През СЕПТЕМВРИ месец наш, любим, малко бебче ние ще родим!

  • 16 426
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
Честита госпожица на Basilisk да е здравичка и усмихнатка и да радва хората олоко нея.
Ние днес правим 1 месец за което черпя виртуално




иначе ние таз нощ най накрая пак си спахме до 5.
Сутринта обаче бяхме кисели. Сега заминаваме на разходка. Цун и гуш от нас...

# 226
  • Мнения: 690
Честито,  Basilisk  - да ти е жива и здрава принцеската и много да те радва  Hug

Мишоче, Саморасличе, не се самообвинявайте, че додавате АМ ... в началото като ни изписаха, бях изпаднала в следродилна депресия, че не мога да кърмя и че дребосъчко не иска да захапе  Rolling Eyes - щото нали четем кърмене, кърмене и само кърмене и все акъли отстрани ти дават, но нещата не стоят така в действителност  Confused та си давам Фризолака, цедя когато имам и мога, ако няма - давам АМ и постепенно се успокоих  Hug в крайна сметка - това едва ли е най-важното - изнервено бебе и изнервена майка ... така, че смело си давайте АМ /да не ме линчуват върлите фенове на кърменето/ и се успокойте, момичета  Hug

Инче, за запека  бях се притеснила, че Жорко не ака като ни изписаха и мойта педка каза за Фризовома, но ми даде акъл преди да го взема да опитам с вода от овесени ядки - вариш овесените ядки и с водичката разтваряш АМ, а също и даваш от нея за пиене, вместо преварена ... не съм го опитала щото акото ни се оправи ...

Хекси, за повръщането и нашия си връща по-малко - но май му хванах цаката - давам шише с по-малка дупка /Авента или Нук с S биберон/, яде по-бавно и по-малко повръща ... Гледам да заспи в ръцете ми, без много много да го клатя и внимателно го оставям в леглото ... ако не се събуди де ... а за зеленото аки, някой някъде беше казал, че може да е от АМ-то, че нали съдържали и желязо  newsm78 ако се наложи да го преобличам веднага след ядене, че като давам отгоре илиза отдолу  Mr. Green - задължително си връща прилично количество ... Тъкмо се похвалих, че вечер спим 4-5 ч. без прекъсване и вече не е така  Rolling Eyes татито обаче го научи с биберона /дава му го тайно, че аз не разрешавам много много/, та запушваме устата отвреме навреме и така и заспиваме Mr. Green

Така, че момичета, хранете си дечицата, както прецените - важното е да са здрави и щастливи и ние покрай тях  Hug Hug Hug

# 227
  • София
  • Мнения: 6 329
Мами, естествено, че никой няма да ви линчува; това, че давате АМ не ви прави лоши майки, направили сте всичко възможно. Hug И 10мл кърма да поема бебо, пак е нещо за имунитета. Peace

# 228
  • Мнения: 173
Не влизам често, защото нещо се преситих от форума и интернет от бременността. Лежах цялата бременност в легло от Януари с малки прекъсвания, и сега не мога да насмогна на разходки. В градинката съм с малката дунда.

Слинга е купен - Слинг Шал Лана. В гугъл като го чукнеш и ще ти излезе. Купих си първо с халки, но беше от кадифе и не се промушваше в халките. Обадих се на рускинята, която ги шие и тя дойде да ми покаже как да го слагам, но и с нейна пощощ не се справих. И тя ми каза, че две деца е изгледала със слинг шал. даде ми един да пробвам вкъщи и ако не се сборя да й го върна. Малката пръдла като ревне, мятам я в слингчето, и отмервам време. До 10тата секунда е млъкнала, а до минута е отцепила като кърт. Не мога да я събудя. Успявам ида я кърмя вътре, никой не разбира навън, че се кърмушкаме.

Слинга е червен, и вече очевидно й харесва много, само докато го връзвам и млъква Simple Smile Познава го детето. Жената каза, че след време сама щяла да си го иска, защото го чувствали като тяхна къщичка.

Ужасно съм доволна. 4.5 метра е и става и на баща й. Увиват се двамата дори и вкъщи. Аз си чистя с нея намушкана вътре, пера го с бебешките дрешки.

Бебинка в слинг

Начини на връзване на слинг шал

Координати на шивачката

# 229
# 230
  • Мнения: 228
БАЗИЛИСКЧЕСТИТА ЩЕРКА,ДА ВИ Е МНОГО ЖИЗНЕНА,ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА.БАТКОТО ДА Й СЕ РАДВА ОТ СЪРЦЕ И МНООГО ДА Я ОБИЧА.

