Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните - 4

  • 16 663
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392

"Уважаеми господине,

Никъде в България не се извършва флуориране на водата във водоснабдителните системи на населените места и не се предвижда такава дейност в бъдеще. Схващането за флуориране на питейната вода се счита за остаряла концепция, предвид факта, че технически е много трудно постижимо да се поддържа оптимално съдържание на флуора във водата (от 0,7 мг/л до 1-1,5 мг/л) в големите водоснабдителни системи. Съоръженията за флуориране на водата изискват високотехнологична поддръжка и практика в тази област. Същевременно, по данни на СЗО, са много близки границите на полезния ефект на флуориране на водата и вредния му ефект за здравето. Опитът на страни, прилагали флуориране, сочи, че опасността от предозиране и неправилна експлоатация, които водят до здравни рискове, е много голяма."

Информацията е от тази година, надявам се да е полезна  Peace
Много  е полезна. Peace
Благодаря ти!  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 5 713
А отдавна се каня да купя кана със сменяем филтър - Брита. Използвате ли и въобще какво мислите за тези кани?
http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=41
Аз 2 години ползвах в България тази кана. Сега пак съм с такъв филтър, но сложен на чешмата. Много съм доволна.

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И аз ползвам Брита вече 4 години. За пиене, за готвене... Всъщност в момента само каната ми е Брита, филтрите ми ги носят от чужбинско. Но гледам, че и немаркови кани са напускали вече на прилични цени.

# 18
  • Мнения: 667
Явно, все пак, и чешмяната е флуорирана.

Тук вероятно става дума за естествено съдържание на флуор. В България все пак няма самолетна индустрия и този флуор трябва да го внасяме. Надали!?

Относно каните: те задържат само твърди частици, а водата съдържа доста по-вредни съставки, които преминават през тези филтри.

Цитат
мъж ми практикува лечебните диети на Пол Брег и отдавна си търси такъв уред за дестилиране на вода
Слави, и аз попрочетох няколко труда на Paul Bragg. Считам, че на места е доста краен и това за дестилираната вода е едно от нещата, за които си мисля, че е такова. Освен ако той има предвид някакъв друг вид дестилиране.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А отдавна се каня да купя кана със сменяем филтър - Брита. Използвате ли и въобще какво мислите за тези кани?
http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=41
Аз 2 години ползвах в България тази кана. Сега пак съм с такъв филтър, но сложен на чешмата. Много съм доволна.

А какви филтри за мивка използвате?

# 20
  • Мнения: 3 810
по темата за водата, която пием- предпочитаме трапезната, но рядко се намира в магазините около нас. Та за това караме на минерална.
Dream4e , мерси за линка  bouquet- ще погледна! Peace

# 21
  • Мнения: 5 713
А отдавна се каня да купя кана със сменяем филтър - Брита. Използвате ли и въобще какво мислите за тези кани?
http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=41
Аз 2 години ползвах в България тази кана. Сега пак съм с такъв филтър, но сложен на чешмата. Много съм доволна.

А какви филтри за мивка използвате?
http://staging.sftribalddb.com/brita/index_ca.html
Нашата е в бяло.

# 22
  • Мнения: 1 541
Sisssi, аз лично съм доволна от Бритата и я ползвам вече около 5-6 години. Предимно готвя с нея. На детето обаче купувам само трапезна вода. Филтрираната съм я оставила за нас, че как да съм сигурна с този филтър колко реално е пречистена като химичестки състав  Thinking  Също и от филтъра на хладилника пием дъртите  Wink

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз да се запиша за водата, сменяме трапезна с минерална и изворна!  Peace

# 24
  • Мнения: 11 818
Да, ние също на малката даваме само трапезна или изворна. А каната за нас, но сега и филтрите проучвам.

# 25
  • Мнения: 4 700
Скоро гледах по немската телевиzия zа теzи кани с филтър и каzаха, че много бактерии се събирали, zаЩото хората не я почиствали както трябва. Дали е верно не zнам, аz не полzвам такава.

А само минерална мисля, че не е добре да се пие. А една педиатърка беШе zабранила да давам на кръЩелницата ми минерална вода. Тя тогава беШе на една година.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
А някой знае ли от какво се прави глюкозата? Моята дъщеря иска да й направя бяло сладко, а то се прави с глюкоза. Досега не съм се замисляла какво представлява тя всъщност?

# 27
  • Мнения: 667
Досега не съм се замисляла какво представлява тя всъщност?

Глюкозата - доста дълго с много органична химия, но полезно!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Благодаря! Наистина химията е много, но все пак разбрах, че се произвежда от нишестени култури - ориз, царевица, картофи и др. подобни. За това според мен е за предпочитане пред захарта и всички останали подсладители, макар че като четох материала и при производството на глюкоза се използват различни химикали, но пък и във всички останали производства е същото.

# 29
  • Мнения: 531
Връщам ви малко назад към темата за флуора.Преди 5-6 години имахме проблем с желанието на вякаква фирма да флуорира млякото на децата в ДГ.В минералната вода се съдържа флуор, който по някакъв начин се разгражда и не е вреден, такъв има дори в доматите, но всякаква изкуствена добавка на флуор е опасна , особено за растящия детски организъм.Не вярвам чешмяната вода да се флуорира.
Аз откакто гледах филма за водата си мечтая да пия вода направо от извор-не бутилирана, нито минала през медни тръби.А, пропуснах, в този филм се споменава, че държането на вода в сребърни съдове или най-малкото, поставянето на сребро във водата я прави  изключително лековита.

Общи условия

Активация на акаунт