През НОЕМВРИ с бебе на ръце,тати вкъщи ще ме заведе

  • 16 348
  • 274
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 205
юл4е не те ли е страх да носиш малчугана на дълги разтояния? А за спането - давай сега докато можеш,не гледай нас - ние после ще ревем...ревем  ooooh!  Искам да легна да се наспя едно хубавичко,ама....   Sad  тъпа история[/b]

Ами всъщност той ходи дългите разстояния - аз го пренасям само през улиците и пред нас, че няма зелена площ, а е един огромен паркинг с движение отвсякъде. Той освен това е лек, няма десет кила, не ми се отразява по никакъв начин на корема. Но явно и това ми идва много за рамото - защото ме боли само ръката, с която го нося.

Криси4, като се опишка бебето, е опишкано навсякъде - защото ако памперсът не поеме, върви и нагоре към кръста. Оакването е по същия начин, Иво е бивал оакан до врата - не преувеличавам, тогава смених от Памперс на Либеро и никога повече не повторих да сложа Памперс. Ластиците на кръста на памперсите са голяма работа при бебета, които акат често и по много и се въртят любиптно, доакто го правят.  

# 91
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен.Вчера бях на преглед и всичко е нормално.Док каза,че много малко съм качила,но това е добре щом бебо расте и се развива нормално.Каза,че вече е 2 кг. GrinningМного се надявах вече да се е обърнал с главичката надолу,но....седи си и това е.Чисто седалище е.Дано да се обърне до края все пак,защото много ми се иска да се раждаме нормално.Вчера се видяхме на прегледа пак с Мфейс.Много е сладка и усмихната винаги.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 680
Jutoo , това за предизвиканото нормално раждане ми го казаха, че се прави, когато искаш да избегнеш парите за здравна каса при избор на лекар /сега са 500лв, а от другия месец май ще са 800/.не съм го коментирала с моя док /сега в неделя дано вече се разберем  Rolling Eyes/ох, то при теб вече си идва-от утре влизаш в деветия, нали  Wink.започвам да ви завиждам малко с по-ранните термини, но пък после ще разказвате подробности  Wink
Толкова много ли искат за избор на лекар  ShockedМисля, че в Шейново бяха 150 лв. newsm78
Аз не заради плащането, просто няма на кого да оставя каката ако тръгна да раждам посреднощ и някак си ще ми е по-спокойно ако всичко е планувано. Всъщност аз и първия път родих с предизвикане 1 ден преди термина ми, защото плацентата беше презряла. Мога да кажа, че няма нищо страшно, верно, че се ражда по-дълго, но не е толкова болезнено. Мен на 3 см ми сложиха епидуралната и дори успях да поспя. В 21 часа ме вкараха в предродилна - през деня си се мотах из болницата и ходех на час да ми мерят тоновете - родих в 2 и 35 посреднощ с 3 напъна.
Сега обаче, понеже бебето е вече в таза незнам дали ще изчакам до датата на термина та затова се зачудих дали не е по-удачно този път да си го планирам предварително... newsm78

# 93
  • Мнения: 421
Момичета... аз пак съм се вкарала в некви филми жестоки! Я ми кажете на вас мерят ли ви обиколката на главичката на бебчо и ... можете ли да ми кажете колко мм. върви в ..(там която седмица са ви мерили)

На беба обиколката на главичката (HC) в 31седмица вървеше като за 29-та,а в 34 като за 32седмици и 2дни  ... направо си напълних главата пак с глупости  Sad    А иначе диаметъра (BPD) върви точно в норма

Глакаси не си ме обидила с нищо  Peace

# 94
  • Мнения: 560
Добро утро,мамчета!
Вчера заспах следобяд и послесе събудих кисела като бидон с кисело зеле.По едно време даже се разциврих безпричинно newsm45.Офффф.............
Гледам някой се е оплаквал от Майчин дон-аз мисля там да раждам.
Да ви кажа честно за всяка една болница в София чух и лоши и добри работи,така че едва ли има обективно мнение.
юл4е,съгласна съм с теб за обличането на бебо-боди,гащеризон и стига толкова.Точно снощи спорихме със свеки по тоя въпрос.Тя се литнала да купува камизолки,пък аз не мога да ги понасям.Вече надушвям голямото вмешателство в гледането на бебето,но няма да го бъде. smile3516

