Покана за Общо събрание на СНБМ

  • 5 928
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 828
Аз като протоколиращ да дам кратък отчет за случилото се вчера на ОС. До края на седмицата заедно със Силвето (най-нов наш член, но чинно присъствал) ще оформим и пратим протокола от събранието.

Присъстваха 14 човека + трима бяха упълномощили хора да гласуват.
При избора на председател и зам.председател имаше само по 1 кандидатура (всички останали си направиха отвод). За УС гласувахме из между всички останали и присъстващи, т.к. тези които не присъстваха лично нямаше как да са кажат дали искат да бъдат включени в списъка за УС. Трима от присъстващите поискаха да не бъдат включвани в списъка. И така новия УС е следния:

Таня - председател
Хриси - зам.председател
Кали - член
Влади - член
Деси - член
Мими (Томасе) - член
Доли - член

Освен за избора на УС говорихме и за вътрешните ни правила, които обсъдихме по подробно. Ще ги допиша според корекциите и забележките, които се нанасяха и ще ги пратя, за да се видят и коментират от всички. По организационната структура - като цяло бе одобрена. Определихме по един координатор, който да отговаря за всяко обособено звено:

Елена (елпет) и Ани (АМ) - на административно-правно
Хриси - експертно
Пепи - финансово - решихме още Пепи да ни стане главен счетоводител и да има грижата за банката и касата на СНБМ. Ива ще помага в счетоводството
Доли - проекти
Кали - медии
Влади - ИТ

Предстои всеки, който иска да не е само фиктивен член да реши къде ще се включи в организационната схема. Имахме идея като уточним, кой какво се заема да се изготви една таблица със задачите, която да е на сайта в зоната за членове и всеки да може да види във всеки момент кой с какво се занимава

Поговорихме малко и за бъдещите ни дейности, но т.к. беше останало много малко време и не ги обсъдихме много подробно. Аз съм си записала като приоритети:
- близнаци, който като привърши да го използваме за база за проект за достъпна среда;
- детско здравеопазване и здраве по време на бременност;
- регистъра за детски градини.

Това е за сега.. има и още дреболии, но трябва да си подредя записките и обещавам да направим подробен протокол. Сега предстоят няколко правни стъпки по регистрацията на новото ръководство на СНБМ. Там Кали и двете ни юристки, които се включиха активно вчера ще могат да обяснят повече.

# 16
  • Мнения: 2 388
само запис, че карла плаче

# 17
  • Мнения: 3 336
Включвам се за правната част - първо като се оформи протокола трябва да се занесе в СГС, за да отбележат промените, след като излезе решението се отива за Булстата в статистиката с копие от решението и се променя МОЛа и седалището, след това се отива до Министерството на правосъдието, за да се занесе копие от промяната от СГС и БУЛСТАТА - адрес и МОЛ, дано не ни накарат да пишем камара с документи като миналия път Praynig И също с копие от решението на СГС, променените данни за БУЛСТАТ, също нотариално заверени спесимени на председател и заместник и също нотариално заверено пълномощно от председателката за Пепи, за да може тя да пипа по сметака без усложнени процедури  се отива до банката, за промяна и там.

Това е, дано не съм изпуснала нещо, Елпет и Горещата лейди да кажат, че аз съм малко на ви с правните процедури Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 293
Направо си цял юрист.  Grinning Ето един линк, който се надявам да е от полза  http://www.bcnl.org/doc.php?DID=112
 Hug

# 19
  • Мнения: 3 336
Направо си цял юрист.  Grinning Ето един линк, който се надявам да е от полза  http://www.bcnl.org/doc.php?DID=112
 Hug

Мерси за включването, Силве Hug Да ти кажа отдъхнах си, че вече има кой да отговаря за правните въпроси Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 671
Цитат
Предстои всеки, който иска да не е само фиктивен член да реши къде ще се включи в организационната схема.

Фиктивен член newsm78

Като "мъртва душа" ли да го приемам?

Има активни и пасивни, ама фиктивни има ли?

# 21
  • Мнения: 4 181
Кали, Силве, имам следните въпроси:
в какъв срок трябва да се занесе протокола в СГС, кой трябва да го занесе и от кого да е подписан?
След това за Булстата и Министерство на правосъдието вече новия председател ли ходи и пак има ли срок?
А Кали, защо за банката да трябва нотариално заверен спесимен? Мисля, че се взима на място в банката, ние с теб не сме правили подобно нещо миналата година?

# 22
  • Мнения: 4 181
Цитат
Предстои всеки, който иска да не е само фиктивен член да реши къде ще се включи в организационната схема.

Фиктивен член newsm78

Като "мъртва душа" ли да го приемам?

Има активни и пасивни, ама фиктивни има ли?
Гери, Доли е имала предвид, че това са членове, които въобще не следят темата и какво се случва със сдружението, а просто искат да помагат внасяйки членски внос (има такива членове).
Аз под пасивни разбирам такива, които следят нещата, но просто нямат достатъчно време да се включват периодично и го правят да речем , когато има някаква спешна нужда.
Едва ли има значение как точно ще го наречем  Peace

# 23
  • Мнения: 1 671
Цитат
Предстои всеки, който иска да не е само фиктивен член да реши къде ще се включи в организационната схема.

