Есен идва, с багри оцветява, ЯНУАРЧЕ чака своята поява!

  • 12 082
  • 276
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 68
Здравейте мадами,
Алекс- темата изглежда страхотно както винаги, а асиди е измислила много весело заглавие:)
Мен взе да ме избива на депресия нещо, защото започнах много да пазаря напоследък Sad( Лошо няма, но явно нещо взе да ми дотежава. Снощи след леко пазаруване:) замръкнах в един magazin за готино белйо, и както винаги , не ми се размина без трофей. Това си е моята малка тайна, как да омилостивя моето момче след като съм прекалила с пазаренето:)) естествено хубаво белйо, и дори и не се стига до изречение от сорта сякаш си прекалила с харченето:))
Пак за количките: линковете, които посочих, са за верига магазини в САЩ, не в Канада, същата верига я има и в Канада естествено, но Канадския сайт е по-кофти и аз за това гледам моделите в САЩ. Аз също смятам да си взема от САЩ:) защото сега US долара е равен на Канадския, а цените тук не падат- много странно,но факт. Магазините се казват:
Toys "R" Us/ Babies "R" Us
x x x

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 16:20 от kokonka

# 31
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Привет момичета! Отново си имаме интересна тема благодарение на Алекс, а заглавието е хубаво и много актуално - в Канада есента е любимият ми сезон и е невероятно пъстра. Всъщност това е единственият сезон тук, който смятам за по-хубав от БГ, за останалите - България печели Simple Smile

Усмивчице, що се отнася до ритниците, не ме разбирай погрешно, много мие  хубаво даже че ме рита, да има как постоянно да ме поритва, само се чудех да не би да му е нещо ... тясно ли кво ли, знам ли. Както и да е нека рита мишлето   Hug
lidi, мисля че напълно те разбирам, защото и аз се чудя какво става, ако бебчето се разиграе повечко. Минават ми мисли, че нещо не му е удобно и сменям позата. Когато съм права го нямам това усещане. Предимно когато седя и то не много изправена и ми се струва, че го притискам някак си и то почва да бута, че да се поразшири. Вероятно си въобразявам. Знам ли.

За количките - след много много чудене май се спрях накрая на един модел, който има вариант с пластмасови и с гумени колела. Исках да попитам мамите с опит кой вариант е по-добър? Според мен с гумени, но дали няма да се изтъркат по-бързо? Цената е еднаква, така че този показател не може да ме ориентира. Макар, че така или иначе не вярвам, че по-високата цена винаги означава по-добро качество. Иначе и аз бях шокирана за разликата в цените на количките - тук и в БГ. Лошото в Канада е, че избора е мнооого ограничен, та и аз сега се чудя, как да си поръчам количка от щатите.

kokonka, писали сме по едно и също време Simple Smile Ако разбереш как най-лесно може да се поръча от щатите, ще се радвам да споделиш. Май най-лесно ще е едно ходене до Бъфало, ама ще ни трябват визи.

# 32
  • Мнения: 0
Здравейте, мами!
Много ми харесва новата темичка Grinning
Аз вече почвам да откачам по цял ден самичка вкъщи, ама нали с тези болки ме е страх да мръдна от леглото. Лежане му е цаката, май така ще съм до края Sad
dama: пази се, почивай си Hug  и аз като се поразмърдам ме стяга и боли. Усетя ли веднага лягам-това е спасението.
 За кървящи венци знам, че и Парадонтакс паста за зъби се отразява добре. Брат ми е дистрибутор на тази паста, той също имаше проблем с венците и се похвали, че много му помага.
Лек ден на всички...

# 33
  • Мнения: 802
Само да се запиша , за да мога да следя темичката  и отивам на сватба на моя много добра приятелка от студенските години .
Смятам да потанцувам с бебока .
Весела и спокойна от мен .