# 231
# 232
  • София
  • Мнения: 771
Честита радост на Базилиск, да и е жива и здрава принцесата и много да радва цялото семейство!

Ей, отиде Базилиск да ражда и се заговори тук за адапте  Wink, това го казвам на шега, давайте на бебетата да си хапват и да са спокойни и те и вие.

Честито месече bebe_to!

Хекси, Пепи също много повръща, по време на хранене го оригвам няколко пъти, след хранене задължително го придържам поне още 20 мин изправен, в леглото спи под наклон от кръстчето нагоре. Всичко това доста понамалява повръщането. Неприятното е, че в леглото се смъква и тази нощ за мой ужас го намерих под завивката и сега трябва да мисля какво да му приспособявам за нощния сън. Иначе през деня го наблюдавам и няма проблеми да спи така. За навън го слагам в коша за колата, монтиран на рамата на количката, понеже е под наклон и така се разхождаме като гледам да не е за много дълго в тази поза.

При повръщането проблем има, ако детето не наддава. Тогава се касае за по-сериозно състояние, но едва ли говориш за това. Ако повръща, но наддава тогава няма нищо страшно, освен непрекъснатото оливане и пране, но с тези мерки, които ти написах ще има промяна.

Моренка, аз с контейнерчетата събирам едно 60 мл на ден, което си е сериозно количество и гледам да го дам същия ден, при това, ако ми се стори че нещо не му достига, пак има какво да дам вместо да прибягвам до АМ.

# 233
  • Мнения: 368
Хай от мен Simple Smile
Ние бяхме на една чудна разходка и от друсането по паветата малкия така хубаво спа, че ми стопли сърчицето Simple Smile

Мерси ви първо на всички за куража. Знаете ли кое е най-кофтито в случая - имам кърма, не е да нямам, цедя по около 100 гр. от двете гърди, което значи, че вътре има още, ама малкия не ще и не ще да засуче. Всеки път преди хранене го пробвам и започва добре и после изпуска гърдата, захапва зърното и край. Сега като цедя, виждам, че тече на струйки от няколко места и сигурно се дави и затова пуска. Да се похваля - ние от сутринта имаме само едно хранене с АМ, всички останали са на кърма. А сега ми скри шаката, като изяде 140 гр  #Crazy И спи като англече, милото Simple Smile

И ние си имаме режим вече - безотказно на три часа се включва сирената Simple Smile

Да ви споделя един трик с помпата на Авент (с нея го открих де:) ) - тъй като цеденето всички знаем колко досаден момент е, аз правя комбинирано цедене - с помпата и на ръка. След като слезе кърмата, притискам дръжката да създаде вакуум, а в същото време, отгоре с ръка леко притискам млечните каналчета. След време кърмата буквално започва да струи. В този момент, задържам дръжката в позиция вакуум и продължавам да притискам, докато започне да капе. Това се повтаря няколко пъти и съкращава времето за цедене с около 30-40 минутки. Особено ми помогна това в началото, когато гърдите ми бяха много болезнени и ме беше страх да стисна смело, за да не ме боли още повече.

Хекси, всички бебета повръщат. Оригвай го на няколко пъти и не го оставяй в леглото без да се е оригнал. Нормално е при самото оригване да повърне малко, но не е страшно. Ако повръща повечко, значи тумбачето му е пълно вече и това му идва отгоре като количество Simple Smile След консултация с гуспойца БУ (специални благодарности за което) повръщането трябва да се следи, ако повръща на фонтан далече от себе си. Ако повръщаното има вид на пресечено мялко всичко си е в рамките на нормалното  Hug

Бебе_то, при нас проблемът със засукването е същият като при теб - в началото си беше екстра и изведнъж отказа. Пък и нашият е страшен мързел Simple Smile С шишето се борим по 40 минути поне докато хапне около 90-100 гр., пък какво остава да суче такова количество от по-трудното Simple Smile

Честита кукличка на Базилиск! Да е жива и здрава и мама бързо да се възстановява!

