Последните лъчи отлитат, Юлчетата постоянно гукат!

  • 9 624
  • 262
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 616
Ох ще полудея вече от половин час Сашо се дере с цяло гърло неизвестно за какво. Close
Честита  ви месечинка Таня .

# 211
  • София
  • Мнения: 3 414
Е недейте така,всеки си е различен,на 5мес на 10мес все едно,ако ви проходят на 9 мес децата пак ли ще казвате че ви е рано Wink

# 212
  • Мнения: 238
Благодаря за поздравите и пожеланията, да ви се връща тъпкано  Heart Eyes
Вики в хладилника ги държа ваксините, в нашия е 5 градуса.
 За зъбки мисля че ни е рано още, макар че то е индивидуално. И Ади се плюнчи и си яде ръцете, но мисля че при никненето на зъбки слюнкоотденянето е много обилно, направо си тече от устата.

# 213
  • Мнения: 521
Здравейте и от нас  с бебе Бояна.Нямам възможност да ви изчета.Вие пишете със скороста на светлината.
Ние растем, гукаме и говорим, често ми навиква и ми се кара за нещо.Иначе сме добре. Почнахме и ние да се лигавим и си бърка с целия юмрук в устата. Но след като въведох биберон -залъгалка доста кротнахме

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 523
за зъбите - казват, че може да почнат между 4 и 6 месец, но може и към годинка Simple Smile
никога не е рано

# 215
  • Мнения: 4 300
Уф, сдобих се и аз с Пентаксим. Голямо тичане, голямо нещо, взех последния от една квартална аптека. Днес педиатърката ми ме хвърли в джаза- казвам й че съм забелязала че Никсъна си затваря едното око повече от другото и я питам дали е проблем, а тя ми вика "щом аз не съм забелязала значи не е проблем". и аз пак така Shocked.
А за зъбите , пък и за всичко де, е ясно че е индивидуално, мен по скоро ме сащиса това, че са задни зъби, а не предни. Нали обикновенно предните 4 порастват първо newsm78
Аз забравих да кажа че и нашия змей се плюнчи много усилено, лапа си ръцете ( аз уж го дебна и му ги вадя от устата, ама...), а отскоро се научи да дърпа одеалото и да се завива презглава Laughing

# 216
  • Мнения: 640
Аз пък вече се отказах да му ги махам. Само дебна да не му ги пипат лелките навън, че им е като магнит  ooooh! И как все по ръцете го пипат...  #2gunfire И да правиш забележки и да пищиш, все едно те няма... Писна ми от смотли, дето се врат навсякъде  #2gunfire

Ей, сетих се - да си дам предложение за тема, че тая е към края:
Времето бързо отминава, а Юлчето все по-игриво става

# 217
  • София
  • Мнения: 3 524
Рени и Коки все по ръцете много е досадно #2gunfire А темата е супер, аз съм за. Иначе и той се плюнчи и ръката е в устата но гледамда го преварвам с бибата и така.
Хриси честита ваксина  Laughing

# 218
  • Мнения: 1 866
Ренка, супер темичка  Hug какъв човек трябва си да пипаш бебе камо ли по ръцете  Shocked
ние бяхме на ДК - 5800 гр и 59 см. Обиколката на главата и на гърдичките е еднаква 36.5 см. Не му сложиха пентаксима, защото не е минал един месец от предишната ваксина, та отложихме за другата седмица.
Танче, честита ви месечинка   bouquet

# 219
  • София
  • Мнения: 1 183
Е,да се похваля,че и моят одеве се обърна за пръв път от корем по гръб  Grinning
Мале,да избият първо кътниците верно си е странно...То аз много да не говоря,че и ние сме от странните случаи,но поне бебо се роди с предните долни два зъба(които първи си излизат).То в нашето семейство май са си обичайни разни аномалии,че аз пък съм проходила в края на 9 месеца(за ужас на всички  Mr. Green)
Рокси,преписвам дословно какво са дали на мъжо на бележка от НОИ,че трябва да се носи:1.Заповед за отпуск 2.Декл.удостоверение за раждане на дете м.о. копия(печат вярно с оригинала).Носят се в 131 стая(е,това е за тия,дето сами се оправят,а не работодателя).А тия съкращения как да ги тълкувам и аз не знам,а също и дали трябва Приложение №2  newsm78

# 220
  • sf
  • Мнения: 10 225
отчет от консултацията- 6340г/ + 800/  , 59см/ +2/.
да почвам сокчета и плодови пюрета, ама като му мине хремата, че точи малко сополи. ама аз още се колебая, ще видя. ама май ще дам, щото въпреки че му дигнах дажбата мляко на 150, едва изтрайва до 3тия час.
а за зъбите и въобще - всяко дете си е различно и всяко правило си има изключения.

# 221
  • Мнения: 1 098
И ние днес бяхме на консултация- вече сме 5700,60см. Аз като незнам кога ми изтича болничния, счетоводителя дали го следи това newsm12

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 559
Хайде и ние да се разпишем преди да сте стигнали 15 стр. Добре сме и скитаме, бяхме в парка от 4.30 до 7.30, ядохме, спахме, добре че са разходките. Преди това на ДК ни мериха - 6400 и 65см. За два месеца е качил 1400гр. не е много, но пък сме елегантни   Mr. Green
Angela    Макс го гледа ортопед с УЗ още в болницата на 3 ден и всичко ни е ок. Но в гънките има разминаване и при него. Аз обаче съм си спокойна, защото е метод от преди 100 години, не е показателно. Просто преди са гледали да се хванат за нещо, за да не изпращат масово бебета на рентген, което не е особено здравословно, както знаеш. Това не означава, че не трябва да го види лекар ако още не сте ходили при ортопед, но не е и причина да се тревожиш.

Боряна страхотни дрешки си има твоя малък мъж, аз съм голям фен на снупи   Peace

# 223
  • sf
  • Мнения: 10 225
уф, много гадно тва - бебе с хрема. пфууууууууу- нишо не помага, пръскам Стеримар, ама си има сополи и хърка. едва заспа милия, ама се глася за тежка нощ.
айде лека

# 224
  • Мнения: 268
Здравейте и от мен,скоро не съм се включвала,но ето ме пак на линия.
И ние сме хремави от 2 дни и днес водих Пепо при педиатъра,4е само физиологи4ния разтвор не помага,а той се дави и кашля от секретите.Изписа ми витамин С на ампули по 1 на ден да пие и да му капвам по 1 кап4ица в нослето,освен това и капки ВИБРОЦИЛ- 3 пъти на ден и да продължавам с физиологи4ния разтвор и помпи4ката да му про4иствам нослето. Дано се оправи по бързо милото ми,днес забелязах подобрение.
Свеки като видя 4е има хрема и веднага се включи с мнение 4е детето е настинало,понеже спи без шапка  Shocked ,вашите бебоци с шапка ли спят?
Ина4е по цял ден сме по разходки да използваме докато е хубаво времето.  Simple Smile
Айде Лека и спокойна нощ от мен и най кротки спящи бебоци  Peace .

Общи условия

Активация на акаунт