Машина за хляб - 5 част

  • 61 950
  • 550
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 867
labrex браво на теб!  smile3501Чудесен ти е станал хляба.Аз откакто имам машинката не се прежалвам да меся на ръка Mr. GreenДнес както си стоях и се чудех какво да измисля ето какво измайсторих:
Замесих в машинката обикновено хлебно тесто без добавка на захар, а с повечко сол. Сложих им вътре сирене и яйце, а за отгоре нямах кимион затова ги наръсих с мак и малко морска сол за разкош. Станаха чудни!

Благодаря! Не ти връщам комплимента, но те направо греят тия кифли! И как ги направи такива еднакви? Страхотно изглеждат, да можеше от екрана............само едничка Embarassed.

# 31
  • Мнения: 399
Машината ми е Електролукс

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Май ще ви разочаровам,но в складовете на Кукленско шосе няма машинки.По-точно нямаше през лятото.Там ми казаха,че вече няма да получават машинки,даже ще закриват магазина.
Дали са го закрили не знам,може да проверите,но това е моята информация.
Моята информация е , че там магазина вече не съществува.

# 33
  • Мнения: 1 547
Мили пекарки, моля ви помогнете ми с рецепта за питка-за прощъпулник. С търсачката намерих разни, ама на вас ви имам по-голямо доверие. Няма да откажа подробни обяснения. Мерси предварително.

# 34
  • Мнения: 11 607
Мили пекарки, моля ви помогнете ми с рецепта за питка-за прощъпулник. С търсачката намерих разни, ама на вас ви имам по-голямо доверие. Няма да откажа подробни обяснения. Мерси предварително.

Или болярската, или моята......Потърси - за любителките на питки.....

Мами, не сколасвам да направя хляб откак тръгнах на работа! Случва се и да купим вече...Че то аз ще го направя,но кой ще го извади от контейнерчето????

На сведение на кандидат-хлебарки - в момента в Метро има промоция на Аляска.

# 35
  • Мнения: 11 818
Здравейте! Виждам, че творите все хубава неща, само така!  Peace Отборът се е увеличил! Не мога да смогна да ви изчета! Wink

Моята машина е Moulinex  OW-2000 бяла, пече 500, 750, 1000 гр. - http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09025452 Често експлоатирам на вилата и на свекърва ми машината също Moulinex, но иноксова за 750, 1000 гр. - http://www.kupitefal.ru/cash/info/490.html
Намирам разлика между двете машини в коричката на изпичнае, смятам, че втората прави по-хубава и препечена коричка!

Мама Цоцоланка, използвай отложения старт! Напр. вечер преди да си легнеш зареди машинката за сутринта и преди да тръгнеш на работа ще го извадиш. Е, недостатъците са, че вечерта няма да имате топъл хляб, но пак ще е по-добър от купения! Аз съм правила няколко пъти с отложен старт и си става!  Peace По-добре да използваш изпитана рецепта с точни мерки (че аз напоследък на око джуркам, но гледам топката)и суха мая, че с жива не съм убедена дали ще се получи.

Ню, да споделиш за лютеницата!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 914
Мама Цоцоланка,

Наистина пробвай отложения старт, но по-добре зареди машината сутринта и вечерта ще имате топъл хляб.

# 37
  • Мнения: 5 228
Моята машина е ФИФ.
Лятото почти не съм правила хляб, но сега пак се вкючвам в темата. Още като си купих машината се пристрастих към питките за обяд на Марабу
 и вече само тях правя. Пробвайте ги, невероятни са. Аз слагам вътре сирене и ръся със сусам. Следващия път ще ги снимам.

# 38
  • Мнения: X
Я ме светнете дали в СЗ или Пловдив мога да намеря такава? До София нямам път Rolling Eyes


Не знам за Пловдив, ама в Бургас ги има и са по 70 лева. Rolling EyesАко те устройва -купувам и пращам!! Wink
Аз съм с ФИФ.

# 39
  • Мнения: 1 547
Я ме светнете дали в СЗ или Пловдив мога да намеря такава? До София нямам път Rolling Eyes


Не знам за Пловдив, ама в Бургас ги има и са по 70 лева. Rolling EyesАко те устройва -купувам и пращам!! Wink
Аз съм с ФИФ.
Ми то май няма смисъл, в Метро има промоция на Аляска-72лв, но много благодаря за предложението. Ако нещо реша все пак, ще ти пиша...

# 40
  • Мнения: X
Ако нещо реша все пак, ще ти пиша...

Насреща съм Hug

# 41
  • Мнения: 952
Да се отчета с Градинарския хляб.
Хареса ни, скоро пак ще направя. Замислих се обаче дали не мога аз да си добавям към основната рецепта някакъв микс от сушени зеленчуци и други подправки. Дали ще се получи добър резултат?

 

# 42
  • Мнения: 5 468
Ню, да споделиш за лютеницата!

Лютеницата ми стана много хубава. Като едновремешната апетитка, ако се сещате. За съжаление вътре сложих и малко чесън, и сега малкото се мръщи и не ще да я яде. Иначе е с много хубав вкус.
Сложих печени чушки, домати, патладжани, олио, кимион, сол, захар, чесън и лук. Накрая сместта я допеках на котлона на печката ми, защото в машината вря, вря и не извираше хубаво водата, която пускаше. И така Simple Smile.

# 43
  • Мнения: 1 283
Да се отчета с Градинарския хляб.
Хареса ни, скоро пак ще направя. Замислих се обаче дали не мога аз да си добавям към основната рецепта някакъв микс от сушени зеленчуци и други подправки. Дали ще се получи добър резултат?
От всички смеси на "Техра" тази най ми хареса.Последният път му сложих и маслини,стана много по -вкусен

# 44
  • Мнения: 952
Благодаря за идеята pepika.     bouquet
Аз си взех от Метро два пакета по 1кг от Градинарския. Ползвах 600гр за хлебчето, така че има за още 2 хлебчета и ще експериментирам и с маслинки.

Общи условия

Активация на акаунт