Започнаха градинските неволи, но ДЕКЕМВРИЙЧЕТАТА са готови

  • 17 996
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 390
чакай да се запиша, утре ще чета и пиша  Sunglasses

# 31
  • София
  • Мнения: 1 062
Нелка, нищо не написа за Дарата. Как е минал денят? Не я видях навън с децата, явно по-рано си я взела.
Да, ще боядисваме в събота. Купихме вече четки, безир, боята е осигурена от един дарител. Абе, като се видим ще те запозная с целите на родителското настоятелство за тази година, ако искаш да се включиш в организацията Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 568
Снощи не писах, защото гледам в 9 като се укротят децата да лягам и аз. Все още дребния ме буди по няколко пъти на нощ.

Вчера в 4 часа се бях закотвила вече на вратата на градината и чаках да отворят. Дара мъъничко се разплака като ме видя, но бързо се успокои. Стоянова ми разказа набързо, че денят е минал много добре, била спокойна, яла била /целия кекс със сирене за закуска/ и спала. Лелката от охраната пък ме уведоми, че онова къдравкото цялото в жълтичко дето било облечено плакало като се прибирали ... от всякъде сервират различна информация.
Дара разказа много неща - диня и кекс яли, пили сокче, едно момченце намерило змия на площадката  Laughing, госпожата им викала 'шшшшттт' като заспивали /имитираше я много сполучливо и се смяхме много/ ... ей такива неща, но ми каза, че повече няма да ходи ...

Тази сутрин драмата започна още като влязох в стаята да я събудя в 7. Викаше ми да се махам и тем подобни. Аз бях приготвила торбата с играчките, които били дошли при мен през нощта да ме молят Дара да ги заведе в детската градина. Върза се за малко, ама после едвам й обух обувките. По пътя видяхме много деца с родителите /голяма манифестация било сутрин  Laughing/, гушкахме се, лигавчихме се, обичкахме се. Преди да влезем ме попита точно през кое прозорче ще я гледам цял ден и на вратата естествено стана истерията. Стоянова я качи набързо горе, а аз се изнесох.
Днес ще отида малко по-късно, за да може да поиграе на двора.
Елексирче, ти към колко ходиш?
Ще се включа, както казах, с удоволствие в начинанията на родителското настоятелство  Wink
Аааа ти ли караш Раф4? Ти ли си ръчкала миналата година общината да слагат легнал полицай и знак на улицата откъм яслата? Ако си ти, носи ти се славата  Laughing

# 33
  • Мнения: 4 195
Нели за съжаление, ти предстоят няколко трудни дни - първия ден им е интересно, на втория осъзнават, че ооооо тая пак мисли тук даме стави, а дали ще ме вземе, или ще се вее някъде с оная пиявица бебето, дето не знам от къде го довлече, ама ми краде от вниманието и ще ми вибна една................но ще свикне, на 4-5 ден ще види, че мама все още я обича безумно, все още е принцесата на мама, и че не енаказание за нея да ходи на детска, ами е задължение, както е задължение на мама да им сготви, на тате да работи и тн и тн......

# 34
  • Мнения: 1 568
Ясно е, че другата седмица ще е критична. Ще мине ... да се надяваме без особени травми.

Веси още ли плаче? Как са другите ученици?

Относно бебето - първото нещо, което направи Дара след като ме гушна на излизане беше да гушне Ясен, погали го по ръчичките... а количката я бях дръпнала доста настрана да не й бие на очи като излезе, но тя първо при него отиде. Чак после попита къде е тати.
Все още не свързва отиването й в детската градина с бебето, защото него го оставяме в къщи с баща й като излизаме двете с нея. Това си е само нашето време. Като я взема той пак спи и ние пак имаме много време за разговор и гушки.
Не казвам, че няма ревност - напротив - би било ненормално ако няма. Всеки път, когато види баща й с Ясен, започва да си намира причини да истеряса - последно беше за прическата на кукалата, развали я, после не била така, не била онака ... Мен не ме ревнува, поне не така явно.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 10:21 от Смайли

# 35
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз съм тая с джипа, да Simple Smile
Чак пък слава...Освен, че ги юркам да правят нещо, друго няма. Ама сложиха полицай, де. Сега пак им писах, да си довършат работата и да сложат знаци и пешеходни пътеки и на двата входа. Аз съм си с шило в задника, така че действам на няколко фронта Simple Smile

Стана ми любопитно, каква слава?

Дара ще реве поне няколко дни, трябва да си подготвена за това. Там няма "Не искам, не мога" и т.н. Затова реват повечето. Че има ред и той се спазва. Веси реве, мда. Днес вече малко и се поскарах, че ще я връщам в яслата щом така реве, тя ми вика "Не искам, аз съм голяма". Ми, като не искаш, спирай с театрите. Ама нъц. Реве си. Ще и мине.

Ходя към 5 да я взема, точно за да си поиграе навън с децата. Така по-лесно свиква.

