За спермата

  • 8 800
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Минимум 2 мл трябва да е количеството. Можете да го измерите и сами, купи си спринцовка от аптеката и събери материала.
Един спермазотоид не е достатъчен за естествено забременяване. Останалите проправят пътя, освен това в главичките си носят една течност, която разяжда обвивката на яйцеклетката, а онзи единственият се шмугва наготово. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Ха, 2 мл. е по-малко от кафена лъжичка, мисля че може да влезне в графата "няколко капки" Wink

# 17
  • Мнения: 862
Ралим, ще ти дам един съвет - не се вглеждай във всичко около теб, защото ще се побъркаш, повярвай ми. Два месеца са нищо период и все още няма място за паника.
2 мл сперма наистина са около лъжичка за кафе от тези мъничките, така че .......
А е възможно мъжа ти да си помага сам  Sunglasses и поради това да му е малко количеството. В това естествено няма нищо нередно, повярвай ми доста мъже го правят.


А и Ралим, да не вземеш да правиш онова със спринцовката  Naughty
На два месеца опити ако тръгнеш с такива неща да се занимаваш, след недай боже 6 месеца може да се наложи да си вземеш микроскоп за да си изследваш цервикалната слуз  Joy

П.П Това в кръгъ на нещата  Peace

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 15:20 от Hri

# 18
  • Мнения: 85
Мерси за съветите,наистина 2 месеца са малко по това ,което прочетох тук във форума.Дано да не чакаме дълго да забременея,защото ужасно много го искам,но гледам да не се вманиачавам по това.

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Зависи колко точно са "няколкото капки".

И аз мисля, че за 1 месец (реално) неуспех е прекалено рано да си задаваш въпроси дали има проблем.
И чак пък спермограма... Thinking

# 20
  • Мнения: 4 306
И чак пък спермограма... Thinking
А според теб какво трябва да се гадае ли? Спермограмата е основното изследване при мъжа, даващо информация относно фертилността му. Важен елемент е количеството на еякулата.
Ако има опасения относно количеството, може наистина да го измери. Дали след два, три или десет месеца, сами ще решат.
Авторката на темата има известни опасения - даваме отговор.
И все пак спермограмата не е толкова страшно нещо, уверявам ви Grinning

# 21
  • Мнения: 85
Ами струва ми се по това което съм виждала,че е горе-долу колкото кафена лъжичка(от най-малките)
или малко по-малко.Не бих имала такива притеснения ако не беше това ,защото съм питала
приятелки и те са ми казвали,че при техните мъже има значително по-голямо количество.За това реших и вас да попитам

# 22
  • Мнения: 862
Вера спермограма може звучи нормално за теб и мен, защото сме във форума от доста време, но за човек, който втори месец опитва да забременее сигурно е далечно и страшно.
Всички тук добре знаем, че психиката на човека е пряко свързана с физиологията му и мисля, че Вес това има в предвид (впрочем аз  я подкрепям) когато казва  "Е чак спермограма...."
Не е необходимо да обременяваш никого със съвети от този тип, ако те наистина не са необходими.

# 23
  • Мнения: 220
 newsm20 smile3532

вие сега и снимков материал трябва да поискате на тези капки...


туй да не би да ви е пожарникарски маркуч... колкото толкова...

# 24
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вера, тъй като си ме цитирала, ще обясня какво имам предвид.

След като някой реши, че иска бебе, и първия месец не стане, винаги ти минава мисълта, че има проблем. Което в много малко случаи е така. И не означава, че винаги след първия неуспешен месец трябва да се изпрати мъжа на спермограма, а жената - да си прави хормонални и други изследвания.
Под "няколко капки" всеки разбира различно количество.

Моето лично мнение е, че специално за нейния случай трябва повече подкрепа, че не е фатално, че не се е получило от раз, отколкото да й се набива в главата, че шанса да има проблем или не, е 50 на 50.

