Последните лъчи отлитат, Юлчетата постоянно гукат!

  • 9 625
  • 262
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 28
Здравийте,с тези двама мой малки мъже изобщо немога да се добера да пиша.Сега баткото заспа и докато стане време за банята успях да почета малко.Качих снимки на Янислав но чак тогава видях  че дата но фотото не ни е била вярна.
Той напоследък е доста кисел и немога да му угодя по никакъв начин,направо ще лудна.Прекъсвам че положението излиза изван контрол. Sad

Ето ме отново,вече всички мъже спят(малки).
Искам да помоля ако някой може да ми каже къде мога да прочета инфо за АКБМ ще съм безкрайно благодарна.
За стоенето по корем и Яни не е много голям фен но при него може би се дължи на това че той основно спи по корем.Много ви завиждам за срещити който си правите но незнам кога и аз ще успея да се класирам за някоя.

# 226
  • Мнения: 493
Ходихме на ортопед и всичко е наред.Благодаря на Господ и на всички вас за подкрепата.не съм яла втори ден,сега седнах и си хапнах спокойно.Пратиха ни и на ехограф и там всичко беше наред.Още веднъж ви благодаря! Hug
Преди малко я изкъпах и като взех да я храня голямо тръшкане падна.Не иска и не иска.Бута ме реве,ужас.Дадох и вода изпи 40 мл и заспа.Ще чакам включване.Сигурно и на нея и е дошло много милата.
Днес открих,че бибероните на чико стават на авентските шишета.Не съм открила топлата вода,но много се зарадвах,защото мислех да купувам още няколко шишета на чико,а тези на авент така си седят.
На мен докторката ми каза да започна със соковете и пюретата при навършени 4 месеца.Явно жената е за късното захранване.Личната пък казва да ги почвам вече,но мисля да послушам частната докторка.
Има ли някой на Аптамил?Питам защото сега ще го давам за първи път и се чудя с какъв номер биберон да го давам.Досега бяхме с Аптамил АR и той е по-гъст и го давам с чико с 2 капки.Нормалнния аптамил обаче е рядък и незнам дали няма да се дави с голямата дупка.
Отивам да лягам,че съм труп от емоции.
Лека на всички!

# 227
  • Мнения: 28
Забравих да попитам мамите с бебовци на АМ и долу горе на 2месеца и половина на колко хранения са и по колко грама.
Благодаря предварително  bouquet

# 228
  • Мнения: 1 098
Привет! Мъжът ми ме събуди преди малко, че  му е лошо. Ял Кентъки на обяд и явно се е натровил, беше бял като платно. Обадих се на 150, но те казаха да отидем в спешното в районната п-ка и там, ако не ни помогнат, те ще дойдат. Докато се усетя и той хукна, притеснявам се, защото видимо не е добре, чак ръцете му изтръпваха, а аз немога да тръгна с него заради бебо. Той от известно време се старае да яде здравословно и сигурно повечкото количество КФС направо го е разбило. Ох, оплаках се, дано се оправи Praynig

# 229
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здравейте мами   bouquet
Извинявам се че ви се намесвам в темата, но видях че говорите за Ла Редут. Значи имало и английски. Може ли някой да ми изпрати сайта на английския, моля, защото френския, едно че не го разбирам и второ, не обслужва Норвегия  Confused

Благодаря ви предварително   bouquet

# 230
  • София
  • Мнения: 568
бобченка, по-назад го има линка.Елпет го е пуснала ма ме мълзи да се връщам.  Embarassed
Борианка, дано мъжа ти бързо се оправи. Пиши какво става.
Рокси, дай един мей на който да ти метна готовите бланки. Аз онзи ден с това се занимавах, но не мога да ги цитирам по памет, на компа са ми. Освен това трябва да занесеш копие на акта за раждане и ОРИГИНАЛА  Shocked за справка. На копието пишеш, че е вярно с оригинала (не разбирам от какъв зор като им прилагаш и оригинала да си го сравняват  #2gunfire). Писна ми, откак е излязъл акта за раждане на Ирина и един ден не се е задържал у нас. Все е някъде по институциите. Рокси, и друго, че както обикновено забварям и се сещам след пет дена. Софи не си отворяше едното око изобщо (жалко, че снимките ми са хартиени) и се налагаше аз да я "подсещам" като подръпвах долния клепач. После започна да го отваря повечко и се оправи, може би за месец.
Анжелка, супер новина  Hug
Танче, честита месечинка   bouquet
Бубонче, каква шапка я гони твоята свеки  ooooh! Не сме спали с шапка, а Софи е зимно бебе и тогава живеехме в стара кооперация с тавани 3 м. и се отоплявахме на ток.
Емче, за по-бързо зарастване на костите много помага черен оман (от опит го казвам). Билка е, ама не знам как действа на кърмата.  newsm78

# 231
  • Мнения: 1 098
Добро утро! Мъжът ми е по- добре, спи в другата стая- изтощен. Днес ще си остане вкъщи, милият.  Sad
Анжела, много се радвам, чевсичко е наред при вас. Това доказва, че трябва по- малко да се притесняваме, докато не отидем на лекар, но ние сме майки и май това е невъзможно.
Относно обличането на децата, аз гледам да не го навличам, защото ме е страх да не го изнежа. Шапка слагам навън само, когато е по-хладно. Единствено ме е страх като му измия косичката, че му е доста дълга и гледам бързо да я изсуша.

# 232
  • Мнения: 616
Добро утро на всички големи и мънички.
Радвам Анжелка че при вас всичко е наред и ние скоро трябва да ходим на ортопед ама сме чак на 16 на консултация и тогава ще ни дадат направление.
За обличането аз обличам с минимум дрешки то и без друго Сашо се сърди ако го облека повече а за шапки абсурд да му сложа .Чак сега като е по студено сутрин като отиваме да водим батко му на училище слагаме гугличката.
Боряна радвам се че всичко е поотминало и бързо да се възстанови мъжът ти.

