Хайде да се събереме в бебешка близнашка тема!

  • 23 175
  • 261
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 069
 newsm78 newsm78 newsm78 Браво на тях тогава....  Hug Hug Hug

# 211
  • Мнения: 7 803
и друг път съм казвала, че кърма имах за цялото отделение, но те не засукаха  Sad

# 212
  • София
  • Мнения: 12 296
  Джъмп аз си спомням при теб какъв беше проблема и с изцеждане съм напълно съгласна че е почти невъзможно да се поддържа лактация за едно бебе, та какво остава за две. Но сега ми е интересно в коя седмица се родиха твоите и от кога се опитахте да ги слагате на гърда? Консултантите казаха ли защо според тях не искат да захванат гърдата? Аз имах лек проблем с Ники, но още в болницата се реши, тоест първия и втория ден вкойто бях с тях не искаше да засуче, но постепенно схвана идеята.
  Извинявам се за отклонението, но ме интересуват подобни неща  Simple Smile

# 213
  • Мнения: 1 069
Честита месечинка на Джордана и Мария-Луиза!!!



ДА СА ЖИВИЧКИ И ЗДРАВИЧКИ И МНОГО ДА РАДВАТ МАМА И ТАТИ

# 214
  • София
  • Мнения: 12 296
  Честита месечинка и от нас  Simple Smile Три месеца са си сериозна възраст  Grinning

# 215
  • Мнения: 7 640
Абсолютно съм съгласна с вас момичета. Даже съм 100% сигурна че кърмачетата (т.е. тези които се кърмят) не им трябват залъгалки. Или по-точно не ги искат.

Но определено имах предвид за смучене на пръстче - по-точно ако има такъв навик - по-добре да се бута биба та ако ще и насила стига да се откаже от пръста


моите не са кърмени  Peace и пак не поискаха залъгалки  Wink

същото като на Дъмпи Peace

# 216
  • Мнения: 3 638
Ах, Нелка как ме изпревари  Flutter Но ето я и виртуалната почерпка за двете "балеринки"

Джордана и Мариза днес стават на 3 месеца!!!

# 217
  • София
  • Мнения: 3 414
Честита месечинка,Джордана и Мариза

# 218
  • София
  • Мнения: 12 296
  Гоца, много са сладки малките на снимчицата  Simple Smile Честита ви месечинка и на вас на патерици, вчера сте станали на пет месеца. Колко бързо минава времето....

# 219
  • Мнения: 1 165
Днес и ние ставаме на цял ЕДИН МЕСЕЦ!  Laughing
Толкова бързо мина времето!

Ето и от нас почерпка:




Моите мишлета обаче са малко болнички. Мишко е с хрема, зачервено гърло и се прокашля. Хриси има само сополки. Давам им хомеожен 9 и коризалия по предписание на док, капвам натриев хлорид и давам чай от лайка и мащерка. Вие какво правихте в такива случаи? Много ми е мъчно.

От кой месец започнахте да давате сокчета и какви? Домашно приготвени или купени. Те заместват ли храненето с АМ?  newsm78
Поздрави от нас. Ей, всички близначета са ни страхотни. Честити три месеца на девойките прекрасни на Фата Моргана! Много целувки от моите младежи  !  Wink
Честити 5 месеца и на Ники и Ради на мама Гоци!

Grinning
Ирка
, аз живея в Младост 3, на минута пеша до 25-а поликлиника. Нашата педиатърка е д-р Симеонова, и аз съм доволна от нея.  Grinning Тя работи с часове и не се налага да чакам с навалицата. С удоволствие ще се разхождаме заедно. Чакам те с нетърпение.
И без това сега съм атракция, представям си като тръгнем заедно с двойните колички  Laughing.
Хелче, количката е Макларън Туин техно, купихме я от Мадъркеър на Леге-740лв. Лека и маневрена е. Засега след три разходки съм доволна Wink Laughing!
Хубава вечер на всички! И благодаря за съветите ви!

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 17:40 от kassi /patrissia/

# 220
  • София
  • Мнения: 1 849
Каси, добре завърнала се  Hug Много се радвам, че се появи най-накрая. Наистина изглеждаш страхотно, а и малките са супер сладки, пу-пу.
За сокчетата можеш да пуснеш търсачката, ако не се лъжа и в библиотеката на кърмаческия има информация и да решиш дали да даваш. Аз лично съм решила да ги въведа към годинка. До колкото си спомням купените (качествени) са за предпочитане, защото  са обработени и нивото на киселините е по-ниско. И да знаеш, че не можеш да заместваш хранене със сок, все едно ти да обядваш само сок  Wink

Момичета, аз редовно ви чета, но нещо все не смогвам да пиша. Ние сме добре. Малките първия месец наддадоха с по килограм. Вече се заглеждат и ни следят с поглед, сега чакам да почнат да гукат. На смесено хранене сме, но все още цедя. Успях да ги накарам да засучат, но така ми се разраниха гърдите, че умирах от болка, а и всяко суче по час. След последното двучасово кърмене придружено от нечовешки болки направо се стресирах и само като бебето докоснеше зърното ми инстинктивно се дърпах и се свивах. Почти две седмици не ги бях слагала да сучат, кръв ми течеше по едно време вместо мляко. Сега се поуспокоих и преди няколко дни реших пак да пробвам, за мое щастие не бяха забравили да сучат, реших за да не стане като първия път да увеличавам постепенно времето, обаче те изведнъж започнаха много да повръщат и да се давят и се наложи да започна да давам Аптамил анти-рефлукс. И сега пак съм в задънена улица, защото ако им дам малко повече кърма пак започват да плачат и да връщат, особено Яси и сега давам по 30-40 мл кърма. Утре съм решила да се обадя на педиатърката и да се консултирам, надявам се поне по малко кърма да мога да им давам докато имам.

Е, това е засега, ще гледам да пиша по-често.

ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА БЕБОЦИТЕ НА КАСИ, ФАТА И ГОЦА!

А, да, Нели как успяваш всеки ден да пишеш направо ме убиваш. Ти нали сама ги гледаш или се бъркам?

# 221
  • София
  • Мнения: 12 296
  Танини много се радвам че се разписа  Simple Smile
  От АМ не антирефлуксно повръщат ли? Да не би пък да хапват повечко кърма и затова да повръщат? Иначе ми изглежда малко странно изведнъж да започнат. Как повръщат на фонтан или просто връщат малко храна след кърмене? Оправиха ли ти се гърдите, в момента изпитваш ли болка докато ги кърмиш?
   Иначе сте наддали страхотно и вярвам че скоро ще почнат да гукат и да ви си усмихват  Simple Smile
   Иначе може и да зададеш и въпроса си към др Анета Попиванова - тя заместник председател на Националния Комитет по Кърмене към Министерството на Здравеопазването. Член на Българската педиатрична асоциация, на Националната Асоциация по акушерство и гинекология и на Американската Академия по медицина на кърменето. - Безплатни онлайн консултации с д.р Анета Попиванова

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 23:30 от Aila

# 222
  • София
  • Мнения: 3 414
Мерси за пожеланията!
Aila бързо минава времето,понякого ми е тъжно че порастват после съм радостна-близнашка майка Wink
tanini и аз си мисля като Aila да не преяждат,моя единия повръща не на фонтан но между храненията 7-9 пъти от обикновенно мляко водих ме го при гостр.изписа атирефлуксорно.
Не съм захранила още,обмислям нещата,колкото повече мисля се обърквам,но началото на другия ще почна Simple SmileОще не се обръщат Sad

# 223
  • Мнения: 405
Здравейте сладурки Hug
Гоца,страхотни сладури имаш!Да са живи и здрави!Честит ви 5-ти месец   bouquet!За захранването мисля,че много правилно си решила !Началото на 6-ти  е най-подходящото време....А за обръщането не се притеснявай.Това да деца,а не кучета.Не можем да ги дресираме и вкараме в норми,рамки и правила.Когато му дойде времето ще го направят сами.Надявам се не си въобразяваш,че изостават в развитието или нещо подобно.....
Касси,честита месечинка на патерица Embarassed!Бързо да оздравяват за радост на мама и тете HugСтефко и Ники също покашляха.Дробчетата им бяха чисти,нослетата не течеха,но се чуваше "хъркане".Давах само на Стефи сироп Еуреспал и правех промивки с физ.разтвор и на двамата.Да чукам на дърво вече са добре.Чайчета ме посъветваха да НЕ давам,нямало смисъл.
Фата,сватя честит ви трети месец.  bouquet  bouquet    bouquet

# 224
  • Мнения: 1 069
Танини, радвам се че се завърна  Hug Hug Hug Писах и в другата темичка, много ни липсваш. Много добре сте наддали, браво на юнаците!!! Аз те чакам при многодетните! МНОГОДЕТНИ МАМИ 27

Иначе сама се справям, не бъркаш въобще. Ами разпределям си задачите, един ден гладя, в друг пера и т.н. чистене и готвене почти всеки ден, там няма мърдане. Стана ми по-свободно като Влади тръгна на градина, иначе определено беше трудно и с тримата на куп без помощ. Но издържах някак си един месец, че и варецела изкарахме през това време... Понякога ги куквам при мен в кухнята и докато пиша те ме гедат. Но аз съм с ноутбук и съм с безжичен нет в къщи, та за това мога да пиша по-често. Сутрин с кафето и вечер като си дойде мъжа ми и легнат и тримата малчовци... АЗ бебоците вечер ги слагам 8 в кревата, а Влади 9-9.30 най-късно и така остава малко време...

Аз имам проблем със Станимрънко, не стига че мрънка постоянно, ами и нещо не иска да яде. Докато цока реве, дърпа се, пак цокне пак реве, пак се дърпа и така едвам изяжда 60-70мл. Гледах в устичката нямаме гъбички - но като че ли ни е побелял венеца, май на зъбче отива работата, ама дали от това не иска да яде? За цял ден само едно от яденетата може да изпие всичко... Не знам какво да го правя, педи казва "Еми, така е, понякога ядат друг път не - ще се оправи. А ти се струва че са ревливи щото са двама - ще свикнеш"  #Crazy newsm78 #Crazy

Ох, получих един СМС и ми подскочи сърцето - (мислех че Деси е родила), а то МТЕЛ ми пращат някакви рекламки....  Joy Joy Joy Разтрепериха ми се ръцете докато видя какво пише  Sick

АЙДЕ БЕ ДЕСИ, писна ми да чакам!!!! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт