През СЕПТЕМВРИ месец наш, любим, малко бебче ние ще родим!

  • 16 402
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 199
Здравейте мами!
Честити рожби на Басиликс и Биърбаейби  bouquet Тази нощ след като свърших с кърменето отидох с полуотворени очи до компютъра, включих го, прочетох че Басиликс е родила, и вече спокойна отидох да спя Simple Smile
Кукла, много хубав разказ за раждането, много се радвам за теб че си преживяла такова хубаво нещо.
Анири, новината ти от вчера че сте наддали 300 грама за 10 страшно ме зарадва Heart Eyes Браво на теб, знам колко е трудно при тези обстоятелства да продължиш да се бориш. Сега вече ще имаш по-голямо самочувствие Grinning
Момичета, абе чета нещо тук, в нашия форум на септемврийките, как "върлите" кърмачки щели да "разкъсат" или "линчуват" някого. Вие да сте видели тук грубо изказване на кърмачка, обида към някоя некърмеща мама, че да са заслужени тези силни глаголи? Ако някое момиче сподели че има проблем с кърменето и покаже желание да кърми, й се помага със съвети, аз това само съм видяла. Ама ако греша, поправете ме. 

Мами, абе наканих се най-после да сложа снимки на бебока в албума, ама не видях опзията "Добави снимка". Чудя се защо е така, слагала съм вече своя снимка в "ННашите коремчета", тогава нямаше проблеми

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 19:46 от heureuse

# 241
  • Мнения: 498
Честити рожбички на Basilisk и Beerbaby! Да са Ви живи и здрави и Вие да сте живи и здрави да си ги гледате и да им се радвате!


Подкрепям heureuse, аз отрицателно отношение към некърмещите не съм видяла. Правете го така, както го чуствате. За мен лично кърменето е важно за имунитета. Като доказателство имам един 9-годишен юнак, на който 2 или 3 пъти съм давала антибиотик (да чукна на дърво) и то след като тръгна по детски градини. Кърмила съм го до годинка.

И да използвам ако heureuse е още на линия да питам за зелевите листа - при болезнени гърди и съмнение за запушено каналче, тогава ли ще ми помогне? Колко време трябва да слагам? Изследвах внимателно, не напипвам бучка. Като изтисквам тече или капе от 2-3 места ама ме боли едната гърда и я чуствам по-тежка.

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 19:57 от Snejana_G

# 242
  • Мнения: 229
повръщането трябва да се следи, ако повръща на фонтан далече от себе си.
За съжаление, последните дни той точно така повръща...  Cry Сега още повече се притесних. Добре, че утре сме на педиатър в Токуда, че там им имам повече доверие от щатната ни педиатърка.

# 243
  • Мнения: 104
ЧЕСТИТО   smile3501Базилиск, само приятни моменти след трудното да те очакват. И ти пожелавам от сърце Анастасия да е спокойно и лесно за гладане бебче!   newsm07

Снежи, зелевите листа са, за да ти намалее леко кърмата и се слагат след кърмене. Може леко да ги намачкаш с точилка или нещо друго...Облекчават при болезнени гърди. Но ако имаш запушен канал пий Лецитин - 4-5 капсули по 1200 мг на ден и слагай бебчо повече да суче. Това бяха съветите на Базилиск, на мен страшно ми помогнаха Peace

Я, да питам нещо. Сега през октомври ще си получим парите за август и септември или само за август? newsm78

# 244
  • София
  • Мнения: 6 291
Честита дъщеричка и на beerbaby! Много радост да й носи!

emuk, хайде, ти си на ред. Wink

Мишок, ако мислиш, че се дърпа от силната струя, първо изцеди малко и тогава му давай да суче. Аз също прилагам подобен трик, като са ми много препълнени гърдите и не може да захапе добре. А това с помпата и задържането на вакума и при мен действа. Wink

Снежи, зелевите листа облекчават когато има възпаление, охлаждат и леко намалят кърмата. Но ако имаш бучка ще трябва и да масажираш и отпушиш бучката - дали с цедене, сукане, горещ душ. При сукане сложи беба брадичката й да сочи бучката, това при мен с Емко страшно много ми е помагало, особено в предмаститни състояния, когато и цеденето не помагаше. Суче, суче на празни обороти и в един момент отпушва канала и усещам как започва да преглъща бързо.

# 245
  • Мнения: 295
Честито и на съгражданката Биърбейби!!!!  bouquet

Момичета да ви питам нещо-днес цял ден давах основно лявата гърда и си я изцокваше,после доизцеждах малко и сега много ме боли точно тази гърда.Не е пълна сега и нямам бучки-чудя се защо може да ме боли.Дясната която почти не давах,аз изцеждах нищо и няма.Освен това днес за първи ден почна да яде по-често.Буквално на всеки 2 часа.

# 246
  • София
  • Мнения: 6 291
Пебс, мен ме боли така и като слиза кърмата, но не е постоянна болката. Щом нямаш бучка или твърдо мисля, че не е запушен канал. За увеличаването на кърмата мога да добавя овесени ядки и бирена мая (на таблетки).

# 247
  • Мнения: 173
За август аз ги получих отдавна. На 20ти Септември. Сега чакам за септември.

За да ви е лесно да си изчислявате парите имайте предвид следното

1.Обадете се да попитате каква дневна база ви е изчислена.
2. Умножавате дневната база на броя на работните дни в месеца. За август са 23. За Септември 20. Това е сумата, която ще получите през месеца.
3. Аз профилактично се обаждам да ги питам дали всичко с болничния е наред ( дали е занесен от работодателя, дали не липсва вписан атрибут в хартийката)
Телефоните, на които може да вдигнат след 3 часово звънене в София са: 926 19  86 (90, 27, 61, 71)
Превеждат пари всеки вторник, като са по сметката единствено в четвъртък, В другите дни няма смисъл да проверявате.

Следете си колко пари трябва да получите, защото за месец Юли са "Пропуснали" един ден. Изплатили са ми 21 работни дни вместо 22.

Дано да съм била в помощ.

# 248
  • София
  • Мнения: 6 291
Аз още нищо не съм получила, ни за август, ни за септември. Иначе знам колко ми е дневната база, ама само си чакам. Whistling

# 249
  • Мнения: 27
Честито  бебче  БАЗИЛИСК  много  здраве  и  бързо въстановяване.Честито  и на beerbaby   .

# 250
  • Мнения: 1 745
Благодаря за съветите.Ще се пробвам да изчакам без АМ да видя дали ще се увеличи кърмата,щото май си е малко-не винаги издържа по 3 часа,понякога и през 1 плаче.Мислех,че са колики,но вече не знам...Дано устискаме  Praynig
Ние бяхме на рожден ден на мъжа на сестра ми и беше доста весело,но нали сме на кърма си дойдохме. Rolling Eyes А то малкото пък си спи... Дано се събуди скоро,че на мен много ми се спи,а не ми се ляга сега и след 30 мин. да се разписка за папане. Crazy
Лекинка мекинка на всички.   bouquet

# 251
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Честита бебека на beerbaby, да им е жива и здрава!  Hug  bouquet

Кали браво на теб...... да видим колко ще ги докарам и аз... взех си днес колекторите.

Луканкич мерси за инфото. Hug

За парите от майчинството... и на мен са ми превели .... до колкото разбирам за август .., но го установих едва тези дни, та нямам представа, кога точно е станало.

Моите дечковци са ваксинирани вече. Simple Smile

Бебка спи и лягам и аз.
Лека  и от мен!

# 252
  • Мнения: 1 199
Снежи, извинявай, изпуснала съм те (а и аз като прочета страницата често я оставям на компйтъра и ставам), ама Ваня ти е отговорила. Когато сестрите в болницата ми даваха студени зелеви листа (от хладилника) нямах още зцапушвания - за препълнени, болеезнени, твърди гърди. В книгата за кърмене прочетох че листото се държи 30-40 минути.
Моят бебчо също започва да реве от глад по-малко от 3 часа след последното кърмене, но съм далеч от мисълта че това е защото кърмата ми не е достатъчно. Пълнее си юнака с по над 300 грама на седмица, ама сигурно е така защото много и начесто яде Simple Smile
Иначе като бяхме на консултация докторът каза че има още лека жълтеница и препоръча два пъти на ден по 15-20 минути да го оставям колкото е възможно по-гол в топла слънчева стая, на слънце. Тази терапия много ми хареса и мисля цяла зима да я прилагам, че ако може и витамин Д да не даваме. В нашата кухня е много светло, има прозорци от двете стени, в определени часове е огрята пряко от слънцето и бебчо тогава се шматка по памперс и е много доволен.
Лек ден момичета, вие вече отдавна спите, ама не и ние Sunglasses

# 253
  • Мнения: 415
Честито на Beerbaby ! да й е живо и здраво момичето и много да я радва!  bouquet

И аз да си споделя за нашето АМ и кърмене - за сега го комбинираме - една доза вечер, но ме притеснява защото както казах имам фобия че ще ми спре и ако сме изцяло на кърмене щеше да ми е много по-спокойно, а и казаха че нашето нали и без това е дебеличко и ако го храниме само на АМ щяло да стане още по-дебело и да хване рахит Sad
Аз естествено се шашкам от всичко, кой знае сега това така ли е ама на.
Ей сега се кърмихме против препоръките на педитата щото бебчо си ревеше а мене ми се препълни и взе много да ме боли... и като го чух по едно време се изстрелях като тапа от леглото.

Освен това ме хвана пак сомнабулизма - мъжо като си лягал каза че съм го гледала с празен поглед и съм му казала "здрасти"  Simple Smile дано само не взема да пипам бебето докато спя.

После дойдох тука да чета 9 месеца и подсмърчам на разни реклами  #Crazy.

Айде чао и лека нощ  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 04:34 от munkamm

# 254
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Здравейте момичета...

Първо честито на Всичко обебили се мамчета

При нас пложението е повече от трагично..Аз дето бях толкова редовна във форума,се загубих като старите пари.
Моя хубосник Реве като заклан.Беше толкова спокоен,спеше си ..а вече се кокори яко оглежда се,и РЕВЕ Sick #Crazy.Спи само в количката,не признава кошара,нито при мен на леглото.Иска да го люлят здраво в количката .Направо е трагично положевнието

Вчера останах сама вкъщи Таткото отиде на работа и познайте вкъщи на вили и мотовили.Малкия спи 15 мин и се събужда със зверски рев.Аз ту започна нещо и хоп спирам.И накрая резултатът беше до довечера  5 обелени картофа се търкалят в една тава.Даже неизмити.Една пералня изпрала,и навсякъде дрехи и кво ли още не.Влади само Реве и аз нищо немога да свърша

 Инъче вчера се върнахме от консултация вече сме 4700кг.55см.За 14 дена 600 гр.сме качили.
Сестрата се смее и вика я виж какъв бузанчо...кво няма да е бузанчо той яде през 2 часа по 130 мл.че някой път реве за още.Направо кво да ви говоря.. ooooh! ooooh! ooooh!

Кукла -много добър ,интересен разказ .
целуф на всички мами от мен

Общи условия

Активация на акаунт