Някой сблъсквал ли се е с проблема "Липом"

  • 346 861
  • 465
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 887
Благодаря докторе! Тъй като не живея в София, ще трябва да отида на лекар тук. Личния ме успокои, че не е лимфен възел, вероятно наистина се касае за доброкачествено образувание.

# 226
  • Мнения: 3
Здравейте докторе
Имам липом (поне според 4-те доктора  опипвали го )  от около 8 години на тила с големи размери около 7 см диаметър.
На всякъде чета , че липома е мек  но при мен  е по-твърд на натиск , не боли , расте бавно и след като ме видяха 3=ма хирурзи реакцията беше 'ухааа , ще падне дране ' което категорично ме отказа от рязане Wink))))
Сега търся алтернативни методи макар и по=бавни да намаля размера на  липома , но въпроса ми към вас е , възможно ли е липома да срастне с мускулна тъкан , със сухожилия ?
Операция на подобно място изисква ли ЯМР , и скенер за да се оперира ?
Поздрави !

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Да,възможно е да срастне,недей да отлагаш премахването му Naughty
Трябва да се направи ЯМР или скенер,лекаря ще прецени.
Моят липом беше над китката на ръката,уж малък,не ме болеше,не растеше,но и не се махаше с никакви нетрадиционни средства,отказвах известно време операция,но като започна да ми се схваща ръката и да не мога и чаша да вдигна се реших и не съжалявам,скоро ще стане 1год.и нямам никакъв проблем с нея.Преживява се Rolling Eyes

ако си от София ти препоръчвам проф.Любен Стоков,работи в Софиямед Peaceпоне консултация би могъл да си направиш...

# 228
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте докторе
Имам липом (поне според 4-те доктора  опипвали го )  от около 8 години на тила с големи размери около 7 см диаметър.
....Сега търся алтернативни методи макар и по=бавни да намаля размера на  липома , но въпроса ми към вас е , възможно ли е липома да срастне с мускулна тъкан , със сухожилия ?
Операция на подобно място изисква ли ЯМР , и скенер за да се оперира ?

Здравейте, извинете че забавих отговора си.
Понякога при нарастване липомите стават по-твърди. При Вас задължително трябва скенер или ЯМР. Освен това операцията би трябвало да стане с обща упойка, тъй като мястото е деликатно.
В общи линии проблемът се решава бързо. Колкото до "дрането", избягвайте такива спецове.
Бих могъл да Ви предложа и Токуда.

# 229
  • Мнения: 3
Благодаря ви за отговора !
Дрането бе израз на професор .....  както и да е
Тогава казаха че при евентуална операция се нуждаят от втори хирург  който да е неврохирург поради  мястото на липома

До какви размери стигат подобни  тумори ?

И още нещо , преди  няколко години си правих и кръвни  изследвания и имаше графа за туморни маркери , всичкло е в норма , възможно ли е да с времето да се видоизмени подобно образувание ?

Последна редакция: нд, 25 окт 2015, 14:46 от grisho

# 230
  • Мнения: 2 728
Да,възможно е да срастне,недей да отлагаш премахването му Naughty
Трябва да се направи ЯМР или скенер,лекаря ще прецени.
Моят липом беше над китката на ръката,уж малък,не ме болеше,не растеше,но и не се махаше с никакви нетрадиционни средства,отказвах известно време операция,но като започна да ми се схваща ръката и да не мога и чаша да вдигна се реших и не съжалявам,скоро ще стане 1год.и нямам никакъв проблем с нея.Преживява се Rolling Eyes

ако си от София ти препоръчвам проф.Любен Стоков,работи в Софиямед Peaceпоне консултация би могъл да си направиш...
Споменаваш нетрадиционни средства, какви точно са те, които можем да използваме за борбата с липоните?

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
 компреси
черен хляб напоен с дом.ябълков оцет
мазане с мед
поставяне на монета/тук явно на студеното от метала се разчита/...
нещо,което не направих и не бих правила е да се удари с тежък предмет,например с книга,но зависи и от мястото

моят беше на китката на ръката и си купих магнитна лента,която носих около 5-6мес.,не ми помогна...

# 232
  • София
  • Мнения: 3 188
компреси
черен хляб напоен с дом.ябълков оцет
мазане с мед
поставяне на монета/тук явно на студеното от метала се разчита/...
нещо,което не направих и не бих правила е да се удари с тежък предмет,например с книга,но зависи и от мястото
моят беше на китката на ръката и си купих магнитна лента,която носих около 5-6мес.,не ми помогна...

Мога да ви изредя още много природни продукти или химически елементи... това са бабини деветини.  #Crazy
Не подвеждайте хората или си намерете друг форум.
Освен това - при вас на ръката е било съвсем друго, а не липом! Вярно че навремето бабите са го пукали с удар с плосък предмет, но въпреки че течността изчезва, капсулата остава. Впрочем проф.Стоков е ортопед и оперира точно такива неща - на ръката, на гръбнака... и прочее.

Липомът е мастна тъкан, расте и обхваща съседните тъкани - ако не хирургия, може и с липосукция. Това също съм прилагал на големи липоми на места, където операцията може да предизвика деформация. Но струва скъпо.

# 233
  • Мнения: 3
При липосукцията  гаранцията да не  рецидивира е минимален,  не се премахва капсулата  на образуванието, или всичко се изчиства ?

При по-големите липоми  по-плътната структура  и по-твърдите вероятно се дължат на по-голямо съдържание на съединителна тъкан ????

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 26 377


Мога да ви изредя още много природни продукти или химически елементи... това са бабини деветини.  #Crazy
Не подвеждайте хората или си намерете друг форум.
Освен това - при вас на ръката е било съвсем друго, а не липом! Вярно че навремето бабите са го пукали с удар с плосък предмет, но въпреки че течността изчезва, капсулата остава.
Да съм казала някъде,че действат и да не припарват до традиционна медицина...жената ме пита какво съм правила и какво не и и отговорих,не съм агитирала никой да разчита само на такива глупости,които може и да усложнят проблема.

# 235
  • София
  • Мнения: 3 188
OK   Hug

# 236
# 237
  • Мнения: 1
Добър ден, доктор Оги. Предварително се извинявам, ако въпросът ми не е за тази тема.  Embarassed Embarassed

Проблемът е следният преди около 4-5 месеца на моята мама и се появи твърда бучка от външната страна на бедрото, която в началото я болеше, а сега вече не. Отиде при личната лекарка, която я препрати на съдов херург, който каза, че това не е съдов проблем и я препрати на ортопед. Ортопедът каза, че това било туморно образование и ни насочи към ЯМР, който ще бъде следващата седмица.
Та въпросът ми е възможно ли е това да бъде липом ?? И колко е голям процентът това да бъде злокачествено образование, защото чета, блъскам си главата, а интернет, колкото може да е полезен, то толкова и вреден. И другият ми въпрос е дали ЯМР-то ще покаже доброкачествено или злокачествено е или трябва да се направи и хистология. Също така ще съм много, много благодарна, ако препоръчате някой ортопед-онколог в София.

П.С: Пак се извинявам, ако въпросът ми не е към правилната тема, но не намерих подобна в раздела за големи  Sad Sad , та за това си позволявам да пиша тук  Cry Cry .

Благодаря предварително  Hug

# 238
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Препоръчвам ви проф.Стоков,ортопед-онколог е,работи в Софиямед.

# 239
  • София
  • Мнения: 3 188
д-р Стоков е много добър избор. Все пак да Ви успокоя, че вероятността бучката да е злокачествена е много малка.

Общи условия

Активация на акаунт