Не случайно лекарите определят срок от 1 година непрекъснати и целенасочени опити, преди да се започне с изследвания.

А, Хри е казала вече и това, което смятах да напиша сега.  Peace

Виждам, че и момичето определя "няколкото капки" вече като кафена лъжичка, което поставя нещата в съвсем друга светлина - а именно, че има нужда от морална подкрепа.

# 25
  • Мнения: 4 306
Съгласна съм с вас за подкрепата.
Ако погледнете в мненията ми, ще видите че не препоръчвам спермограма веднага. Кога точно, те ще си решат. Според мен при съмнения, няма смисъл да чакат прекалено дълго.

# 26
  • Мнения: 1 792
абе мацкиии я се спрете бе.лелееее.я не депресирайте и не побърквайте момичето отсега с глупости. ooooh!та те едва от 2 месеца опитват и вие тука и казахте половината диагнози и терминологии.
аз за 2-те ми години опити да забременея стигнах до следните изводи.прави си кефа 6месеца и ако не се получи се ходи на спермограма и хормонални изследвания и от там вече пътя за всеки е различен.
и е права Хри че за нас СПЕРМОГРАМА е нещо съвсем нормално ама за тази мацка дето тепърва ще се сблъсква с нещата някак си .......
а колкото до количеството не е необходимо да ти пълни шепите Whistling
успех момиче и дано не ти се налага да станеш половин доктор преди да забременееш.моля се за теб Hug

# 27
  • Мнения: 3 453
Муш,
така, ама не е съвсем така! Какво ли не бих дала някой да ме беше светнал преди година за спермограмата! Една година си е една година, нали? Можеше да си спестя нервите всеки месец. Ако бяхме установили проблема по-рано, можеше и лечението да започне по-рано и инсеминациите и т.н. Сега не изпадам в истерия при идването на всеки нов цикъл. Просто си чакам инсеминацията и това е. Единствено ме е яд, че не направихме спермограма по-рано! Още не се побирам в кожата си, защо толкова чакахме!
Затова съветвам всички - 50 - 60лв. за спермограма са нищо, но ти дават нужното спокойствие. С проблеми или без, когато се планира бременност, добре е да се направи спермограма още в началото. Хората трябва да разберат, че както ние си правим МБ и тест за хламидии, така и мъжете трябва да направят спермограма, но не като нас, след една година, а възможно най-скоро!
Моят съпруг няма никакви оплаквания, а има двустранно варикоцеле, повишен вискозитет и астенозооспермия.
И кефа никак няма да намалее с една спермограма, напротив.  Peace

# 28
  • Мнения: 220
Цитат
Затова съветвам всички - 50 - 60лв. за спермограма са нищо, но ти дават нужното спокойствие. С проблеми или без, когато се планира бременност, добре е да се направи спермограма още в началото. Хората трябва да разберат, че както ние си правим МБ и тест за хламидии, така и мъжете трябва да направят спермограма, но не като нас, след една година, а възможно най-скоро!
Моят съпруг няма никакви оплаквания, а има двустранно варикоцеле, повишен вискозитет и астенозооспермия.
И кефа никак няма да намалее с една спермограма, напротив. 

да бе!!! ти го накарай мъжа ти след два месеца опити да си направи спермограма и после чакай да му рипа либидото и да върши работа...

така ще убиеш всичко детско в него!!!  ще го забиеш в земята и ще стане още по-лошо... все пак момичета, жалете малко мъжкото самочувствие.....

# 29
  • Мнения: 160
Да се включа и аз...момичета, всеки е прав, особено когато изхожда от собствените си патила. Съгласна съм, че колкото по-рано се открие един проблем толкова по-добре, но съм на мнение, и че не е редно  от самото начало нагласата да е "май имаме проблем". За мен истината е, че правим или не деца, както жените си правят контролни прегледи е редно и мъжете ни да го правят, а това включва и спермограма.

Общи условия

Активация на акаунт