# 233
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
Бебето се обърна!!!  Grinning

Бях го оставила по корем да си зяпа лампата - много шарена и му харесва - обаче му омръзна да седи така, драпаше с крачички, буташе с лъчета, а аз не мислех, че ще успее и таман се чудех дали да не му помогна или да си го взема и... то взе, че се озова по гръб!  Heart Eyes

Кати и моята го направи тоя номер. Вторник вечерта я изкапах и мажа с мляко и я обърнах по корем и посягам да си сипя от млякото и тя опаааа по гръб. Ама как ме стресна тва дете. Беше много близо до ръба на леглото. Как не си пукна главата незнам или пък да тупне на земята. Сега я слагам по навътре че не ми стиска вече. Тея мушмуроци са опасни.   Joy

# 234
  • Мнения: 238
Добро утро!
 ЧРД на Туитибейби   bouquet Да си много обичана и щастлива.
Вики Честити 3 месеца на Коки   bouquet По бързо да оздравява и все по-послушен да става     Hug
 Много са ви пораснали бебоците  Heart Eyes Деси много е висок малкия  Hug
Борянче дано се оправи бързо мъжа ти Hug
Анжела радвам се че всичко е наред с бебуна  Hug
 Аз след баня слагам тънка памучна шапка, но без да я връзвам и Ади като си върти главата тя и се смъква. Моята мишка миналата седмица ми се обърна от корем по гръб, а вчера за малко да не си удари главата в ръба, но добре че я хванах. Тесен и е вече повивалника.

# 235
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
Забравих да попитам мамите с бебовци на АМ и долу горе на 2месеца и половина на колко хранения са и по колко грама.
Благодаря предварително  bouquet

В началото на 2 месеца педито ми каза 6 яденета по 120мл (4 лъжици). Обаче моята бебка спи до много късно и няма как да вместя 6 яденета и имаме само 5. Само че нещо не й достига и още на 2 часа почва да мрънкоти. Вчера се обадих на педито да я питам и каза щом само 5 яденета да давам по 150мл (5 лъжици). Аз съм на Милумил. Деси е на 2 и половина месеца.

Честито на празнуващите! Да са много здрави, щастливи и обичани!   bouquet

Деси от 1 седмица не спира да си лапа пръста на лявата ръка. Така го смуче че чак почервенява. Слагам бибата ама като я изтърве и хоп - пръста пак вътре. По цял я дебна и го вадя тоя пръст.  Crazy

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 09:10 от NaMeLeSz

# 236
  • sf
  • Мнения: 10 225
уф, много гадна тая хрема- горкото само пръхти, половината нощ спа в мене.
а като се сетя, че сега започва вирусния сезон  doh кака му ги изкарва за ден-два , ама той милия.....
Цитат
Вики Честити 3 месеца на Коки 
Мерси, мерси, ама не Коки, а КИКО  smile3503

# 237
  • Мнения: 384
Да,много е мъчително,най-вече че няма и как да ги третираш мъниците,като големите.Бубон,изненадана съм,че са ти изписали виброцил-знам че за него бебо трябва да е на 3 месеца и да се разтваря във физиологичен разтвор,макар че може би трябва да се гледат и кл. на бебо,незнам.
Вико,честито на Кико! Laughingима рима  WinkДано се оправи бързо и той и всички мъници!
Аз пък голям зор виждам с този първи мой мъдрец-много боли,ама вече се е показал на половина,сега разбирам какво им е на мъниците.
С болничните се бях видяла в приключение,добре е да се консултирате със счети или педито,а личния ако не е и педиатъра ви-последен разбира за какво иде реч.Заради отделния болнични за дните които съм преносила ми се забавиха нещата и кой знае кога ще получа някакви пари.А откак каката е на ясла през деня и изляза само с бебока,единственото ми забавление е да пазарувам-и това ще ми премине,ама сега съм на тая вълна.Омръзна ми все да чакам от някъде и да давам отчети,но кой знае кога ще почна работа и колко ще изкарвам за да се видя с някакви лично мои средства. Money
Другото ми занимание е да чистя изоставени обекти по къщата и така-егати социалния живот.  Rolling Eyes
Фил,и моята майка не иска да й викат бабо-та е маминка.Но и аз имах маминка и баба.

# 238
  • София
  • Мнения: 153
Добро утро!

Честито на всички празнуващи  bouquet

Бързи оздравяване на болните бебчовци  Hug

Ние шапка не търпим на вън, а вътре не ми се мисли какъв писък ще нададе. Когато беше на една седмица и бях сложила, а Ема е шавлива от дребна си я захлупи на лицето - много се уплаших и никога няма да сложа шапка на спящо бебе.

И ние се обръщаме от корем на гръб.

Аз пък въобще не ги питам бабите, как искат да им викат, според мен да си баба е за гордост, особено на толкова сладки бебчета като нашите. На всички останали ще я науча да говори на име, с изключение на сестра ми и на мъж ми брат му, които са леля и чичо. Това е мое разбиране, всеки си решава за детето  Peace

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 09:56 от munka77

# 239
  • Мнения: 4 300
Яна, на мен ми растяха 2 мъдреца едновременно. От една и съща страна. Така ми бяха подути венците че не можех да си затварям ченето и съответно да ям. Мъкааааа....една седмица само на супа, накрая вече гледах лошо....Помъдряването е трудно Laughing Laughing

Шапка досега не съм слагала ни навън, ни вътре.

Общи условия

Активация на акаунт