Странен цикъл

  • 14 641
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 64
Здравейте момичета!
Реших се и аз да споделя за себе си, след дълго ровене в постовете за сходства в симптомите...
Работата е там,че последният път,когато правихме секс беше в последните дни на цикъла ми...само дето той продължава максимално дълго- от 7-10 дни...така че това да е било към 5-6 ден някъде.
След това ми свърши...и се почнаха симптомите. Периодично гадене, често уриниране, леко замайване..а напоследък почти постоянно ми се спи и съм сънлива и изтощена-дори след ставане от сън. Зная,че е невъзможно да е станало нещо...но всички тези симптоми, а и постоянното натякване на приятеля ми вече ме психираха дотолкова,че съм склонна да повярвам в най-неочакваното... Embarassed
Сега чакам да мине поне седмица,за да отида на гинеколог,защото ми казаха,че трябва да минат поне една-две седмици,за да се установи със сигурност....Чувствам се странно и ужасно объркана.
Възможно ли е да съм бременна.... newsm12

# 46
  • Мнения: 3 453
Bayleis ,
кое продължава 7-10 дни? Менструалното кървене или това е дължината на цикъла ти? newsm78
Колко дни продължава цикъла ти - за първи ден брой началото на менструално кървене, а за последен - първия ден на следващо менструално кървене. Например - дошло ти е на 1.10 и после на 28.10 - при този случай, дължината на цикъла ти е 28 дни.

Закъснение имаш ли? Направи ли тест за бременност? Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 64
Вчера си правих тест...отрицателен е. Цикълът не ми е закъснявал,защото още има време до датата,на която се предполага,че трябва да ми дойде. Работата е там,че е нередовен- в смисъл,че  веднъж идва на 24 дни..след това на 18...а като прибавим и продължителността...разбирате от къде идва объркването.
А що се отнася до вероятността да бях бременна...ако трябва да бъда честна,нито сме готови за това финансово,емоционално,материално....но на мен все пак ми се искаше...щеше да е като някакъв знак...че има нещо,заради което си заслужава да се постараеш всичко да бъде наред...
Може би още не ми е писано... Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 3 453
Bayleis ,
прочети пак предния ми пост. Ако наистина  си имала цикли с продължителност 18 дни, трябва да потърсиш специализирана помощ, дори да не планирате дете в момента. Цикълът ти трябва да се нормализира рано или късно. Трябва да се потърсят причините за този дисбаланс.
Ако решиш проблема сега, няма да губите време и нерви, когато решите да имате дете!
Успех! Peace

# 49
Здравейте,
четох няколко дни форума и сигурно моят случай не бременност, но все пак искам ваше мнение по моя случай

Последна нормална менструация имах на 17 септември,
цикъла ми обикновено беше 30-35 дни, обаче последни 3 месеци точно 28 дни
този път 16,17 октомври имах всички признаци ПМС и бялото ми течение стана кафяво както винаги 1-2 дена преди менструация,
но самата менструация така и не се почнала... а обикновено е доста силна и се продължава 7 дена.
на 22 октомври вечер си направих тест - отрицателен, на 23 сутрин още един - пак отрицателен. Вчера вечерта ми се гадеше и малко ми болеше корем.
Някъде преди 5-6 месеца бях на преглед на гинеколог и точно тогава се е оказало че съм в овулация а бях 25 ден от цикъла.
възможно ли е че заради късната овулация тестове дали грешно отрицателен резултат? По принцип има няколко обяснения за отсъствие на цикъла освен бременност, но понеже съм чужденка и нямам българско гражданство още и по тази причина имам проблем да се запиша на лекар и реално ще съм на преглед чак на 5 ноември. Извинете ме за евентуални грешки в съобщението Simple Smile

# 50
  • Мнения: 481
Здравейте,
четох няколко дни форума и сигурно моят случай не бременност, но все пак искам ваше мнение по моя случай

Последна нормална менструация имах на 17 септември,
цикъла ми обикновено беше 30-35 дни, обаче последни 3 месеци точно 28 дни
този път 16,17 октомври имах всички признаци ПМС и бялото ми течение стана кафяво както винаги 1-2 дена преди менструация,
но самата менструация така и не се почнала... а обикновено е доста силна и се продължава 7 дена.
на 22 октомври вечер си направих тест - отрицателен, на 23 сутрин още един - пак отрицателен. Вчера вечерта ми се гадеше и малко ми болеше корем.
Някъде преди 5-6 месеца бях на преглед на гинеколог и точно тогава се е оказало че съм в овулация а бях 25 ден от цикъла.
възможно ли е че заради късната овулация тестове дали грешно отрицателен резултат? По принцип има няколко обяснения за отсъствие на цикъла освен бременност, но понеже съм чужденка и нямам българско гражданство още и по тази причина имам проблем да се запиша на лекар и реално ще съм на преглед чак на 5 ноември. Извинете ме за евентуални грешки в съобщението Simple Smile

след като си имала отрицателен резултат на тестовете за бременност:
 - може наистина да ти е била по-късно овулацията този месец, и още да не е време за тест, както ти предполагаш
 - може да си имала цикъл без овулация този месец, и затова течението ти да е оскъдно и кафяво (на мен ми се е случвало)
 - може да си забременяла, и това зацапване да е така нареченото инплантиране, ако си имала по-късна овулация или просто теста да не е отчел бременност, заради ниско ЧХГ при теб
 - сигурно има и други причини, за които не се сещам
За да си сигурна дали си бременна, можеш да си направиш и кръвен тест в някоя лаборатория. От мен толкова, ако някой друг може друго да каже, да помогне.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Таи,едва ли някой може да го обясни по-добре Hug
На Катюша успех!

# 52
благодаря момичета,
утре или събота ще си направя кървен тест.
По принцип планирали сме бременност след 6-7 месеца, но много ми се иска  сега да е станало newsm17

# 53
zdraveite.az sa6to imam stranen cikal tozi mesec koito prodaljava ve4e 13 den.normalnoto te4enie mi e 6-7 dena.seha oba4e prodaljavam da kurvya  .kapka-2 kafenikavo a onzi den sled sex se usili malko i be6e bledorozovo.na kakvo moje da se dalji tova

# 54
  • Мнения: 48
Здравейте момичета! нещо много странно ми се случи......доиде ми М нормално ,  отидох ж аптеката да си купя тестове за овулация и вътре има и 1 бр за бременност , казах чакай за всеки случай да си го направя и ..............първата чертичка се появи почти веднага но след малко се появи и една почти назабележима 2 ра черта мн мн мн розова (бледнееща но черта).незнам .посъветвайте ме какво да правя . още един тест ли? незнам!

# 55
  • Мнения: 3 092
atahualpa а консултира и се с лекар за това .... и ако да какво каза той  Thinking

# 56
  • Мнения: 4 070
Mari_M ,, аз с тия симптоми един месец имах киста (не ми се иска да те разочаровам), но пък със същите симптоми (много леко зацапване) на следващия месец, след кистата, вече се оказа, че съм бременна.

# 57
ohhhhh za parvi pat pi6a i iskam da se izvinq oba4e komputrite mi nqmat kirilica a sam na rabota i nemoga da instaliram ni6to.emi az giveq v usa ot okolo godina i ot 3 4 meseca se opitvame da si imame bebe ama vse ni6to ne stava.po princip menstruaciqta mi e mn neredovna posledniq pat ne mi be6e idvalo okolo 4 meseca posle mi doide za okolo 3 dni ama be6e samo kato zacapvane sqka6 ti svar6va.sega pak ne mi idva ama use6tam ne6to mn stranno ,korema mi e sqka6 mn podat  i tvard varti mi se svqt ,ama neznam kakvo da mislq.6te poiz4akam nqkolko dni o6te i 6te si napravq test.dano da vidq dvete 4erti4ki newsm44
 newsm78

# 58
  • Мнения: 47
Здравей Stefi USA стискам ти палци за теста защото знам как се чувстваш в момента.И аз в момента съм в същото полужение(както и повечето момичета в този сайт) и реших да ти вдъхна малко кураж Hug Пожелавам ти от сърце  EFP 

# 59
az imah takova kafenikavo te4enie sa6to za okolo 4 dena i posle sprq.ama az imah problem s menstruaciqta ne mi be6e idvalo okolo 5 meseca.tova mi se slu4i sled kato sprqh protivoza4ata4nite

Общи условия

Активация на акаунт