Целувки на всички

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 145
Честито на Василена!
Да е здрава и усмихната малката Анастасия и да радва много мама, тати и батко!
При мен нищо интересно днес. Опитваме се да направим режим да ядем на 3 чааса, а нощем да почива 6 часа. Нощес горе долу беше поносимо. Ще видим тази вечер как ще е.
Приятна вечер

# 235
  • Мнения: 518
Имаме още 1 бебе Hug Ани не може да влезе и да пише за това предавам новината Peace
Beerbaby е родила вчера в 21ч момиченце Леа - 3850, 52см Hug
Да и е честита госпожицата - жива, здрава и късметлийка  bouquet

# 236
  • Мнения: 1 745
Привет.Първо да честитя на новите мами-най-накрая дойде и вашия ред. Peace Да са живи и здрави бебоците и много да слушкат.   bouquet

Жалко,че Басилискчето я няма да ме посъветва,но ще поискам съвет от другите мами с повече опит с кърменето.Както споменах педката ни каза,че 800 грама за 1 месец са на долната граница и да дохранвам всеки пък с по 30 мл. АМ.Аз обаче не съм много "за" и си правя пас,но май наистина не й стига на мишката.Днес опитах да изцедя преди да яде и от едната си имам около 70-80 мл,което не е много де,но ако имаше и в другата толкова щеше да й стига.Да,ама не-другата като почне да суче ме боли нещо като жила чак до подмишницата и не спира болката.  Rolling Eyes Не знам какво е-дали е възможно да е запушен канал?Ама не напипвам бучки?  newsm78 Та в нея няма и кърма-като суче малката чувам да преглъща (а с помпата изобщо не потича ) ,но бързо свършва и суче на празни обороти,а от другата не е така.Искам да питам -освен с мнооого течности и чай за увеличаване,нещо друго мога ли да направя за да почна да произвеждам повече?Слагам я вече трети ден когато поиска,но това е на 2-2,5 или 3 часа,та си е все тая.С едната разлика,че и давам и от двете гърди и май пак не й стига... Sad Много искам да си я кърмя още поне 1-2 месеца...А да не говорим,че свекървището ми скъса нервите и само коментира,че нарочно не ям,че съм на диета и за това нямам кърма.Детето трябвало да качи 1,200 кг. и всякакви такива глупости,които ме изнервят още повече.Започнах да плача всеки ден по няколко пъти и за най-малкото нещо.Не знам наистина дали си струва толкова нерви и притеснения това кърмене.Направо съм на ръба на нервна криза,колкото и да си повтарям,че ще се оправят нещата и ще кърмя още малко...  Cry Много дълго стана,ама наистина съм се депресирала яко.Някой ако може да помага със съвети-какво да ям,да пия и т.н.,ще съм благодарна.

# 237
  • Мнения: 368
Пебс, веднага ще ти цитирам нашата педиатърка - "когато е само на кърма, нямам претенции колко ще наддаде - може да са 600, може да са 1 600 грама за един месец". Второ - това колко цедиш, изобщо не поклазва колко кърма имаш. Понякога може и нищо да не изцедиш, а да имаш достатъчно. Бебчето ти спи по 2,5-3 часа и е спокойно, така че това трябва да ти е мерителната единица. Гладно бебе спокойно не стои - от опит мога да ти кажа. Трето, можеш да пратиш поздрави на свекито ти за яденето - храната трябва на кърмачката, за да възстановява силите си (не повече от 300 калории дневно върху основната ти дажба). Кърмата се произвежда от натрупаните по време на бременността мазнини в тялото, както и от мазните запаси на майката. В сума ти книги прочетох, че дори и силно недохранени майки кърмят успешно по няколко месеца.

 Hug

# 238
  • София
  • Мнения: 771
pebs, аз съм се убедила, че бабите са основен фактор за бързо отказване на майките в борбата с кърменето. По-добре прати свекърва си в кухнята да сготви нещо, за да имаш винаги сготвено под ръка. Тези количества, които казваш, не ми звучат като да нямаш кърма. Изобщо не се вторачвай в грамове и в часове. Аз си признавам, че при нас режим няма, но какво от това като детето е спокойно, а аз така или иначе съм си вкъщи и винаги на разположение, така че режим особено не ми е нужен. Бебето си дава сигнал кога е гладно и аз му давам, нито го меря, нито часовници гледам. Аз пия чай на Хип за лактацията, мисля, че има някакъв ефект.

Честита бебка и на Beerbaby, много радост да и носи!

# 239
  • Бургас
  • Мнения: 145
Честито сладурче и на Беер бейби!
Да са здрави и щастливи заедно

Общи условия

Активация на акаунт