а хубавите небългарски имена?

  • 21 375
  • 221
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 984
Не успях да прочета всичко, но се замислих гръцкото име Константин води ли се за "вносно"  newsm78
По документи съм самотна млада майка със средно образование...

# 151
  • Мнения: 206
Цитат
"Това как кръщаваш децата си показва нивото на интелигентност/култура на семейството според проведено проучване на зависимостта избор на име -интелект на членовете на семейството. По-интелигентните семейства избират българско име, тези с по-ниска култура - "вносно". Според моите наблюдения май има нещо вярно."
Това ми звучи несериозно. Какво е това проучване? С каква представителност е? Доколкото си спомням от единия семестър статистиката преди 7-8 години ,май трябва да има извадка от 30% от групата (но не съм 100% сигурна),за да се говори за представителност ,а от някакви анкети с двадесет- тридесет човека да се правят такива генерални изводи newsm78. От хората които познавам ,аз имам точно обратните наблюдения т. е. по- интелигентните семейства избират универсално име т.е. "вносно" ,а тези с по-ниска култура запазват името на родителите. А, какво означава интелигентно семейство имали IQ тест за семейство ,дали само висшето е гаранция за интелект ,защото аз съм срещала много интелигентни хора без висшо.
Та да отговоря на авторката, кръстих сина си Валентин ,защото термина ми беше на 14 февруари и поради други причини ,а и името ми харесва с латински произход е и означава "Здрав да бъдеш" ,  с висше образование съм.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 01:20 от iva_l

# 152
  • Мнения: 2 723
Абе, хора, защо така се засягате?
Става въпрос за имената, които те карат да се засмееш в комбинация с фамилията, като Ферарио Спасов или Памела Тодорова  Mr. Green
Никой не спори за произход на името, а за зорлян поамериканчените имена, като Джорджия, вместо Гергана...
Верно е, че темата не е много точно зададена, ама смятам, че всички разбрахме за какво иде реч.

# 153
  • Мнения: 2 908
Никси,"мацка"(ей тази реплика много я обичам),ти какво разбираш първо под"хубави небългарски имена"?Май,че и минзухар може да ми отговори?Явно аз не съм разбрала името на самата тема... newsm78Тези имена дето ги цитирате-Памели,Джорджии ,Лоренцовци и т.н. може да влезят в тема"хубавите  изкилиферчени имена",но не и в "хубави небългарски имена"-да не се обижда някой-Ния,Лия,Мия,Анджела и т.н. са прекрасни имена,всичко друго ,което не е точно по сериали,като например Касандри са ми много хубави имена на мен лично.
Между другото името Ноеми е много красиво Hug
И последно-не смятам тази тема,ако съм я разбрала правилно за полезна,просто защото майките на тези именца дето цитирате,нямат компютри и не пишат тук Laughing

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 10:16 от афродита

# 154
  • Мнения: 12
Моята дъщеря се казва Мария-Зои.Не са "чисто" български имена,но съчетанието им има голямо значение за мен(прекрасна и живот).Важното в случая е ти ,а един ден и детето ти да харесва името си,а не произхода му.Когато я записах в родилния дом акушерката ми се изсмя и подвикваше на колежките си ,чували ли са такова нещо.Е чуха!А по анкетата-аз съм висшистка . Не мисля че образованието има значение в случая.

# 155
  • Мнения: 2 723
всичко друго ,което не е точно по сериали,като например Касандри са ми много хубави имена на мен лично.
И последно-не смятам тази тема,ако съм я разбрала правилно за полезна,просто защото майките на тези именца дето цитирате,нямат компютри и не пишат тук Laughing

Явно си разбрала идеално.
Само дето това, че едно име не е от сериал не задължително го прави хубаво. Идеята беше, че някои родители в стремежа си да измислят различни и неповторими имена раждат нещо, което звучи смешно в комбинация с балканската фамилия...


Обръщението "мацка" те обижда ли??? Ама моля ти се, извинявай, ако съм те засегнала  Peace

# 156
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И последно-не смятам тази тема,ако съм я разбрала правилно за полезна,просто защото майките на тези именца дето цитирате,нямат компютри и не пишат тук Laughing
Хехеххе браво Tired
Моят син носи име, с невероятно значение.Въобще не ме интересува, че именцето му, според някой хора е ''изкелефенчено'', не се връзва с балканската му фамилия и се налага да обяснявам всеки път когато ме пита някой що за име е това.
И за сведение - аз съм една от майките на деца с нетрадиционни имена и имам комп=тър Grinning и пиша освен всичко друго...Какво ще рече, нямат комп=три и не пишат тук?Много сме смотани, за да си позволим комп=тър, че и интернет ли?Или акъл не ни стига, да си вкл=чим една такава правоъгълна кутия с разни странни работи, кабели и ... ми нещо такова...комп=тър ли му беше името?
Брей, брей, май нямам място сред интелигенцията на този форум...щото пък и съм само със средно специално образование...
Грозна работа, много грозна...
Изказването Ви имах в предвид, казвайки ''грозна работа''

# 157
  • Мнения: 1 193
ДОМЕНИКА и КИАРА да са ми живи и здрави  Hug
Аз пък съм със средно, не се чуствам кофти от това  Mr. Green
Баща им е българин ( да напиша ли и неговото образование, все пак сме решавали заедно как ще се казват  newsm78)
Мислим и за трето, ако е момченце  Praynig СЛАВЕН, към кои имена е ?

# 158
  • Мнения: 249
Голямата ми Елизабет мислех да я кръстя Джорджина на баща и(Георги)  smile3533 newsm62
Помните ли сериала Ласи? Имам познати съседи роми кръстиха сина си Ласи(българското име не му го знам), той сега е голям. Laughing

# 159
  • Мнения: 2 952
Ние  сме  със  смесен брак, а децата ни  носят еврейски имена  .Имам магистърска степен.

# 160
  • Мнения: 116
 Не мисля,че от образованието на родителите зависи с какво име-българско или чуждо,ще кръстят отрочето си.Аз лично съм с висше образование и съм решила ако имам момче да го кръстя с българското  име Кръстьо,по лични съображения.Ако пък бебо,който очакваме с нетърпение е момиченце ще носи името Жаклин.Не знам произхода и значението на това име,но много ми харесва.

# 161
  • Мнения: 6 274
Дащеря ми е с префърцунено чожбинско име защоту сам убръзовъна- все пак вишу имам и сам ентелегентна. Кръстих я тъка зъщоту знаях че идин ден ще дразна мамити въф форумъ.
Е ,  не  ... Това ме разби ... hahaha smile3532

# 162
  • Мнения: 6 274
В противовес на темата за "хубавите" чужди имена, аз пък ще попитам:

какво ще кажете за хубавите български имена като: Дупенка, Трънка /при това Конярска/, Зелка и други такива прекрасни.

P.S. Извадката е от телефонния указател, има и далеч по-цветисти.

 Joy Joy Joy това за Дупенка, Трънка и Зелка много ми хареса, трябваше да извадиш и други та хубаво да се посмеем.А по темата съм напълно съгласна с теб  Peace
А какво ще кажеш за Чайка , Ташуна или пък Туйка ??? smile3532

# 163
  • Мнения: 750
Образованието НЕ Е КРИТЕРИИ ЗА ИНТЕЛЕКТ, така че не виждам каква връзка има то с имената. И другото - ако детето не носи българско име, това означава ли, че си нискоинтелегентен... Аз не обвързвам нещата така, може би съм от тия с ниския Ентелект  newsm62 newsm12

# 164
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
ами аз съм с висше образование-логопед съм.Не виждам да има връзка между това до кой клас е учила майката и името на детето.За протокола дъщеря ми се казва Габриела(съвсем вносно име),а синът ми се казва Борис-чисто българско!

Общи условия

Активация на акаунт