# 34
  • Мнения: 68
Кафява мечка и аз като теб обожавам Канадската есен, толкова е красива, топла и дълга. И такива невероятни цветове и багри, наистина това е най- истински красивия Канадски сезон за мен. Вярно и зимата е бяла красива и чиста, ама мерси- голям студ, а и доста сняг понавалява понякога:)
За количките- като един евентуален(izpita mi e drugata sybota:) Канадски митнически specialist дето отговаря за границата със САЩ в момента- най-добрия начин е ходене до Бъфало. Ако я поръчаш през интернет, проблем няма, е-bay също е добър вариант, също има хубави цени обаче:
- задължително ще платиш- мита и GST/PST+ брок fees. Мита плащаш защото и Chicco и Пег Перего, (на тях се спрях последно като марки) са произведени в Европа, и има задълж мито, не знам колко %.
Ако все пак решиш да поръчаш през интернет гледай шипинга да е Canada пост или USPS, защото ако е с друг куриер има жестоки flat fees на бrokerage и излиза танто за кукуриго. Работя за един от най-големите куриери в северна America, точно в този им отдел и по цял ден се разправям с опарени:(
Ако отидеш до Бъфало имаш personal examption за покупки до 700$.

# 35
  • Мнения: 68
Усмивка- весело  сватбърстване, на бебата ше и харесат танците- сигурна съм.

Моя младеж като ме зарита някой път, погалвам си го и го водя на разходка, защото като се движа го усещам, че заспива:) нали си се клатя като една патица от тежестта и съм му като люлка:)

# 36
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
kokonka , благодаря за инфото! Ние сме поръчвали разни неща от щатите (през интернет), но относно количката - спряла съм се на тази (за сега):
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2662633&c … ily#prod_prodinfo
и нещо не става да се поръча по интернет от сайтовете които намерих. По-точно не шипват до Канада. Ще го измислим някак си. Решила съм днес да се разходим до Walmart и да ги попитам дали не могат те да направят доставката. Ще искам и кошничката за кола от тази серия и за люлчицата се чудя... То е рано още, ама... събирам информация, че като му дойде времето да съм готова. От Пег Перего-то нищо не можах да си харесам, но в Канада ги има на няколко места, така че ако решиш, ще намериш, а за Чико - мисля, че доставката до Канада ще е още по-сложна, отколкото за Грако та за това въобще не съм ги гледала.

# 37
  • Мнения: 68
Кафява мечка- погледни и в Sears, и аз там смятам да видя, защото имат каталози и може и по тях да се поръчва.
Единствената причина заради, която не ми харесват Граkо е, че са много високи и големи, а иначе ги хвалят и масово хората са с такива. Аз съм 1.60м и ми идват високи. Внимавай да не е тежка също. Защото в началото е добре, но като натежи дупето и става още по тежко, а и багажа се увеличава:) Аз за това харесах на Пег Перего, тежи около 8 кг само, а и са издъряливи. Освен това на нас ни трябват колички за бебенца над 4 месеца, защото едва ли ще тръгнем по разходки зимъска:) С количка от типа Граkо, най-много 1 година нека кажа 2 да изкарате. После така или иначе ше купуваш друга, знаеш, че тук децата до 4г, че и по-големи са все в колички заради растоянията.
Така или иначе втора количка ще се купува, но поне да е по-късно, и да са само 2 колички:)

# 38
  • Мнения: 76
Относно поръчките по интернет да ви разкажа моята история разиграла се последните няколко дена. Поръчах си motherhood.com дрешки за бременни. Много са им хубави и евтини. Евтини, обаче на сайта. Като пристигнаха тук ги задържаха на митницата. Платих мито, платих транспорт, платих цесия(документ за митницата от куриера), платих попълване на митническа декларация. И така за покупки от 80 USD, платих 55USD транспорт, 12 лв. цесия, 67 лв. мито, 24 лв. митническа декларация и загубих 2ч. на митницата, където бях първа на опашката.

