Отговори
# 225
  • Мнения: 22 510
Добро утро и от мен. )))

Честито бебе Иванина на мама каталина. )) Да са живи и здрави. ))

Ивон, не се притеснявай, всички отоци и т.н. подувания ще спаднат, но чак след около 10-14дена. На организма му трябва време, за да се възстанови. При мен отоците на краката спаднаха на 4-5тият ден, но на ръцете чак след 2седмици.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 228
Здравейте и от нас  Simple Smile

Първо започвам да честитя:

Честит син Иван на Поли   bouquet
Честита щерка на Йоли 24   bouquet
Честит син на Екита   bouquet

Честита дъщеря на Каталина   bouquet


На всички бебчовци пожелавам много здраве и лудории, на всички мами и татковци - хиляди щастливи мигове  Heart Eyes

Наде, хайде само ти и Преслава останахте от тези, дето заедно щахме да раждаме  Heart Eyes

Аз нямам много време за интернет, понеже гледам да обръщам внимание на Марти, а Ивко още не си е изградил режим.
Освен това вчера и аз взех да си скапвам настроението Sad Имам чувството, че кърмата ми е малко, само по 20 - ина грама цедя... Бебчо изглежда се наяжда, даже тази нощ си направи почивката от (почти) 6 часа  newsm78 Ама първия път течеше като от дойна крава ...
Хем не мога да се гледам - дебела и разплута - все си мисля, че предния път изглеждах малко по - човечки  Cry  Sad И на всичките тия кила и сланинки, остава и да не потече кърма като хората ...  Cry Cry
Днес ми е малко по - ведро - изцедих 50 мл. след храненето в 10, като че количествата се увеличават...
Ивон, Нигела, ви по колко изцеждате след ядене? Оф, защо не съм писала кога колко  Sad

Нощес на Ивко му падна пъпчето, засега друг напредък за хвалби няма (освен това, че спа непробудно 6 часа и аз се наспах)  Simple Smile Аз смятам да си го пазя, пазя си и това на Марти, не мисля да го хвърляме където и да било...

Мислех си, че втория път ще пропусна следродилната депресия, ама май не  Rolling Eyes Е, по - леко е от преди, ама си я има ... поне при мен  Simple Smile

Ето още малко снимки, тези от изписването, на който му се гледа:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1672&AlbumId=104009

Нигела, много хубави снимки Simple Smile Ама на живо Дидко е още по - сладичък Simple Smile

Сега за ВИП статите на Тина Киркова:
Стаите са си ОК, ама персоналът и отношението на 2/3 от тях е ужасно Sad Има три екипа, единия са си много свестни, останалите са ужас:
 - крещят за каквото им скимне - пример: момичето в мойта стая попита кога ще и докарат бебето, като я настаниха. Малеее, като се започна: "Бебето, та бебето, ще го докараме, не знам кога, само вашето бебе ли ни е до главата, имаме 60 бебета";
 - ако нормално родила родилка ги помоли да вземат бебето за през нощта, НЕ го взимат... взимат само на родилите секцио... ако помолиш третия екип става, с другите два - не. Аз не съм искала, но бях свидетел на отново грозна разправия. На втория етаж бях за няколко часа в тройна стая, там отношението беше повече от хубаво, ако знаех, въобще нямаше да се качвам на 5 ...
 - на изписването дойде мъжът ми да ми донесе дрехите за мен и бебчо, носеше торта за акушерките и попита каква е процедурата. Отговориха му: сега имаме една по - специална пациентка, снима телевизията, всичко ще се забави малко, ако обичате тихо. Той им подаде тортата и благодари, а му отговориха, че не я щат ... Е, прибрахме си я и я изядохме ама... що за отношение? Препдолагам очакват от ВИП пациентките, които са платили 500 лева за доктор и по 30 лв. на ден стая, и пари за тях... не знам.
Както и да е, издържа се 3 - 5 дена. Както казва мойта лекарка: Не се ядосвай, нали знаеш, че навсякъде най - големите шефове са санитарките, после сестрите, ние само слушаме Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Има предимства, че могат да ви посещават близките, на 2 етаж не пускат. Стаите са двойки, бебетата са при майката през цялото време "по желание".

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 12:24 от rally

# 227
  • Мнения: 617
Честита дъщеря на Каталина! Да и е жива и здрава и мама да се възстановява бързичко!
Rally снимките на бебчо са страхотни особенно picture 012 i 014 направо се разплаках от умиление.
Оф кога ли ще дойде и моя час да гушна бебчо. За сега признаци никакви пък да видим.

# 228
  • Мнения: 1 817
ЧЕСТИТО НА МАМА Каталина ! ДА И Е ЗДРАВА И КРАСИВА МОМА ИВАНИНА !
Рали, много сте хубави всички! Баткото много хубаво детенце и... и много развълнуван. Всички сте много щастливи.Пожелавам ви винаги да се чувствате така щастливи и обичани.

пс/ Рали какво стана с одеалцето на Марти /като чели не е същото?/  newsm53 Grinning JoyАмиии всички се точихме за това одеалце... Grinning

# 229
  • София
  • Мнения: 1 555
rally - снимките са страхотни.  Hug При нас на изписването стана голяма суматоха, някакъв фотограф ни хвана да ни снимка, нашите снимки не станаха хубави, всички размазани, пък и тръгнахме набързо и се надявам поне неговите да са станали.

За цеденето - и аз психясвам малко на тази тема. До вчера около 20-30 мл. изцеждах, но сутринта и при мен беше около 50 мл. Но и на мен ми се струва малко.  Sad Иначе съхранявам по малко кърма и няколко пъти давахме от шише, защото госпожицата беше много поспалива. Аз обаче имам чувството и, че не мога да изцеждам като хората. Отначалото като започна с помпата потича, след това спира. Ако пусна леко въздух и пак започна да помпам тръгвам пак кърма, но за малко. След това трябва да повторя процедурата. И така - помпам по малко, спирам, помпам.... ooooh! Нещо не е наред май... newsm78

Мирама - забравих да ти благодаря за отговора, дано наистина престант да се потуват ръцете до една седмица.

A ето ни и нас как спим -



Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 13:28 от Ивон

# 230
  • Мнения: 10
ЧЕСТИТА МОМА НА МАМА КАТАЛИНА.ДА ИМ Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ДА ГИ СЛУШКА,А НА МАМА БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ
Рали снимките са страхотни,да сте винаги така усмихнати и щастливи заедно.

# 231
  • Мнения: 18
Привет и от нас с бебата!  wavey И ние сме си още двете и да си призная и на мен вече много ми се ражда! Но не защото ми е писнало или ми тежи корема, ами защото като гледам снимките на всиките ни бебчета и ме си приисква и аз да си гушна моята шушулка. А и как нямам търпение да видя на кого прилича...  newsm78
 newsm51  Чеситита дъщеричка Иванина на мама Каталина! Много слънчеви мигове им пожелавам на тримата с таткото!    newsm51
Честита бебка и на Джоли 24! Много радост с малката принцеса!  newsm51
Рали, малкият Ивко е направо бонбон! Сладур и половина. А баткото изглежда много ентусиазиран и с голяма любов си държи братчето. Дано бързо свикне с присъствието му вече вкъщи!  Praynig
mishonka95, голяма красавица е твоята Мила! И как сладко си спинка на повечето снимки. А с тези обички напълно ме разтопихте и вече съвсем нямам търпение с моята беба да се видим!  Crazy
Аз от многото странични емоции забравих да ви се похваля, че вече си имаме и количка - ето тази http://www.abc-design.de/display.php?oid=10&m_product_id=374 … 8-3&v=03&, но модела с 4 колела. Спряхме се на ABC dеsign и въпреки, че ми се струва тежичка много си я харесахме. Летният кош също е много сладък. Е, заради цвета се колебах известно време, но на фона на останалите си е за предпочитане. Взехме си и столче за кола и вече сме напълно оборудвани за разходки, само времето да не ни изненада и да има още слънчице и през октомври! А и всичките ни покупки вече са налице, като изключим някои и други дреболии, които и таткото може сам да вземе. Много съм щастлива от заешкото ни комплектче за изписване. Подарък е от моите родители и като го видях изпаднах в тотално умиление. Жалко, че още си нямаме фотоапарат, за да ви го снимам, но като ни изпишат, а и вкъщи ще го нащтракам, за да ни видите какъв сме зайчун!
 
Ивон, вече съвсем ме довърши на тема бебоци с тази снимка на София... Crazy Crazy Crazy Само за няколко дни и колко оформени и сладки са мъниците, да ги изядеш!
 