# 95
  • София
  • Мнения: 2 437
Цеце  Hug

ПростоАз, гледай сега..очертава се красавицата ви да е с малка глава и голямо дупе. Просто какво ще я правите не знам..освен да ви я измерят отново, друго не виждам Wink
Виж, сега, я се стегни и престани да гледаш тези тъпи размери, че ще дойда да те оправя на място в Плевен! Бива ли да се вторачваш толкова? Това е апаратура, на която работи човешка ръка. Грешките са огромни, не само аз писах какви.
Мисля, че ще ти се отрази добре да започнеш да ходиш само на консултация и запис на тоновете. Тези ехографски прегледи не ти действат добре. Успокой се, няма да ти пиша на моят убавец колко му е кестеницата защото няма смисъл.  И на бебока главата не  екръгла топка, че диаметър и обиколка да съвпадат точно по формула. Дано ти се накарах за хубаво и да спреш д аги гледаш тези размери  Hug

За болниците, както някой беше казал "Какво те интересува колко са доволни останалите, като ако ти си недоволен това е всичко?" Laughing

# 96
  • Мнения: 3 205
ПростоАз, диаметърът на главата се мери много по-точно от обиколката, защото няма екстраполация ("нагласяне" на кривата). При меренето на обиколката не може никога да се нагласи точно кривата и затова този размер винаги е по-неточния. Не мисли за глупости, единици са докторите, които могат да определят точно размерите на ехограф и то дори и тогава пак има грешка - моят доктор каза , че грешката варира около + / - 200гр, което си е поне седмица разлика (неродените наддават по около 200гр на седмица последния месец, по окол о150 - предпоследния). Така че ти си в допустимата грешка, и то ако докторът ти е добър с ехографа. Ако не е - то е малко като да хвърляш боб и да гадаеш. Освен това много по-важно от размерите е развитието на органите - аз лично пет пари не давам дали бебето ще се роди 3 или 5 кила, въпросът е всички органи да са здрави - глава, стомах, бъбреци, гръбначен стълб, очи, сърце - това са нещата, на които аз бих обърнала внимание при прегледа, не размерите на бебето.

# 97
Юл4е,и аз сам на твоето мнение за обли4ането на бебо-боди и га6теризон4е.мразя да ми се показват крас4ета и да е разгащено.а за памперсите сащо харесах либеро и мисля такива да си купя ,щом каза и ти 4е си доволна от тях. Peace
Цеце,извиниме за забележката ,ве4е ми прави няколко пати впе4етление,4е опотребяваш израза ''младите мами'',а ние по старите да не сме за изхварляне.м/у другото на колко си год.? newsm03

# 98
  • Мнения: 3 723
Цеци..тая закуска така ме облещи,че eatАз даже си замислям после като излезна да ида през един стол,където готвят хубаво,само за мен си на обед няма да се занимавам да готвя,тъй и тъй дебеля,ама поне да ми е хубаво Mr. GreenЦеци,много се радвам,че при теб всичко е наред и си знаеш вече всичко и ще бъдеш подготвена Peace-дано сега си наистина спокойна-ама аз пак ще те питам-какво пиеш за високото кръвно да сравня?
Галакси,и ти се поуспокои,друго си е да ти обърнат малко внимание и да ти обяснят някои неща Naughty Изобщо виждам,че почти всички мами сте добре,с изключение на някои болежки в раменете от носене на малки патета Laughing
ПростоАз,абе я не си вкарвай наистина такива филми в главата! Някви си милимиетри тука все те безпокоят Naughty,айде стига,че пак себе си трябва да давам за приемр с мойто 900г бебе...щях да ходя другаде,но се отказах,реших да не си пълня главата,а и наистина да е 900г какво ще направят,аз ям за 4-ма,тъй,че ако това не помогне няма какво...
Аз после ще излизам с мама и само гладно ще се облизвам по магазините,че след вчера лимита ми е силно намален с предупреждение Laughing ама картата е в мен
Така ми се иска и аз да облека нещо свястно вече,то сега самос  това долнище ще ходя май,ако го изпера кво ще правя не знам Joy да взема още едно подобно..мне

# 99
  • Мнения: 3 723
Ей Лили я да не си мислиш глупости-кво значело млади мами,ми то по инерция така се вика+това по-скотро се има впредвид"първескини"(дума,която ми е особено неприятна),и какво ти на 33 си стара,ми то аз вече съм почти 27...

# 100
  • София
  • Мнения: 63
ProstoAz ,вярно не ти действат добре тези прегледи  Wink.
та не се занимавай с глупости и сметки, ами хуквай по магазините, че 15-ти ей го къде е-нали трябва да си хубава  Peace
Lili-33 , а моя позната, която роди на 39 /за първи път/ казва, че нашите бебета ще са "от стара коза-яре"  Wink /нали има такава приказка за хитреците/. а пък да сме за изхвърляне...  Naughty-да не съм чула такива приказки.

# 101
  • Мнения: 883
Здравейте! Аз съм на работа, но днес ще съм плътно на компа-Дес, дано днес вече и се види края на тази история със сестричката- сигурно е тръпка да чакаш племенниче /и аз много искам/...Аз пък днес понапазарувах малко за себе си-гащиризон, дънки, обувки и чанта-така де -май имах нужда от малко шопинг терапия.Мързелът ми от последните месеци нещо съвсем се изпари, и сега направо припкам. Лошото е , че въобще не ми се стои на работа, затворена между четири стени, а това много ще тежи и после, когато ако сме принудени от времето, ще трябва да пазим стаите с бебчовците...Айде, отивам да се накипря пред огледалото с новите придобивки-то докато ми дойде реда -ученик, бебе-сезонът се смени...Млади, немлади мами-малко други комплекси виждам в огледалото, та сега и тези 32 години да ме подпират Naughty. аз съм чувала , че бременността и раждането подмладяват , кръвта се опреснявала /не знам колко е истина/, така че напролет като се повталим и като грейнем- всички ще сме млади и красиви /ако всичко това е истина, като ударя четиристака, ще искам пак да родя/ Joy!

# 102
  • Мнения: 103
Здравейте,

и аз да се отчета - въпреки отклонението + - 200 гр сме си слонче и това е!
Яка работа, но ще умуваме дали ще се наложи секцио по нататък, защото лекарката каза, че може да е пик в растежа му и после да не е така. Но той и Марков каза, чеееее бая големичък се очертава...
по днешни мерки сме почти месец напред и е 2983гр!!!!
Аз малко се ошашаках, защото за разлика от ПростаАз дето се шашка за малката главичка на момата, аз пък за голямата му главичка....Уж нямам основание-то амнио то кво ли не беше...Освен да родим и да си ги гушнем -малки големи...друго не остава...
Абе Лили.....яяяя с тез 33 не такааааа-да не сме за изхвърляне и кво като сме първескини -екстра сме си!!!

# 103
  • София
  • Мнения: 614
Ех, Лили, аз комплекси за възраст нямам никакви, не си ме разбрала явно. А като казах "млади", в КОНКРЕТНИЯ случай имах предвид момичета по на 20-25 години, които зорлем се хвърлят да ги режат, без никаква медицинска причина. Но пак казвам, че това си е много лично решение. А иначе, ние тука всички сме си все момичета - бъдещи мами, нищо, че на някои ще им е за втори, че и за трети път Peace
Сладур, аз да ти кажа какво пия, ама това си е много индивидуално, бе, душа. Все пак за кръвно говорим, не е шега работа. Пия Дупегит, който ми е изписан след щателно наблюдение от кардиолог. Иначе има и други хапчета, които са подходящи за бременни. Това е от по-леките, които не свалят кръвното рязко, а са със удължено действие - по 2 на ден пия. Но те съветвам да не си правиш експерименти без консултация със специалист Naughty
Мими, кво ще го правим това твойто великанче, бе? Татко му ли е толкова висок, че на него се е метнал? Ние тука с финните госпожици ще почваме чоп да хвърляме за твоя юнак! Laughing А той наместил ли се е вече с главата надолу, че нали доскоро си беше полегнал напречно?
Като стана дума за големи бебета, вижте нещо от вчера  http://news.ibox.bg/news/id_1812192894 #Crazy

# 104
  • Мнения: 103
хахахахаха!!!!
еее чак толкоз-нема нужда.

А вече се е завъртял-ама както каза доки-тва е предпоследно Simple Smile

Иначе...абе не е дребен бащата хич даже, ти и мен видя и аз не съм тънка...а тва си мисля, че винаги шапките на моите приятелки са ми били малки-тоест съм си и аз с кратунка не малка-то горкото на кого да се метне -дано да му е по-пълна поне от на мама и тати  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт