Набор '98 - или как е в 3 ти клас?

  • 15 393
  • 311
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 622
И аз мислех за частен учител по Английски, обаче много скъпо ми идва и го записах в "Училище Европа" хем е до нас и посъбрах малко мнения. Тази година така пък за догодина ще видим

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Наталка ходи на частни уроци по английски от миналата година. Аз съм доволна общо взето. Сега пак си продължава по същата схема. В училище имат английски всеки ден.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Записвам се.
Имам третокласник.
Началото засега е добро.
Учи английски засилено от първи клас.
Лятото е прочел само 3 книги, повече не мога да го накарам.
Вчера цял следобед е писал домашни, сега го чакам да се прибере да видим и днес ли ще е голяма домашната.
Искам да го подготвям с математика, да кандидатства след 4-ти клас, но той отказва категорично. Rolling Eyes

# 18
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Аз не искам да я насилвам с английския, защото в училище учат и Иврит. Но със сигурност това което ще вземат, като материал за по 2 часа седмично е доста малко. Просто искам учител който да и помага за материала от училище, като го паразширява малко. Тази година като бяхме в Турция тя сама видя, че без английски не става. И на компютъра всички хубави игри са на английски - та на нещо такова искам да наблегна. А не стандартното обучение.

# 19
  • Мнения: 2 700
Току-що се чухме по телефона. Първият ден е минал добре. Имали домашни по абсолютно всички предмети. Взимала много участие и по български, и по математика.
За входящ тест нищо не им били казали...
Стол тази седмица нямало да имат Cry (сигурно чакат да мине стачката, за да се задействат)

# 20
  • София
  • Мнения: 3 114
Поздравления за темичката!

Синът ми е третокласник. Тази година има нова учителка, тъй като тяхната излиза в отпуска по майчинство. По първи впечатления я е харесал, да видим по-нататък как ще бъде. Раздадоха им учебниците вчера, денят се водеше като спортен празник, днес вече имаха нормални часове. Доволна съм, че по български език отново ще учат по учебниците на Булвест. По английски сме отново на учебниците на "Просвета"- "HELLO", миналата година също учиха по тях. Големият въпрос тази година е дали ще се преборим за занималня, тъй като от общината се дърпат и не искат да отпуснат средства. В нашето у-ще занималнята е индивидуална за всеки клас, така че трябва да се подсигури отделен учител. Имаме резервен вариант и няма да бъде сам вкъщи, ако няма занималня, но аз лично предпочитам поне още една година да ходи на занималня, защото там свикна самостоятелно да си приготвя уроците и домашните, а вкъщи винаги му се иска да му помагаме дори за неща, с които сам може да се справи.

Доволна съм от четенето на сина ми през лятото. Някои от книгите вече бяхме чели заедно, когато беше по-малък, а от тези, които прочете самостоятелно, много му харесаха "Малкият принц" на Егзюпери и "Малкият мъж" на Ерих Кестнер.

Имам един въпрос към тези, чиито деца се прибират сами вкъщи- давате ли им ключове от къщи и къде е най-добре да ги държат, за да не ги изгубят?

Това е от нас, на всички третокласници желая много успехи и весели игри!

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Рядко няма никой у дома, но синът ми винаги има ключове в себе си, защото все може да изникне нещо и да напуснем дома. Държи ги за в момента в джоба на панталона си, но мисля да ги слагаме в чантата.

# 22
  • Мнения: 3 622
Днес имаме домашни по Английски, Български и Математика и то хич не е малко  ooooh!  Метнаха ги още от началото

# 23
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
И Калина е имала домашни, но беше направила всичко в училище. Само по английски още не са им дали учебници. Нямаме съобщение за родителска среща, но за сметка на това събират по 30 лв. за допълнителни помагала (това го правехме и 1ви и 2ри клас)

А при вас учителите дали ще стачкуват? При нас нищо не се говори.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 294
И при нас дадоха учебниците без английския.
Ние събирахме по 20 лв за учебници по ЗИПовете.
За стачка никой не ни казва, но на 15.09 носеха всички лентички на реверите  Laughing
Ще видим, нали на 24 ще стане ясно дали ще има стачка  Thinking

# 25
  • Мнения: 3 622
За стачка и аз нищо не знам, но и нас ни събраха по 30 лева за допълнителни учебни помагала. А по Английски ни раздадоха учебник и тетрадка, но трябвало да купуваме и още една тетрадка

# 26
  • Мнения: 2 700
А нас пък си ни предупредиха още на 15-ти да следим новините и да се организираме за след 24-ти.  Cry

Родителската ни среща е утре и със сигурност ще се събират някакви пари, но допълнителните помагала си ги имаме вече. В края на годината, "нашата" госпожа ни беше написала и раздала освен списъка с книгите и списък какви допълнителни материали трябва да се купят и какви тетрадки по съответните предмети трябва да се предвидят.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Да взема да се разпиша и в тази групичка, че карам и трети клас (и втори)
Здравейте, колежки!

Засега, нормално. Ще видим после.

Не ходят на занималня. около 80% от материала се оправят сами. Налага ми се да се намесвам само защото някои от задачите са некадърно написани или нарисувани. Но това е проблем в учебниците и заложеното в учебните планове и методика на обучение, а не толкова на учителите (те са задължени да се движат по заложеното в системата).

Не съм ги карала да четат книги от списъка. Дала съм им възможност да четат каквото и когато поискат. За мен е важно да усещат удоволствието от четенето заради себе си, а не защото някой им е казал, че точно сега трябва да прочетат еди-какво-си. Привърженик съм на принципа, че когато човек узрее за една книга, то той я изяжда с кориците. Единствено не им позволявам да четат ежедневници и клюкарски списания. Всичко друго може.
Може да ми се смеете, но "Ние, врабчетата" я разбрах и заобичах едва в гимназията.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 19:49 от RadostinaHZ

# 28
  • Мнения: 82
Аз съм учудена!!!Вие много тънко сте минали с учебните помагала. В нашият клас се събират по 45лв.,те щяха да са 58,но г-жата каза, че 3 от помагалата почти нямало да се използват и ги махна от списъка. Иначе ги изпитват на дъската от понеделник,готвят се за входно ниво

# 29
  • София
  • Мнения: 1 654
Моята дъщеря е набор 99, но също сме в трети клас Grinning
Тази седмица татко и е в отпуск и се справят заедно. Напредваме с обема на домашните- БЕЛ, математика, английски. Учат английски по учебниците на Longman
-това ни е учебника за тази година.
За СИП-овете събирахме по 35лв. За английския-активити бук и учебник събирахме по 30 лв.

Общи условия

Активация на акаунт