуваемост на нашите проблеми! Ще помогна с каквото мога, журналист съм, макар и в майчинство. Смело напред!

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
какво точно ще съдържа писмото? (не като съдържание ме интересува, а като идея)
срещу ТОЧНО какво ще бъде протестът?

Каква ще е точната му цел?


Защото проблемите са много.

# 28
  • Мнения: 2 655
Идеята е чудесна.
Заставам плътно зад вас с имената си и всичко необходимо.
Мога да напиша примерен текст и да го публикувам във форума за разискване и корекции. Нека всеки добави там по нещо от себе си и болките си.
После бих се подписала, а и съм все още действащ адвокат.

Промяната ще започне от нас.
Докато ние не се оплачем те горе МС, НС президент нищо няма да направят, защото винаги има какво по важно да се свърши.


Днес имаме семеен празник. Така ще си направя и голям подарък за мен, таткото и бадещото бебе.
И ще съм полезна с нещо.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 216
Цитат на: Liorena
какво точно ще съдържа писмото? (не като съдържание ме интересува, а като идея)
срещу ТОЧНО какво ще бъде протестът?

Каква ще е точната му цел?


Защото проблемите са много.

Лио, според мен трябва да засегне колкото може повече от проблемите, заради които тук толкова често се гневим, но само толкова.
И за това че няма ваксини,
и за това, че никой не информира майките за задължителните (но само според нас) профилакични прегледи,
и затова че новородено умира заради лекарска небрежност,
и за това, че хлебарки лазят по новородени в родилното отделение,
и за мерките, които трябва да се вземат, за да се пресече лекарската корупция в родилните домове...
Въобще-за това, че държавата не ни помага особено в това да бъдем майки.
Със сигурност забравям важни неща в момента-но пък нали затова идеята е много от нас да се обединят в писането на "писмото"или както там решим да го наречем.

Пела, ако наистина направиш това-да напишеш примерен текст-това би било страхотно! Аз с радост ще се включа с коментари.

Общи условия

Активация на акаунт