# 232
  • Мнения: 22 510
Хайде здравейте пак от мен. )))

Всички бебета са прекрасни, големи красавици и красавци. )))

Ивон, не се притеснявай за ръцете, ще се нормализират нещата. )) И аз си мислех, че след като родя корема ми веднага ще спадне и всичко ще си дойде на мястото и бях много учудена, когато не стана точно така. ))
Да ти кажа и за цеденето - всичко си правиш както трябва, просто така се получава при всички. Помпата цеди по-бързо отколкото едно бебе може да суче и за това трябва малко време на кърмата след първоначалната сила, с която излиза, да продължи по същият начин. Така че и при мен е същото - първо върви много след това спира. Изчакваш по около 5-10секунди и пак помпиш. ))

mamma mia, количката ти е супер, със здраве да си я ползвате. ))

В тази връзка аз да се оплача - че моята прословута количка още не е пристигнала. Ама това е - българска му работа кажи и приключи до там. Сега хората ще опитат да ми я пратят по автобусите Лондон-София, стискайте ми палци да стане, много моля. )

# 233
  • Мнения: 26
Честито на Poli, Ekita, Joly и Каталина!!!
Докато изчета всичко и забравих в какъв ред са се обебили Grinning
Да са им здрави и кротки сладките бебоци!!!
И аз искам вечееее Sad
На Поли няма да и се сърдя, че не роди на моя рожден ден, щото роди на рождения ден на мойта кака Laughing
Тони, ще залагаме ли коя ще тича първа към Тина newsm53

# 234
  • Мнения: 19
Тони, ще залагаме ли коя ще тича първа към Тина newsm53

Ама без да броим фалшивите посещения, нали така! Ами няма да съм аз! Мойта беба здраво се държи и не слуша увещания никакви! Смятам да си бодна една указателна табела на пъпа със стрелка и надпис "ИЗХОД", белким уцели посоката....
Залагам : ти си първа!

# 235
  • Мнения: 276
Честита дъщеричка Иванина на Каталина!!!
Да е жива и здрава и голяма да порасте!!!

rally честито ви паднало пъпче  Hug  ти викаш хайде ама на - седи си дребчо и си трае!Кога ли тръгна верно и аз  newsm78
А Преславчето нещо се е скатала та може и да ме изпревари!
Ивонка София е като захарен памук - толкова е сладка!!!
mamma mia количката ви е много готина!със здраве скоро да си я ползвате!
Mpulle а на тебе още ти е раничко за срещи с бебо - не бързай толкова  Grinning

# 236
  • Мнения: 405
Рали, и аз цедя по толкова, даже и по-малко. Рядко се събира чак 50мл, така че споко  Grinning не е кат да нямаш  Mr. Green
М/у другото и Ивко е още по-сладичък на живо, те явно още не са се научили да позират  Joy Честито паднало пъпче  Hug

И нашето падна вчера , сега вече не ме е толкова шубе да го преобличам  Joy

Ивонка, много е сладичка беборанка  Heart Eyes

Наде, айде мацка, тази седмица да се срещнеш с  твоето бебенце   Grinning



Пра, Рали е написала много точно за какво става дума във Випа, и освен всичко храната според мен е ужасна!!! Леща, грах, боб-все "подходящи " за кърмачка храни. Или пък за вечеря 1 кренвирш. Или пък класическата вечеря - парче бял хляб с парче сирене.  Shocked Ебати Випа. Отношението верно е под всяква, освен този единствен екип, които се държат човешки,организацията е супер мудна и такаааа... Стаите обаче са готини и наистина е доста спокойно. Ако пък се паднеш с готина "съквартирантка" престоя може да ти е направо като на хотел  Laughing

Айде , после пак ще намина , че някой ме вика за ядене  Mr. Green

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Здравейте момичета!

Честито бебче на Каталина! Да е жива и здрава и мнооого да слушка мама!  newsm51 

Аз днес се опитах да чистя, но това много трудна работа. През 2 минути задъхване, после почивка и после пак наново. Повече няма и да опитвам, но вече не ме свърта на едно място.
Ивон, и на лекциите казаха , че трябва да се правят почивки при изцеждането за да слезе още мляко. Казаха, че и бебето  затова си прави почивки докато суче.
Всички бебчета са много сладки. Наистина от октомврийските по-хубави няма. lovekiss

# 238
ЧЕСТИТО БЕБЕ А МАМА КАТАЛИНА!
 smile3504 smile3504 smile3504 smile3504 smile3504
Днес нямам настроение да ви пиша,защото цял ден звънят роднини и приятели да питат няма ли вече да раждам.Направо съм бясна все едно няма да им се обадим като стане #Cussing out
рали-благодаря за инфото за випа на Тина Киркова,че аз бях решила ако е голям кокошарник долу да си взема стая горе,ама явно не си заслужава.
  Nigella-това с манджите сериозно ли,тия не стига че ще ни уморят от глад ,ами и колики на децата ще докарат #Cussing out

# 239
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 883
Здравейте момичета!Аз съм от мамите септемврийки и искам да съобщя една радостна вест:Tanya p роди момченце днес сутринта.Казва се Павел!Да е жив и здрав и много да радва мама,тати и кака Ники!

Общи условия

Активация на акаунт