През НОЕМВРИ с бебе на ръце,тати вкъщи ще ме заведе

  • 15 020
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 421
Краси да,кажи колко точно ританки,камизолки и тр.дрешоци да вземем?
А ти... какво е станало,нали свекърва ти беше добра жена? Нещо в пререкания ли сте влезли?

М-Фейс
  честита племенница! Жалко,че е имало неприятни моменти,но важното е,че всичко сега е наред!!!  Hug

Сладурке... трвожиш ме с тая хлътннала спалня  Laughing

А за брака... с таткото  мислим да сключим брак около 15.10   Rolling Eyes  (чакам най-добрата ми приятелка и едно от най-важните ми същества да се върне в БГ) ... тааа....ще е проблем ли това за бомагите,че е 20 дни преди бебето да дойде  newsm78

# 16
  • Мнения: 0
Момичета,аз сега ровчих в темата на септемврийските мами и там разглеждах разни полезни неща относно оформянето на документите след раждането.
Мислите ли,че е някакъв проблем,че с тати нямаме брак?
Малко ме притесни също факта,че ние сега живеем в Бъкстон,а всички хартии и документи ще трябва да оправям в Люлин,където съм регистрирна по лична карта.Ми как ще оставя бебо ако го кърмя да се редя по опашки в общината и в социалните?
Ами ние с нашия  Тати също нямаме брак!Не мисля че ще има проблем.Преди известно време питах в болницата(Токуда) как стоят нещата и ми казаха,че може дори на регистратурата да се попълни една декларация,плащало се май 30лв.или нещо подобно и готово.Няма нужда да ходиш да търсиш нотариуси и т.н. Това е специално за записването на детето.За друго незнам newsm78Ако ти изровиш нещо свиркай,че и аз за другите не съм много ориентирана Peace
Клер,къде ще ходиш на астролог?Я сподели,че може и аз да се засиля ,пък да видим какво ще каже? LaughingТоку виж внесъл малко яснота в бременната ми главица,че сега вътре е  smile3537 smile3537

оооооххххх,че съм блейка ooooh!
М-фейс,Честита ти племенница!!!Да е жива и здрава и да порасне голяма и умна Госпожица!

# 17
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте момичета Hug
    Ама големи писателки сте - не мога да смогна да ви изчета... Stop
Аз цяла сутрин тичам по банки и задачки и сега седнах малко да почина преди голямото чистене...Вчера пък, цял ден гладих бебошките дрешки - леле, ама няма такъв кеф - едни такива мъъънички..по-малки от ютията бе хора - ама така хубаво ги подредих в шкафчето и само си ги душа и ми миришат на чистичко...на бебенце някак си Heart Eyes
    Сега пак друго да ви попитам, защото ми е много важно и нямам време за реакция, а и не знам кой друг да попитам - мами, кажете добър педиатър в 20-та поликлиника - нали трябва да се запишат бебчовците някъде - моля ви, ако знаете нещо - пишете Peace
    И друга питанка - малко тъпо, но никак не съм наясно с тия неща - каква е тая еднократна помощ и задължителна ли е за всички мами или не Embarassed
    Айде, оставям ви за малко и после ще пиша и даже и снимчици ще ви кача - да видите каква тумбалана съм станала Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 5

М-Фейс - честито бебоче - да ви е живо и здраво и само да ви радва  bouquet

ПростоАз - според мен няма да е проблем - просто бумащината е множко - особено като тръгнеш да си сменяш документите...ама не бой се...преживява се - с теб сме Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз бързам да се похваля - намерих от къде да взема слинг - едната ми кумица от Пловдив има, а нейната щерка вече е голяма и тя ползва някакъв друг слинг, който става и за носене на гръб - тя за по-малко бебеси го е шила сама и каза, че ставал за 10 мин, ако искам ще ми ушие, а иначе може и нейния да им даде  Simple Smile
Мишунка, еднократната помощ е за всички - сега е 200 лв за първо и второ дете.

# 20
  • Мнения: 421
mishunka   Hug

ам... верно кога я превеждат тая помощ? и какво трябва да се направи за да я преведът? И... в същата сметка,в която майчинството превеждат ли ще е или ? М-Фейс ти си факира!

