как отказахте едното нощно хранене

  • 4 222
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Бебето както се вижда е на 40 дена вече, до сега беше на 8 хранения през 3 часа по 110 мл АМ. За първия месец наддаде с 1450 грама и 6 см. Педиатърката каза че е наложително да се премахне едното нощно хранене. Реших да махна това в 3. Приятели ме посъветваха да намалявам постепенно количеството давано мляко като го замествам с чай. За да не давам две шишета, едно с вода едно с мляко просто разреждам от няколко дена млякото, вече е на 1 лъжичка мляко на 100 мл вода. Ефекта за сега е че си се буди в 3, изпива всичко и хленца до 4, и след това се буди в 5 вместо в 6,  поне следващото ядене е в 9. Освен всичко останало и аз ставам едно недоспало зомби, защото в 6 като се събуди и няма заспиване и много се изкушавам да го нахраня хубаво в 3 та да има мир до 6 поне. Утре вечер ще му дам само чай и ще видим какво ще стане не знам ако не заспи да го търпя да реве до 6 ли и да го наливам с чай. Споделете моля ако вие сте махали нощното хранене на бебето, а не го е премахнало то само как сте успяли?

# 1
  • Мнения: 354
Ние премахнахме нощното хранене горе долу по това време, вместо мляко му давах чай на хип против колики много го обича и изпиваше по 100мл. след което мрънкаше ама иначе не става така да не те плаша ама около седмица и забравя за храненето.

# 2
  • Мнения: 985
бебето само ще спре да се буди през нощта,като е гладно давай.Нашата лекарка ми каза,че до към 3тия месец бебетата сами оправят режима си Peace.И мойта ядеше през нощта.Не се притеснявай и давай смело,но не оставяй бебчо гладно. Naughty

# 3
  • Мнения: 741
Той спря да се буди самичък към средата на втория месец.Ако случайно се събуди му давам водичка

# 4
  • Мнения: 515
Големият ми син го отказах до 40-тия ден. Давах вода , когато се будеше нощем!
Сега малкият( на 5 месеца) не съм се и опитвала.Даже понякога яде по 2 пъти. Проблема със зомбирането го реших, като се научих да кърмя легнала. Вземам го при нас в леглото и си поспивам докато той яде  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 069
Недей да му махаш храненето.
И ние наддавахме по множко и педиатърката ме посъветва да правя млякото по рядко.
Ако се кърмите, просто изчакай бебо сам да спре.

# 6
  • Мнения: 476
Моят син отказа нощните хранения, когато стана на около 2.5 - 3 месеца. Като навърши шест пак ги започна и така карахме до около годинка, след което пак си се събуждаше 2-3 пъти на нощ, но не ядеше. Иначе и аз опитвах разни методи да го накарам да спре да се събужда, но безуспешно. Желая ти успех.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Моята дъщеря е на 9 месеца и все още се буди нощем за ядене.

# 8
  • Мнения: 2 908
На около 2 месеца сама спря да се събужда в 00ч да яде и спа от 22.30 до към 2.30-3ч през нощта,и тогава ядеше,после чак към 6ч.След това мръдна часа на 4ч някъде чак и към 3-тия месец спря да се буди за ядене-само за бибата.Сама нищо не съм и спирала-наддаде за 1-вия месец точно 1.500кг,7см и докторката нищо не ми е казвала.Само ми увеличи Вигантола Mr. Green

# 9
  • Мнения: 676
Много им е лесно да кажат да се махне нощното хранене, а като детето си е ящно какво да направиш.И ние имахме същия проблем и моят съвет е въобще да не пробваш, когато детето е готово само ще се откаже.Аз така по разни съвети се опитвах месец и половина да му давам вода, чай през нощта та да не яде - резултата беше, че детето не спеше по цяла нощ и аз също и накрая се отказах, а пък той самия към три месеца и половина сам си се отказа от нощното хранене.Децата са различни не може всички да са под един знаменател.

# 10
  • Мнения: 4 111
Не съм го отказвала, като се събуди - храня. Сам спря да се буди нощем.

# 11
  • Мнения: 753
преди навършването на 3-ия месец, замествах с чай на хип и  постепенно детето свикна

# 12
  • Мнения: 306
Аз давах водичка. Като разбра, че няма да получи ядене нощно време и спря да се буди.

# 13
  • Мнения: 1 934
Давах в началото разредено мляко и така малко по малко отвикна да се буди!

# 14
  • Мнения: 645
Той сам се отказа когато беше на два месеца. Просто престана да се буди. Последното хранене беше в 22 ч., а първото за следващия ден около 6 ч. Не знам, аз си мисля, че нещата трябва да стават постепенно.

# 15
  • Мнения: 5 362
Не съм се опитвала аз да й го спирам.Сама се отказа от нощното хранене на почти два месеца.

# 16
  • Мнения: 1 426
Осем хранения ли? Че ние от родилния дом излязохме на седем, че и някъде преди края на първия месец минахме на шест... Не знам, но явно си зависи от бебето.

# 17
  • Мнения: 4 621
Яна спря да се буди сама някъде около 3 месец Peace

# 18
  • Мнения: 108
благодаря за всички отговори, снощи му дадох вода със половин лъжичка мляко, едвам я изпи и като ревна... чесно казано като си представих как ще го оставя да реве още два часа щото е гладен и ми стана мъчно и го нахраних. Не знам как да постъпя много ми е мъчно да го оставя да реве 2 часа посред нощ.

