как отказахте едното нощно хранене

  • 4 217
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 73
И аз имам същият проблем.На осем хранения сме.За месец е надал 1200 и педито реши,че е дебел и да махна едното хранене.Каза,че трябвало да му почива стомахчето и бъбреците.Вечерта му дадох вода.Изпи я и като ревна....няма спиране.Мъжът ми откачи където съм слушала лекарката.Каза сто пъти да я питам тя като е гладна дали пие само вода??? Laughing Laughing Laughing.Като го нахраних и млъкна.Моят също е на АМ,но изяжда по 90-100мл.И аз имам същият проблем и щях да пускам тема за това.И аз не зная какво да правя. newsm78

# 31
          Да се присъединя и аз към майките, които казват да се остави бебенце само да премахне нощното си хранене. Моето беше на около 2м, когато само взе да пропуска. Аз също го хранех с адаптирано мляко и така бях свикнала на режима му, че ставах преди него, правех млякото и чаках да се събуди... Grinning И дойде момент, в който човека си спи, а мама чака с готовото мляко...
         Валента70, незнам дали примера ще е подходящ за теб, защото моето дете беше на 6-7м, когато педиатърката реши, че детето ми наддава много и да съм го сложила на диета... Е започнах я ентусиазирано, но я оставих на втория ден. Когато проходят впоследствие да видиш как сами един вид се слагат на диета и колко много отслабват. Party
         Не смятам, че 1200 на месец е много и то за толкова малко бебе. Моето дете също първите един-два месеца наддаваше с по толкова, но педиатърката ми не е казвала такова нещо.
        Можеш да потърсиш таблици, в които пише детенце на дадена възраст какъв ръст трябва да има и съответните му килограми.

# 32
  • Мнения: 521
Ние сме със същия проблем малкия наддаде 1550гр. за един месец и педиатърката препоръча да откажем нощното хранене и аз опитах с вода първо не стана, след това с намаляне на количеството на АМ и така не стана и се отказах, тя едва ли би оставила нейното дете да плаче защото е гладно все пак всяко дете е индивидуално. В последната седмица малкия сам започна да прави по голяма пауза между храненията и даже започна да порспива храненето в 3, така че смятам че децата сами си решават кога да спрат да хапват нощем, а относно съветите на педиатрите неможе всички деца да са еднакви и по учебник  Hug

# 33
  • Мнения: 22 989
И аз не зная какво да правя. newsm78
Слушай детето си,не може малко бебе да се слага на диета... Crazy...,защото наддава много.Аз бих се притеснила като захраня:как и с какво захранвам,бих се притеснила да давам захар,масло и сирене на малкото си бебе,да му давам бисквити и хляб,пържени картофи и сладкиши.Тези храни биха могли да повлияят зле на теглото на едно дете,не млякото.Моето бебе наддаваше средно по 1200-1300гр до 6м.,после около 1000гр...На 12м. тежеше 13 500 кг.,но никой никога не ми е казвал,че детето ми е дебело и трябва диета.Сега си е едно нормално момче,на ръст и килограми.А бъбреците на детето няма как да почиват, след като педиатрите препоръчват на наливате бебетата с вода цяла нощ,за да не се хранят.Просто тези теории са толкова остарели,че се чудя как може още да се поддържат от лекари.

# 34
  • Мнения: 22 989
          Не смятам, че 1200 на месец е много и то за толкова малко бебе. Моето дете също първите един-два месеца наддаваше с по толкова, но педиатърката ми не е казвала такова нещо.
        Можеш да потърсиш таблици, в които пише детенце на дадена възраст какъв ръст трябва да има и съответните му килограми.
Peace...Макар,че моето излизаше от всякакви таблици за ръст и килограми,пак смятаха,че расте пропорционално.

# 35
  • Мнения: 2 677
Стига бе! Какво значи "наложително е" да махнеш едното нощно хранене?
Моят съвет е да си храниш детето, а да не измъчваш и него, и себе си с принудителни действия.

# 36
  • Мнения: 724
Аз бях решила да давам да си яде докато тя иска.Щом се буди да яде значи е глада и в началото на трети месец сама се отказа от нощното хранене.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Нищо не съм правила.Сама спря всякакво нощно хранене на 3 месеца.

# 38
  • Мнения: 9 973
Големият ми син го отказах до 40-тия ден. Давах вода , когато се будеше нощем!
Сега малкият( на 5 месеца) не съм се и опитвала.Даже понякога яде по 2 пъти. Проблема със зомбирането го реших, като се научих да кърмя легнала. Вземам го при нас в леглото и си поспивам докато той яде  Grinning
НЕ СЪм единствената тарикатка!!

# 39
  • Мнения: 5 183
И ние бяхме на АМ.
Никога не съм правила нищо специално, за да го отказвам от нощното хранене.
Първия месец наддаде 1350. Педиатърката му се радваше. Не се е шашкала. Той и на дължина беше голям. Едро бебе беше и ящно.
Сам спря да се буди към края на втория месец, но при всяко дете е индивидуално.

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Стига бе! Какво значи "наложително е" да махнеш едното нощно хранене?
Моят съвет е да си храниш детето, а да не измъчваш и него, и себе си с принудителни действия.



 Peace

# 41
  • Мнения: 114
бели кахъри.. 1 хранене  Simple Smile
ние сме на 4мес., на кърма и от 5дни иска да яде вечер в 23:00 ; 02:00 и в 5:00/а не усещам да ми е намаляло млякото+че е подхранвам редовно с ядки,течности и т.н./ , през деня иска около 8,12,16 и 20h  Дано е само фаза , но не знам, посъветвайте ме мили мами какво да правя.  Rolling Eyes
А да, и водичка не иска да пие

# 42
  • Мнения: 5 103
сама го отказа, просто не с будеше за ядене

# 43
  • Мнения: 406
На малките ангелчета им е нужно-спокоен сън и пълно стомахче! Heart EyesНие как се чувстваме когато сме гладни? Дали ни е весело? Hug

# 44
  • Мнения: 479
Бебо беше много напълнял бяхме на 7 капки вигантол и се наложи да мине на диета и затова реших да му спра нощното хранене. Един малък ужас това трая един месец рев от 3 до 6, изпиваше по 100мл. чай и 100мл. вода и пак рев. Всеки ден си мислех да се откажа, но остисках. Сега последно яде в 20:30 и после 6:30 през това време спи както и мама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт