Машина за хляб - 5 част

  • 61 917
  • 550
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 113
ФИФ - 2 бъркалки.
45 лв.
Склад на Quellimpex - кв. "Хаджи Димитър", ул. "Ильо войвода" №25

# 16
  • Мнения: 1 798
Иноксов клатроник  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 816
Делта (ТСМ). Peace

# 18
  • Мнения: 1 541
ФИФ - 2 бъркалки.
45 лв.
Склад на Quellimpex - кв. "Хаджи Димитър", ул. "Ильо войвода" №25

Я ме светнете дали в СЗ или Пловдив мога да намеря такава? До София нямам път Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 5 468
Някой правил ли е лютеница в машината? Моля да каже рецептата за машина, защото чета някакви тука из нета, но много работа, много бъркане... А в машината, май ще е го-лесно Mr. Green. Имам червени чушки и домати, и искам да ги оползотворя за такава кауза. Иначе ще изгният по щайгите.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 113
ФИФ - 2 бъркалки.
45 лв.
Склад на Quellimpex - кв. "Хаджи Димитър", ул. "Ильо войвода" №25

Я ме светнете дали в СЗ или Пловдив мога да намеря такава? До София нямам път Rolling Eyes

Спомням си бегло, още когато аз "прелиствах" темата, за да реша каква машинка да си взема (това беше още 1-ва част) много майки от Пловдив си бяха купили от някакви складове на ТСМ на Кукленско шосе (дано не греша името, но не ми е познат Пловдив).

# 21
  • Мнения: 1 541
ФИФ - 2 бъркалки.
45 лв.
Склад на Quellimpex - кв. "Хаджи Димитър", ул. "Ильо войвода" №25

Я ме светнете дали в СЗ или Пловдив мога да намеря такава? До София нямам път Rolling Eyes

Спомням си бегло, още когато аз "прелиствах" темата, за да реша каква машинка да си взема (това беше още 1-ва част) много майки от Пловдив си бяха купили от някакви складове на ТСМ на Кукленско шосе (дано не греша името, но не ми е познат Пловдив).

Мдааааа, май ще си пускам връзките из Пловдив, аз сега метнах едни чеснови хлебчета, после ще се отчета.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 860
Май ще ви разочаровам,но в складовете на Кукленско шосе няма машинки.По-точно нямаше през лятото.Там ми казаха,че вече няма да получават машинки,даже ще закриват магазина.
Дали са го закрили не знам,може да проверите,но това е моята информация.

# 23
  • Мнения: 4 176
Някой правил ли е лютеница в машината? Моля да каже рецептата за машина, защото чета някакви тука из нета, но много работа, много бъркане... А в машината, май ще е го-лесно Mr. Green. Имам червени чушки и домати, и искам да ги оползотворя за такава кауза. Иначе ще изгният по щайгите.
Значи всяка година правя лютеницата така ( рецепатат е сръбска- айвар му викат). Който е ял обаче е влюбен в нея и не прави друга. Аз я намирам и лесна. Ето рецептата, че ен ми се рови с търсачката:

Всичко на око меря.
Значи за 15-20 опечени и обелени чушки, трябват 2 патладжана, 3 глави лук, 7-8 скилидки чесън, 5-6 домата.

Приготовление:
Патладжана го накисвам в малко вода със сол- обелен и на 2 разрязан. Пече се във фурната.
Рендосваш доматите - без люспи. Слагаш в тенджерка да изври водата. да се сгъстят
В тиган със ЗЕХТИН ( по вкусно е) запържвам до омекване лука. Нарязан както ти падне. Накрая прибавяш чесъна нарязаан на едро( ама съвсем накрая). Махаш от котлона/
Слагаш всичко в пасатора или кухненси робот и пасираш ситно.
Накрая сол и ако не ти е кисело от доматите прибавяш малко оцет. Става суперрррррр

За тази цел сега докато е сезона си изпичам в чушкопека патладжани. После го меля в робота и в пликчета замразявам във фризера. Същото правя и с чушките- пека и беля- замразявам.
Зимата вадя пакет чушки и пакет патладжан и за 10. мин. имам лютеница.

# 24
  • Мнения: 1 798
Ню, не съм правила, но погледни тук http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=283.msg5988#msg5988

# 25
  • Мнения: 11 747
Аляска  Peace

# 26
  • Мнения: 5 468
Мамица, мерси за рецептата, но е много работа, няма да я направя, със сигурност. Но пък някоя пъргавица, може да я направи. Аз не съм от тях Tired.

Ето това е работа за мен Hug. Утре запретвам ръкави, че ми мухляса фурната... ще правя лютеница.

# 27
  • софия
  • Мнения: 756
Аляска Peace

Момичета, и тук в новата тема да питам пак....някой пробвал ли е да прави Ситен хляб /с гарета/ от рецептите?

# 28
  • Мнения: 22 867
Момичета, чудих се тема ли да пусна или тук да се похваля, но понеже вие сте ми вдъхновението, нека да е във вашата тема. Понеже не знам колко пъти съм се ровила из нея, гледах хубавите ви хлебчета, четох за брашната на Техра и вчера реших, че ще си купя от тях, / взех Селския хляб/ и ще го направя ръчно. Нямам машина, много обичам за меся и го правя често. И ето какво се получи - много хубаво бухнал, дъхав хляб. Как ухаеше само докато се печеше.............Набързо излапах първата топчица, /е, с помощта на кучо  Grinning- щяха да му изтекат очите и само търчеше след мен, ама нали е приятел...../ Ще опитам и с другите брашна, имаше и на д-р Емилова някакво.
А пробвала ли е някоя от вас да меси със сода, а не с мая? Имам предвид с тези брашна.

# 29
  • Мнения: 812
labrex браво на теб!  smile3501Чудесен ти е станал хляба.Аз откакто имам машинката не се прежалвам да меся на ръка Mr. GreenДнес както си стоях и се чудех какво да измисля ето какво измайсторих:



Замесих в машинката обикновено хлебно тесто без добавка на захар, а с повечко сол. Сложих им вътре сирене и яйце, а за отгоре нямах кимион затова ги наръсих с мак и малко морска сол за разкош. Станаха чудни!

Общи условия

Активация на акаунт