И аз мисля да започна да пера дрешоците,ама от неделя...че в събота съм на изпит и сега уча  Shocked

# 21
  • Мнения: 160
Привет,мамчета!
Опитах се да ви изчета,но не много внимателно,защото немога да смогна.Аз ходих сутринта до тази борса(ако може така да се нарече) вХ.Димитър,но нямаше нищо интересно,вярно-бодита по 2.5,ама нищо друго,сигурно улучих такъв момент,рафтовете празни,после  в Захи в Лозенец и накрая се прибрах само с една пижама за кръщелника,а за моята беборана пак нищо  #Cussing out...ама скоро всичко на куп newsm68
Обръщам се към тези,които ще раждат в Майчин дом-на 9 и на 23 са дни на отворени врати,аз мисля да ходя на 9,някой да изявява желание?
Моме Катерино,защо не си смениш адресната регистрация сега,та да ти е по-лесно после?
За схващането,аз се събуждам от болка в свивките на краката,това дали има нещо общо с това,че съм имала луксация като малка newsm78...сигурно
А за киселините,които ме мъчат пия много газирана вода,ако никой не го е споменал,да знаете че много помага(поне на мен)
Е аз не пиша,не пиша и наведнъж ви напълня главата с дрън...дрън
За всички smile3525 и само усмивки!!!До скоро

# 22
  • София
  • Мнения: 63
здравейте, момичета  Laughing
днес в офиса са ме напънали с работа /като за последно  Wink/, едва ви хвърлям по едно око.
Ditta, аз "секса и града" ги привърших, а вече съм на последните серии на "отчаяни съпруги"-като си гледам градацията-какво ли следва  Rolling Eyes
Мома Катерина , ето ти една сигурна рецепта за зъб /аз като една д-р куин леителката, не мога да се не обадя  Wink/.откъсваш си парченце прополис /клей/ и си го залепяш на венеца на зъба, който те боли-гаранция до няколко часа ще си забравила /няма да се излекува, но няма да те боли/.а за чакането по общините-не се притеснявай /отиваш с бебока и като огладнее и ревне...вадиш едната да си го кърмиш и да видим какво ще стане  Wink/
а пък за гладенето на детски дрешки знам, че не е хубаво да се гладят много по-рано, че пожълтявали  Thinking
ох, колко много сте изписали-след малко ще ви дочета.
лек ден засега  Joy

# 23
  • Мнения: 1 546
talyyy, даде ми идея какво да гледам като свърша със "Секса..." Wink Наистина се получава интересна градация, обаче...Може да почнем после "Женени с деца" Laughing
ПростоАз, ама това си е новина за брака!  bouquet Как сте решили - с бяла рокля, було и всичко подобаващо или като нас- по-хайлашката  Wink

Качих и нашите нови покупки в албумчето. Чудех се дали да не си направим отделни албумчета както е в другите теми?Дес като дойде ще каже. Wink

# 24
  • Мнения: 219
Диана Т, към шишетата има рингове и капачки, като и при Авентските, та капачката се поставя с гладка част към разтворимото и се шейква. Сега стана ли ясно?. По-добре обаче на абонамент за кърмаческия курс при Юлче.

Обаче пак Ви казвам много пишете, докато се ориентирам преди малко къде сте и хоп нова тема.
Хубав ден



# 25
  • Мнения: 33
        И друга питанка - малко тъпо, но никак не съм наясно с тия неща - каква е тая еднократна помощ и задължителна ли е за всички мами или не Embarassed
   
Мишунка, това е помощта, която се дължи по закон и я получава всяка майка, независимо коя бременност и раждане й е това.  В тази връзка ви публикувам извадка от ЗАКОН за семейни помощи за деца :

[size=7pt]Чл. 6. (1) Майката има право на еднократна помощ при раждане на живо дете, независимо от доходите на семейството, когато детето не е оставено за отглеждане в специализирана институция за деца.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г., в сила от 1.01.2007 г.) Размерът на помощта по ал. 1 се определя ежегодно със закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, който не е по-малък от предходната година и се диференцира според поредността на децата, родени от майката.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г., в сила от 1.01.2007 г.) При раждане на близнаци, един от които е второ дете на майката, помощта се изплаща за всяко дете близнак в размера за второ дете.
(4) При определяне поредността на децата се вземат предвид само родените от майката деца, които са живи в момента на раждането.
(5) Помощта по ал. 1 се изплаща на майката, а при невъзможност да я получи - на друг законен представител на детето.
(6) (Изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г., в сила от 1.01.2007 г.) Ако до навършване на 2-годишна възраст на детето се установят трайни увреждания над 50 на сто, на майката се изплаща допълнителна еднократна помощ в размер, определен ежегодно със закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година.
[/size]

