Тъпо ли е ако аз предложа брак?

  • 8 067
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 318
Не е истинско, няма я романтиката, лишаваш се от един от няколккото неповторими мига в живота. Можеш да наведеш на мисълта за предложение, но не да изземеш ролята му. Повярвай ми - мислиш, че е срамежлив, нерешителен, неромантичен - защотот той е искал да се представи е такава светлина - за по-лесно, вид застаховка за бездейдтвието...Моят мъж бе така и аз мислих, че никога няма да се "престраши"....Ако знаеш какво сладко предложение ми спретна Simple Smile Пожелавам ти да имаш малко повече търпение и вяра! Успех  Hug  bouquet

# 31
  • Мнения: 200
Мисля,че в днешно време всичко може... WinkНе мисля,че е под достойнството или нещо такова на жената да предложи първа...Тези дето не падат на колене с пръстен в ръка си имат други хубави качества...Ако знаеш,че и двамата желаете едно и също...дерзай! Peace

Преди 10 год също можеше .Аз му предложих на моя.

# 32
  • Мнения: 928
И аз мечтаех да ми паднат на колене , пръстени, свещи и т.тн
Обаче В крайна сметка не стана не така. Омрузна ми да чакам и му предложих
Просто има хора който предпочитат иниацитивата да не е от тях
Давай смело  Peace

# 33
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и аз сгащих моичкия. Три пъти отлагахме сватба. Страх ли го беше не знам. Заедно бяхме от 6 години. Накрая ми писна и му чукнах среща един ден на Халите. Така както си се разхождахме и хопппп го замъкнах в гражданското където се записват датите за сватбите. Беше много изненадан, но гък не каза. До ден днешен си се смеем на ситуацията и коментираме че доста по рано е трябвало да го направя... Simple Smile

# 34
Аз пак да попитам, щото никой не ми отговаря  newsm78:


A сигурна ли си, че искаш да се омъжиш за човек, който дори няма смелостта да ти предложи???  Shocked Shocked Shocked

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами зависи. Ако си истински романтична натура и си мечтаеш за пръстен и цветя, и бяла рокля с шлейф, абе традиционните бози - да, тъпичко е да предложиш ти, защото после цял живот ще те гложди, предполагам.
Ако си по-така оправно момиче и си свикнала да получаваш това което искаш, и то веднага - не, не е тъпо, напротив - умно е. Аз така направих и въобще не се чувствам прецакана. но пък аз съм най-неромантичният човек, който може да съществува. Така че не съм мерило всъщност Laughing

# 36
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Аз не мисля , че е тъпо........Дерзай.........Желая ти Успех   Peace

# 37
  • Мнения: 3 500
Не е тъпо. АЗ предложих брак на мъжа ми. Защото той искаше, но не му стискаше...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Оф, аз ако съм и ако предложа брак на приятеля ми...после цял живот ще се чудя защо той първи не ми е предложил и дали ако съм изчакала е щял да ми предложи изобщо...ЛУДНИЦА Crazy ...а иначе...да предложи му...защо не Flutter  bouquet Peace

# 39
  • Мнения: 2 270
Не е тъпо!
Действай  Peace

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тъпо е да правиш нещо заради идеята... Да чакаш предложение, защото така е прието, да правите сватба, защото така трябва... Направи това, което искаш и както чувстваш нещата.
Ние живеем заедно от 11 год. и направихме 2 деца без да сключваме брак. Да ти кажа хич не е зле Wink

# 41
Благодаря на всички за отговорите. Искам да поясня малко: Ние живеем от почти 4 години заедно. Говорили сме за брак деца и т.н. Знам, че и той като мен иска това да стане и ще стане. Той е такъв обаче, че иска всичко да е, как да кажа: последователно, организирано, с времето си. Скоро приключихме с ремонта на апартамента, което беше едното, което чакахме. Сега иска по добра работа да започне, да изплатим заема за ремонта (3г.) и тогава според него вече е времето. А на мен не ми се чака. Искам да има малко екшън както се казва.
Може да стане както някой казват: отново с разговор да го убедя, че няма нужда да чакаме толкова, и сега става и да решим: на тая дата се женим. Но така пък съвсем се изгубва момента и тръпката от предложението. Не държа на самия факт, той да ми предложи, а просто искам да се изпита емоцията, изненадата. И смятам, че когато аз му предложа по начин да кажем, който съм си представяла, че предлагат на мен: също ще е много емоционално и хубаво. Ще се зарадвам на изненаданото му лице   #Crazy Ще остане един незабравим момент, за който да разказваме на внуците(дай боже), а не просто:
"Как решихте да се ожените?"
"Ами поговорихме си"
Така че: Ще го направя това е вече сигурно! Благодарение и на вас, че ми вдъхнахте кураж и увереност.   bouquet Heart Eyes    bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, извинявай, ама щом след 4 г. съвместен живот и провеждани нееднократно разговори за бъдещето, още чакаш изненада... Mr. Green Каква изненада бе? Тя работата решена вече Laughing Хващай го за ушите и в гражданското, няма какво да му мислиш Grinning

# 43
  • Мнения: X
Що да е тъпо?
При нас, честно казано никой на  никой не предложи. На Нова година предложих към края на годината да се оженим, той каза - разбира се. Да ама се оказа, че съм бременна, та се оженихме през април, а септември, когато бяхме решили да се женим се роди дъщеря ни. Но не е имало предложения с пръстени, падане на колене и т.н...............за мен тия неща се случват по филмите, но и никога не ми е липсвало такова предложение  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 2 723
Но не е имало предложения с пръстени, падане на колене и т.н...............за мен тия неща се случват по филмите, но и никога не ми е липсвало такова предложение  Rolling Eyes

Аз съм имала 2 предложения за брак като тези по филмите и въпреки че не съм най-романтичната личност на света искам да ви кажа, че това са наистина прекрасни моменти.
Няма как да ти липсва, след като не знаеш какво е изживяването.


В случая обаче е съвсем друг въпроса, тя работата е ясна и който и да предложи, не мисля, че ще има изненадани.
след 4 г. съвместен живот и провеждани нееднократно разговори за бъдещето, още чакаш изненада... Mr. Green Каква изненада бе? Тя работата решена вече Laughing Хващай го за ушите и в гражданското, няма какво да му мислиш Grinning

Може да го изненадаш ако идеш и запишеш час за подписване и го замъкнеш на разходка по Витошка някоя събота и да го нахакаш в гражданското. Тогава ще го изненадаш... мдам hahaha

Общи условия

Активация на акаунт