Така че мили мами, ако има такива напредничави като мен, да го имате предвид! Аз поне няма да поръчвам скоро по Интернет, не и от канадски или американски сайт, гледайте да е европейски!

Дрешките за щастие са много хубави и получих подарък една риза към покупката. Купих си официална рокля, защото съм кума скоро, която е супер и костюм за работа.

# 39
  • Мнения: 30
Аз не смятам да купувам от Интернет. Нещо все ме човърка, че не съм видяла "на живо" продукта. Но ще помоля леля ми, която както писах живее в САЩ, да отиде и види това, което харесах от сайта на toysrus. Не знам обаче как ще стане с изпращането и дали ще се дължат мита и др. такива. Затова смятам да проуча, за да не се окаже, че после ще го платя двойно. Grinning

# 40
  • Мнения: 68
патенцето и европейски да е сайта все тая ще да е. Може например само мито да няма, но всичко друго ще е същото.

# 41
  • Мнения: 405
Patence, твойта история направо ме шашна! Аз си мислех, че до 100$ не се дължи мито, но май има някаква промяна. Най-добре е, ако имаш някой познат, който да ти праща покупките директно.

# 42
  • Мнения: 68
атти- само покупки, които са до 60 евро или лева, не съм сигурна във валутата, но мисля, че по-скоро лева не се облагат с такси, иначе митата са си дължими. И трябва да е обозначено, че е подарък и да се изпращат от частно лице. Другият вариант е, да се упомене, че са лични вещи- personal еeffects, но тогава, този който приема колета се задължава лично да ходи до митницата да го декларира.

# 43
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Кафява мечка- погледни и в Sears, и аз там смятам да видя, защото имат каталози и може и по тях да се поръчва.
Единствената причина заради, която не ми харесват Граkо е, че са много високи и големи, а иначе ги хвалят и масово хората са с такива. Аз съм 1.60м и ми идват високи. Внимавай да не е тежка също. Защото в началото е добре, но като натежи дупето и става още по тежко, а и багажа се увеличава:) Аз за това харесах на Пег Перего, тежи около 8 кг само, а и са издъряливи. Освен това на нас ни трябват колички за бебенца над 4 месеца, защото едва ли ще тръгнем по разходки зимъска:)

Да, и в Sears ще проверя. То с него възможностите поне за в нашето градче се изчерпват. Но в Sears цените май са доста по-високи. (Ние там ходихме и гледахме и аз харесах този модел, но беше с пластмасови колела, а цената 390$ преди таксите - количка+столче. В американските сайтове същата комбинация е около 240$, та за това първо ще питам в Walmart.) А точно този модел на Грако ми хареса, щото количката е голяма, колелата са големи и гумени и уж била доста комфортна за детето, а е и здрава и маневрена. Ние сме в таун-хаус, така че няма да я мъкна по стълби, а и аз съм от този тип хора, дето тежестите не ги плашат особено. Тъкмо бързо ще възвърна форма, че сега направо не мога да повярвам на темповете си на нарастване. А иначе, ако зимата е мека, като предишната - ще се излиза навън. Аз не мога да си представя 4 месеца да се затворя вкъщи.

П.С. Количката по спецификации е 12,7 кг. Не е от най-леките, но би трябвало леко да се бута заради големите колела.
kokonka, а ти явно си харесала Pliko, но на мен дръжките й не ми харесват - не знам как ще стане, ако искам да бутам с една ръка. За Аria не четох добри отзиви. Триколките пък нещо ме съмнява стабилността им, та от Пег Перегото друго не остана май. (Отговарям ти тук, щото много мнения вече написах в темата.)

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 19:36 от Кафява мечка

# 44
  • Мнения: 68
Kafqva me4ka- после ще ти трудно да я буташ като я натовариш с бебчето и разни  партакеши- поне на мен така ми беше:) имах голяма количка в началото, но естествено ти сама си прецени:)

Общи условия

Активация на акаунт