Синдром на Даун - тема 3

  • 92 425
  • 947
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 2 242
Хоп, ето ни и нас! Simple Smile
Взехме си дечко у дома. Този път след като ни видя, доста по-кратко време беше като лепенка върху нас... Т.е. свиква вече.
xelaa, ЧРД на Гери! Пожелавам и най-щастливото детство! Нека все така бързо напредва. На теб пожелавам весел празник, много спокойствие и детски очи пълни с щастие!
ruslana_anastasova, не мисля, че си обидила някой. Времето се стопля и все по-често ще има разходки на софийските мами заедно.
сърдито : а ние като бяхме в Сф никой не се сети за обща разходка Crossing Arms   Mr. Green
Irikar, двойни детски и помощ по чл. 43 се изплащат за над 50%. За градините зависи от общинските разпоредби. По принцип дори 10% са достатъчни за освобждаване от такса.
Като поогледам какво се е случвало в офиса в мое отсъствие ще намеря време да пусна снимки от 21.03. Съвсем малко са, но нищо.
alis831, на Владко му прилагаха Войта докато проходи. Кинезитерапевтката казваше, че никога не е виждала толкова търпеливо дете. Никога нито се е дърпал нито е плакал. Но той е изключение. Често съм чувал, че децата плачат много.
За разстройството си мисля дали не е пил скоро антибиотик? Или други медикаменти, които са изтребили полезната флора? Тогава пак би могло да се стигне до разстройство.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 13:27 от Friend

# 931
  • Мнения: 2 232
Честит  Трети , Рожден Ден на Гери!!! HugПожелавам и все така да крачи с големи крачки напред и да жъне много успехи, все така да радва всички около нея , а и нас.Да е жива и здрава, и да има едно безгрижно и щастливо детство.Хелаа, честит празник, на теб желая да си все така засмяна и оптимистична, както и до сега, и разбира се много здраве  bouquet[/color]
Завърнахме се от Невролог и се поуспокоих.ЕЕГ ни е в норма, няма признаци за епилепсия(ние сме в рисковата група, понеже е недоносен).А и една диагноза , която ни беше предписана от ендокриноложката, и която доста ме плашеше, беше отхвърлена, а именно микроцефелия.Просто си е роден по-малък и затова всичко му е по-малко, включително главата.Ще сме от по-дребничките . Wink
Обаче ни предписа Ноотропил за една година да пием без прекъсване и ни се поскара, че когато му е предписан на 9м. не сме му го давали, аз тогава бях чела някакви противоречиви мнения за него и така решихме, но сега мисля да  му го дам.Някой има ли наблюдения или мнение за това лекарство?За Бреан Бустъра каза, че е просто витамини, но не помагали, както Ноотропила Confused..,.

alis831- На Ангел е прилаган този метод и  благодарение на него проходи.За съжаление реват повечето деца, Анджи по-малко ревеше в интерес на истината,  но понякога много.Просто трябва да свикнете и по-натам ще се успокоят нещата.
ruslana_anastasova - не се натрапваш, напротив, благодарим за милото отношение.Надявам се скоро да организираме една среща.Само работещите майки нека кажат кога им е удобно, ние сме лесни, можем и през седмицата да излезнем даже.
 
Аз се извинявам, че още не съм показали  филмчето от празника, тия дни ще гледам да остане време за него и да го пусна.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 23:40 от Deja Vu

# 932
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ГЕРИ!!!! baloni

 Да е жива и здраваи да радва цялото семейство с успехите си! Много усмивки и весело изкарване на празника.  smile3510

Deja Vu радвам се, че си се успокоила. Ноотропил ние пием вече втора година. Беше ни преписан от д-р. Тинчева. Не съм почувствала нещо обезпокоително. Боряна се чувства добре.