Фиктивен член newsm78

Като "мъртва душа" ли да го приемам?

Има активни и пасивни, ама фиктивни има ли?
Гери, Доли е имала предвид, че това са членове, които въобще не следят темата и какво се случва със сдружението, а просто искат да помагат внасяйки членски внос (има такива членове).
Аз под пасивни разбирам такива, които следят нещата, но просто нямат достатъчно време да се включват периодично и го правят да речем , когато има някаква спешна нужда.
Едва ли има значение как точно ще го наречем  Peace

Естествено, че има значение! Звучи грубо някак. Фиктивен означава несъществуващ.

А хора, чийто пари ще харчи сдружението, било то активно четящи и пишещи или не, не заслужават такава квалификация.

# 24
  • Мнения: 4 181
Цитат
Предстои всеки, който иска да не е само фиктивен член да реши къде ще се включи в организационната схема.

Фиктивен член newsm78

Като "мъртва душа" ли да го приемам?

Има активни и пасивни, ама фиктивни има ли?
Гери, Доли е имала предвид, че това са членове, които въобще не следят темата и какво се случва със сдружението, а просто искат да помагат внасяйки членски внос (има такива членове).
Аз под пасивни разбирам такива, които следят нещата, но просто нямат достатъчно време да се включват периодично и го правят да речем , когато има някаква спешна нужда.
Едва ли има значение как точно ще го наречем  Peace

Естествено, че има значение! Звучи грубо някак. Фиктивен означава несъществуващ.

А хора, чийто пари ще харчи сдружението, било то активно четящи и пишещи или не, не заслужават такава квалификация.
Гери, нали не очакваш сега да започна лексилен спор как точно е правилно да се каже?
Тези, за които се отнася първо въобще няма да го прочетат, второ тази "дума" не е в някакъв официален документ, а в един постинг.

# 25
  • Мнения: 1 671
От Сдружението се очаква да уважава членовете си.
Да уважава спонсорите си.
Да уважава, за да бъде уважавано.

Хриси, представи си, че някой нов човек се интересува от СНБМ. Влиза тук да почете за новото ръководство и какво открива -

че зам.-председателят и член на УС наричат част от членовете "фиктивни"?

И не става въпрос за лексикален спор, става въпрос за отношение към хората, което никак не е маловажно.

# 26
  • Мнения: 4 181
няма да коментирам повече този въпрос, казах си мнението.

# 27
  • Мнения: 3 336
Кали, Силве, имам следните въпроси:
в какъв срок трябва да се занесе протокола в СГС, кой трябва да го занесе и от кого да е подписан?
След това за Булстата и Министерство на правосъдието вече новия председател ли ходи и пак има ли срок?
А Кали, защо за банката да трябва нотариално заверен спесимен? Мисля, че се взима на място в банката, ние с теб не сме правили подобно нещо миналата година?

Правихме, ама не помниш Mr. Green То едно ли беше Wink Образец от подпис при нотариус, ходихме в един нотариат на пица Хът Wink

Иначе по другите въпроси нека Силвето и Елпет отговорят, аз не съм веща Blush

Гери, прочети документите, които Хриси изпрати до всички за ОС и по-специално онази част, която е обозначена с "Тотална забрана". Беше приета. Хайде да не превръщаме темите в нещо, което не би трябвало да бъдат Hug

# 28
  • Мнения: 2 388
за спесимени до момента не съм ходила първо при нотариус, а направо в банката, но все пак юристите да кажат.

# 29
  • Мнения: 1 828
Цитат
Предстои всеки, който иска да не е само фиктивен член да реши къде ще се включи в организационната схема.

Фиктивен член newsm78

Като "мъртва душа" ли да го приемам?

Има активни и пасивни, ама фиктивни има ли?
Гери, Доли е имала предвид, че това са членове, които въобще не следят темата и какво се случва със сдружението, а просто искат да помагат внасяйки членски внос (има такива членове).
Аз под пасивни разбирам такива, които следят нещата, но просто нямат достатъчно време да се включват периодично и го правят да речем , когато има някаква спешна нужда.
Едва ли има значение как точно ще го наречем  Peace

Естествено, че има значение! Звучи грубо някак. Фиктивен означава несъществуващ.

А хора, чийто пари ще харчи сдружението, било то активно четящи и пишещи или не, не заслужават такава квалификация.
Гери, нали не очакваш сега да започна лексилен спор как точно е правилно да се каже?
Тези, за които се отнася първо въобще няма да го прочетат, второ тази "дума" не е в някакъв официален документ, а в един постинг.

Боже какво се случи от една моя дума  ooooh! Няма да коментирам. Само едно е редно да изясня - интерпретацията "мъртва душа" е твоя Гери, не моя, както и всичко, касаещо уважението и т.н. Ако беше дошла на ОС щеше да видиш отношението ми към колегите в сдружението. Нямам лоши чувства към никого и не мисля, че някой трябва да определя думите ми като нещо което не са  Peace Предупреждавам, няма да пиша нищо повече по въпроса

Общи условия

Активация на акаунт