Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 390
  • София
На това място понякога се появяват образувания на сухожилието. Покажете го на детски ортопед - такива има в Пирогов и Ортопедията на Горнобански път.

# 391
Както описвате позицията на тази формация в мускула, най-вероятно е възникнала след малък кръвоизлив вследствие травма. Добре е да се направи ехография.

Здравейте,

Ще послушам съвета Ви и ще си направя ехография. А каква би могла да е тази формация в мускула възникнала след травма? Имате предвид мускулна херния ли? Освен оперативно, има ли друг метод за лечение?

Поздрави

# 392
Здравейте! Преди време съм идвала при вас и съм доволна. Имам следния въпрос. Бебчето ми е на 5 месеца и му се появи на дясната ръчичка подвижно малко топче..средно положение между меко и твърдо. Какво може да е? Прилагам снимки[/img]

Професоре, подобно да не кажа същото топче на дланта се появи и при майка ми. За дечица казвате детски ортопед е специалиста, а за възрастни - отново ортопед ли?
Благодаря ...

# 393
  • София
В "Пирогов" има Клиника по хирургия на ръката с началник доц.Симеонов, обърнете се към тях.

# 394
Сърдечно Ви благодаря, професоре!

# 395
Здравейте, минавам да споделя моя опит с бучка на врата.

Имах я близо година, беше около 0.5см и не й обръщах особено внимание, докато не започна да расте. Отидох на лекар и той я нарече липома, след това потърсих второ мнение при друг лекар, който каза, че било епидермална киста. Тогава вече бучката беше с диаметър около 3.5см. Изпрати ме на ултразвук - резултатите съвпаднаха с неговото мнение.

И двамата бяха категорични, че не е злокачествено и мога да си живея с нея, но ако ме дразни естетически може да се оперира.

След кратко проучване и съвет от една приятелка с подобен опит, започнах да правя две неща:

1. топли компреси с хавлиена кърпа и топла/гореща вода по 5-10 мин, през няколко часа. Както и парна баня или сауна веднъж на ден.

2. включих повече антиоксиданти в диетата си като: смляно ленено семе, зелен чай, грейпфрут, лимон

В рамките на две седмици "липомата" напълно изчезна. Така, че си струва, ако имате такава диагноза, преди да предприемете операция да опитате този вариант.

# 396
  • София
Хубаво, че сте се избавили. Диагнозата липом или киста се поставят след премахването на формацията и хистологично изследване. Може само да се гадае, какво е било това. Но, внимание, ако се опитвате да правите това, има опасност от възпаляване и инфектиране на формацията. Все пак трябва съвет от лекар - хирург или дерматолог.

# 397
Да, на мен топлите компреси ми помогнаха, след като ходих на лекар и той ми каза, че най-вероятно имам епидермална киста.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 20:50 от dnse

Общи условия

Активация на акаунт