Първокласници /9/

  • 17 749
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Личи си, че е почивен ден. Аз по изключение съм онлайн Wink

Радо го пуснах да си играе в момента, в който трябваше да светне лампата. Утре пак. Беснеят у дома с малкия.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 421
 През почивните дни почти не ми остава време да стигна до компютъра - освен многото неща, които трябва да свърша има и 3-ма по-напористи от мен желаещи.
  Моята в петък разбрала, че има лафка(аз мислех, че ще работи от 01.10 и не съм й давала пари). Веднага - Мамо може ли да ми дадеш пари за понеделник - питам за какво - ами да си купя НЕЩО.
Направо се вбесявам от такъв отговор  - да си купи нещо, каквото и да е ooooh!
 Ходили с госпожата от занималнята до лафката и нашата стояла драматично до вратата, защото нямала пари(отдавна си мисля, че чудесно би се справяла в драматичен театър - имаше сложен сандвич, ябълка, грозде, морков и пликче с бонбони). Госпожата й купила близалка. Направо ми идеше да я сдъвча, ама госпожата каза, че тя я била черпила, а не че Креми е искала.
  Иначе всичко си пише в занималнята и се справя много добре. Днес я накарах да напише няколко реда да се упражни, щото в сравнение с другите наистина имат малко домашни.
 
  Баща й предложи да си пишела чертичките с линия ooooh! той така бил правил навремето. Добре, че детето не го чу, защото иначе лошо му се пишеше.

# 77
  • Мнения: 393
 Tired  Ама моят красавец взел,че чул,пък и писал така-с линийката по съвет на бабата.Аз веднага се усъмних,че работата нещо не е много читава,ама на всичкото отгоре той го е правил в у-ще и госпожата му е  писала и ''Браво'' Thinking
  Дали всички учебници и тетрадки са еднакви за всички в 1ви клас? И по колко часа имате английски?

# 78
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Моят се беше наточил на линийките, кривките, шаблоните за кръгчета и елката още преди да почне училище, та големи обяснения бяха. От тогава не е имал такива мераци, ама ... знае ли човек Confused

# 79
  • София
  • Мнения: 1 256
Tired  Ама моят красавец взел,че чул,пък и писал така-с линийката по съвет на бабата.Аз веднага се усъмних,че работата нещо не е много читава,ама на всичкото отгоре той го е правил в у-ще и госпожата му е  писала и ''Браво'' Thinking
  Дали всички учебници и тетрадки са еднакви за всички в 1ви клас? И по колко часа имате английски?
Мисля че са различни учебниците.Английски имаме 3ч. за което доста родители поспорихме.(Аз съм против толкова много).При нас в първи клас английския не е задължителен предмет.Той започва от втори клас.И догодина освен задължителните часове по английски ще трябва и тези от първи клас да се добавят защото са ЗИП и СИП. То ще стане колкото БЕЛ,толкова и Англ.Peace

# 80
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Учебниците и тетрадките са различни. Всяко училище си решава. Радо имат 2 часа Английски на седмица.

# 81
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да ви питам нещо.
Моята дъщеря има невероятната способност да си избира за приятелки деца, които по никакъв начин не допринасят за нейното развитие.Освен това притежава и рядката способност да се води по акъла на другите. ooooh!
Та, вие контролирате ли приятелствата на децата си?Ако да, по какъв начин? newsm78



Кампари,дъщеря ти да не е сестра на моя син? Laughing Ама да ти кажа това направо си е талант.Моят син до сега е сменил доста "колективи" детска градина ,предучилищна и 3 у-ща.И всеки път аз съм се притеснявала ,че с това местене ще предизвикам някакви проблеми в крехката му психика. Mr. Green Нищо подобно.Явно си е контактен и бързо се надушва точно с най-големите образи.разбира се много говорим в къщи на тази тема,надявам се че пораствайки децата ни ще могат правилно да преценяват,кои са им добрите приятели.

# 82
  • Мнения: X
ellytza,   въобще не става въпрос за образи.
Избира си приятелки, които са меко казани разпасани.Съжалявам, че трябва да се изразя по този начин, но това е самата истина.
И двете й приятелки в градината бяха деца на разведени родители. Да не ме разберете погрешно сега.

Едното дете е било свидетел на системни побоища над майката. Rolling Eyes
Другото- пречещо и на двамата си родители, за които е нормално да се обръщат към детето си с "Кучко"
Нито едно от тези деца не видях да се усмихне  поне веднъж за четири години.Необичани деца, непогалени, на които не се обръща внимание...

По едно време бях се замислила да я водя на детски психолог.Търсих причината в себе си, в мъжа ми, въобще в семейната среда.
Говорих с едната  й госпожа, която даваше мило и драго за децата и от която имам информацията за семейството на тези момиченца.Много се надявах в училище поне да избегне този модел на поведение, но като гледам май няма да стане. Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 11:22 от Анонимен

# 83
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Е,аз използвах "образи",вместо по-силна дума.
Моята дъщеря е много щастлива,че е заедно с приятелката си от ДГ.Но си мисля,че може и скоро да ги разделят.Досещам се,че много приказват.

# 84
  • Мнения: 39
............. ами да си купя НЕЩО.
Направо се вбесявам от такъв отговор  - да си купи нещо, каквото и да е ooooh!равил навремето.
Ооооо, и при нас това е основен проблем но не само от лавката, а навсякъде просто НЕЩО трябва да се купи. За училище вече ще давам паричка за стол и колкото за вода.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Кампари, дали пък те не я избират нея? Ако само тя им обръща внимание, другите не. Говорила ли си с нея какво харесва в тях?

# 86
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да ви питам,че нещо не съм в час с новините.Утре ще има ли училище? Поне на нас така ни казаха в у-ще да следим TV.

# 87
  • Мнения: X
Кампари, дали пък те не я избират нея? Ако само тя им обръща внимание, другите не. Говорила ли си с нея какво харесва в тях?

Морска жено,предполагам, че тя ги избира, защото доста им подражава. Rolling Eyes
Говорили сме.Не знаела какво харесва в тях.Обаче  аз знам.Оставени са без контрол  на поведението и много неща, които на нея не й се разрешават, на тях съответно не им се забраняват. От там предполагам е интересът й към тези деца.

ellytza,при нас ще има.Изобщо не са споменавали за стачка.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 210
Да ви питам,че нещо не съм в час с новините.Утре ще има ли училище? Поне на нас така ни казаха в у-ще да следим TV.

А при нас няма да има училище  Rolling Eyes Предупредиха ни миналата седмица... и казаха в понеделник след 17,00 да звъним на класната, за да ни каже какво ще е положението във вторник.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 256
Ние ще учим до обед заради стачката.За да не се изпуска материал.Все пак са първи клас. Peace

Общи условия

Активация на акаунт