# 19
  • Мнения: 108
Давах в началото разредено мляко и така малко по малко отвикна да се буди!

колко време и колко разредено мляко даваше?

# 20
  • Мнения: 686
Пипи, моят съвет е храни го малчо докато не реши сам да се откаже. Би трябвало до месец-два да увеличи паузите нощем и да премахнете едното хранене. Само си мисля, ако толкова я притеснява педиатърката теглото му може да намалиш малко количеството. Но тогава пък няма да се засища през деня и по-дълго време ще иска да папка и нощем. Така, че и това не е добър вариант. А и той все пак консумира само кърма - не би трябвало да ви притеснява наддаването. Аз бих оставила бебето да води. Както казва една много симпатична акушерка (и лектор в у-ще за бременни) "Гладни очички не заспиват".  Grinning
А като престане да се буди нощем за хранене се наслаждавай на временния успех, защото вероятно към 6-7 месец пак ще почне  Mr. Green  hahaha

# 21
  • Мнения: 23 122
благодаря за всички отговори, снощи му дадох вода със половин лъжичка мляко, едвам я изпи и като ревна... чесно казано като си представих как ще го оставя да реве още два часа щото е гладен и ми стана мъчно и го нахраних. Не знам как да постъпя много ми е мъчно да го оставя да реве 2 часа посред нощ.
Ами не го мъчи-и него и себе си,давай си му да яде...Тези педиатри ми иде да ги... #Cussing out....всичките.Знеш ли,че почти навсякъде по света се препоръчва бебето да се храни на поискване,тоест когато то е гладно,не на режим.Че педиатрите не отричт нощното хранене и не се дава вода.Моето бебе също се будеше нощем за хранене/кърмене..Наддаваше до 1-1,5 кг на месец и с по 5-6 см и педиатрите само му се радваха,бяхам с 10-12 кърмения в денонощието.Отгледах едно спокойно и щастливо бебе.

# 22
  • Мнения: 630
Не съм правила нищо, тя сама се отказа, но беше на 2,5 месеца. Така, че по-добре изчакай детето само да си покаже кога е готово да се откаже от нощно хранене.

# 23
  • Мнения: 108
искам само да уточня че сме на АМ а не на кърма, има разлика.

# 24
  • Мнения: 59
давай на бебо да яде колкото и когато поиска, ние бяхме така и към 3-я месец сам спря да се буди Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 7 209
Не бива ние родителите да отказваме нощното хранене.
Бебетата сами се отказват в даден момент.

# 26
  • Мнения: 5 026
Аз не съм, спря да яде нощем , когато сам си реши - при него около 9м.

# 27
  • Мнения: 750
И ние още се храним през нощта!

# 28
  • Мнения: 23 122
искам само да уточня че сме на АМ а не на кърма, има разлика.
Няма разлика,всичко зависи от бебето.Не се притеснявай,храни го.

# 29
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ивайло скоро ще направи 6 месеца, но понякога все още се храни през нощта. Не мога да го държа гладен,я  Simple Smile И ние сме на АМ, в началото го "дохранвах" (всъщност си изпиваше цялото шише Wink), после изцяло минахме на АМ.

# 30
  • Мнения: 73
И аз имам същият проблем.На осем хранения сме.За месец е надал 1200 и педито реши,че е дебел и да махна едното хранене.Каза,че трябвало да му почива стомахчето и бъбреците.Вечерта му дадох вода.Изпи я и като ревна....няма спиране.Мъжът ми откачи където съм слушала лекарката.Каза сто пъти да я питам тя като е гладна дали пие само вода??? Laughing Laughing Laughing.Като го нахраних и млъкна.Моят също е на АМ,но изяжда по 90-100мл.И аз имам същият проблем и щях да пускам тема за това.И аз не зная какво да правя. newsm78

# 31
          Да се присъединя и аз към майките, които казват да се остави бебенце само да премахне нощното си хранене. Моето беше на около 2м, когато само взе да пропуска. Аз също го хранех с адаптирано мляко и така бях свикнала на режима му, че ставах преди него, правех млякото и чаках да се събуди... Grinning И дойде момент, в който човека си спи, а мама чака с готовото мляко...
         Валента70, незнам дали примера ще е подходящ за теб, защото моето дете беше на 6-7м, когато педиатърката реши, че детето ми наддава много и да съм го сложила на диета... Е започнах я ентусиазирано, но я оставих на втория ден. Когато проходят впоследствие да видиш как сами един вид се слагат на диета и колко много отслабват. Party
         Не смятам, че 1200 на месец е много и то за толкова малко бебе. Моето дете също първите един-два месеца наддаваше с по толкова, но педиатърката ми не е казвала такова нещо.
        Можеш да потърсиш таблици, в които пише детенце на дадена възраст какъв ръст трябва да има и съответните му килограми.