# 36
  • Мнения: 1 568
Опитвах се снощи да обясня на майката на Сашето от "Невенче", Надя е тя, че те познавам, но единственото, което знам за теб е, че си майка на Веси и си адвокатка  Laughing Та тя ме пита за джипа и легналия полицай  Grinning
Надето и тя е кибритлийка и тя ми разказа същите неща като теб за циганията на родителските срещи.
С друг не съм говорила, да не мислиш, че нещо съм те разнасяла из квартала  Wink

Интересно ми е Веси какво разказва за дните там. Питах Дара дали си е играла с нея, но тя ми каза, че Веси била разсърдена  Laughing С Габи си била играла уж.

# 37
  • Мнения: 166
Нелка, стягай се наистина. Рев ще има, въпросът е да се ограничава с момента на тръгването ти. Зависи много от лелките - как ще я привлекат, как ще я заинтригуват и как ще се отнесат към болката й. Това съм го изпитала. Нашата още в яслата изригваше в див рев само като види сутринта лелката, която не харесва. А иначе - и ние не сме по-добре, нищо че сме "старши" Wink - вече 4-ти ден. Но докато й наредя дрешките и обувчиците в шкафчето вече е стихнала. От различните информации, които ще чуваш - вярвай на детето. И на нас в първия ден лелката ни обясняваше как я хранела, а директорката каза, че още на закуската си хапвала самичка. Laughing Диля потвърди първото. И аз й се доверявам напълно, като знам каква глезла е. Ами това е. Всъщност още нещо. Изпълнения ще има и вечер, защото в повечето случаи пред мама и тате си отпушват задържаната през деня емоция. Да, и Елексир ми напомни за моята хитрост, с която убеждавам дребочката. Точно това й казвам: ти нали си вече голяма - големите деца ходят на градина. Снощи дори й обяснявах по себе си на коя височина къде ще ходи - първо за яслата, сега - на градина, като стане до талията ми - на училище, а като стигне до главата ми - на работа. Забавно й се стори. Въоръжи се с много, много, много търпение и обич, стискам ви палци! Heart Eyes
Какво стана с тая жена МКП? Тревожно е мълчанието й... дайте инфо, плийз! newsm78

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 10:43 от Lyusil

# 38
  • София
  • Мнения: 3 663
При нас отива на добре. Днес даже на мрънка. Естествено поначупи устенца, когато госпожата го хвана за ръка и влязоха навътре. Твърдо му казах Чао и се разделихме. Днес ни е девети ден на градина. Трябва им време да свикнат. При чужди хора са, нови непознати деца. Като се поопознаят ще тичат напред и няма да искат да си тръгват.

Успех, по-скорошен ви желая  Grinning

# 39
  • Мнения: 1 568
Ето, че се нареждат нещата. Браво на Виктор.
И аз съм така твърда, Асе, лигавченето е до вратата.

Люси, хубава идея е това за височните, ще го запомня за понеделник сутрин  Laughing
Давайте и други идеи!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 062
Глупости. Не съм си и помисляла подобно нещо. Ама като ги знам някои...абе, не ми се говори.
Веси играе с децата и госпожата казава "Шшшшшт". Яде, спи, всичко прави като хората, ако я питаш нея. Сутринта влизах в групата - Дара беше перфектна. Закусваха. Никой, освен Веси не ревеше.
Иначе госпожите ми харесват. Проблемът е, че нямат площадка. Засега съм залегнала на този въпрос пред директорката.

# 41
  • Мнения: 1 568
Ама наистина ли я видя Дара? Да закусва??? Снимай я другия път, плийййзззз  Laughing

Как така и площадка нямат???  Shocked

# 42
  • София
  • Мнения: 1 062
Наистина я видях. Закусваше. Ще ти я снимам другия път Simple Smile
Имат една, ама на нея няма нищо. Сега съм уговорила да им направят пясъчник. И да ремонтират пейките. Ще я оправят, споко. Няма да оставя нещата така.

п.п Запиши дискове с песнички, плс. Че имат само два.

# 43
  • у дома
  • Мнения: 708
Мирянче, Нели, - предлагам ви да си отворите нова тема за житието в Хензел и Гретел в Радост   Grinning

Мирянче и на нас една такава майка ни трябва в групата като тебе. Браво! Peace Ще вземаме пример..

И да ви попитам, виждам че и при вас и на аsa градината не стачкуват. Как ги убедихте? При нас стачката продължава и в понеделник - чудя се какво да правя вече, свекитата са тук, но не знам как ще ги изтрая и другата седмица, а майка ми отказа да идва засега  Sick

Ние още не сме прекарали и един ден в нашата си група при нашите си госпожи, само едната познавам. Много взе да ми писва от тази стачка, въпреки че принципно ги подкрепям хората..

 

# 44
  • Мнения: 1 568
извинете ни ... няма да се повтаря  Embarassed

мкп верно се затри. най-после мартин я е очистил  Laughing ОТЪРВАХМЕ СЕЕЕЕ  Joy

Общи условия

Активация на акаунт