А ето тук са и размерите на помощта:
13. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е 200 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е, както следва:

1. за първо дете - 18 лв.;
2. за второ и всяко следващо дете - 20 лв.
(3) Размерът на еднократната помощ при бременност по чл. 5а от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е 150 лв.
(4) Размерът на еднократната помощ при раждане на живо дете по чл. 6 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е, както следва:
1. за първо, за второ и за трето дете - по 200 лв.;
2. за четвърто и всяко следващо дете - по 100 лв.
(5) Размерът на допълнителната еднократна помощ за дете с установени трайни увреждания над 50 на сто до навършване на 2-годишна възраст по чл. 6, ал. 6 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е 100 лв.
(6) Размерът на месечните помощи за отглеждане на дете до една година по чл. 8 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е 100 лв.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Валенсия, сайта проработи, но не открих хубави снимки на плетените пеленки. Пускам две снимки, на които се виждат две от трите пелени, които имам. 1 2. Май,като ги изровя ще ги снимам пак..нищо не се вижда тук newsm78

Мишунка, задължителна е  Grinning Хората ти дават 200лв помощ за детето  Simple Smile Ако искаш може и да не я взимаш..лично аз я оползотворих чудесно Simple Smile

Просто Аз, попълват се документи, но сега дали са същите не знам...искат се акт за раждане, молба-образец, копие от акт за раждане и т.н. неща, не ги помня. Подават се в социалните и си чакаш парите по сметка (която ти посочиш).

Jutoo , пробвай го този слинг първо. На комшийката ми, например, хич не й е удобен и си предпочита кенгурото.

Хайде, аз ще поспра днес с писането, че се поулях  Crazy

# 27
  • Мнения: 421
Дита по домашно сме решили  Laughing
Купувам си една бяла пола и бяла блуза (или поне нещо светличко)
Милото го спретвам в едни панталони (не кой знае колко официални) и една спортно елегантна риза...
Малко повечко грим и сценични ефектни,грабваме брат му и жена му и моята приятелка и петимата отиваме в съвета (е предварително ще си запазим час де... и то ще е тия дни)  и.... ще се молимда ни пуснат в тоя вид  Laughing  Laughing  Joy

Диана мерси...ще се пробвам да не го забравя това  Laughing  Аз много се чувствам оглупяла,забравяща и постоянно питаща....  Crazy

# 28
  • Мнения: 2 126
Eто ме,нещо немога да стигна да пиша.Бях се отнесла одевеи за темата.Нямаме си бебе още,а по последни данни нещата отиват към заплащане - намеци туй онуй #Cussing out Както и да е майната им на парите,дано се свърши работа Praynig
Но съм толкова отвратена от този Майчин дом,че никога не бих стъпила там доброволно.

За еднократната помощ - ще си я получите като стане готов акта за раждане на детето и с личните карти на майката и бащата се отива в социалните и там се подава молба ли кво беше не помня.

А за тая възглавница за кърмене,убийте ме немога да си представя как се ползва и въобще какво и е предназначението Embarassed Blush,явно доста съм изперкала Sick

Честито,m_face!  bouquet

криси4,и аз гласувах за теб Peace

Бях се засилила много неща да пиша,ама вече забравих какво и ако се сетя после пак.........еееееееееееххх старост,нерадост ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 546
Дита по домашно сме решили  Laughing
Купувам си една бяла пола и бяла блуза (или поне нещо светличко)
Милото го спретвам в едни панталони (не кой знае колко официални) и една спортно елегантна риза...
Малко повечко грим и сценични ефектни,грабваме брат му и жена му и моята приятелка и петимата отиваме в съвета (е предварително ще си запазим час де... и то ще е тия дни)  и.... ще се молимда ни пуснат в тоя вид  Laughing  Laughing  Joy


Е ми да, супер. И нашето беше горе-долу така ама завлякохме и родителското тяло. А, че ша ви пуснат, няма начин, нали трябва да ви вземат парите  Wink

Общи условия

Активация на акаунт