има ли мами завършили геология

  • 5 697
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Ей сега ще намерим изход. Ставате инструктори по разни тийм билдинги в природата. А в БГ чукари колкото искаш.
Да не вземете да се обидете сега?

# 16
  • Мнения: X
Въпреки че не съм мама се включвам. В момента в строителството  геолози са много малко. До колкото знам инж. геология има само в Минно геоложкия. Студент завършил СУ геология може спокойно да изкара магистратура в този макар и в кавички "университет", но ако я изкара има право да се впише в камарата на инжинерите и проектантите по част "Геология". Геоложките доклади са незменна част към всеки инвестиционен проект, а тези специалисти са кът. Верно че схемата СУ после МГУ е сложна, но повярвай после си струва ....

# 17
  • Мнения: 5 698
Въпреки че не съм мама се включвам. В момента в строителството  геолози са много малко. До колкото знам инж. геология има само в Минно геоложкия. Студент завършил СУ геология може спокойно да изкара магистратура в този макар и в кавички "университет", но ако я изкара има право да се впише в камарата на инжинерите и проектантите по част "Геология". Геоложките доклади са незменна част към всеки инвестиционен проект, а тези специалисти са кът. Верно че схемата СУ после МГУ е сложна, но повярвай после си струва ....
А защо трябва да изкара Минно геоложкия,от СУ тя излиза геолог и мисля,че може да изработва геоложки доклади на инвестиционните проекти?Не съм ли права?

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Малее, това ми звучи много сложно. Всичките тези камъни... Как се научавате да ги разпознавате?

Хехе, научават се  Wink Майка ми баща ми са геолози, покрай тях знаеш ли колко съм научила. Камънаци у нас винаги е имало много  Crazy И двамата ми родители работят по специалността си. Къде... не казвам  Wink

# 19
  • Мнения: 1 288
честно казано съмнявам се да си намери работа по специалността. но пък поне следването й ще е интересно  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
честно казано съмнявам се да си намери работа по специалността. но пък поне следването й ще е интересно  Peace

Ооо, защо да не намери? Особено ако пък след това се обърне към гемологията например или както някой по-горе каза, търсят геолози за разни инвестиционни проекти. При нас пък има геодезист и маркшайдер. Работа има, стига човек след следането да хване правилната посока.  Wink

# 21
  • Мнения: 1 288
просто защото бройката геолози, която излиза всяка година от университета, далеч надхвърля свободните работни места за геолози. пожелавам й да има късмет да се реализира.  Peace

# 22
  • Мнения: 6 039
аз пък като архитект мисля, че поне в нашия град има недостик на тази професия. Има 2-ма геолози, с които работя. Не са никак млади и са жени.

# 23
  • Мнения: 1 393
Първият ми съпруг завърши геология в СУ.
Последва магистратура в САЩ, после докторат, сега е на едно от топ местата в Америка, където може да се прави наука в тази област.
Развива се повече от прекрасно, непрекъснато пътува.

За реализация в България не знам нищо и не мога да кажа.

# 24
Искате да кажете ,че в България е невъжможно да се работи като геолог? Може да се намери,но само научна работа,която е доста ограничена.Дано има късмет да остане в България ,а не да ходи по чужбина!

# 25
  • Мнения: 1 427
Искате да кажете ,че в България е невъжможно да се работи като геолог? Може да се намери,но само научна работа,която е доста ограничена.Дано има късмет да остане в България ,а не да ходи по чужбина!
Да, а знаем научната работа колко добре платена е. Confused

# 26
Така излиза,че СУ готвят безполезни кадри !

# 27
  • Мнения: 2 700
Така излиза,че СУ готвят безполезни кадри !

Сами по себе си не са безполезни, но в БГ за наука пари не се дават все още. Cry
Геологията има приложение в изключително много области, понякога неподозирани от обикновения човек. Знаете ли, например, че в свиневъдството се използват зеолити за угояване на животните; варовикът се използва за направа на лекарства и т.н., и т.н. Да не говорим за битово й приложение - проучване на свлачища, хидрогеоложки предвиждания на земетересения и т.н.
А днес в БГ се търси бърза печалба от търговия. Това е.

# 28
  • Мнения: X

А защо трябва да изкара Минно геоложкия,от СУ тя излиза геолог и мисля,че може да изработва геоложки доклади на инвестиционните проекти?Не съм ли права?
[/quote]
Значи в СУ е приложна геология т.е. не е обвързана със строителството. В МГУ - то има инженерна геология или да го обясня по лесния начин - наредбата изисква геолога да има инж. отпред, а софийския ти дава геолога без инж. Даже конкретно за варна една от геоложките е завършила именно СУ със специалност геология. Цял живот това е правила и когато правят камарата на инженерите я оставят без правоспособност. Следват дела и т.н. и сега жената си прави геоложки доклади.

# 29
  • Мнения: 292
Познавам един геолог , завършил в СУ, който работи в адвокатска кантора по патентно право.
Прави ескпертни оценки на предложения за патенти с геоложка насоченост.

Дано правилно съм разбрала и написала Laughing

Общи условия

Активация на акаунт