как отказахте едното нощно хранене

  • 4 221
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 243
Моята дъщеря е на 9 месеца и все още се буди нощем за ядене.
 
 и моята дъщеря все още се буди да ядя през ноща Peace

# 46
  • Мнения: 23 122
Един малък ужас това трая един месец рев от 3 до 6, изпиваше по 100мл. чай и 100мл. вода и пак рев. Всеки ден си мислех да се откажа, но остисках.
Как си успяла... Confused

# 47
  • Мнения: 108
имаме напредък, почна да се буди в 4 вместо в 3, а снощи се събуди в 5 без 10, и следващото ядене в 8.30 после в 11.30 имаме една нощ с пропуснато хранене, ура!

# 48
  • Мнения: 481
ами още сама си се чудя как успях той реве пък аз "гадна мама не дава папо" някой път се мразих, но сега ми е по добре.  Simple Smile Обаче трябваше на всяка цена да го спрем защото трябваше да почна и работа на пълен работен ден. Може би това ми помогна психически. А може би не трябваше да му давам отначало  Thinking

# 49
  • София
  • Мнения: 3 708
Не мога да ти дам съвет,защото сина ми сам си спря нощното хранене,т.е. постепенно увеличаваше часовете между последното вечерно и сутрешното.
Пробвах да му го махна сама като беше на 20дни/по съвет на майка ми #2gunfire/ и ставах да го тъпча с вода през 30мин.
Затова се отказах ....давах си му да яде и нещата бяха добре за мен и за него
 Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
имаме напредък, почна да се буди в 4 вместо в 3, а снощи се събуди в 5 без 10, и следващото ядене в 8.30 после в 11.30 имаме една нощ с пропуснато хранене, ура!

Как успя - кой от изброените методи приложи? И друго - вечер в колко часа за последно го храниш и с колко мл АМ?

# 51
  • Мнения: 108
имаме напредък, почна да се буди в 4 вместо в 3, а снощи се събуди в 5 без 10, и следващото ядене в 8.30 после в 11.30 имаме една нощ с пропуснато хранене, ура!

Как успя - кой от изброените методи приложи? И друго - вечер в колко часа за последно го храниш и с колко мл АМ?

Не прилагах ниакаки методи, само му взех едни капки за сън, долче нана, може от тях да е, може да е случайно, просто сам си се събуди в 5 вместо в 3, вечерта. Яде в полунощ за последно 110 мл мляко (както и през целия ден), обикновенно спи по това време и аз го будя за да яде, веднъж се успах и той ме събуди чак в 2.30. Което ме наведе на мисълта че ще е по-лесно да махна първо яденето в 12 обаче аз упорито си го будя в 12 за да яде защото искам да започне да пропуска яденето в 3 първо. За сега имам кой да го гледа сутрин та да си доспивм след ставанията нощем, но скоро няма да е така.

# 52
Zdravejte!
Nie sme ve4e na 9 meseca i polovina. Moeto momi4ence se kazva Daria i mnogo ama mnogo obi4a da si hapva. Ve4e jadem vsi4ko. V na4aloto kato se varnahme ot bolnicata (tam gi hranjat prez no6ta) be6e sviknala da se budi. Moje bi okolo dva dni mi stignaha za da ja otu4a ot no6tnoto hranene. Taka be6e po-lesno za men i po-zdravoslovno za neja. Dori i bez tova hranene Dari si naddava6e po kilogram prez parvite 6 meseca.

Здравейте!
Ние сме ве4е на 9 месеца и половина. Моето моми4енце се казва Дариа и много ама много оби4а да си хапва. Ве4е жадем вси4ко. В на4алото като се върнахме от болницата (там ги хранят през нощта) бе6е свикнала да се буди. Може би около два дни ми стигнаха за да я оту4а от нощното хранене. Така бе6е по-лесно за мен и по-здравословно за нея. Дори и без това хранене Дари си наддава6е по килограм през първите 6 месеца.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 16:18 от Vivi

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите ядяха нощем към 2 и после към 6, така че не зная дали се брои за 2 нощни хранения. Но не съм се и опитвала да ги отказвам. С времето започнаха да си променят режима и ядяха по веднъж нощем към 2-3 часа. Искаха да ядат и им давах мляко почти до 2 годишна възраст. Изморително е, наистина се зомбирах, но не ми даваше сърце да ги оставям гладни. Щом реве и после яде, значи има нужда. После сами се отказаха и не е ставало насила.

# 54
  • Мнения: 711
Аз храня на поискаване още от раждането. Никога не съм спазвала режим и не съм  го будила за да яде. Будеше се само първата седмица на 3 часа. След това сам си махна нощното хранене. Вече е на месец и половина и прави пауза от 8 часа и половина, а онзи ден направи даже 9 часа и половина.  Peace

# 55
  • Мнения: 73
Когато спрях да го кърмя и той спря да се буди за нощтното хранене.

# 56
  • Мнения: 1 006
На девет месеца сам си отказа нощното хранене.И нашата педиатърка казваше да му махам храненето през нощта,но не я послушах.

# 57
  • Мнения: 1 294
Сама се отказа от 1000000-те хранения на вечер, когато започнах дохранване с АМ.Тогава детето беше на малко повече от месец.

# 58
  • Мнения: 605
И двете спряха да се будят през нощта към 3-4 месец. За мен важаха правилата: Бебе не се буди за да яде, ще яде когато се наспи и когато бебето е гладно /плача от глад не можеш да го объркаш след малко практика/ яде без значение колко време е минало от последното хранене и коя част на денонощието е.

# 59
  • Мнения: 1 910
Отказа се сам от всички нощни хранения...до година и половина си искаше мляко нощем.

Общи условия

Активация на акаунт