# 32
  • Мнения: 521
Ние сме със същия проблем малкия наддаде 1550гр. за един месец и педиатърката препоръча да откажем нощното хранене и аз опитах с вода първо не стана, след това с намаляне на количеството на АМ и така не стана и се отказах, тя едва ли би оставила нейното дете да плаче защото е гладно все пак всяко дете е индивидуално. В последната седмица малкия сам започна да прави по голяма пауза между храненията и даже започна да порспива храненето в 3, така че смятам че децата сами си решават кога да спрат да хапват нощем, а относно съветите на педиатрите неможе всички деца да са еднакви и по учебник  Hug

# 33
  • Мнения: 23 122
И аз не зная какво да правя. newsm78
Слушай детето си,не може малко бебе да се слага на диета... Crazy...,защото наддава много.Аз бих се притеснила като захраня:как и с какво захранвам,бих се притеснила да давам захар,масло и сирене на малкото си бебе,да му давам бисквити и хляб,пържени картофи и сладкиши.Тези храни биха могли да повлияят зле на теглото на едно дете,не млякото.Моето бебе наддаваше средно по 1200-1300гр до 6м.,после около 1000гр...На 12м. тежеше 13 500 кг.,но никой никога не ми е казвал,че детето ми е дебело и трябва диета.Сега си е едно нормално момче,на ръст и килограми.А бъбреците на детето няма как да почиват, след като педиатрите препоръчват на наливате бебетата с вода цяла нощ,за да не се хранят.Просто тези теории са толкова остарели,че се чудя как може още да се поддържат от лекари.

# 34
  • Мнения: 23 122
          Не смятам, че 1200 на месец е много и то за толкова малко бебе. Моето дете също първите един-два месеца наддаваше с по толкова, но педиатърката ми не е казвала такова нещо.
        Можеш да потърсиш таблици, в които пише детенце на дадена възраст какъв ръст трябва да има и съответните му килограми.
Peace...Макар,че моето излизаше от всякакви таблици за ръст и килограми,пак смятаха,че расте пропорционално.

# 35
  • Мнения: 2 677
Стига бе! Какво значи "наложително е" да махнеш едното нощно хранене?
Моят съвет е да си храниш детето, а да не измъчваш и него, и себе си с принудителни действия.

# 36
  • Мнения: 724
Аз бях решила да давам да си яде докато тя иска.Щом се буди да яде значи е глада и в началото на трети месец сама се отказа от нощното хранене.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
Нищо не съм правила.Сама спря всякакво нощно хранене на 3 месеца.

# 38
  • Мнения: 9 973
Големият ми син го отказах до 40-тия ден. Давах вода , когато се будеше нощем!
Сега малкият( на 5 месеца) не съм се и опитвала.Даже понякога яде по 2 пъти. Проблема със зомбирането го реших, като се научих да кърмя легнала. Вземам го при нас в леглото и си поспивам докато той яде  Grinning
НЕ СЪм единствената тарикатка!!

# 39
  • Мнения: 5 183
И ние бяхме на АМ.
Никога не съм правила нищо специално, за да го отказвам от нощното хранене.
Първия месец наддаде 1350. Педиатърката му се радваше. Не се е шашкала. Той и на дължина беше голям. Едро бебе беше и ящно.
Сам спря да се буди към края на втория месец, но при всяко дете е индивидуално.

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Стига бе! Какво значи "наложително е" да махнеш едното нощно хранене?
Моят съвет е да си храниш детето, а да не измъчваш и него, и себе си с принудителни действия.



 Peace

# 41
  • Мнения: 114
бели кахъри.. 1 хранене  Simple Smile
ние сме на 4мес., на кърма и от 5дни иска да яде вечер в 23:00 ; 02:00 и в 5:00/а не усещам да ми е намаляло млякото+че е подхранвам редовно с ядки,течности и т.н./ , през деня иска около 8,12,16 и 20h  Дано е само фаза , но не знам, посъветвайте ме мили мами какво да правя.  Rolling Eyes
А да, и водичка не иска да пие

# 42
  • Мнения: 5 103
сама го отказа, просто не с будеше за ядене

# 43
  • Мнения: 406
На малките ангелчета им е нужно-спокоен сън и пълно стомахче! Heart EyesНие как се чувстваме когато сме гладни? Дали ни е весело? Hug

# 44
  • Мнения: 481
Бебо беше много напълнял бяхме на 7 капки вигантол и се наложи да мине на диета и затова реших да му спра нощното хранене. Един малък ужас това трая един месец рев от 3 до 6, изпиваше по 100мл. чай и 100мл. вода и пак рев. Всеки ден си мислех да се откажа, но остисках. Сега последно яде в 20:30 и после 6:30 през това време спи както и мама Simple Smile

# 45
  • Мнения: 1 243
Моята дъщеря е на 9 месеца и все още се буди нощем за ядене.
 
 и моята дъщеря все още се буди да ядя през ноща Peace

# 46
  • Мнения: 23 122
Един малък ужас това трая един месец рев от 3 до 6, изпиваше по 100мл. чай и 100мл. вода и пак рев. Всеки ден си мислех да се откажа, но остисках.
Как си успяла... Confused

# 47
  • Мнения: 108
имаме напредък, почна да се буди в 4 вместо в 3, а снощи се събуди в 5 без 10, и следващото ядене в 8.30 после в 11.30 имаме една нощ с пропуснато хранене, ура!

# 48
  • Мнения: 481
ами още сама си се чудя как успях той реве пък аз "гадна мама не дава папо" някой път се мразих, но сега ми е по добре.  Simple Smile Обаче трябваше на всяка цена да го спрем защото трябваше да почна и работа на пълен работен ден. Може би това ми помогна психически. А може би не трябваше да му давам отначало  Thinking

# 49
  • София
  • Мнения: 3 708
Не мога да ти дам съвет,защото сина ми сам си спря нощното хранене,т.е. постепенно увеличаваше часовете между последното вечерно и сутрешното.
Пробвах да му го махна сама като беше на 20дни/по съвет на майка ми #2gunfire/ и ставах да го тъпча с вода през 30мин.
Затова се отказах ....давах си му да яде и нещата бяха добре за мен и за него
 Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
имаме напредък, почна да се буди в 4 вместо в 3, а снощи се събуди в 5 без 10, и следващото ядене в 8.30 после в 11.30 имаме една нощ с пропуснато хранене, ура!

Как успя - кой от изброените методи приложи? И друго - вечер в колко часа за последно го храниш и с колко мл АМ?

# 51
  • Мнения: 108
имаме напредък, почна да се буди в 4 вместо в 3, а снощи се събуди в 5 без 10, и следващото ядене в 8.30 после в 11.30 имаме една нощ с пропуснато хранене, ура!

Как успя - кой от изброените методи приложи? И друго - вечер в колко часа за последно го храниш и с колко мл АМ?

Не прилагах ниакаки методи, само му взех едни капки за сън, долче нана, може от тях да е, може да е случайно, просто сам си се събуди в 5 вместо в 3, вечерта. Яде в полунощ за последно 110 мл мляко (както и през целия ден), обикновенно спи по това време и аз го будя за да яде, веднъж се успах и той ме събуди чак в 2.30. Което ме наведе на мисълта че ще е по-лесно да махна първо яденето в 12 обаче аз упорито си го будя в 12 за да яде защото искам да започне да пропуска яденето в 3 първо. За сега имам кой да го гледа сутрин та да си доспивм след ставанията нощем, но скоро няма да е така.

# 52
Zdravejte!
Nie sme ve4e na 9 meseca i polovina. Moeto momi4ence se kazva Daria i mnogo ama mnogo obi4a da si hapva. Ve4e jadem vsi4ko. V na4aloto kato se varnahme ot bolnicata (tam gi hranjat prez no6ta) be6e sviknala da se budi. Moje bi okolo dva dni mi stignaha za da ja otu4a ot no6tnoto hranene. Taka be6e po-lesno za men i po-zdravoslovno za neja. Dori i bez tova hranene Dari si naddava6e po kilogram prez parvite 6 meseca.

Здравейте!
Ние сме ве4е на 9 месеца и половина. Моето моми4енце се казва Дариа и много ама много оби4а да си хапва. Ве4е жадем вси4ко. В на4алото като се върнахме от болницата (там ги хранят през нощта) бе6е свикнала да се буди. Може би около два дни ми стигнаха за да я оту4а от нощното хранене. Така бе6е по-лесно за мен и по-здравословно за нея. Дори и без това хранене Дари си наддава6е по килограм през първите 6 месеца.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 16:18 от Vivi

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите ядяха нощем към 2 и после към 6, така че не зная дали се брои за 2 нощни хранения. Но не съм се и опитвала да ги отказвам. С времето започнаха да си променят режима и ядяха по веднъж нощем към 2-3 часа. Искаха да ядат и им давах мляко почти до 2 годишна възраст. Изморително е, наистина се зомбирах, но не ми даваше сърце да ги оставям гладни. Щом реве и после яде, значи има нужда. После сами се отказаха и не е ставало насила.

# 54
  • Мнения: 711
Аз храня на поискаване още от раждането. Никога не съм спазвала режим и не съм  го будила за да яде. Будеше се само първата седмица на 3 часа. След това сам си махна нощното хранене. Вече е на месец и половина и прави пауза от 8 часа и половина, а онзи ден направи даже 9 часа и половина.  Peace

# 55
  • Мнения: 73
Когато спрях да го кърмя и той спря да се буди за нощтното хранене.

# 56
  • Мнения: 1 006
На девет месеца сам си отказа нощното хранене.И нашата педиатърка казваше да му махам храненето през нощта,но не я послушах.

# 57
  • Мнения: 1 294
Сама се отказа от 1000000-те хранения на вечер, когато започнах дохранване с АМ.Тогава детето беше на малко повече от месец.

# 58
  • Мнения: 605
И двете спряха да се будят през нощта към 3-4 месец. За мен важаха правилата: Бебе не се буди за да яде, ще яде когато се наспи и когато бебето е гладно /плача от глад не можеш да го объркаш след малко практика/ яде без значение колко време е минало от последното хранене и коя част на денонощието е.

# 59
  • Мнения: 1 910
Отказа се сам от всички нощни хранения...до година и половина си искаше мляко нощем.

# 60
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Чесно казано предпочитам да се будя на 3 часа и да го храня, пред ужаса да се буди на 30 минути с рев защото му избиват 3 кътника заедно...това е друга тема.
Моя малък спря сам, кърмех го на 3 часа - няма ден, няма нощ. После сам спря да се буди в 12ч - това като беше на 2 месеца. и постепенно започна да се буди вместо в 3, в 4, 4.30, 5 и накрая като стана на 3 пълни месеца спеше нощем от 9ч до 6ч сутрин.
Лично аз не бих си държала детето гладно, защото някой така е казал.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 079
Не сме го отказвали, за да имам повече кърма не съм се притеснявала, че нощем цокаше като невиждал  Mr. Green, дори напротив - кеф ми беше! Сам ги разреди и спря, когато беше готов.

# 62
  • София
  • Мнения: 430
И аз се опитвам да отказвам нощното хранене от 3 дни. Имам един въпрос. Моето бебе се храни последно към 8-9 вечерта и след това се буди 1 или 2 през нощта. След което в 5. От 3 дни яденето в 1 през нощта го замествам с чай от копър, изпива над 150мл и заспива. Посъветваха ме да пробвам да го нахраня в 12 спейки и след това ако се събуди да давам чай. Какво ще кажете? Държа да махна нощното хранене, защото няма кой да ме замести да поспивам и е просто ад, защото след сутрешното хранене той не заспива, а мрънка и нямам сън от доста време..

# 63
  • Мнения: 108
И аз се опитвам да отказвам нощното хранене от 3 дни. Имам един въпрос. Моето бебе се храни последно към 8-9 вечерта и след това се буди 1 или 2 през нощта. След което в 5. От 3 дни яденето в 1 през нощта го замествам с чай от копър, изпива над 150мл и заспива. Посъветваха ме да пробвам да го нахраня в 12 спейки и след това ако се събуди да давам чай. Какво ще кажете? Държа да махна нощното хранене, защото няма кой да ме замести да поспивам и е просто ад, защото след сутрешното хранене той не заспива, а мрънка и нямам сън от доста време..
идеята ти е да го нахраниш хубаво в 12 за да спи до към 5-6 ли? никакакъв проблем не виждам аз така постъпвам, яде в 12 и спи до 4-5.  по-нататък след няколко седмици мисля да спра да го будя в 12 за да го храня и да видя дали няма сам да се събуди към 5.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Нещата са много прости. Когато бебето огладнее, самичко се събужда и реве. За какво будене става въпрос? На вас ще ви бъде ли приятно да ви събудят в определен час и да ви нахранят, за да може после да не се (я) будете? Щом реве и е гладно, значи не мустига. Толкова му побира стомахчето, с такава скорост се обработва храната. Това да не е машина, че да се включва и изключва когато на оператора му харесва?
Недейте да си тормозите децата. Когато са гладни, засищат се само с храна, а не с вода или чайове.

# 65
  • Мнения: 108
Майките също не са машини, имат нужда от малко сън за да могат да се грижат за бебетата си.

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е. Но кой от кого е зависим във връзката майка-дете?
Поне за мен бебето е с предимство при удовлетворяване на жизнените нужди. А храната е най-важното  за бебетата

# 67
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Майките също не са машини, имат нужда от малко сън за да могат да се грижат за бебетата си.

Като наливаш детето с чай или вода и то плаче от глад 1 час, как можежш да поспиш?
По-лесно е да го нахраниш за 15 минути и двамата да спите след това.
Все си мисля, че преди да стане майка една жена трябва да е подготвена и готова да жертва нещо толкова дребно като удобството от съня си, но детето и да не е гладно.

# 68
  • Мнения: 406
Нещата са много прости. Когато бебето огладнее, самичко се събужда и реве. За какво будене става въпрос? На вас ще ви бъде ли приятно да ви събудят в определен час и да ви нахранят, за да може после да не се (я) будете? Щом реве и е гладно, значи не мустига. Толкова му побира стомахчето, с такава скорост се обработва храната. Това да не е машина, че да се включва и изключва когато на оператора му харесва?
Недейте да си тормозите децата. Когато са гладни, засищат се само с храна, а не с вода или чайове.
  Аз мисля по абсолютно същия начин. Peace

# 69
Здравей! Моят е на 53 дни (на 11ти август се роди). Не съм го кърмила изобщо, не сме пробвали даже. От болницата ми казаха, 4е от началото са го хранили 7 пъти (на всеки 3 часа като пропускат храненето в 2 през нощта - 5-8-11-14-17-20-23). Ние си дойдохме вкъщи на 5тия ден след раждането. Аз реших че този режим не ми харесва. А и на кутията ми с храна (НАН1 донесен от чужбина) пишеше да му давам 6 пъти да яде за първите 2 седмици и после по 5 пъти вече. Първото денонощие ревяхме защото режимът беше следния: 6:30, 9:30, 13, 16:30, 20, 23ч. Сутрин беше адски гладен, изяждаше доста и без проблем издаржаше до 9:30. После до 13ч издържахме трудничко, после до 20ч пак трудно, и вее след 20ч той винаги се успокояваше и спеше много здраво (явно храната се натрупва и му засища повече чак вечер). Гледах да не го будя изобщо за да спи до максимално късно. Към 22:45 го будех да го къпя, и то ставаше поне 23ч докато го нахраня, той вече много добре разсънюен от банята, и огладнял много се нахвърляше на храната зверски, и така аз настоявах да изпие повеко, ставаше. После спеше по много време. често се будеше към 5ч сутрин, но с биберона, с гушкане, с вземане при нас в леглото за 10тина дни свикна 4е преди 6:30 храна няма. И така спря да се буди. От 23ч до 6:20 не гъква, спи си спокойно. После на 40тия ден минахме на 5 хранения - сега ядем в 6:30 сутрин, после в 10:30, 14:30, 18:30 и в 22:30 го будя за баня, в 23ч яде последно. Когато смених режима от 6 на 5 хранения беше същото както в на4алото - будеше се по-рано сутрин, защото  не беше свикнал да яде по повее и не му стигаше храната, беше крив и нервен, трудно беше за 3-4 дни, после обаче всичко се нареди. Детето си свикна. Естествено е да плае когато му променяш режима на хранене, за него това е шок.... но и не е хубаво нито за теб нито за него да яде посреднощите - докога така.... Колкото по-рано успееш да постигнеш хубав режим толкова по-безболезнено и за детето. Според мен разреждането на храната през нощта не е решение, защото то продалжава да има инстинкта за сукане посреднощ, за поглъщане на нещо.... Така че въпросът е тотално да се избегне това. Ако не можеш да издържаш да го слушаш как плаче, опитвай да го храниш веер с 30 минути по-късно и сутрин с 30минути по-рано, за да скъсиш периода на глад през нощта, карай го така докато свикне добре, и после почни пак да вазвръщаш на редовен режим удължавайки от вечерта 10 минути, и от сутринта 10минути  малко по малко 6те постигнеш това което искаш. Лично на мен не ми харесва това с храненето в 5ч... после вее нито мога да си легна пак нито нищо. Аз ре6их да е в 6:30, е поне после (то става 7:15 докато приклиучим с всико покрай храненето) поне после да не лягам а да се оправя за работа (аз разботя, майка ми ми помага през деня). Ако в наалото се буди през нощта, дай му малко чаи4е, но не храна. Това е моето мнение. Пиши после дали имаш успех с какъвто и начин да си избрала.

# 70
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
 ooooh!
на 50 дни бебе и се храни само 5 пъти?  Rolling Eyes

# 71
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не съм отказвала Пепи насила от никакво ядене. Ядеше си нощем по 2 и повече пъти до годинката. Сам се отказа. Ние сме били само на кърма. Не пиеше нито вода, нито чайове, нищо. Така че си му давах когато и колкото си поискаше. Не мисля че е удачно да се държи гладно и ревящо детето. Това според мен ще измъчи и теб и малкия.

# 72
  • Мнения: 23 122
ooooh!
на 50 дни бебе и се храни само 5 пъти?  Rolling Eyes
Confused.....Аз,дето съм дърта кранта,диетолога ми ме кара да ям 5-6 пъти...Не знам защо е този зор...

# 73
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
ooooh!
на 50 дни бебе и се храни само 5 пъти?  Rolling Eyes
Confused.....Аз,дето съм дърта кранта,диетолога ми ме кара да ям 5-6 пъти...Не знам защо е този зор...

Пести се мляко, след това и памперси, мокри кърпички.....

Може би някой майки незнаят, че при малките бебета глада се изпитва под формата на болка в стомахчето.

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
И не само при бебетата. И при възрастните е болка в стомаха.

# 75
  • вкъщи
  • Мнения: 2 461
нямам намерение аз д а го отказвам от нощното хранене,щом иска зна4и има нужда.вси4ки тия приказки за режими,нощни хранения и ранно захранване са много остарели методи.писна ми от баби,дето много знаят ,давай му води4ка вместо кърма,ами като го храниш на 2 4аса затова е дебел.гледам си го абсолютно сама,аз кърмя ,така 4е.....никой няма право  да ми дава  акъл.

# 76
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Сам се отказа. Просто спря да се буди през нощта.  Peace

# 77
  • Мнения: 195
Много бързо го отказах малкия от нощното хранене.  Peace
Просто така направих графика на кърмене, че последното ядене да е към 22:30-23:00ч.
Поне час - час и половина преди това (ако спинка го будя) се започва с къпане, после масаж, после гимнастика и така поне 30-40 минути забаламосване. След това започваме да си "говорим", пеем, танцуваме и въобще се прави всичко, каквото е нужно за да седи малкия буден. След този поне един час забавление, Макси беше толкова изтощен, че се напапкваше и заспиваше веднага. Следващото ядене беше чааак към 5ч. и мама си поспиваше добре.  newsm74

Идеята е да му направиш някакъв график доколкото е възможно. Нещо като ритуал преди лягане. Да си знае, че след баня следва масаж, после следва друго и така до спането.

# 78
  • Мнения: 6 624
Сам се отказа.

# 79
Много бързо го отказах малкия от нощното хранене.  Peace
Просто така направих графика на кърмене, че последното ядене да е към 22:30-23:00ч.
Поне час - час и половина преди това (ако спинка го будя) се започва с къпане, после масаж, после гимнастика и така поне 30-40 минути забаламосване. След това започваме да си "говорим", пеем, танцуваме и въобще се прави всичко, каквото е нужно за да седи малкия буден. След този поне един час забавление, Макси беше толкова изтощен, че се напапкваше и заспиваше веднага. Следващото ядене беше чааак към 5ч. и мама си поспиваше добре.  newsm74

Идеята е да му направиш някакъв график доколкото е възможно. Нещо като ритуал преди лягане. Да си знае, че след баня следва масаж, после следва друго и така до спането.

Браво, Никка! С теб съм, аз правех същото докато свикнем и проработи... Независимо от критиките на другите майки от форума.... Въпрос на лично мнение...Обаче ние с тебе ще си спиме през нощта спокойно (и бебчетата ни ще си спят също спокойно) докато другите се измъчват да будуват...  Hug Не разбирам наистина, кой ви е втълпил, че страдайки максимално много ще получите медал за "най-добра майка"  newsm78 Вярно, че нищо не е хубаво да е насила, но пък могат да бъдат въведени някои полезни навици...да не говорим, 4е педиатрите горещо защитават темата за плиусовете от липсата на нощно хранене - например стомахът не се претоварва... Не зная как е в БГ, но на кутиите няма ли схема с препоръчен рейим на хранене....? Там не пише ли 6 пъти при раждането, и след 2рата или най-късно след 4тата седмица (зависи от марката храна) да се мине на 5????? Според вас това случайно ли е? Говорим за фирми като Хумана, Нестле и т.н.  Тези таблици които показват са препоръчани от педиатри, а не от егоистични маики както явно на вас ви се струва...Не се заяждам, но защо вие го правите не разбирам....

# 80
  • Мнения: 481
 Grinning кефя се на последната статия, без да обиждам никого

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 18:36 от siana_

# 81
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако отсега въвеждате "някои полезни навици", а бебетата ви са под годинка, не искам да си представям каква дресировка ще падне после. И по повод педиатрите, които защитават горещо НЕяденето на детето нощем - в неофициални разговори съм чувала такива отдадени педиатри да казват, че те никога не са си оставяли децата гладни или не препоръчват същото неядене за внуците си.
И едва ли някоя майка очаква медал, а и явно много ви е страх да не станате  "роби на децата си".  Май си мислите, че сте прецакали останалите майки, ама не сте.
Бебетата са си ваши. Ако искате ги дръжте гладни и рано сутрин, защото няма да им се претоварват стомахчетата докато си пиете кафето.
Без извинения.

# 82
  • Мнения: 1 477
И нашия бебок изобщо не се  е будил изгладнял през ноща.Първите 40 дена аз сама го будех за да яде в 12, но след това го оставях да се наспи...и така чак до сутринта...

# 83
  • Мнения: 406
Не мисля ,че на някой ще му е приятно да го събудят посред нощ да яде ,защото друг трябва да спи. Peace

# 84
  • Мнения: 108
Много бързо го отказах малкия от нощното хранене.  Peace
Просто така направих графика на кърмене, че последното ядене да е към 22:30-23:00ч.
Поне час - час и половина преди това (ако спинка го будя) се започва с къпане, после масаж, после гимнастика и така поне 30-40 минути забаламосване. След това започваме да си "говорим", пеем, танцуваме и въобще се прави всичко, каквото е нужно за да седи малкия буден. След този поне един час забавление, Макси беше толкова изтощен, че се напапкваше и заспиваше веднага. Следващото ядене беше чааак към 5ч. и мама си поспиваше добре.  newsm74

Идеята е да му направиш някакъв график доколкото е възможно. Нещо като ритуал преди лягане. Да си знае, че след баня следва масаж, после следва друго и така до спането.
 

Направо ви завиждам безкрайно и не съвсем благородно. С ритуал не става, защото като се приберем към 7-8 и бебето усети че сме вече в къщи започва да реве - покъртително и безапелационно, нито гушкане, люшкане, приказки, нито вода, нищо не помага, реве докато го вкараме в банята, не е гладен, защото и да го нахраним пак реве, не са колики защото не се свива и еспумизана не помага, а в случаите когато реве след хранене от колики помага безотказно. Докато се къпе мълчи и се радва, след като го намажем с масло, следва масаж, пижамка и мляко - понякога реве и по време на тези процедури,  понякога започва чак след млякото пак да реве независимо какво предприемаме за успокояване. Аз го наричам "вечерното време за разтоварващо реване". Мога само да си мечтая за спокоен масаж и мили игри. Примирих се че е така и след млякото го слагам да спи той плаче още 20-30 мин след което заспива сам. Мога само да поворя старата максима че всяко бебе е различно.

Благодаря на всички които споделиха опита си в създаването на режим, бебето вече яде в 12 и после се буди само се буди чак в 5 сутринта. И междо другото пуснах темата за да попитам КАК а не ДА ЛИ отказахте нощното хранене. И ето че тя пак се превърна в безплоден дебат на тема до колко трябва да се съобразяваме с бебето и до колко то с нас.

# 85
  • Мнения: 23 122
. Докато се къпе мълчи и се радва, след като го намажем с масло, следва масаж, пижамка и мляко - понякога реве и по време на тези процедури,  понякога започва чак след млякото пак да реве независимо какво предприемаме за успокояване. Аз го наричам "вечерното време за разтоварващо реване". Мога само да си мечтая за спокоен масаж и мили игри. Примирих се че е така и след млякото го слагам да спи той плаче още 20-30 мин след което заспива сам. Мога само да поворя старата максима че всяко бебе е различно.

 
И моя дивак ревеше вечер така...затова масажа често,често го пропускахме...Явно някои бебета се изнервят преди сън,уморяват се от новите емоции през деня.

# 86
  • Мнения: 108
 
[/quote]И моя дивак ревеше вечер така...затова масажа често,често го пропускахме...Явно някои бебета се изнервят преди сън,уморяват се от новите емоции през деня.
[/quote]

ей радвам се че не е само моя:) вече се чудех само той ли е такъв опак, иначе и по дебелите книги така пише, че с рев освобождават натрупаните емоции. свиква се, надявам се скоро да го надрасне Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 17 592
Щом не издържа, защо ще го тормозиш? Вместо да махаш 1 ядене защо не пробваш да намалиш количетвото на всяко ядене?

# 88
Ако отсега въвеждате "някои полезни навици", а бебетата ви са под годинка, не искам да си представям каква дресировка ще падне после. И по повод педиатрите, които защитават горещо НЕяденето на детето нощем - в неофициални разговори съм чувала такива отдадени педиатри да казват, че те никога не са си оставяли децата гладни или не препоръчват същото неядене за внуците си.
И едва ли някоя майка очаква медал, а и явно много ви е страх да не станате  "роби на децата си".  Май си мислите, че сте прецакали останалите майки, ама не сте.
Бебетата са си ваши. Ако искате ги дръжте гладни и рано сутрин, защото няма да им се претоварват стомахчетата докато си пиете кафето.
Без извинения.

 Thinking Е това си е чисто заяждане.... Сега вече съм сигурна че просто някои мами ги е яд...... Както и да е.... Аз тази нощ си спах спокойно с мъжа си, бебчо си спеше в леглото си също..... Или може би според някои не е бил спокоен, болял го е стомаха от глад, ама си е спял и се е усмихвал на сън може би СЛУЧАЙНО!!! Вие добре ли сте?  #Crazy Кое бебе на 50 дни спи спокойно и се усмихва ако нещо го боли????? Това същите педиатри ли ви го казаха, които смятат че трябва да се яде по 200 пъти на ден????? А те стават ли през нощта да ядат?...Питам само, интересно ми стана newsm78  Добре, не се тревожете, ВСЕОТДАЙНИ МАМЧЕТА, давам ви медал!!!! А аз ще продължа да си спя спокойно със щастливото си бебче......  Joy

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Просто е.
-ако е гладно - буди се и реве. Трябва да се нахрани. Вода и чайове не помагат.
- ако не е гладно - спи докато огладнее.

Какво толко ва сложно има?

# 90
  • Мнения: 481
Просто някои майки въвеждат режим на децата си за да им е по лесно, други изцяло се водят от бебетата и когато огладнее тогава му дават. Но са малко бебчовците които сами влизат в графика, който майката иска. Моя си ядеше и спеше по различно време, но аз така се чувствах като негов роб нито мога да свърша нещо, пък да излезна (до магазина) абсурд. И затова малко "дресировка" и в момента той на режима, който съм му поставила. Не всеки е готов обаче да подложи детето си на това. Аз ревях с него през нощта той гладен (мен ми се спи), но се наложи трябваше да тръгна на работа. Сега като се върна назад си мисля, че аз съм виновна, защото като се роди го будех през нощта (беше2,5кг. и мислех че е малък и трябва да яде повече) да му давам да яде и той взе че свикна. После зор зор да се отучим блазе им на тези майки, които децата им сами спират да папат през нощта.

# 91
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти си попаднала в другия капан. Детето е било мъничко и от желание да заякне си го будила.

# 92
  • Мнения: 481
аха и стана слон това беше и една от причините да махна 1 хранене. Все пак бяхме и на 7 капки вигантол и голям риск от рахит.

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо, за внуците ще знаем какво да правим. Но едва ли ще ни послушат.

# 94
  • Мнения: 481
Права си! Simple Smile

# 95
  • Мнения: 229
Просто е.
-ако е гладно - буди се и реве. Трябва да се нахрани. Вода и чайове не помагат.
- ако не е гладно - спи докато огладнее.

Какво толко ва сложно има?

newsm10

# 96
  • Мнения: 20
Калоян отказа в деветия месец храненето  в 3 ч.(е,малко с моя помощ Laughing)  Сега яде в 24 ч.,към 3 се събужда по навик,но като пийне малко водичка заспива.А понякога ,не се и събужда

# 97
  • София
  • Мнения: 430
Вече 10 дни се пробвам с чай, но нищо не става..затова отново минавам на стария режим. Яде след баня към 21:30 и спи до към 3 максимум, давам храна..и така. Наистина ми е по-удобно да го нахраня и да заспи отколкото да ставам по 100 пъти с биберона, чак се дразнех като дойде време за чая..Да се надяваме че сам ще се отучи от това хранене по никое време  Praynig

# 98
  • Мнения: 23 122
Вече 10 дни се пробвам с чай, но нищо не става..затова отново минавам на стария режим. Яде след баня към 21:30 и спи до към 3 максимум, давам храна..и така. Наистина ми е по-удобно да го нахраня и да заспи отколкото да ставам по 100 пъти с биберона, чак се дразнех като дойде време за чая..Да се надяваме че сам ще се отучи от това хранене по никое време  Praynig
Моето бебе ако правеше на 2м.толкова голяма пауза нощем,щях да скачам до тавана от радост.Мисля,че сама си разбрала,че нощното хранене е нужно за бебетата,особено за някои.Около 3-4 месец може и сам да се откаже.

# 99
  • Мнения: 1 467
Има бебета, които не пият нито вода, нито чай. Моето е от тези. Когато се буди от глад, винаги познавам, че е от това, понеже свива крака и попръцква:) Иначе може да е и от друго, я неудобна поза, я просто неспокоен сън.
Когато е гладна - винаги я храня, независимо колко е часа. От два дни насам се буди веднъж, вместо 2 пъти нощем.
Само едно не съветвам - да се разрежда млякото, така може да докарате само някоя диарийка на бебето.

# 100
  • Мнения: 402
Не съм го отказвала, като се събуди - храня. Сам спря да се буди нощем.
И аз така. Не мисля че трябва да се спира и то толкова рано. Мойта беба вече е на 5 месеца и чак сега започна да спи до към 5,30 и то не винаги. в крайна сметка важното е детето да си спи и да си почива, а с него и ти.

# 101
  • Мнения: 1 483
Не съм го отказала аз,той сам го отказа.Спря да се буди.

# 102
  • София
  • Мнения: 520
Още в болницата пропускахме яденето в 4,а след втората седмица и това в 1 тя сама си спря да се буди

Общи условия

Активация на акаунт