# 933
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Честит рожден ден на Гери, да е все така прекрасна и артистична.


 newsm59 nbirthday  bigdance2

# 934
  • Мнения: 145
Здравйте отново,благодаря ви за топлото посрещане,
благодаря на Deja Vu ,
аз съм психолог и социален работник наистина се надявам,да мога да бъда с моите деца ваш приятел и разбира се ако мога да помогна като професионалист със съвети,емоционална подкрепа и изобщо със всички ресурси които имам.
благодаря ви отново Hug

# 935
  • Мнения: 555
Здравейте, приятели,
Много благодаря на всички за хубавите пожелания, страничката ни е станала празнична и красива от тях. Порасна ми момичето с още една годинка. Трудно ми е да повярвам, че са минали три години, сякаш вчера беше като се роди Гери.
Тази година празникът за Гери започна още в събота в Сандански, Евита беше представител на нашето форумско семейство заедно с Данко – баткото на Климент, запознах се и със съпруга й. Трябва да ви кажа, че Климент е попаднал на добро място и в добри ръце, не го мислете много. Специално благодаря и тук на Евита за удоволствието да се видим и за чудесния подарък.
Гери покрай рождения ден и многото внимание и подаръци изведнъж стана  ужасно срамежлива, преди го нямаше това. Като се появят гостите, или се забива в някой ъгъл, или се захлупва в мене или просто си закрива очичките с ръка. После, разбира се, се отпуска.
Имаме доста снимки, но още не са качени.
Руслана, ще се радвам да се запознаем с теб и твоите юнаци. Аз съм любител психолог, от голям мерак изкарах и една следдипломна квалификация по психология в Софийския университет, въпреки че образованието ми е доста далеч от психологията.
Остава да се уговорим за среща.
Засега приключвам, че съм малко замаяна от празника.
Поздрави на всички родители и много целувки на децата.
 

# 936
  • Мнения: 604
Честит рожден ден на Гери  nbirthday newsm67 Tada Здрава, весела, замяна, да раздва мало и голямо! Хела, весело доизкарване на празника и много щастие пожелавам на цялото ви прекрасно семейство Hug  bouquet Heart Eyes

Руслана,  Hug много ще се радвам да се запознаем с теб и момчетата Hug

Дежо, прекрасни новини  Peace Само така да върви, с добри резултати и хубави вести  Heart Eyes От т.н. "дребнички" хора, много често излизат Велики Личности  bowuu

Поздрави на всички и целувки на дечицата!
Внимавайте да не ви изпързалят първоаприлски  Joy

# 937
  • Пловдив
  • Мнения: 630
Честит рожден ден на Гери! http://www.youtube.com/watch?v=UeypOvsY91Q Да е здрава, щастлива, умна и весела!

# 938
  • Мнения: 555
Здравейте,
Отново искам първо да благодаря за пожеланията и поздравленията за рождения ден на Гери. За мен той е и ден  на равносметка и както сигурно вече се досещате, умувам какви да бъдат предстоящите  задачи. Днес установих, че Гери много добре се ориентира в броенето до три – имаме едни картинки от Моливко с едно, две и три цветенца, Гери съвсем точно ги посочва. Но на първо място мисля да се заемем сериозно с памперса. Времето още не е съвсем подходящо, но ще опитам първо поне да се уцелваме с минимален брой пропуски, а после и съвсем да го махнем.
Дежа Вю, при д-р Стоева ми се струва, че мерят всички деца с два-три сантиметра по-малко, последния път като бяхме при нея, тя реши и мен да премери незнайно защо, и аз излязох с 4 см по-ниска. А кой ви предписа Ноотропила? На Гери й го предписа д-р Дундова – невролог, но аз не съм й го давала все още. Тя тогава ми каза, че има смисъл да се дава в периоди на интензивно обучение, иначе нямало смисъл.
Засега спирам, тъй като урокът на Гери със Съни всеки момент ще свърши.
Поздрави на всички родители и много целувки на децата.


# 939
  • Мнения: 2 232
Хела и на мен ми се струва, още отдавна, че не мерят както трябва в Педиатрията.Ангел от половин година седи едни размери, а да не говорим за главата и тя също.Като го меря в къщи и при личната съвсем друго излиза.Най-се ядосвам за главата, аз я меря съвсем прецизно и излиза 2-3см. повече от там....
А иначе бяхме на Невролог в Токуда при д-р Христова(ако ти е позната като име).Преди когато беше на 9м. бяхме при доц.Божинова и тя също ни го беше препоръчала, всъщност страничният ефект бил ,че превъзбужда и явно за това съм се отказала, понеже Ангел и без това  е по-активен...мисля, да пробваме да видя как ще му се отрази, пък ще преценя дали да продължаваме.
п.с. Чакаме снимки от празника на порасналото момиче. Simple Smile

# 940
  • Мнения: 2 242
Големи глупости бях написал. Дано никой не е прочел... Качвам малко снимки от 21.03 (с дата 22.03)
-----------------------------
Ето ги. Постарах се до колкото е възможно да няма хора, които не пишат тук. За това и "колекцията" не изглежда пълна.  Embarassed
Още веднъж, много съжалявам за датите на снимките.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 15:37 от Friend

# 941
  • Мнения: 2 232
Ето и от мен няколко снимки от празненството:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233599&photo=7
малко са, но толкова успях да направя.

ruslana_anastasova- Вие действащ психолог ли сте?Мен доста въпроси ме терзаят, които обхващат вашата  специалност, но все не ми остава време да посетя ваш колега...

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 16:19 от Deja Vu

# 942
  • Мнения: 313
Здравейте!
Ние с Йонката вече сме си вкъщи. Престоят ни в педиатрията беше ползотворен, но не много спокоен... отделението беше препълнено с деца и се моля да не сме прихванали някой вирус. Няма да го понеса... Виктор е с гнойна ангина и ако Йонката се разболее ще ми дойде в повече.
Най-важното е, че Йони е абсолютно здрав - сърцето, мозъка, всички вътрешни органи са здрави и функционират правилно. Дори направихме и 2 сесии с кинезетерапевт, които му се отразиха много "освежаващо". Някой от Вас работил ли е с д-р Сивриева от болницата по педиатрия? Моля за мнения!
Разгледах снимките и си припомних емоциите от тържеството... Дано децата ни растат здрави и щастливи, а ние родителите сме достатъчно силни, за да им дадем това от което те се нуждаят.
 

# 943
  • Мнения: 145
 Здравей Deja Vu , завършила съм социални дейности в софииския университет,след което съм работила в приют за безнадзорни деца и на терен също(т.е. с деца от улицата),в този приют разбрах,че чрез изкустава мога по лесно да разбера децата,да стигна до сърцата им и да им помагам по-адекватно.....и така открих БАМ(българска асоциация по музикотерапия)там започна моето убочение за психотерапев..все още уча,но мога да практикувам като помощник терапевт...и не на последно място съм майка на двама сладури,които ме учат всеки ден на нещо ново..знеш как е...Моята идея е ако мога да помогна с нещо,било то професионално,било то насочващо към специалисти,защото аз познавам такива,мои колеги....просто ми се иска да не страним от децата които са малко "по-различни" от другите деца...не ми се искаше да използвам тази дума,но ти разбираш какво искам да кажа...ако сметнеш че бих могла да съм ви от помощ, срадост ще откликна,ако искаш може да се срещнем,да поговорим ..нензма ..малко се отплеснах Embarassed

# 944
  • Мнения: 2 232
varvara - радвам се, че всичко е наред с Йони, това е направо чудесна новина. HugДано не прихване от баткото, аи той бързо да се оправя.
Ангел също от 2 дни започна да кашля...тъкмо се беше позакрепил, но така е- почнем ли да го извеждаме и да ходим насам-натам, веднага се разболява.Но пък не искам да седи затворен само в къщи, има нужда да  води нормален живот, той самият много се радва като излизаме и го водим с нас.....Сега правим инхалации и дано не стигаме до антибиотика.

Руслана, ще се радвам да се видим на разходка с децата, само да оздравеем  и ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт